implant fiyatları

İmplant fiyatları  her yıl açıklanan kemik içi implant diş fiyatının üstüne seçeceğiniz implant markasının belirlediği fiyatı toplamanız ile bulunur.

Kliniğimizde her zaman türk diş hekimleri birliğinin açıkladığı kemik içi implant fiyatı tarifesi üzerinden hesaplanır o yüzden fiyat politikamız şeffaf ve hesaplanabilirdir.

Klinik olarak kafa karışıklığına neden olan fiyat konusunu en basite indirebilmek için implant fiyatları 2022 yılı için hesaplama motoru geliştirdik sizlerde hem implant, diş kaplamalar ve diğer tüm diş tedavileriniz için tdb fiyat tarifesi destekli implant fiyatları hesaplama motorunu kullanın.

İmplant Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar Oldu?

Türk diş hekimleri açıkladığı yeni fiyatlar çerçevesinde kliniklerin uyması gereken implant materyali hariç fiyat 2690 tl +  buna seçeceniğiz implant markasının belirlediği implant materyali eklenir. Alttaki tablodan veya hesaplama aracından tam tedavinizin yaklaşık fiyatını öğrenebilirsiniz.

TDB 2022 Yılı Fiyatları İçerir ( materyal fiyatları hariçtir ) KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant fiyatları (Materyal ücreti dahil değildir)
2690 TL
Sert doku greftleme ( Kemik Tozu ) 855 TL
Overdenture Protez 3035 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama ) 930 TL
İmplant Çıkartılması 540 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )  2160 TL
Diş Çekimi  350 TL

İmplant Fiyatları Hesaplama Motoru

Lütfen alttaki butondan tedavi fiyatlarını ihtiyacınız olan tedavileri seçerek türk diş hekimleri fiyatları ile hazırlanmış özel yazılımdan inceleyiniz.

Not: implant fiyatları motoru 03-06-2022 tarihi itibari ile güncellenmiştir.

[]
1 Step 1
Türk Diş Hekimleri Tarifesince Hazırlanmış İmplant Fiyatları Hesaplama Motoru
Seçim yaptıkça formun en altında ücretler otomatik hesaplanacaktır.
İmplant menşei( İmplant Materyal Ücreti Hariç)implant yaptıracaksanız lütfen seçiniz. seçim sonrası implant adetinide belirtiniz.
Lütfen Diş Kaplamanızı Seçiniz!implant sonrası üstüne kaplanacak kron seçimi yapınız. seçim sonrası lütfen adetini belirtiniz.
Kemik Tozu ( Greft Ücreti Hariç )kemik tozu gerekiyor mu?
Diş Temizliğiihtiyacınız var mı?
Diş Beyazlatmaihtiyacınız var mı?
Estetik Kaplamalütfen görsel sıkıntılarınız var ise ve gülüş tasarımı gibi ihtiyaçlarınız için seçim yapınız.
Panaromik Röntgeneğer panaromik röntgeniniz var ise belirtiniz
Bu fiyatlar TDB listesi baz alınarak düzenlenmiştir. Alttaki Toplam fiyata materyal fiyatları hariçtir yasa gereği kliniği arayıp toplam ücreti öğrenmelisiniz.

Tahmini Toplam [ ( FIELD15 * FIELD43 ) + ( FIELD55 * FIELD56 ) + ( FIELD39 * FIELD46 ) + FIELD37 + FIELD38 + FIELD41 + FIELD48 + FIELD49 + FIELD50 + FIELD51 + FIELD53 + FIELD54 ] TL

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
İstanbul İmplant

 

implant fiyatlari ne kadar

 

İmplant Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tek İmplant Fiyatı Ne Kadar?

Tek diş eksikliğiniz de köprü yaptırıp sağ ve sol dişlerinizi kestirmek yerine özellikle implant yaptırmak daha mantıklıdır. Diğer dişlere dokonulmadan tdb implant fiyatı 2690 tl + implant materyal ücreti ile + zirkonyum kaplama fiyatı 930 tl toplam 3620tl ve implant materyal ücretine 1 tek diş implant yaptırabilirsiniz.

tek diş implant

Devlet Hastanesinde İmplant Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde kıymetli metal içeren implant desteği yoktur, bazı kurul sonuçları durumlarında 90tl ile 120 tl arasında implant başına destek verilebilmektedir.

Straumann İmplant Ne Kadar?

Straumann implant fiyatı euro kurları ve firmanın o dönemdeki fiyat polkitikası ile alakalı olmak üzere değişmektedir. Yinede straumann implantların gerek piyasadaki en eski implantlardan olması gerek en bilinen implantlardan olması nedeniyle pahalı olabileceğini unutmayınız.

Straumann Implant

Straumann Implant

İmplant Tedavisi Neden Yapılır Fiyatları Nedir?

İmplant tedavisi ve fiyatları bir veya bir kaç diş eksikliğinin yanı sıra, tek çene veya 2 çene üzerinde hiç dişi olmayan kişilerin sağlıklı çiğneme, rahat konuşma ve daha estetik bir görüntü için kemik içine uygulanan diş kökü protezidir. İmplantlar titanium veya zirkonyum materyalinden olabilmektedir. Fiyatları ise Tdb nin her yıl açıklanan fiyatı ile implant materyalinin ücretinin toplamı ile belirlenir.

İmplant Abutment Fiyatı Nedir?

İmplant abutmentleri implantın bir parçası olarak görülür ve 3 aylık iyileşme sürecinde ücretsiz olarak üzerine Zirkonyum veya Porselen diş yapmak amacıyla alt yapı olarak yerleştirilir.

Medentika İmplant Fiyatı Nedir?

İstanbul implant olarak kliniğimizde Straumann grubun alman Medentika implantı kullanılmaktadır. İmplant fiyatları olarak hem yüksek kaliteli hem uygun fiyatlı çözüm sunmakta. İmplantı lütfen straumann websitesinden inceleyiniz.

2005 yılında kurulan Medentika özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika implant fiyat olarak oldukça uygun olarak İstanbul implant kliniğimizde uygulanmaya başladı. Tdb nin listelediği implant fiyatı olan 2690 tl + medentika implant birim ücreti ile uygulama yapmaktayız. Yasa gereği toplam implant fiyatını kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Medentika Implant

Medentika İmplant Fiyatları

İmplant Direct Fiyatı Nedir?

Uzun yıllardır Amerika’da üretimi yapılan implant direct implantlar universal bağlantı yapısı fda onayı ve uygun fiyatı ile dünyanın nerdeyse tümüne ihraç edilir düzeye gelmiş durumda. İstanbul implant olarak dağıtıcı firması ile yaptığımız anlaşma sonucunda çok uygun fiyatlarla çok kaliteli implantın uygulanması mümkün oldu. Tdb nin listelediği implant fiyatı 2070 tl ve implant direct implantın materyal fiyatını lütfen kliniği arayarak öğreniz.

İmplant Üstü Zirkonyum Fiyatı Neden Ayrıca Ödenir?

Genel olarak ise zirkonyum kaplama dişin kesilerek üstünün laboratuvarda özel ölçüler sonucu hazırlanan kronun yapıştırılması ile yapılır, eksik dişlerinizin yerine yapılan implantın abutment parçası kesik diş görevi görmekte olup, üstüne yapılacak zirkonyum kaplama ayrı iş olup ayrı ücretlendirilir. Bu konuda normal diş üzerine yapılan zirkonyum kaplama ile implant üstü zirkonyum kaplama arasında bazı kliniklerde ödeme farkı çıkabilmektedir. Ayrıntılı zirkonyum kaplama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Yerli İmplant İle İthal İmplant Arasındaki Fiyat Farkı Nereden Oluşuyor?

Yerli implant ile ithal implant arasında ciddi fiyat farkları oluşuyor, bu fark genelde kalite farkı gibi görünse de aslen bu fiyat aralığı yerli implantın gümrük handikabı olmaması ve döviz ile fiyatlanıyor olmamasından kaynaklanıyor. Başarılı yerli implantları sizin için değerlendirdir.

 

İmplant Pahalı mı?

İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır.

İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması… Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatı pahalı değil oldukça uygun bir çözümdür.

 

İmplant Fiyatlarında Neye Dikkat Edilmeli

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir sorusu diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birisidir. İlk bakışta pahalı gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı rahatlık ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret küçük bir bedel olarak görülecektir.

Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla veya üç eğrili bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gözükür.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği yapılar zaman içerisinde problem yaratırlar. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler yaratması söz konusu olacaktır.

Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır. Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır.

implant-fiyatlari-2

İmplant protez

Bunun gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

İmplant Fiyatları konusunda aklınıza takılan tüm soruları bize yorum veya whatsapp bölümünden danışabilirsiniz.

İmplant Markaları:

Şuan Türkiye’de implant markaları bir hayli fazladır. Bunlar başlıca Alman, Amerikan, İsviçre, İtalyan, İsveç, Güney Kore, İsrail ve Türkiye üretimi implant markalardır. İmplanlarda doktorlarının dikkat ettikleri, kaliteli bir implanttan beklentileri şunlardır.

Biz klinik olarak alman medentika implant ve amerikan implant direct implantları kullanılmaktadır.

Medentika İmplant : Mükemmel Protezler İçin – Almanya’da tasarlanmış ve üretilmiş implantlar. 2005 yılında Hügelsheim, Almanya’da kuruldu. Medentika®, uyumlu protezlerin lider üreticisidir. Bu hızlı büyüyen çevik mühendislik şirketi, Alman kalitesini ve hassas işçiliğini ekonomik hale getiriyor.

Ayrıca yerli implant olarak kliniğimizde FDA onaylı implance implant kullanılmakta, implance implant fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Birinci olarak; bu implantla ilgili bilimsel bir litaratür var mı? Bu hususu kısaca açmak gerekirse; implanla ilgili veriler bilimsel bir temele dayanıyor mu? Bunların hastada uygulanabilir hale gelmesi için bir çok deneylerden geçmesi gerekir.

İkinci olarak üreten firmanın bu implantları üretirken kullandıkları teknolojiler de implantın kalitesini etkiler.
Bu da implantlarda bize implantların yiv özellikleri , yüzey pürüzlendirmelerinde kullanılan teknolojilerdir.

implant fiyatları
İmplant Yapacak Doktorun Tecrübesi, diş doktorunun bu husunda bir çalışması var mı?

Fiyatlara etki edecek en büyük etkenlerden biride implant tedavisini yapacak doktorun bundan önceki tecrübesi yani kaç yıldır ve kaç kez bu implant tedavisi yaptığı, kaliteli eğitim alması, tedavi konusunda katıldığı seminer , toplantı ve kursları, yenilikçe olması ve implant konusunda tecrübesi ve başarıları çok önemlidir.

Özellikle doktor etkeni gerekli tespitte çok önemlidir. Unutulmaması gerekir ki; implant tedavisini yapacak kişi doktorun kendisidir.

İmplant tedavisinin steril ortamda yapılması hayati önemdedir. Diğer bir önemli nokta; implant takılırken üzerine yapılacak dişeri mesafelerini de devamlı olarak düşünmek durumundayız. Planlamanın çok iyi yapılması gerekir. Kafi sayıda implant yapmak gerekir. Zira hastalar çoğunlukla mümkün olan en az implantla problemlerinin çözülmesi tercih etmektedirler.

İyi bir implant hekimi devamlı 3 boyutlu düşünen hekimdir.

Bazen, implantları yapılmış fakat üzerine protez takılamayan hastalarla karşılaşmaktayız. Sadece implant takmış olmak için implant yapmak hastanın problemini çözmemektedir.

İmplant Fiyatlarında Kliniğin Etkisi:

Kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, yardımcı elemanların bilgisi, kullanılan ünitenin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve kesinlikle Hijyen şartları hem implant fiyatlarına etki edecek hem başarılı bir implant tedavisi için önemli rol oynayacaktır. İstanbul implant olarak kliniğimizde implant ameliyatlarında kullanılan ekipmanlar konusunda uzman W&H implant motoru kullanılmakta.

2022 Yılının fiyat etkileri

Günümüzde diş tedavi yönteminden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması nedeniyle implant fiyatları 2022 yılında değişken fiyatlara sahip olacaktır. Bu markalar üretim sırasında kullanılan teknolojinin türüne göre farklılık göstermektedir. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretilenlerdir. Fiyatların fazla olmasının nedeniyse bu ülkelerde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapılmasıdır. Fiyat belirleyici unsurlardan bir diğeriyse tedaviyi yapacak olan doktorun tecrübesidir.

İmplant fiyatları 2022 yılında da kullanılan ürünün kalitesine, üretim sırasında tercih edilen malzemelerin kalitesi ile kliniğin tedavi konusundaki başarılarına bağlı olacaktır.

Bir veya daha fazla diş kaybı olan hastalara uygulanan implant tedavisi sonrasında kişi

Genel olarak hastanın şikayetine, hastanın çene yapısına, implant türüne, doktorun tedavi alanındaki tecrübesine, tedavinin süresine, polikliniğin kurumsallığına göre implant fiyatları 2022 yılı için belirlenecek ve hastalar polikliniklere ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Bulunduğunuz ilde yer alan diş polikliniklerinin internet sitelerinden iletişim bilgilerini aldıktan sonra poliklinik danışmanlarından ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 302 )

 • Zafer

  Merhaba.

  Bende impikant için araştırırken burayı buldum fiyat için.

  Hemen hemen tüm mesajları okudum ve fiyat vermek kanunen yasak diyor Hekim.
  Vatandaş hala fiyat soruyor :)

  Çok garip bir durum.
  Hocanın sabrına hayran kaldım :)

 • Implant fiyatları

  Çok yararlı paylaşım olmus

 • Hatice

  Merhaba,

  Ben 7 ay once imlant yapdirdim fakat nedenini bilemiyorum yapdirdigim implant yerinden oynadi disciye gitdim ve oda cok olmayan bir sorun dedi ve dis etimin cekildigini kemigin erime yapdigini soyledi simdide tekrar o implanti cikardi ve once damagin iyi olmasini ve sonrada amaliyat yapip yapay kemik koyacagini soyluyor ve tekrar implanti yerlestirecegini soyluyor baska cozumu varmi bu sorunun ?

  tsk ederim saygilar simdiden…

  Hatice

  • Implant dental

   Merhaba Hatice Hanım,

   Doktorunuz doğru teşhis ve tedaviye başlamış zaten.

   Saygılarımla.

 • Abdullah Ghizzaui

  Merhaba, resimde gösterildiği gibi 2 implant yapmak istiyorum.
  Yapmam bana kaça patladı?
  11-2-2019 Pazartesi günü biraz zaman geçireceğim
  saygılarımla
  Abdullah Ghizzaui

 • Ramazan

  iyi günler
  üst damak tamamen boş. gömülü diş çekimi yapılan yere grefleme ve alt çeneden kemikle tamamlandı. kemikleşme süreci tamamlandı ve 6 adet implant çakıldı ve 2.5 ay geçti bilgi almak istediğim konu zirkonyum kaplama düşünüyorum 12 adet bana maliyeti ne olur. ve ne kadar zaman alır.

  • Implant dental

   Merhaba Ramazan Bey,

   Üst damak programınız gayet sağlıklı planlanmış anladığım kadarıyla tek çeneye 6 implant ve gömülü dişlerin greftlenerek iyileşmesi oldukça iyi sizin için, yalnız üst yapınızı size implant yapan doktorun planlanması yine ağız sağlığınız için en iyisi olacaktır. Bunun dışında alenen internette fiyat teklifi geçmemiz yasalarca yasaklanmıştır. Klinik olarak TDB implant ve zirkonyum diş fiyatlarını uygulamaktayız. Kıymetli metal ücreti dahil ayrıntılı fiyat teklifi için 0216 641 45 15 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz.

 • Doğan elmalı

  ağzımda hiç dişim yok yaptırırsam bana maliyeti ne olur

  • Implant dental

   Merhaba Doğan Bey,

   Ağzınızda hiç diş yok ise, minimum 12 implant ve 28 zirkonyum diş kaplama yaptırmalısınız bir çok kliniğe göre fiyatlar oldukça değişse de tdb implant fiyatları gereğince aşağı yukarı 25-30 bin tl gibi tutacaktır.

   Kliniğimizden bizim fiyatlarımızı öğrenmek için 0216 641 45 15 den ulaşabilirsiniz.

 • Alkan

  Selamlar. Daha onceden dolgu yapilmis dislerim zaman icinde hep kirildilar. Hatta dun yine bi kok disim kirildi ve yari dis-yari dolgu olarak duruyor. Kesinlikle inplant yaptiracagim yalniz devamli bazi araliklarla kucuk kucuk dislerimin kirilmasi genetik olabilirmi. Kalsium destegi almam gereklimi. Genel bi fikir lutfen. Tesekkurler

  • Implant dental

   Merhaba Alkan,

   Mevcut durumunuzda diş hekiminiz ile birebir görüşmeniz en sağlıklı olacaktır. Muayene sonucunda kırılmaların nedenini ve çözümünü size sunacaktır.

 • Eyüp

  Merhabalar. Kullanacağınız implantın ve kaplamanın markası ne acaba?

  • Implant dental

   Merhaba Eyüp Bey,

   Kliniğimizde Amerikan fda onaylı Glidewell Direct implant kullanılmakta, yerli implant olarak omnitech ve dti. Zirkonyum kaplama olarak japon veya alman blok kullanılmakta.

 • Mehmet Önen

  Sag üstte arka tarafta 4 disim eksik.Kac implant yaptirmam gerekiyor: Tesekkürler

  • Implant dental

   Merhaba Mehmet Bey,

   4 dişiniz eksik ise 3 implant yaptırmanız en sağlıklısı olacaktır.

   Saygılarımızla.

 • Canan

  Dişlerimi hamileyken kaybettim 35 yaşındayım çok korkuyorum dişçiden bu yüzden gidemedim maddi durumum el vermiyor özele gitmeye ne yapabilirim çok kötü duruyor ben çok etkiliyor bu durum

  • Implant dental

   Merhaba Canan Hanım,

   ne yazıkki ülkemizde implant devlet tarafından karşılanmıyor ve implant dışında eksik dişler için çok fazla da seçenek yok. fiyatlarının nispeten pahalı olmasıda implant materyalinin dolar bazında oldukça pahalıya gelmesi. implant fiyatları araştırma hastanelerinde daha düşük olabilir mi araştırmalısınız.

 • Mehmet Yılmaz

  Bazı yerlerde çok uçuk fiyatlara implant tedavisi oneriliyor neden bu kadar büyük bir çelişki mevcut? Neden bu fiyatları bir standart haline getirilemiyor?

  • Implant dental

   Merhaba Mehmet Bey,
   Yorum yazarken websitesi bilginizden gördüğümüz kadarıyla 3 günde diş diye bir implant kliniği işletiyorsunuz, pek tabi fiyat farklılılarının nedenini çok iyi bildiğinizi düşünüyoruz.

 • Özge

  Eksik dişlerimizi tek tek yaptırabılırmıyız ustte bır altta bır eksık dışim var ıkısını aynı anda yaptırmam ımkansız tek tek olurmu

  • Implant dental

   Merhaba Özge Hanım,

   Tabiki ayrı ayrı yaptırabilirsiniz bir engel olmaz, tabiki aynı zamanda yapılıp birlikte tasarlansa daha iyi olur ama hastanın durumu yok ise pek yapacak bir durum kalmıyor.

 • Fani

  Burada edindiğim bilgilere göre yangından mal kaçırırcasına her şey gizem halbuki herşeyin şeffaf olması gerekir yasal olarak fiyat bilgisi verilmemektedir deniliyor şayet böyle yasa var ise adil olmadığı gibi kime hizmet edeceğide belli değildir kaldı ki serbest piyasa ekonomisi diyoruz serbest piyasa ekonomilerinde fiyatlar belli olmalıdır müslümanız diyoruz Müslümanlıkla alakamız yoktur dürüstlükle hiç alakamız yoktur.

  • Implant dental

   Merhaba,

   Söylediğiniz durum tamamen yargısız infaz üzerine, biz fiyat vermiyor değiliz! fiyat vermemiz yasalarca yasak. eğer bu soyledikleriniz için rahatsızlık duyuyorsanız diş hekimleri odasına bir yazı yazıp biz neden diş firmalarından alenen fiyat alamıyoruz diye sormalısınız. Bizim gizem oluşturalım işte fiyatını arttıralım böyle birşey söz konusu değil. gel gelelim zaten bir çok kliniğin aksine diş hekimleri odasının fiyat listesine uyuyoruz o da alenen açık bir liste.

   Saygılarımızla.

 • Arzu

  Merhaba,
  implant yaptırıcam yalnız, hangi marka yaptırmalıyım ve en çok neye dikkat etmeliyim?

  • Implant dental

   Merhaba Arzu Hanım,

   Baktığınız zaman tüm implantlar titanium grade 4 malzemeden yapılmakta ve kemiğinizde iltihap yok ise çok güzel kaynamakta, burada dikkat etmeniz gereken implantın fiyatı ve bütçenize uyumu, doktorunuzun tecrübesi ve kliniğin temizliğidir.

   Saygılarımızla.

 • Fatih

  Merhaba ,

  Çene kemiğinde problem olmadığını varsayarsak, orta azı dişi için 1 adetlik implantın ortalama ücreti ne kadardır?

  Lütfen doktorunuza görünmelisiniz açıklamasını yapmadan, fiyat aralığını verirseniz, herkesi memnun edersiniz?

  Çok teşekkürler,

  Saygılarımla
  Fatih Erturk

  • Implant dental

   Merhaba Fatih bey,

   Ziyaretçilerimiz neden bu kadar artniyetli konuya yaklaşıyor inanın anlamakta zorluk çekmeye başladık, biz zamanında fiyatlar verdik burada ve fiyatlarımız bazı diş doktorlarınca çok uygun bulununca diş hekimleri odasına şikayetlerde bulunup hepsini sildirttiler ve ceza verdirttiler. Biz zaten odanın verdiği yasal fiyatları yayınlıyoruz bu fiyatların 2 katı 3 katı fiyat vermiyoruz üzerine materyal ücretini ekliyoruz o kadar.

   Lütfen bize telefon açmaktan veya whatsapp ile ulaşmaktan çekinmeyin.

   Saygılarımızla.

 • Fırat uğuz

  Merhaba benim iki tane köpek dişim var ve öne doğru çıkmışlar çok kötü görünüyorlar.tel tedavisi de çok uzun sürüyor. Acaba bu iki dişimi direk çektirip yerine implant yerleştirme gibi bir olanağım varmıdır?

  • Implant dental

   Merhaba Fırat Bey,

   Sizin çözümünüz açıkçası hem fiyat hem dişiniz bakımından zirkonyum kaplama yaptırmaktır. hem implant fiyatlarına göre daha uygun olur hem ana dişinizden olmazsınız. lütfen alttaki sayfamızı ziyaret ediniz.

   zirkonyum kaplama

 • Vatandaş

  Yeni yasa gereği rekabet oluşturacak fiyat vermesi neden yasak oldu bu anlamsız. bunu açık şekilde belirtilmesi gerekmiyor mu. zaten ortalama fiyatlar vardır. marketdeki ürün gibi düşünün. bir bardak a marketinde 5 tl, b marketinde 4 tl, c marketinde ise 6 tl dir. bu rekabet amaçlı değildir. insanlar en azından bir bardağın 4 ila 6 tl arasında değiştini biliyor ve bunun içinde markalara bakıyor. 4 tl kalitelidir ama tanıtım amaclı ucuzdur. 6 tl kaliteli değildir ama malum marketin yerinden dolayı fiyatı yüksektir.

  Sizlerin yani tüm bu işi yapan imlantcıların.
  a dan z ye tüm işlemi fiyatlandırmak gerekir.
  Kimi yerde diş cekimine 100 tl isteniyorken kimi yerde bu ücret ya alınmıyor yada indirim sağlanıyor.
  Burda doktorun işçilik ücreti bu tedavilerin fiyatını değiştirmekte beraber hastanenin kalitesi ve marka olmasıda değiştirmektedir. Aynı ameliyatı devlet hastahaneside yapabilir. Ama yoğunluktan dolayı bu verimli olmayacaktır. yada bazı malzemelerin ve ortamın yetersiz olması etkileyecektir.

  her doktor kalitelidir bu durumda. ama az yoğunluk ve imkan olarak sadece 1 meslek üzerine calışan doktorlar daha verimli olduğu da açık.

  Benim alt çene 2 köpek dişi arası köpek dişleri de dahil ön 6 diş aşağıda. Yani parmağımı çenem kapalı haldeyken ön dişlerim birleşmediğinden parmağım arasından rahat geçmektedir. arka dişlerim birleşmekte.
  Bundan 10 yıl önce bir özel hastaneye bilgi amaçlı gittim. Doktor baktı köpek dişlerinin bitiminden alt çene kırılıp yukarı çekilecek hizaya getirilecek dendi. ve 10.000 artı tedavi masrafı. Bunların dışında 250 tl bu bilgiyi verdiği için birde kemik ve doku vs için röntgen cekilmemi bununda 400 tl kadar masrafı oldunu söyledi. Buda bana yaklaşık 16.000 ila 20.000 tl arası fiyat demek bi bilgi 250 tl verilir mi. bu yÜZDEn geLİP doktoruN GÖRMEsi demek oraya gittinizde muayene ücreti demek.

  Buradan fiyatlandırma ve bilgi vermesi rekabet yasası gereği yasaksa insanlara e-mail olarak yada telefonla verebilirsiniz. siz pahalı gelirseniz ucuz bir yer bakmak insanların hakkı değil mi.

  10 yıl önce bana bu fiyatı vermeleri 2017 için bile verilse bana pahalı gelir.
  1630 tl maaş alan biri için aşırı bir fiyatlandırma.

 • Ahmet

  Çene dışı için kanal tedavisi ve zirkonyum kaplama olması gerekiyor ücreti ne kadar 1100 tl söyledi bir dış doktoru pahalı geldi bana acaba siz ne kadar ücret alırsınız.cevap yazarsanız sevinirim

  • Implant dental

   Merhaba Ahmet Bey,

   Kliniğimizde Türk diş hekimleri fiyatları geçerli olduğu için veneer kron 365 tl + zirkonyum metalinin ücreti ile kanal tedevisi tek iki ve üç kanal olmak üzere 3 fiyatı vardır ona göre hesaplanır efendim. tdb fiyatları dışında rekabet oluşturacak fiyat vermek internetten yasak anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • Adnan kaya

  merhabalar

  benim alt ön disim sallaniyordu ve bugün cikti.
  yerine impalant yaptirmak istiyorum.Tek ön dis cok cirkin duruyor.
  Tek impalant yaptirmak ne Kadar sürer birdefada is bitermi yoksa iki defa gelmemmi lazim. Yurt disindayim Saygilar.

  • Implant dental

   Merhabalar Adnan Bey,

   2 defa gelmeniz gerekiyor efendim.

 • Demir tunç çarçabuk

  Merhaba Ufuk Bey,

  Tedavimi implantları dışarıdan alarak tarafınıza yaptırmak istiyorum yakın bir zamanda muayene içinde randevu alacağım.
  Bütçemi ayarlamak için bir fikir edinme amacıyla tüm üst çene için azami ve asgaride kaç implant çakılması gerekiyor öğrenebilir miyim?

  • Implant dental

   Merhaba Demir Tunç,

   Asgari olarak 6 implant yaptırmalısın tek çeneyi 6 implanttan az çok sağlıklı olmayacaktır.

 • Irem

  Nasil yani fiatlari vermek yasak??????Peki usteki fiatlar nedir???????

  • Implant dental

   İrem hanım üstteki fiyattlar türk diş hekimleri birliğinin verdiği fiyatlardır ve orada implantın kendisi hariç sadece uygulanması fiyatı vardır.

 • Mehmet

  merhaba ben tum dislerimi implant yaptirmak istiyorum..
  tum agiz implant fiyati ne kadardir?
  ama lutfen doktorunuza geliniz demeyin cunku bi fiyat ogrenmek icin belcikadan istanbula gelmem mumkun deil tesekkurler

  • Implant dental

   Mehmet bey, ne yazıkki fiyat konusunda kanunları yaptığı bir kısıtlama sonucunda fiyat veremiyoruz, türk diş hekimlerinin açıkladığı fiyatlar kliniğimizde geçerlidir. implant fiyatları vermek yasa gereği yasak.

 • Neslihan

  Merhaba,

  Benim ağzımda hic diş yok ne yazıkkı, bundan 25 sene evvel bir kazada 16 dişimi kaybettim ve 4 sene icerisinde diyer dişlerimede iltihap nedeni ile çektirmek zorunda kaldım.
  Kemik erimesi sonucu alt cenemde 6 mm üst çenemde ıse ne zayıkkı sadece 1,5 ile 2 mm Diskemiği kaldıgı belirlendi.
  Soru: İmplantat bendede mümkünmüdür? Mümkün ise alt ve üste kac İmplantat gereklidir?
  Bilgi için şimdiden teşekkürler.

  • Implant dental

   Neslihan hanım sizin üst çenedeki kemik kalınlığı oldukça düşmüş implat yapılamayabilir, en doğrusu diş doktorunuza görünmek olacaktır.

   • Neslihan

    Alt ceneye yapilabilirmi peki?

 • Günal

  Yukarda fiyat belirleme şemasında 8 adet implant ve bazı tetkikler 12000 bin tl gibi bir rakam tuttu bu rakam agızdaki tüm eksik dişler içinmidir bir agıza komple implant gerekirse kaç adet implant takılmalı saygılarımla

  • Admin

   Merhaba Günay Bey,

   O form türk diş hekimleri birliğince verilmiş fiyatların basitleştirilmiş halidir. türk diş hekimleri birliği fiyatlarına uyan diş hekimlerinde yaptırabilirsiniz. en doğru cevap doktorunuza muayene sonrası elde edeceğiniz fiyatlardır.

 • Tamer

  Merhaba,

  ben ve esim Almanya da bulunmaktayiz ve sizin kliniginizde eski kaplama olan dislerimizi yenilemek istiyoruz. Toplam olarak ikimizin de 20-22 kaplama disi bulunmaktadir. 20-22 kaplama disi yaptirmak icin kac güne ihtiyaciniz olacaktir. Birde eski kaplamalari cikarirken ana disim zarar görürmü? Sizden tam bilgi alabilmem icin ne yapmam gerekiyor. Yakin zamanda cevabinizi bekliyoruz ve simdiden Tesekkür ederiz.

  • Admin

   Merhaba Tamer bey,

   Çıkartırken bir sıkıntı yaşamazsınız, ortalama 10 gün gibi bir sürece ihtiyacınız olabilir.

 • Dinçer can

  Merhabalar ben Dinçer.
  2 adet dişimi çektirdim ve birinde de dolgu var. Malesef dolguda düşmek üzere. 2 adet implant ve birde dolgu yaptırmak istiyorum bunun için bir fiyatlandırma yapabilirmisiniz. Teşekkürler

  • Admin

   Merhaba Dinçer,

   Yasa gereği ücret söylememiz yasak en doğrusu klinikte bir muayene olup doktorunuz ile konuşmanız.

 • HAKAN

  hocam merhaba. 10 sene once bir köprü yaptırmıstım 3 ay once iltihap yaptı ve doktor cıkarıp attı köprüyü hasta dokuyu kesti ve yerine kemik tozu koydu ama ben köprü olan dişlerimi çektirip yerine implant ve zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum ve ayrıca bir adet de boş diş yerim var alt çenede toplam maliyet ne olur ve ödeme imkanlarınız nelerdir.teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Hakan Bey, öncelikle kemik tozu işlemi için yaklaşık 2-3 ay beklemelisiniz ardından bir panaromik film çektirip diş hekiminizle istişare etmelisiniz.

 • Mehmet bayık

  S.a hocam ben 24 yaşındayım sağ sol alt en arka 6 sağdan 6 soldan çekmişsim nekadar implant yapabilecek sağ ve sol 2 şer implant yeterli midir aceba masrafı nekadar olur ben yapmak istiyorum geç olmadan

  • Admin

   Aleykum Selam Mehmet Bey,

   Doktorunuz panaromik filme bakarak kaç implant gerekiyor incelemesi lazım.

   Saygılarımızla

   • Mehmet bayık

    Çene yapım sağlıklı olsa yeterli midir yanislik yazdım 6 değil 5 tane çekmişsim 2 implant yeterli midir

 • Hakan kumral

  Merhaba hocam 2curuk dis ve 1bos disim var implant tedavisi gormek istiyorum lakin tedirginim vidolardan gordugum kadariyla sikintili bir surec bu tedavinin bir zarari varmi

  • Admin

   Merhabalar Hakan Bey,

   İşlem tamamen lokal anestezi eşliğinde yapılmakta. Bu yüzden sizin acı duymanız söz konusu değil. Sonrasın da ufak bir şişlik oluyor ama o yapılan işlem için normal bir komplikasyon.

 • Mustafa

  Merhaba iyi akşamlar. 3 adet implant yapımına ortalama ne kadar bir fiyat çıkar..

  • Admin

   Merhaba sitemizden 2017 yılı tdb fiyat listesine ulaşabilirsiniz bu fiyatlara diş hekiminizin implant ücretini ekleyerek total fiyat vereceğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir