+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2020 Fiyatları Güncellendi

Zirkonyum kaplama fiyatları 2020 ile porselen kaplama fiyatları üretim farklılıkları ve hammadde farklıkları ile alakalı farklılık göstermektedir. Siz de zirkonyum kaplama fiyatları veya porselen kaplama fiyatlarını merak ediyorsanız tdb destekli fiyat hesaplama formu üzerinden sadece kaplama bölümünü işaretleyerek ortalama fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca implant fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2020

TDB 2020 Kıymetli Metal Ücreti Hariç Yasal Fiyatlar KDV Dahil %8
Veneer Kron ( Zirkonyum)  715 TL
Veneer Kron ( Porselen )  715 TL
Laminate Veneer ( Seramik )  1730 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum )  865 TL
Geçici Kuron ( Tek diş )  185 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )  1660 TL
Diş Çekimi  175 TL

*Yasa gereği TDB fiyatları dışında kıymetli metal ücreti dahil fiyat vermek yasaktır. Lütfen kıymetli metal ücreti dahil fiyat için kliniğe ulaşıp öğreniniz.

Zirkonyum Dişin Özellikleri

Son zamanlarda diş hekimlerince sıkça uygulanan zirkonyum kaplama, estetik açıdan doğal dişe en yakın duran restore çeşididir. Metal alt yapılı protez dişlerin yerine günümüzde hem ışığı geçirgenliği açısından hem de daha estetik durması açısından zirkonyum dişler kullanılmaktadır. Özellikle yeme içme basıncının daha düşük olabileceği ön dişlerde zirkonyum kaplamalar yapılmaktadır. Doku uyumlu olan zirkonyumlar, zamanla renk değiştirme gibi bir durum oluşturmazlar. Zamanla koyu renk alan ve ağız içinde hoş bir görüntü oluşturmayan metal dişler terk edilmeye yüz tutmuş ve yerini zirkonyum kaplamaya bırakmıştır. Zirkonyumlar ağız içi ve diş bakımı titizlikle yapıldığı takdirde uzun vadeli kullanılabilme özelliğine sahiptir. Zirkonyum dişin özellikleri konusunda biraz daha bilgi vermemiz gerekirse, eksik diş ihtiyacında en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olan köprü uygulamasının yapılmasına da imkan tanıyan zirkonyumlar, beyaz renk ve tonlarında olduğu için ışığı geçirme ve yansıtma yapısı da doğal diş gibidir.

Zirkonyum Diş Yaşam Kalitemize Etkisi

Hem ağız ve yüz güzellik uyumunu sağlayan dişlerin uzun süreli kullanımı hem de görsel anlamda kişiyi ve çevresindekileri rahatsız etmeyecek şekilde tedavisi günümüzde zirkonyum kaplama dişlerle mümkün olmaktadır. Modern tıpın gereklerine uyan ve diş tedavisinde hastalara hem sağlam hem estetik diş imkanı sunan farklı nitelik ve kalitedeki materyaller diş eksikliklerini gidermekte ve dişlerle ilgili kaygıları geride bırakmaktadır. Zirkonyum dişin özellikleri kullanım esnasında daha iyi anlaşılmakta ve hastanın yaşam kalitesini arttırmaktadır. Ayrıca görsel kalitesi baz alındığı zaman zirkonyum kaplama fiyatları oldukça uygun olmaktadır.

Zirkonyum Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Diş etleri ile oldukça uyumlu olan zirkonyum maddesi, diş tedavilerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başladı. Deforme olmuş, kırılmış ya da farklı nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerde zirkonyum kaplamalar hem estetik durma özelliği ile hem de uzun süre kullanılabilirliği ile hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Oldukça sağlıklı bir yöntem olan zirkonyum kaplamalar ortalama beş yıl ila 20 yıl gibi sürelerde ağız içinde kullanılabilmektedir. Kimi hastaların merak ettiği zirkonyum dişlerin ömrü ne kadardır sorusunun cevabı aslında biraz da kişisel olarak verilebilir. Çünkü kişinin ağız ve diş bakımına verdiği önem, beslenme alışkanlıkları gibi farklı faktörlere bağlı olarak zirkonyumun ömrü değişebilmektedir, ama genel olarak baktığımız zaman 30 yıl kadar gidebildiği görülmektedir. Bu durum göz önüne alındığında zirkonyum kaplama fiyatları uygun fiyatlı bir kaplama çözümüdür.

Eğer ki hasta dişlerin yapımından sonra dişlerini düzenli olarak fırçalar ve dişlerin arasında yemek artığı kalmamasına dikkat ederse hem kendi doğal dişleri hem de yaptırdığı zirkonyum dişleri daha uzun süre kullanabilir. Aynı zamanda sigara ya da alkol tüketimi, dişlerin gıcırdatılması, dişlerin sıkılması gibi kötü alışkanlıkların terk edilmesi dişlerin ömrü açısından oldukça önemlidir. Zirkonyum dişlerin ömrü ne kadardır sorusu görüldüğü gibi biraz da kişinin alışkanlıklarına bağlı olarak değişmektedir. Hasta dişlerini düzenli olarak fırçalamaz ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını devam ettirirse hem sonradan yapılan yapay dişler hem de kişinin kendi dişleri zarar görür ve ağız içinde kayıplar başlar.

Yorumlar ( 37 )

 • Tekin çelikel

  Alman malı BEGO marka implant fiyatını öğrenebilirmiyim

  • Implant dental

   Merhaba Tekin Bey,

   Kliniğimizde Alman zirkonyum ve Alman nanoplant ürünleri kullanılmaktadır.

 • Emre

  16 adet dişimi üst 8 alt 8 şeklinde yaptırmak istiyorum fiyatını öğrebilir miyim ? Ayrıca 3 adet alt çene dişim kayıp onlar içinde iplant fiyatını öğrenecektim.

  Genel olarak 16 Diş zirkonyum kaplama 3 adet diş iplantı ve 2 adet de dolgu yaptırmam gerekiyor.Bunların Toplam Fiyatlarını email adresime atarsanız sevinirim.
  İyi çalışmalar

  • Implant dental

   Merhaba Emre Bey,

   Mail adresinize istekleriniz iletilmiştir.

   Saygılarımızla.

 • Ali

  Merhabalar sadece ustten 4 disim zirkonyum olmasi gerekiyor fiyat bilgisi alablirmiyim

  • Implant dental

   Merhabalar Ali Bey,

   4 Diş için zirkonyum kaplama ücreti tdb fiyatlarına göre 4x365tl ayrıca kıymetli metal ücreti eklenmektedir. 0216 641 45 15 nolu telefondan toplam ücreti danışabilirsiniz.

 • Hasan

  Merhaba ,

  Alt ve üstten 6 şar adet dişimi yaptırmak istiyorum. yaptırmak istediğim ön üst dişlerimden birtanesi kayıp. kaplama yapılırken altı boş olsada köprü şeklinde uygulama yapılabilmekte mi ? mutlaka implant ile doldurulmalı mı ?
  12 diş için zirkonyum kaplama ve 1 implant için fiyat rica edebilir miyim ?

  Teşekkürler,

  • Implant dental

   Merhaba Hasan Bey,

   Eksik dişinize implant yaptırmak veya köprü şeklinde istemek tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda olacaktır. yasa gereği alenen fiyat açıklamamız yasak efendim 0216 641 45 15 nolu telefondan size yardımcı olmaktan mutlu olacağız.

   • Eyyüp

    Zirkonyum diş kaplamada yaptırdıgım dişlerden çok memnun kaldım ve yapılan tedavim hala devam etmektedir yaptırdıgım diş ve diger tedavilerim çok saglam ve temiz iş yapılıyor ve bunun yanında güler yüzlü personelinin olması çok memnun etti teşekkürler

 • Aslı

  Merhaba üst önde iki dişim çarpıklık (köpek dişi) estetik zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum 2 diş için fiyat nedir mail ile bilgi vermenizi rica ederim teşekkürler

  • Implant dental

   Merhaba Aslı Hanım,

   kaplamalarını için tdb fiyatları geçerlidir. kısaca 365×2 ayrıca kıymetli metal ( zirkonyum ) ücreti alınır ayrıntılı bilgi için 0216 641 45 15 arayınız.

 • Ayse

  Alt cene ve ust cene toplam 25 tane implant yaptirmak istiyorum. Fiyatini ogrenebilir miyim

  • Implant dental

   Merhabalar Ayşe Hanım

   Her dişe implant yaptırmak oldukça pahalı bir çözüm tüm ağız implant üstü kaplama istiyorsak alt çeneye 6 üst çeneye 6 implant yaptırıp 28 diş kaplaması yaptırmanız yeterli olacaktır.

 • Oğuzhan

  Merhabalar ön dişlerdeki ayrıklık için zirkonyum tedavisi uygulanabilir mi yoksa lamine daha mı uygundur ?

  • Implant dental

   Merhaba Oğuzhan,
   ön dişlerdeki ayrıklık için en doğru tedavi diş teli tedavisidir.

 • Eda Günay

  Merhaba ben üstteki 6 dişime ve alttaki 7 dişime zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim rica etsem ? Tam maliyeti olarak… bir de 22 yaşındayım mesleğim oyunculuk sizce yaş ve meslek açısından da kaplama yaptırmak beni olumsuz etkiler mi? Alt dişlerimden en sağda bir tanesi biraz öne doğru sol tarafta da yamuk olan var sizce kaplama için uygun olur mu? Şimdiden teşekkürler…

  • Implant dental

   Merhaba Eda Hanım,

   Fiyat vermemiz yasak telefondan sormalısınız ama, estetik açıdan güzel olması için kaplama yaptıracaksanız emax gibi yöntemlere bakmalısınız.

   Saygılarımla

 • Furkan

  Diş yaptırma fiyatları ortalama kaç to 32 diş ?

  • Implant dental

   Merhaba Furkan,

   Diş yaptırma derken açıkçası anlayamadım, eksik dişler için implant yöntemi var, estetik ve ufak sorunlara karşı kaplama tekniği var açmalısınız.

 • Meral

  Merhabalar ön iki diş için zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum fiyatı ne kadar olabilir?

  • Implant dental

   Merhaba Meral,

   Yasa gereği internet ve benzeri mecralarda açıkça fiyat vermemiz yasaktır. Ayrıntılı fiyat ve diğer bilgiler için aramalısınız.

 • Ferdi Cakir

  Iyi günler almanyada oturuyorum üst cene icin all on four tedavisine bas vurmak istiyorum fiyat icin bilgi alabilirmiyim?

  • Implant dental

   Merhaba Ferdi.

   Kliniğimizde all on four uygulaması yapılmamaktadır. Yalnız istanbulda yapan yerler mevcut bir kaç yere başvurursanız yapanı bulabilirsiniz.

 • Remzi

  Üst ön iki dişim için kaplama fiyatı nedir acaba?

  • Implant dental

   Merhaba efendim ön 2 diş için kaplama ücretini toplamda kliniğimize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 • Batuhan

  Merhaba , sağ üst 1 numaralı çekilen dişim için implant yaptırmak istiyorum fiyat öğrenebilir miyim ?

 • İlkay Yusuf

  Merhabalar, 16 yaşındayım ve alt üst dişlerim olmak üzere hepsine porselen veya zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Ayriyeten alt ön iki dişim ise yarıdan kırık ve kırık olan dişin içerisinde ilaç var.

  Tamamen dişlerimin beyaz bir görünüme kavuşmasını istiyorum, net fiyatını öğrenebilirsem çok sevinirim

  iyi çalışmalar.

  • Implant dental

   Merhaba İlkay,

   Kirik dişlerin için evet doğru çözüm kaplama ama daha yaşın 16 tüm dişlerini sadece beyaz görünecek diye kaplatman ileride çok büyük sıkıntılara yol açacaktır. Kaldı ki biz 16 yaşında bir hastaya sadece beyaz görünsün diye bütün dişlerini kaplama yapamayız. Etik bulmuyoruz.

 • Hatice

  Bütün dişlerimi Zirkonyum Kaplama yaptırmak istiyorum fiyat alabilir miyim

  • Implant dental

   Merhaba Hatice Hanım,

   İsteğiniz üzerine mail adresinize teklifimizi yolladım. Türk diş hekimleri yasasında internetten alenen fiyat bilgisi vermek yasaktır.

 • Fatma

  Merhaba. Alt ve üst cenede on tarafta 8er dis toplamda 16 dis zirkonyum kaplama fiyati almak istiyorum. Fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

  • Implant dental

   Mail adresinize teklif atıldı efendim.

 • Hasan

  Tüm dişlerime porselen kaplama yaptırmak istiyorum estetiklik ve güzel görünüm için yaşım 23 diş sağlığı açısından nasıl olur mail adresime önerilerinizi ve fiyat teklifinizi sunarmısınız?

  • Implant dental

   Merhaba Hasan,

   Yaşın daha tüm dişlerini kaplatmak için çok genç ciddi bir sağlık problemi yaşamıyorsan doktoruna daha mantıklı çözümler için danışmalısın, dişteli gibi çözümlere yönelmelisin öncelikle.

 • Esra

  Merhabalar diş teli tedavisi görüyorum Gülerken ve konuşurken üst dişlerimin tamamı görünmüyor yarısı görünüyor . doktorum lamine yapılabileceğini söyledi. Lamine ile dişlerin boyutunu uzatmak mümkün mü

  • Implant dental

   Merhaba Esra,

   Doktoruna danışmış ve sorunun için çözüm üretilmiş doktoruna güvenmeli ve uymalısın.

   Saygılarımla.

Yorum Yazın

Whatsapp Destek Hattı
Mesaj Gönder
Secured By miniOrange