Medentika implant fiyatları 2023 yılı itibari ile medentika implant yaptırmak isteyen birçok kişinin merak ettiği soruların başında gelmektedir. Fiyatların zaman geçtikçe değişmesinden kaynaklanan bu merak her zaman için ihtiyaç doğrultusunda devam etmektedir. Fiyatlar ile ilgili tam olarak bilgi verilmeden önce işlemin ne olduğu ve tam olarak hangi anlamı içerdiği izah edilecektir.

İmplant Nedir?

İmplant eksik dişlerin tamamlanması maksadı ile uygulanmakta olan bir yöntemdir. Birçok farklı yöntemi bulunmasından dolayı 1 implant diş fiyatı değişkenlik göstermektedir implant çene kemiğine yerleştirilmiş olan vidalar üzerinden eksik dişlerin tamamlanması gayesi ile uygulanmaktadır. Özelliklerinden bir diğeri de titanyum kullanılarak bu vidaların imal edilmesidir.

Çene içerisine takılan vidaların üzerine diş protezi konulmaktadır. Tavsiye edilmesindeki en büyük sebeplerin başında komşu dişlere her hangi bir şekilde zarar vermemesi gelmektedir. Diğer kullanılan yöntemlerde tedavi olacak kişilerin en büyük sıkıntısı olan komşu dişlerin kesilmesi gibi sorunlar olmamaktadır.  Günlük hayatın akışını en iyi şekilde devam ettirmeyi başaran diş olarak implant uzun bir zamandır kullanılmaktadır. Özel implant fiyatları birçok farklı yöntemin kullanılması ile birlikte değişkenlik gösterebilmektedir.

medentika implant seti

medentika implant seti

Medentika İmplant

Medentika implant son zamanlarda en fazla kullanılmakta olan implantlar arasında gösterilmektedir. Bunun nedenlerinin başında da dünyanın en iyi implant markasından olan Straumann implant bünyesinde olmasından. Ayrıca aklınıza takılan bir başka soru ise medentika implant hangi ülkenin sorusu gelir. Yöntem Alman teknolojisi kullanılarak yapılmaktadır. Dünya üzerinde güvenilirlik anlamında en üst seviyede bulunan yöntemdir.

Teknolojinin son derece üst seviyeler de olması ve kullananların nerede ise tamamının memnuniyetinin bulunması sebebiyle insanlarda fiyat olarak bir ön yargı bulunmaktadır. fiyatların çok yüksek olduğu düşüncesi nerede ise herkeste hakimdir. Daha dayanıklı ve sağlıklı olarak bu yöntemin tavsiye edilmesinin yanı sıra fiyat anlamında da tavsiye edilen bir yöntemdir. Ön yargıların aksine yöntem başarılı ve uygun fiyatlara yapılmakta olan bir uygulamadır. Gönül rahatlığı ile yapılabileceği gibi fiyat noktasında da her hangi bir sıkıntı olmayacağından emin bir şekilde işlem yaptırılabilir.

medentika implant fiyatları

medentika implant fiyatları

Medentika İmplant 2023 Fiyat TablosuKDV Dahil %8
Medentika İmplant ( Straumann Grup )  ( Abutment Dahil ) 4070 TL

Yapılacak olan işlemin detaylarına göre medentika implant fiyatları değişkenlik göstermektedir. 2070 tl + medentika implant materyalı ücreti fiyatı oluşturuyor yasalar gereği materyal fiyatı dahil halini kliniği arayarak öğrenebilirsiniz istanbul implant kliniği Seçkin Horozal en uygun fiyatla medentika implantları hastalarına uygulamaktadır .  Her hangi bir şekilde ağırı ve sızı yaşanmayacağı gibi her implant operasyonu için ortalama olarak 45 dk gibi bir zaman içerisinde işlem tamamlanmaktadır. Böylece zaman olarak makul bir seviyede işlem tamamlanmakta ve ayrıca çok fazla bir sıkıntı yaşanmadan işlem tamamlanmaktadır.

İşlem lokal anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Bu durumda tedavi açısından hastaya ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Böylece yapılan işlemler sırasında bilinç açık olacak bir şekilde her hangi bir sıkıntı yaşanmadan işlem son derece basit bir şekilde tamamlanacaktır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 11 )

 • Ozgur Sav

  Selam hocam ben medentika implant yaptirmak istiyorum alt cene ve ust ceneye suanda mevcut 6 yil once yaptirdigim 4 implant var geri kalan komple kac implant daha yapilmasi gerek ve toplam fiyat ne kadar olur genel toplam i hesaplarsaniz sevinirim iyi calismalar ozgur porselenler de dahil fiyat fakat implant ve porselen inde ayri ayri fiyatini gonderirsenis sevinirim iyi calismalar

  • Dr. Selahi Ertürk

   Merhaba Özgür bey, tek çeneye genel olarak kemik durumu ise 6 implant yapılıyor, biz medentika implantı şuan 3500 tl’ye yapıyoruz, üst yapılarda da yapılacak dönemin fiyatı geçerli oluyor oldukça oynak bir fiyatı oluyor, takribi 1500 tl civarlarında düşünülebilir.

 • Ilyas

  hayırlı gunler hocam agzımda 3 diş var tellı damaklı diş yaptırdım hıc memnun değilim acama alt cene 6 tane ust cene altı tane impilant yaptımak ıstıyorum kac lıra cıvarı bı hesap cıkar bılgı alabılırmıym iyi calıimlar.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba İlyas bey, yasa gereği internetten açıkça fiyat vermemiz yasak o yüzden bize whatsapp üzerinden ulaşık implant fiyatları öğrenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz fikir vermek amaçlı implant fiyatları sayfamızdan fiyatlar hakkında hesaplama motorunu kullanabilirsiniz.

 • Yasin Aksoy

  Selamlar 10 adet medendika marka implant yaptırmam gerekiyor üzerine zirkonyum.kaplama olacak. Ayrıca 9 diş çekimi var . Fiyat verebilirmisiniz hocam

 • Hülya

  İki dişim implant olması gerekiyor fiyat almak istiyorum

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Hülya hanım, 2 adet Medentika implant fiyatı tdb nin belirlediği 1380tl + medentika implantın materyal ücretidir. üstüne yapılacak 2 adet zirkonyum dişler ise 715 tl dir. Ayrıntılı toplam fiyat için whatsapp destek hattından bize ulaşabilirsiniz.

 • Abdullah

  Medentika implant yapacaz ama fiyat konsuunda henuz net bisey anlamadik. Implant ve implant malzemi ile zilkonyum kaplama ile fiyat nedir. Toplamda 10 tane olacak ve yoplam fiyati nedir. Bilgi verirseniz sevinirim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Abdullah bey, ne yazık ki bu karışıklık yasalardan dolayı oluşuyor biz medentika konusunda en uygun fiyatı uyguladığımız için sitemize yazmamız işimize yarardı ama malesef tdb nin yayınladığı implant cerrahi ücretine ek medentika implant fiyatını ancak mail, whatsapp ve telefon üzerinden verebiliyoruz. Ayrıntıları mailinize ilettim.

 • Ahmet D.

  Dr. ufuk beyden ve 3 klinikten daha medentika implant için fiyat aldım önce ufuk beyin fiyatlarına inanmadım acaba gerçekten medentika implant yapmıyor mu dedim çünkü diğer kliniklerin nerdeyse yarısı fiyatına geliyordu medentika firmasını arayınca ufuk bey ile çalıştıklarını öğrenip rahatladım implant yaptırdım çok memnunum iyiki ufuk bey karşıma çıktı.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim Ahmet bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir