+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

İmplant Markaları

Günümüz implant sanayisi, istenen tüm özellikleri sunarak, hastaların tedavi sürecindeki memnuniyetini artırmaktadır. Onlarca imlant markaları bulunmaktadır ve diş hekimliği alanında uygulanan yüzlerce imlant yöntemi vardır. İmplant markaları arasında bir kıyaslama yapılırken markaların güvenilir veya güvenilir değil gibi terimlerin kullanılması yanlış olur. Fakat iyi bilinmesi gereken bir konu implant yaptırmak isteyenlerin, implant markaları arasında seçim yapması, tedavide kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve kullanım ömrüne göre şekillendirilmelidir. Yazımızda en çok kullanılan implant markaları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

NHI (Nanoplant Höchst Implant):

Çok köklü bir firma olan NHI, Almanya menşeili, başarılı implant markalarından birisidir. Cambridge üniversitesinde Geliştirilen patentler ve nano kaplama yüzeyli implant uygulamaları ile tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış bir markadır. Hekimler tarafından da önerilen nanoplant, implant tedavilerinde tercih edilen markaların biri gelmektedir.

Biomet3i:

Amerika kıtasının en çok kullanılan implant markalarından birisi olan Biomet3i, araştırmalar ve tezler ışığında başarılarını fazlasıyla ispatlamış bir markadır. Siwich Platformlu çalışmalarına bakıldığında, başarılı sonuçlar ile oldukça iddaalı olduğunu söyleyebiliriz.

Nobel Biocare (Branemark):

İsveç menşeili implant markası olan Nobel Biocare, tüm dünyada en çok pazar alanına sahip bir firmadır. Atrofik dişsiz alt çenelerde geliştirilen yeni ”all in four” sistemi ile sektörün öncü firması olan Branemark, başarısı ve güvenilirliğini sürdürmeye devam etmektedir.

Astra Tech:

Switch platformlu implantlar arasında fazlasıyla tercih edilen İsveç markasıdır. Dental sektörün önde gelen isimlerindendir ve hekimler tarafından güvenle tedavilerde kullanılmaktadır.

ITI (Straummann):

Çok köklü bir firma olan ITI, İsviçre menşeili, başarılı implant markalarından birisidir. Geliştirilen patentler ve SLActive yüzeyli implant uygulamaları ile tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış bir markadır. Hekimler tarafından da önerilen ITI, implant tedavilerinde tercih edilen markaların başında gelmektedir.

SKY (Bredent):

Dünyanın önde gelen protez, protez ataşmanları ve üst yapı konularında Bredent tarafından geliştirilen, ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan ve ardından tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış, dişsiz ağızlarda dahi sunduğu yükleme olanağı ile 35 dereceye kadar açılandırılabilmesini sağlamaktadır.

DTİ ( DTİ implant sistemleri): 

2000 yılında Türkiye’de kurulan oldukça başarılı implant markalarından dır. Tübitak destekli dti implant türkiyede bir çok universitede kullanılan en az yabancılar kadar başarılı kaliteli bir implant markamızdır.

İmplant markaları arasında herhangi bir markanın en iyi marka diye tabir edilmesi doğru olmaz. İmplant üreticileri, yapılacak olan operasyonlara ve tedavi türlerine göre farklı çalışmalara imza atmaktadır. Başarılı literatür taramaları olan ve AR-GE çalışmaları ile gündemde olan tüm markalara güvenebilirsiniz.

İmplant Markalarının Önemi Var Mı?

Diş tedavisinde çığır açan ve oldukça etkili bir yöntem olan implant, günümüzde doğal dişe yakın en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kişinin rahatlıkla kullanabileceği bu yapay köklük diş, hem hastaları estetik açıdan hem de kullanım açısından memnun etmektedir. İmplantın bu kadar yaygın bir şekilde kullanımı ve popülerlik kazanması, implant markalarında da farklılık meydana getirmiştir. Oldukça talep gören implant tedavisi, önceleri birkaç tane olan implant markalarının ciddi şekilde artmasına neden olmuştur. Ancak ticari endişe ve maddi kaygılarla yapılmış olan bu implantlar tehlike saçabiliyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen bu kalitesiz implantlar zamanla hastada, diş kaybına ve kemik erimesine kadar gidecek rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Yaşanan bu olaylar implant markaları önemli mi sorusunu akıllara getiriyor.

Merdiven altı denilen implant üretim tarzları, ağız içinde kalan protez kısmı ile uyumunu zorlaştırıyor ve implanttaki bakteriler nedeni ile diş eti problemleri oluşuyor. Aynı zamanda kaliteli olmayan ve patenti olmayan markaların implantları, zamanla çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açıyor ve implantın yerinden çıkarılması gerekiyor. Çıkarılması da oldukça zor olan bu yöntem, hastaların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. İmplant markalarının önemi var mı sorusu elbette oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılacak olan tedavide materyalin mutlaka titanyum maddesinden yapılan kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilmeli. Aynı zamanda tecrübeli bir diş hekimince yaptırılan bu uygulama hastanın ömür boyu bu dişini kullanmasına yardımcı olacaktır.

Yorumlar ( 16 )

 • Seyrani durak

  İMPLANT FİATLARINI İNTERNET SAHİFELERİNDE BULAMIYORUZ..NEDENİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ..””NOBEL BİOCAR”” İMPLANT ININ FİATLARI DİŞ DOKTORLAR ARASINDA EN AZ YÜZDE ELLİ FARK EDİYOR..İNTERNET SAHİFESİNDE FİATLAR AÇIK YAZILSA..DOKTORLAR BU HUSUSTA MÜŞTERİLERİNİ AŞIRI FİAT TUZAĞINA DÜŞÜREMEZ..
  BU YORUM KALE ALINIRSA..FİATLARI GÖREBİLİRMİYİZ.
  GÖSTERECEĞİNİZ İLGİ DERECESİNE GÖRE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

  • Admin

   Merhaba Seyrani Durak,

   Türk Diş Hekimleri birliğinin kanunları gereğince diş hekimlerinin sitelerinde veya klinik etrafında reklam amaçlı fiyat yayınlaması yasaktır. telefon ile arayıp öğrenmeniz gerekmektedir.

  • Admin

   Merhaba Seyrani Bey,

   implant fiyatları konusunda merak ettiğiniz herşeyi implant fiyatları sayfamızdan bulabilirsiniz.

 • Serkan cihat

  nanoplant ve türk dti muhteşem bir marka gerçekten

 • Rahim

  Merhaba hocam ,

  İmplant yapmak istiyorum , diş hekimi bana Trias diye bir implant markası önerdi , bu marka hakkında düşünceleriniz nedir ?

  • Admin

   Merhaba Rahim Bey,

   Marka duyduğum bir marka değil yalnız doktorunuz önerdi ise araştırmasını yapmıştır.

   Saygılarımla.

 • Sema

  Merhaba Bn implant yaptırmak istiyorum fakat dr bana üç marka önerdi . NTA,implance ve biotec srl markaları nı. Bu markalar hakkında bilgi verebilirmisiniz.

  • Admin

   Merhaba Sema Hanım,

   Saydığınız markalar hakkında bir bilgi sahibi değiliz ne yazık ki, bu yüzden bu implant markaları konusunda yorum yapmamız doğru olmaz.

 • Nalan

  Merhaba osteem implant iyimidir uygulanmasından sakınca varmıdır

  • Implant dental

   Merhaba Nalan Hanım,

   Osteem implant oldukça iyi üst düzey bir implanttır, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 • Hocam merhaba guney kore anyridge implant iyimidir acil cvplarsaniz sevinirim. İyi degilse hangisini önerirsiniz..

  • Implant dental

   merhabalar açıkçası çok bildiğimiz bir marka değil.

 • Şahin yıldırım

  İTi stramann marka ile BEGO marka implant markalar arasında kararsız kaldım öneriniz bekliyorum Türkiye’de bu markaların takliti varmıdır Saygılarımla

  • Implant dental

   Merhabalar Şahin,

   iti dünyanın en itibarlı implantlarından birisi, gel gelelim türkiye’de takliti şu demek çok yanlış olacaktır.

 • Tuğba

  Merhaba hocam
  Osstem ve anklyos arasında hangisini tercih etmeliyim

  • Implant dental

   Merhaba Tuğba

   Anklyos implant hakkında bilgi sahibi değilim yalnız, osstem başarılı ve eski bir markadır. güvenerek yaptırabilirsin.

Yorum Yazın

Whatsapp Destek İçin Tıklayın