0216 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr

Günümüz implant sanayisi, istenen tüm özellikleri sunarak, hastaların tedavi sürecindeki memnuniyetini artırmaktadır. Onlarca implant markaları bulunmaktadır ve diş hekimliği alanında uygulanan yüzlerce imlant yöntemi vardır. İmplant markaları arasında bir kıyaslama yapılırken markaların güvenilir veya güvenilir değil gibi terimlerin kullanılması yanlış olur. Fakat iyi bilinmesi gereken bir konu implant yaptırmak isteyenlerin, implant markaları arasında seçim yapması, tedavide kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve kullanım ömrüne göre şekillendirilmelidir. Yazımızda en çok kullanılan implant markaları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

İmplant Fiyatlarını incelemek ister misiniz? İmplant fiyat teklifi al

Başlıca Kullanılan İmplant Markaları Nelerdir?

İmplant Direct:

Çok köklü bir firma olan Implant Direct, ürünlerini Thousand Oaks, Kaliforniya’daki en son teknoloji ürünü 45.000 metrekarelik üretim tesisinde üretmektedir. Implant Direct, dünya çapında 40’tan fazla ülkede satış yapmaktadır. Doğrudan Kanada, Avrupa ve Avustralya’daki müşterilere ve Asya, Latin Amerika, Rusya ve Orta Doğu’daki müşterilere dağıtım yoluyla satıyor.

https://www.implantdirect.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Implant Direct Logo

Implant Direct

Medentika İmplant:

2005 yılında kurulan Medentika implant özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika Türkiye’de oldukça yaygın bir implant markası olmayı başardı.

http://www.medentika.com.tr/hakkimizda/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Medentika Implant

Medentika Implant

 

Biomet3i:

Amerika kıtasının en çok kullanılan implant markalarından birisi olan Biomet3i, araştırmalar ve tezler ışığında başarılarını fazlasıyla ispatlamış bir markadır. Siwich Platformlu çalışmalarına bakıldığında, başarılı sonuçlar ile oldukça iddaalı olduğunu söyleyebiliriz.

https://www.zimmerbiometdental.com

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Zimmer Implant

Zimmer Implant

Nobel Biocare (Branemark):

İsveç menşeili implant markası olan Nobel Biocare, tüm dünyada en çok pazar alanına sahip bir firmadır. Atrofik dişsiz alt çenelerde geliştirilen yeni ”all in four” sistemi ile sektörün öncü firması olan Branemark, başarısı ve güvenilirliğini sürdürmeye devam etmektedir.

https://www.nobelbiocare.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Nobel Biocare

Nobel Biocare

Astra Tech:

Switch platformlu implantlar arasında fazlasıyla tercih edilen İsveç markasıdır. Dental sektörün önde gelen isimlerindendir ve hekimler tarafından güvenle tedavilerde kullanılmaktadır.

https://implants.dentsplysirona.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Dentsply sirona

Dentsply Sirona

ITI (Straummann):

Çok köklü bir firma olan ITI, İsviçre menşeili, başarılı implant markalarından birisidir. Geliştirilen patentler ve SLActive yüzeyli implant uygulamaları ile tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış bir markadır. Hekimler tarafından da önerilen ITI, implant tedavilerinde tercih edilen markaların başında gelmektedir.

https://www.straumann.com/en/dental-professionals.html

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Straumann Implant

Straumann Implant

SKY (Bredent):

Dünyanın önde gelen protez, protez ataşmanları ve üst yapı konularında Bredent tarafından geliştirilen, ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan ve ardından tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış, dişsiz ağızlarda dahi sunduğu yükleme olanağı ile 35 dereceye kadar açılandırılabilmesini sağlamaktadır.

https://www.bredent-implants.com/tr/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / İyi Kaliteli

Logo:

Bredent Implant

Bredent Implant

DTİ ( DTİ implant sistemleri): 

2000 yılında Türkiye’de kurulan oldukça başarılı implant markalarından dır. Tübitak destekli dti implant türkiyede bir çok universitede kullanılan en az yabancılar kadar başarılı kaliteli bir implant markamızdır.

https://dtiimplant.com.tr/

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Logo:

Dti Implant

Dti Implant

İmplant Markalarının Önemi Var Mı?

İmplant markaları arasında herhangi bir markanın en iyi marka diye tabir edilmesi doğru olmaz. İmplant üreticileri, yapılacak olan operasyonlara ve tedavi türlerine göre farklı çalışmalara imza atmaktadır. Başarılı literatür taramaları olan ve AR-GE çalışmaları ile gündemde olan tüm markalara güvenebilirsiniz.

Diş tedavisinde çığır açan ve oldukça etkili bir yöntem olan implant, günümüzde doğal dişe yakın en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kişinin rahatlıkla kullanabileceği bu yapay köklük diş, hem hastaları estetik açıdan hem de kullanım açısından memnun etmektedir. İmplantın bu kadar yaygın bir şekilde kullanımı ve popülerlik kazanması, implant markalarında da farklılık meydana getirmiştir. Oldukça talep gören implant tedavisi, önceleri birkaç tane olan implant markalarının ciddi şekilde artmasına neden olmuştur. Ancak ticari endişe ve maddi kaygılarla yapılmış olan bu implantlar tehlike saçabiliyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen bu kalitesiz implantlar zamanla hastada, diş kaybına ve kemik erimesine kadar gidecek rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Yaşanan bu olaylar implant markaları önemli mi sorusunu akıllara getiriyor.

Merdiven altı denilen implant üretim tarzları, ağız içinde kalan protez kısmı ile uyumunu zorlaştırıyor ve implanttaki bakteriler nedeni ile diş eti problemleri oluşuyor. Aynı zamanda kaliteli olmayan ve patenti olmayan markaların implantları, zamanla çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açıyor ve implantın yerinden çıkarılması gerekiyor. Çıkarılması da oldukça zor olan bu yöntem, hastaların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. İmplant markalarının önemi var mı sorusu elbette oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılacak olan tedavide materyalin mutlaka titanyum maddesinden yapılan kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilmeli. Aynı zamanda tecrübeli bir diş hekimince yaptırılan bu uygulama hastanın ömür boyu bu dişini kullanmasına yardımcı olacaktır.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 63 )

 • Hamide

  Meraba Doktor bey omnitech nasil bir marka sizce

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba, sizinle whatsapp üzerinden yazıştık galiba. Bütçenize uyuyorsa yaptıralabilir, Ankarada üretilen bir yerli implant.

 • Burmel

  Yerli implant ile korenin osstem markalı implantı arasında cok fark var mıdır hocam?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir