+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

İmplant fiyatları 2020 yılı için ne kadar oldu? implant fiyatı içinde zirkonyum fiyatı dahil mi? implant ne kadar sürede takılır? implantın fiyat karşılaştırması her marka için nasıldır hepsi bu yazımızda.

İmplant Fiyatları 2020 Yılında Ne Kadar?

2020 yılının sonuna kadar uygulanması gereken implant fiyatları yasal ve güncel tarifesi aşağıdaki gibidir. Ayrıca diğer diş tedavileri için tdb tarifesini inceliyiniz.

TDB 2020 İmplant Fiyatı Tablosu

KDV Hariç KDV Dahil %8

Kemik İçi İmplant

Eksik diş tedavisinde uygulanacak implant tedavisini ifade eder. İmplant tek başına sadece kök görevi göreceğinden ek olarak implant üstü kaplama ihtiyacı duyar.

 1270 TL  1380 TL

Sert doku greftleme

İmplant yapılacak bölgeye ve implant yapıldıktan sonra implantı desteklemek amacı ile uygulanan kemik tozudur. Üç tür kemik tozu vardır; İnsan kaynaklı, Hayvan Kaynaklı ve Sentetik.

 787 TL  855 TL

Overdenture

Tek çene veya iki çene için haraketli protezin iki implant veya dört implant ile çeneye sabitlenmesi işidir. Overdenture fiyatı sadece protezleri içerir implant fiyatı dahil değildir. Halk arasında çıtçıtlı protez diye de bilinir.

 2793 TL  3035 TL

İmplant Çıkartılması

Herhangi bir sebep ile ( Genellikle yanlış planlanmış implantlar veya etrafında kemik erimesi gerçekleşmiş implantların ) çıkartılması gereken durumları ifade eder.

 497 TL  540 TL

Veneer Kron ( Zirkonyum)

Doğal Diş kaplamalarını ifade eder, son zamanlarda hem estetik hem doku dostu olması nedeniyle tercih edilen zirkonyum kaplamanın fiyatıdır.

 658 TL  715 TL

İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum)

İmplant üstü kaplamaları ifade eder, son zamanlarda hem estetik hem doku dostu olması nedeniyle tercih edilen zirkonyum kaplamanın fiyatıdır. Bazı klinikler implant üstü farkını almamaktadır.

 796 TL  865 TL

İmplant Üstü Tam Seramik Kron

Özellikle estetik amaç gütmeyip, daha çok sağlamlık istenen bölgelerde uygulanabilir implant üstü kron fiyatıdır.

 1529 TL  1660 TL

Diş Çekimi

Kök sayısına göre fiyatı değişiklik gösterebilir.

 161 TL  175 TL

Gömülü Diş Çekimi

Özellikle 20 yaş dişlerinde rastlanan durumdur.

525 TL  570 TL

İmplant Fiyat Danışma Formu Tıklayın

İmplant Fiyatlarını Ne Etkiler?

İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler genel olarak şunlardır.

 1. En önemli etken implant yapacak hekimdir, hekimin tecrübesi implantın başarısı için çok önemlidir.
 2. İmplant markasının vaka geçmişi (birinci, beşinci ve onuncu yıllardaki kemik ile olan uyumu gibi )
 3. İmplant firmasının fiyat politikası ve implantın genel kalitesi.
 4. İmplant kliniğinin fiyat politikası.

 

İmplant ve İmplant Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İmplant Takılması Ne Kadar Sürer?

İmplant operasyonu genel olarak 1 saat kadar sürmektedir. İmplant operasyonunu yapan hekimin tecrübesi ve uzmanlığı bu konuda çok değerlidir.

Tek İmplant Fiyatı Ne Kadar?

Tek diş eksikliğiniz de köprü yaptırıp sağ ve sol dişlerinizi kestirmek yerine özellikle implant yaptırmak daha mantıklıdır. Diğer dişlere dokonulmadan tdb implant fiyatı 1380 tl + implant materyal ücreti ile + zirkonyum kaplama fiyatı 715 tl toplam 2095 ve implant materyal ücretine 1 tek diş implant yaptırabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde İmplant Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde kıymetli metal içeren implant desteği yoktur, bazı kurul sonuçları durumlarında 90tl ile 120 tl arasında implant başına destek verilebilmektedir.

Straumann İmplant Ne Kadar?

Straumann implant fiyatları euro kurları ve firmanın o dönemdeki fiyat polkitikası ile alakalı olmak üzere değişmektedir. Yinede straumann implantların gerek piyasadaki en eski implantlardan olması gerek en bilinen implantlardan olması nedeniyle pahalı olabileceğini unutmayınız.

İmplant Tedavisi Neden Yapılır Fiyatları Nedir?

İmplant tedavisi ve fiyatları bir veya bir kaç diş eksikliğinin yanı sıra, tek çene veya 2 çene üzerinde hiç dişi olmayan kişilerin sağlıklı çiğneme, rahat konuşma ve daha estetik bir görüntü için kemik içine uygulanan diş kökü protezidir. İmplantlar titanium veya zirkonyum materyalinden olabilmektedir. Fiyatları ise Tdb nin her yıl açıklanan fiyatı ile implant materyalinin ücretinin toplamı ile belirlenir.

İmplant Abutment Fiyatı Nedir?

İmplant abutmentleri implantın bir parçası olarak görülür ve 3 aylık iyileşme sürecinde ücretsiz olarak üzerine Zirkonyum veya Porselen diş yapmak amacıyla alt yapı olarak yerleştirilir.

Medentika İmplant Fiyatı Nedir?

2005 yılında kurulan Medentika özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika implant fiyat olarak oldukça uygun olarak İstanbul implant kliniğimizde uygulanmaya başladı. Tdb nin listelediği implant fiyatı olan 1380 tl + medentika implant materyal fiyatı ile uygulama yapmaktayız. Yasa gereği toplam implant fiyatını kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

İmplant Direct Fiyatı Nedir?

Uzun yıllardır Amerika’da üretimi yapılan implant direct implantlar universal bağlantı yapısı fda onayı ve uygun fiyatı ile dünyanın nerdeyse tümüne ihraç edilir düzeye gelmiş durumda. İstanbul implant olarak dağıtıcı firması ile yaptığımız anlaşma sonucunda çok uygun fiyatlarla çok kaliteli implantın uygulanması mümkün oldu. Tdb nin listelediği implant fiyatı 1380 tl ve implant direct implantın materyal fiyatını lütfen kliniği arayarak öğreniz.

İmplant Üstü Zirkonyum Fiyatı Neden Ayrıca Ödenir?

Genel olarak ise zirkonyum kaplama dişin kesilerek üstünün laboratuvarda özel ölçüler sonucu hazırlanan kronun yapıştırılması ile yapılır, eksik dişlerinizin yerine yapılan implantın abutment parçası kesik diş görevi görmekte olup, üstüne yapılacak zirkonyum kaplama ayrı iş olup ayrı ücretlendirilir. Bu konuda normal diş üzerine yapılan zirkonyum kaplama ile implant üstü zirkonyum kaplama arasında bazı kliniklerde ödeme farkı çıkabilmektedir. Ayrıntılı zirkonyum kaplama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması… Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatları pahalı mı?

İmplant Pahalı mı?

İmplant fiyatları nispeten uygun sayılabilir yalnız, diğer alternatif işlemler arasında en pahalı diş operasyonlardan biri olduğu aşikardır. Yine de başarı ve sonuçlarını göz önüne aldığımız zaman implant fiyatları pahalı değildir.

İmplant Fiyatlarında Neye Dikkat Edilmeli

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir sorusu diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birisidir. İlk bakışta pahalı gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı rahatlık ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret küçük bir bedel olarak görülecektir.

Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla veya üç eğrili bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gözükür.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği yapılar zaman içerisinde problem yaratırlar. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler yaratması söz konusu olacaktır.

Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır. Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır.

implant-fiyatlari-2

İmplant protez

Bunun gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

İmplant Fiyatları konusunda aklınıza takılan tüm soruları bize yorum bölümünden danışabilirsiniz. 

implant fiyatları etki eden faktörler bir kaç konu başlığı altında incelenebilir.

İmplant Markaları:

Şuan Türkiye’de implant markaları bir hayli fazladır. Bunlar başlıca Alman, Amerikan, İsviçre, İtalyan, İsveç, Güney Kore, İsrail ve Türkiye üretimi implant markalardır. İmplanlarda doktorlarının dikkat ettikleri, kaliteli bir implanttan beklentileri şunlardır.

Birinci olarak; bu implantla ilgili bilimsel bir litaratür var mı? Bu hususu kısaca açmak gerekirse; implanla ilgili veriler bilimsel bir temele dayanıyor mu? Bunların hastada uygulanabilir hale gelmesi için bir çok deneylerden geçmesi gerekir.

İkinci olarak üreten firmanın bu implantları üretirken kullandıkları teknolojiler de implantın kalitesini etkiler.
Bu da implantlarda bize implantların yiv özellikleri , yüzey pürüzlendirmelerinde kullanılan teknolojilerdir.

Titanyumun kalitesi;

Özellikle Türk, Alman, Amerikan ve İsviçreli implantlar en kaliteli implantlardır. nispeten diğer implantlara göre de ücretleri biraz fazladır. Yalnız iyi kalite implantlar da en önemli etken daha gelişmiş teknoloji, kemiğe daha kısa sürede kaynaması, implant-abutment bağlantı özelliği, implantı yapan firmanın devamlılığı, ileride herhangi bir implant parçasına ihtiyaç duyulması halinde doktorların bunları tedarik etmeleri noktasında sıkıntı çekmemeleri önemlidir.

implant fiyatları
İmplant Yapacak Doktorun Tecrübesi, diş doktorunun bu husunda bir çalışması var mı?

Fiyatlara etki edecek en büyük etkenlerden biride implant tedavisini yapacak doktorun bundan önceki tecrübesi yani kaç yıldır ve kaç kez bu implant tedavisi yaptığı, kaliteli eğitim alması, tedavi konusunda katıldığı seminer , toplantı ve kursları, yenilikçe olması ve implant konusunda tecrübesi ve başarıları çok önemlidir.

Özellikle doktor etkeni gerekli tespitte çok önemlidir. Unutulmaması gerekir ki; implant tedavisini yapacak kişi doktorun kendisidir.

İmplant tedavisinin steril ortamda yapılması hayati önemdedir. Diğer bir önemli nokta; implant takılırken üzerine yapılacak dişeri mesafelerini de devamlı olarak düşünmek durumundayız. Planlamanın çok iyi yapılması gerekir. Kafi sayıda implant yapmak gerekir. Zira hastalar çoğunlukla mümkün olan en az implantla problemlerinin çözülmesi tercih etmektedirler.

İyi bir implant hekimi devamlı 3 boyutlu düşünen hekimdir. 

Bazen, implantları yapılmış fakat üzerine protez takılamayan hastalarla karşılaşmaktayız. Sadece implant takmış olmak için implant yapmak hastanın problemini çözmemektedir.

İmplant Fiyatları Kliniğin Etkisi:

Kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, yardımcı elemanların bilgisi, kullanılan ünitenin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve kesinlikle Hijyen şartları hem implant fiyatlarına etki edecek hem başarılı bir implant tedavisi için önemli rol oynayacaktır.

2020 Yılının fiyat etkileri

Günümüzde diş tedavi yönteminden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması nedeniyle implant fiyatları 2020 yılında değişken fiyatlara sahip olacaktır. Bu markalar üretim sırasında kullanılan teknolojinin türüne göre farklılık göstermektedir. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretilenlerdir. Fiyatların fazla olmasının nedeniyse bu ülkelerde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapılmasıdır. Fiyat belirleyici unsurlardan bir diğeriyse tedaviyi yapacak olan doktorun tecrübesidir.

İmplant fiyatları 2020 yılında da kullanılan ürünün kalitesine, üretim sırasında tercih edilen malzemelerin kalitesi ile kliniğin tedavi konusundaki başarılarına bağlı olacaktır.

Bir veya daha fazla diş kaybı olan hastalara uygulanan implant tedavisi sonrasında kişi

Genel olarak hastanın şikayetine, hastanın çene yapısına, implant türüne, doktorun tedavi alanındaki tecrübesine, tedavinin süresine, polikliniğin kurumsallığına göre implant fiyatları 2020 yılı için belirlenecek ve hastalar polikliniklere ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Bulunduğunuz ilde yer alan diş polikliniklerinin internet sitelerinden iletişim bilgilerini aldıktan sonra poliklinik danışmanlarından ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İmplant En Doğal Çözüm mü?

İmplant doğal dişe yakın sonuçlar almaktadır. Ağızdaki mevcut dişlerden destek almayan, gücünü kemikten alan bir diş tedavi yöntemi olduğundan doğal görünüme sahiptir. İmplant uygulaması yapılırken öncelikle diş eti açılır ve çene kemiğinin içine delik açılımı gerçekleştirilir. Açılan deliğe diş kökü yerleştirilir. Yerleştirilen implantın çene kemiğine kaynaması beklenmeye başlanır. Çene kemiği güçlü olmayan kişiler için çene kemiğini güçlendirecek tedavi yöntemleri uygulanır. Bu tür güçlendirme tedavileri gerektiğinde ancak 2-3 ay içerisinde çene kemiğiyle implant bütünleşecektir.

İmplant uygulaması yapılmadan önce kişinin uygulama için uygun olup olmadığı incelenir. Sağlık durumu kontrol edilir. Kişinin ağız ve çene yapısına göre uygulamanın yapılıp yapılamayacağına karar verilir. Pek çok diş kliniği ücretsiz olarak muayeneden sonra kişiye implant fiyatını belirtmektedir. İmplant tedavisinden sonra kişi dişlerini minimum 30 yıl boyunca hiçbir sorunla karşılaşmadan kullanacaktır. İmplant fiyatları 2020 yılı ile yeniden güncellenecektir. Kullanım süresinin uzun olması ve doğal dişe yakınlıkta bir görünüme sahip olması gibi avantajları göz önüne alındığında tedavinin ücreti yüksek olarak değerlendirilmeyecektir.

2020 yılı için implant fiyatlarına etki eden bir diğer faktör ise dolar ve euro daki artıştır. Bir çok diş hekimi dövizdeki yükselişten etkilenerek ücretlerde artışa gidebilmektedir.

Doktor ufuk tosun1

Dt. Ufuk Tosun Kimdir?Ufuk Tosun Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Milas’da tamamladı. Liseyi İzmir Özel Fatih Koleji’nde okudu. 1984 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine başladı ve 1990 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Milas’da kendi kliniğini açtı. 1995 yılına kadar Milas’da çalıştı. implantoloji (vidalı dişler) konusuna ilgisinden dolayı; bu konuda eğitimine devam etmek üzere 1995 yılında İngiltere’ye gitti. Londra’daki Southwark College’de İngilizce eğitimi aldı. 1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative Dentistry Ana Bilim Dalında İmplantoloji Master programına başladı. Buradaki çalışmasını 2002 yılında başarı ile tamamladı.

Yorumlar ( 216 )

 • Eren

  Merhaba toplam 4 implant yaptırmak istiyorum bende ömür boyu kullanabilicegimagri sizi yapmiyacak bir implant fiyatı alabilir miyim

 • Ferhat

  iyi günler doktor bey
  yaşım 32 ve genetik olarak dişlerim sürekli çürüyor
  ne yaptıysam olmadı
  alt çeneye sanırım 4 tane implant yeterli olacaktır,
  fiyat verebilirseniz sevinirim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhabalar Ferhat bey, mail adresinize cevap yollanmıştır. Sağlıklı günler dileriz.

 • Serdar

  implant fiyatları 2020 yılında fazla zamlanmamış geçen yıl ile sanki fiyatı aynı kalmış herşey çok zamlandı materyal fiyatı dahil 2020 yılı için geçerli fiyat nedir öğrenebilir miyim?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Serdar bey, 2020 yılı için implant fiyatlarında çok yüksek güncelemmeler yapmadık. Ayrıntılı fiyat bilgisini mail adresinize yolladım

 • Ali haydar durak

  Merhaba eşimin üst dişleri yıllardır kaplamalardan dolayı iyce kötü oldu çürüdü 4 implantı 7.8 dişi kapsayan bi kaplama ile ortalama bi fiyat soylermisiniz kolay gelsin

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Ali Haydar Bey, mail adresinize ayrıntılı bilgi geçilmiştir.

 • Ncebi

  Merhaba, 2 adet nobel implant ve zirkonyum kaplamaları (yapıştırma degil vidalı) olarak fiyat bilgisi ileteilbirmisiniz?
  Sonradan 2 tane daha yapılacak. Butceleme yapabilmek için fiyat istiyorum.

 • Osman

  Merhaba benim ust dislerim yok ve proyez kullaniyorum alt dislerimde yok sayilir hocam yani alt ve üst tamamen implat olacak bana meil yoluyla fiaat yazarsaniz memnun olurum hayirli çalişmalar

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Osman Bey,

   Gerekli bilgi mail adresinize yollandı.

 • Mehmet ayrak

  Merhaba 8 tane implat için cebimden cıkacak rakam nekadar olur

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Mehmet Bey,

   Bilgiler mail adresinize yollandı yollanan fiyatlarda hem implant, hem zirkonyum kaplamaları dahil olarak geçirilmiştir.

 • Muhammet

  Selam doktor bey benim 3 diş implantına ihtiyacım var, bir yerde muayene oldum doktor bana kemiğin uygun dedi sizin buradaki tablonuzun fiyatı daha uygun bana 3 implant için fiyat bilgisi verebilir misiniz? Toplam implant fiyatı bana uygunsa muayeneye gelmek istiyorum.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Muhammet Bey,

   3 İmplant için fiyat bilgisi size mail ile döndüm, yasa gereği implant fiyatını tdb listesi dışında vermek yasak yalnız zaten biz tdb listesine uyduğumuz için fiyatlarımız tablodan çok farklı değil.

 • Seda

  Merhaba implant yaptırmak istiyorum on dişlerim köprü daha önce yaptırmıştım estetik bozukluğu olduğundan ust disler 9 tane alt diş sağ taraf 4 tane şimdi köprü yerine vida diş yaptırmak istiyorum toplam 13 tane fiyat ne kadar olur

  • Implant dental

   Merhaba Seda Hanım,

   13 dişiniz eksik ise her dişe 1 implant olacak şekilde fiyat verilmiyor. Öncelikle eksik dişlerin olduğu bölgeye kaç implant yapılması gerektiği belirleniyor kemik durumu gibi etkenler burada çok önemli, implant fiyat olarak her diş için 1380 tl + implant materyal fiyatı ayrıca üstüne yapılacak zirkonyum dişler hesaplanıyor ayrıntılı bilgiyi kliniğimizi arayarak veya ücretsiz muayeneye gelerek alabilirsiniz.

 • Ayla

  merhaba 35 yaşındayım arka çiğneme dişlerim eksik karşı dişleri sağlam yani alt çenede 2 azı dişim eksik implant fiyat bilgisi alacaktım ve ne kadar sürede biter öğrenmek istedim. teşekkür ederim

  • Implant dental

   Merhaba Ayla,

   İmplant yapılacak dişlerin karşı tarafları var ise implant en iyi çözüm olacaktır. 2 diş için implant fiyat bilgisi ise 2x 1380 + implant materyalı + zirkonyum kaplama fiyatı olacaktır.

 • Aysel

  Merhaba hocam arkadaş haklı implant fiyatları 2020 yılında oldukça fazla arttı, ülkemizde ekonomi durumu şuan bu fiyatları karşılamak için çok mümkün görnümüyor. Bu fiyatlar üzerinde bir güncelleme bekliyor musunuz?

 • Tugrul Akbatur

  implant fiyatlari 2020 yilinda neden bu kadar artti? alim gucu oldukca dusmus durumda devlet fiyatlari biraz daha dengeli tutmasi gerekmiyor muydu 2020 implant fiyatlarinin pik yaptigi bir dönem nerdeyse

  • Implant dental

   Merhaba Tugrul bey,

   Evet implant fiyatları 2020 yilinda oldukca yükseldi, alim gucunun dusuklugunu ve kur ataginin farkinda olup implant firmamiza zam yapmamasi icin anlasma yaptik ve elimizden geldigince herkesin karsilayabildigi fiyatlara implant yapmaya calisiyoruz. Saygilarimizla.

 • Tahir

  Ufuk hocam izninizle durumumu anlatmak istiyorum. Bende 14 yıllık implanta sahibim. Lakin son gittiğim muhanede kemik erimesi oluştuğunu, implantın tırtıklı vida bölgesine kadar indiğini ( implatitis ) durumu olduğunu, eski rotgenlere bakıp karşılaştırma yaptıklarında bu durumun 2009 yılından beri gelen bir erime olduğu anlaşılmıştır. Hocam bana söylenen ; mevcut iki implanta çevresine temizleme yapılıp kemik grefti uygulansa dahi başarılı olmayacağını çünkü implantın yüzeyinin pruzlu bölgesi işlevini yitirmiş olmasının yüksek olduğunu yapışkanlık özelliğini kaybetmiş olması durumundan kemikle kaynasmaz ve orada yeniden bir bakteriyel durum söz konusu olur dediler. Ben biraz araştırdığımda lazer ile temizlemede başarılı sonuçlarla karşılaştım. Ama yeni implantlarami yoksa benim gibi 14 yıllık implanta uygulanır mı ve başarı oranı ne olur hocam. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Saygılarımı sunar iyi çalışmalar dilerim..

  • Implant dental

   Merhaba Sezgin Bey,

   Sizin durumunuzda panaromik röntgeninize bakıp yorum yapmak isterim, eğer bize mail üzerinden veya whatsapp ile panaromik röntgen yollayabilirseniz yorum getirelim duruma.

   Geçmiş olsun.

 • AYHAN ALBAYRAK

  MERHABA SIMDILIK 4 ADET IIMPLANT FİYATI NEKADARDIR ÖĞRENE BİLİRMİYİM

 • Zeki

  merhaba
  ben size erzincan dan yazıyorum eşime implant yaptırmak istiyorum erzincan daki doktor bize iki marka önerdi. OSSTEM (kore malı) ve TEKKA (fransız malı) düşünün karar verin bu ayın yani 24 ekim 2019 da gelin yapalım dedi, hangi markayı yaptıralım lütfen acil cevap verin. teşekkürler.
  tan.zeki@gmail.com

 • İsmet yeşil

  Nasıl yasalar gereği fiyat veremiyorsunuz?
  Ben iki üç yerden aldım

  • Implant dental

   internet üzerinden açıkça fiyat teklifi vermek yasak efendim telefon veya birebir muayene üzerinden değil.

 • Sinan

  merhaba. benim çene darlığım vardı ve bu yüzden dişlerim çapraz geldi. üst dişlerimden ön tarafta 7 adet kalacak. 1. ve ikinci küçük azı ayrıca 1. büyük azı çekilip yerine implant yaptırıcam. tabi ilk olarak kalacak olan dişlerimin tel tedavisine ihtiyaç var. bu anlattıklarım yapılırsa ne kadar sürede istediğime ulaşırım aşağı yukarı?

 • Cemil

  Merhabalar oncelikle kolay gelsin ; benim kardesim 34 yasinda sizofreni rahatsizligi nedeni ile dis bakimini duzenli yapmadigi icin ve cok sigara ve cay tuketmesinden dolayi tum dislerini kaybetmek uzere.. bu konuda implant uygulamasi yani tum alt ve ust cene icin bilgi verirmisiniz .. simdiden tesekkurler

 • Senol mat

  Sayin bay , bayan doctor.
  Ben Avustralya da yasiyorum ve Turkiye de implant tedavisi yaptirmak istiyorum. Burda ki fiatlarla bir kiyaslama yapabilmek icin, (sizden kesin bir fiat vermenizi beklemiyorum) bir implant’in ortalama fiatini ogrenmek istiyorum. Zira vereceginiz fiat karsiligi ben burda bir degerlendirme ve kiyaslama yapmak zorundayim.

  • Implant dental

   Merhaba,

   yasalar gereği kliniğimizi arayarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla.

 • Sezen

  Selam, tek diş implant yaptırmayı düşünüyorum. İki doktora gittim. İlk doktor implant markası için swiss plus önerdi ve uygun bir fiyat verdi. İkinci doktor ise bu markanın 2. sınıf bir marka olduğunu ve staraumann markanın daha iyi olucağını söyledi verdiği fiyat beni biraz zorlayacak gibi… Her iki markada isveç ürünü.. Aradaki fiyat farkı neredeyse 2 kat fark edince nasıl bir araştırma yapacağımı bilemedim.. Bu konuda ne yönde bir araştırma yapmalıyım?

  • Implant dental

   Merhaba Sezen,

   Öncelikle bir hekimin bu 2. sınıf marka öbürü bu marka daya iyi marka şeklinde yorumları aklınızı tabiki karıştıracaktır. Bu implantların çok büyük bir kısmı titanium grade 4 malzeme ile üretilir. İmplantın başarısı kadar hekimin tecrübesi ve başarısıda önemlidir. implant fiyatları tabiki straumann da daha pahalıdır, ama hekim kalitesi de burada en az implant markası kadar önemlidir.

   Saygılarımızla.

 • Zafer

  Merhaba.

  Bende impikant için araştırırken burayı buldum fiyat için.

  Hemen hemen tüm mesajları okudum ve fiyat vermek kanunen yasak diyor Hekim.
  Vatandaş hala fiyat soruyor 🙂

  Çok garip bir durum.
  Hocanın sabrına hayran kaldım 🙂

 • Implant fiyatları

  Çok yararlı paylaşım olmus

 • Hatice

  Merhaba,

  Ben 7 ay once imlant yapdirdim fakat nedenini bilemiyorum yapdirdigim implant yerinden oynadi disciye gitdim ve oda cok olmayan bir sorun dedi ve dis etimin cekildigini kemigin erime yapdigini soyledi simdide tekrar o implanti cikardi ve once damagin iyi olmasini ve sonrada amaliyat yapip yapay kemik koyacagini soyluyor ve tekrar implanti yerlestirecegini soyluyor baska cozumu varmi bu sorunun ?

  tsk ederim saygilar simdiden…

  Hatice

  • Implant dental

   Merhaba Hatice Hanım,

   Doktorunuz doğru teşhis ve tedaviye başlamış zaten.

   Saygılarımla.

 • Abdullah Ghizzaui

  Merhaba, resimde gösterildiği gibi 2 implant yapmak istiyorum.
  Yapmam bana kaça patladı?
  11-2-2019 Pazartesi günü biraz zaman geçireceğim
  saygılarımla
  Abdullah Ghizzaui

 • Ramazan

  iyi günler
  üst damak tamamen boş. gömülü diş çekimi yapılan yere grefleme ve alt çeneden kemikle tamamlandı. kemikleşme süreci tamamlandı ve 6 adet implant çakıldı ve 2.5 ay geçti bilgi almak istediğim konu zirkonyum kaplama düşünüyorum 12 adet bana maliyeti ne olur. ve ne kadar zaman alır.

  • Implant dental

   Merhaba Ramazan Bey,

   Üst damak programınız gayet sağlıklı planlanmış anladığım kadarıyla tek çeneye 6 implant ve gömülü dişlerin greftlenerek iyileşmesi oldukça iyi sizin için, yalnız üst yapınızı size implant yapan doktorun planlanması yine ağız sağlığınız için en iyisi olacaktır. Bunun dışında alenen internette fiyat teklifi geçmemiz yasalarca yasaklanmıştır. Klinik olarak TDB implant ve zirkonyum diş fiyatlarını uygulamaktayız. Kıymetli metal ücreti dahil ayrıntılı fiyat teklifi için 0216 641 45 15 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz.

 • Doğan elmalı

  ağzımda hiç dişim yok yaptırırsam bana maliyeti ne olur

  • Implant dental

   Merhaba Doğan Bey,

   Ağzınızda hiç diş yok ise, minimum 12 implant ve 28 zirkonyum diş kaplama yaptırmalısınız bir çok kliniğe göre fiyatlar oldukça değişse de tdb implant fiyatları gereğince aşağı yukarı 25-30 bin tl gibi tutacaktır.

   Kliniğimizden bizim fiyatlarımızı öğrenmek için 0216 641 45 15 den ulaşabilirsiniz.

 • Alkan

  Selamlar. Daha onceden dolgu yapilmis dislerim zaman icinde hep kirildilar. Hatta dun yine bi kok disim kirildi ve yari dis-yari dolgu olarak duruyor. Kesinlikle inplant yaptiracagim yalniz devamli bazi araliklarla kucuk kucuk dislerimin kirilmasi genetik olabilirmi. Kalsium destegi almam gereklimi. Genel bi fikir lutfen. Tesekkurler

  • Implant dental

   Merhaba Alkan,

   Mevcut durumunuzda diş hekiminiz ile birebir görüşmeniz en sağlıklı olacaktır. Muayene sonucunda kırılmaların nedenini ve çözümünü size sunacaktır.

 • Eyüp

  Merhabalar. Kullanacağınız implantın ve kaplamanın markası ne acaba?

  • Implant dental

   Merhaba Eyüp Bey,

   Kliniğimizde Amerikan fda onaylı Glidewell Direct implant kullanılmakta, yerli implant olarak omnitech ve dti. Zirkonyum kaplama olarak japon veya alman blok kullanılmakta.

 • Mehmet Önen

  Sag üstte arka tarafta 4 disim eksik.Kac implant yaptirmam gerekiyor: Tesekkürler

  • Implant dental

   Merhaba Mehmet Bey,

   4 dişiniz eksik ise 3 implant yaptırmanız en sağlıklısı olacaktır.

   Saygılarımızla.

 • Canan

  Dişlerimi hamileyken kaybettim 35 yaşındayım çok korkuyorum dişçiden bu yüzden gidemedim maddi durumum el vermiyor özele gitmeye ne yapabilirim çok kötü duruyor ben çok etkiliyor bu durum

  • Implant dental

   Merhaba Canan Hanım,

   ne yazıkki ülkemizde implant devlet tarafından karşılanmıyor ve implant dışında eksik dişler için çok fazla da seçenek yok. fiyatlarının nispeten pahalı olmasıda implant materyalinin dolar bazında oldukça pahalıya gelmesi. implant fiyatları araştırma hastanelerinde daha düşük olabilir mi araştırmalısınız.

 • Mehmet Yılmaz

  Bazı yerlerde çok uçuk fiyatlara implant tedavisi oneriliyor neden bu kadar büyük bir çelişki mevcut? Neden bu fiyatları bir standart haline getirilemiyor?

  • Implant dental

   Merhaba Mehmet Bey,
   Yorum yazarken websitesi bilginizden gördüğümüz kadarıyla 3 günde diş diye bir implant kliniği işletiyorsunuz, pek tabi fiyat farklılılarının nedenini çok iyi bildiğinizi düşünüyoruz.

 • Özge

  Eksik dişlerimizi tek tek yaptırabılırmıyız ustte bır altta bır eksık dışim var ıkısını aynı anda yaptırmam ımkansız tek tek olurmu

  • Implant dental

   Merhaba Özge Hanım,

   Tabiki ayrı ayrı yaptırabilirsiniz bir engel olmaz, tabiki aynı zamanda yapılıp birlikte tasarlansa daha iyi olur ama hastanın durumu yok ise pek yapacak bir durum kalmıyor.

 • Fani

  Burada edindiğim bilgilere göre yangından mal kaçırırcasına her şey gizem halbuki herşeyin şeffaf olması gerekir yasal olarak fiyat bilgisi verilmemektedir deniliyor şayet böyle yasa var ise adil olmadığı gibi kime hizmet edeceğide belli değildir kaldı ki serbest piyasa ekonomisi diyoruz serbest piyasa ekonomilerinde fiyatlar belli olmalıdır müslümanız diyoruz Müslümanlıkla alakamız yoktur dürüstlükle hiç alakamız yoktur.

  • Implant dental

   Merhaba,

   Söylediğiniz durum tamamen yargısız infaz üzerine, biz fiyat vermiyor değiliz! fiyat vermemiz yasalarca yasak. eğer bu soyledikleriniz için rahatsızlık duyuyorsanız diş hekimleri odasına bir yazı yazıp biz neden diş firmalarından alenen fiyat alamıyoruz diye sormalısınız. Bizim gizem oluşturalım işte fiyatını arttıralım böyle birşey söz konusu değil. gel gelelim zaten bir çok kliniğin aksine diş hekimleri odasının fiyat listesine uyuyoruz o da alenen açık bir liste.

   Saygılarımızla.

 • Arzu

  Merhaba,
  implant yaptırıcam yalnız, hangi marka yaptırmalıyım ve en çok neye dikkat etmeliyim?

  • Implant dental

   Merhaba Arzu Hanım,

   Baktığınız zaman tüm implantlar titanium grade 4 malzemeden yapılmakta ve kemiğinizde iltihap yok ise çok güzel kaynamakta, burada dikkat etmeniz gereken implantın fiyatı ve bütçenize uyumu, doktorunuzun tecrübesi ve kliniğin temizliğidir.

   Saygılarımızla.

 • Fatih

  Merhaba ,

  Çene kemiğinde problem olmadığını varsayarsak, orta azı dişi için 1 adetlik implantın ortalama ücreti ne kadardır?

  Lütfen doktorunuza görünmelisiniz açıklamasını yapmadan, fiyat aralığını verirseniz, herkesi memnun edersiniz?

  Çok teşekkürler,

  Saygılarımla
  Fatih Erturk

  • Implant dental

   Merhaba Fatih bey,

   Ziyaretçilerimiz neden bu kadar artniyetli konuya yaklaşıyor inanın anlamakta zorluk çekmeye başladık, biz zamanında fiyatlar verdik burada ve fiyatlarımız bazı diş doktorlarınca çok uygun bulununca diş hekimleri odasına şikayetlerde bulunup hepsini sildirttiler ve ceza verdirttiler. Biz zaten odanın verdiği yasal fiyatları yayınlıyoruz bu fiyatların 2 katı 3 katı fiyat vermiyoruz üzerine materyal ücretini ekliyoruz o kadar.

   Lütfen bize telefon açmaktan veya whatsapp ile ulaşmaktan çekinmeyin.

   Saygılarımızla.

 • Fırat uğuz

  Merhaba benim iki tane köpek dişim var ve öne doğru çıkmışlar çok kötü görünüyorlar.tel tedavisi de çok uzun sürüyor. Acaba bu iki dişimi direk çektirip yerine implant yerleştirme gibi bir olanağım varmıdır?

  • Implant dental

   Merhaba Fırat Bey,

   Sizin çözümünüz açıkçası hem fiyat hem dişiniz bakımından zirkonyum kaplama yaptırmaktır. hem implant fiyatlarına göre daha uygun olur hem ana dişinizden olmazsınız. lütfen alttaki sayfamızı ziyaret ediniz.

   zirkonyum kaplama

 • Vatandaş

  Yeni yasa gereği rekabet oluşturacak fiyat vermesi neden yasak oldu bu anlamsız. bunu açık şekilde belirtilmesi gerekmiyor mu. zaten ortalama fiyatlar vardır. marketdeki ürün gibi düşünün. bir bardak a marketinde 5 tl, b marketinde 4 tl, c marketinde ise 6 tl dir. bu rekabet amaçlı değildir. insanlar en azından bir bardağın 4 ila 6 tl arasında değiştini biliyor ve bunun içinde markalara bakıyor. 4 tl kalitelidir ama tanıtım amaclı ucuzdur. 6 tl kaliteli değildir ama malum marketin yerinden dolayı fiyatı yüksektir.

  Sizlerin yani tüm bu işi yapan imlantcıların.
  a dan z ye tüm işlemi fiyatlandırmak gerekir.
  Kimi yerde diş cekimine 100 tl isteniyorken kimi yerde bu ücret ya alınmıyor yada indirim sağlanıyor.
  Burda doktorun işçilik ücreti bu tedavilerin fiyatını değiştirmekte beraber hastanenin kalitesi ve marka olmasıda değiştirmektedir. Aynı ameliyatı devlet hastahaneside yapabilir. Ama yoğunluktan dolayı bu verimli olmayacaktır. yada bazı malzemelerin ve ortamın yetersiz olması etkileyecektir.

  her doktor kalitelidir bu durumda. ama az yoğunluk ve imkan olarak sadece 1 meslek üzerine calışan doktorlar daha verimli olduğu da açık.

  Benim alt çene 2 köpek dişi arası köpek dişleri de dahil ön 6 diş aşağıda. Yani parmağımı çenem kapalı haldeyken ön dişlerim birleşmediğinden parmağım arasından rahat geçmektedir. arka dişlerim birleşmekte.
  Bundan 10 yıl önce bir özel hastaneye bilgi amaçlı gittim. Doktor baktı köpek dişlerinin bitiminden alt çene kırılıp yukarı çekilecek hizaya getirilecek dendi. ve 10.000 artı tedavi masrafı. Bunların dışında 250 tl bu bilgiyi verdiği için birde kemik ve doku vs için röntgen cekilmemi bununda 400 tl kadar masrafı oldunu söyledi. Buda bana yaklaşık 16.000 ila 20.000 tl arası fiyat demek bi bilgi 250 tl verilir mi. bu yÜZDEn geLİP doktoruN GÖRMEsi demek oraya gittinizde muayene ücreti demek.

  Buradan fiyatlandırma ve bilgi vermesi rekabet yasası gereği yasaksa insanlara e-mail olarak yada telefonla verebilirsiniz. siz pahalı gelirseniz ucuz bir yer bakmak insanların hakkı değil mi.

  10 yıl önce bana bu fiyatı vermeleri 2017 için bile verilse bana pahalı gelir.
  1630 tl maaş alan biri için aşırı bir fiyatlandırma.

 • Ahmet

  Çene dışı için kanal tedavisi ve zirkonyum kaplama olması gerekiyor ücreti ne kadar 1100 tl söyledi bir dış doktoru pahalı geldi bana acaba siz ne kadar ücret alırsınız.cevap yazarsanız sevinirim

  • Implant dental

   Merhaba Ahmet Bey,

   Kliniğimizde Türk diş hekimleri fiyatları geçerli olduğu için veneer kron 365 tl + zirkonyum metalinin ücreti ile kanal tedevisi tek iki ve üç kanal olmak üzere 3 fiyatı vardır ona göre hesaplanır efendim. tdb fiyatları dışında rekabet oluşturacak fiyat vermek internetten yasak anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • Adnan kaya

  merhabalar

  benim alt ön disim sallaniyordu ve bugün cikti.
  yerine impalant yaptirmak istiyorum.Tek ön dis cok cirkin duruyor.
  Tek impalant yaptirmak ne Kadar sürer birdefada is bitermi yoksa iki defa gelmemmi lazim. Yurt disindayim Saygilar.

  • Implant dental

   Merhabalar Adnan Bey,

   2 defa gelmeniz gerekiyor efendim.

 • Demir tunç çarçabuk

  Merhaba Ufuk Bey,

  Tedavimi implantları dışarıdan alarak tarafınıza yaptırmak istiyorum yakın bir zamanda muayene içinde randevu alacağım.
  Bütçemi ayarlamak için bir fikir edinme amacıyla tüm üst çene için azami ve asgaride kaç implant çakılması gerekiyor öğrenebilir miyim?

  • Implant dental

   Merhaba Demir Tunç,

   Asgari olarak 6 implant yaptırmalısın tek çeneyi 6 implanttan az çok sağlıklı olmayacaktır.

 • Irem

  Nasil yani fiatlari vermek yasak??????Peki usteki fiatlar nedir???????

  • Implant dental

   İrem hanım üstteki fiyattlar türk diş hekimleri birliğinin verdiği fiyatlardır ve orada implantın kendisi hariç sadece uygulanması fiyatı vardır.

 • Mehmet

  merhaba ben tum dislerimi implant yaptirmak istiyorum..
  tum agiz implant fiyati ne kadardir?
  ama lutfen doktorunuza geliniz demeyin cunku bi fiyat ogrenmek icin belcikadan istanbula gelmem mumkun deil tesekkurler

  • Implant dental

   Mehmet bey, ne yazıkki fiyat konusunda kanunları yaptığı bir kısıtlama sonucunda fiyat veremiyoruz, türk diş hekimlerinin açıkladığı fiyatlar kliniğimizde geçerlidir. implant fiyatları vermek yasa gereği yasak.

 • Neslihan

  Merhaba,

  Benim ağzımda hic diş yok ne yazıkkı, bundan 25 sene evvel bir kazada 16 dişimi kaybettim ve 4 sene icerisinde diyer dişlerimede iltihap nedeni ile çektirmek zorunda kaldım.
  Kemik erimesi sonucu alt cenemde 6 mm üst çenemde ıse ne zayıkkı sadece 1,5 ile 2 mm Diskemiği kaldıgı belirlendi.
  Soru: İmplantat bendede mümkünmüdür? Mümkün ise alt ve üste kac İmplantat gereklidir?
  Bilgi için şimdiden teşekkürler.

  • Implant dental

   Neslihan hanım sizin üst çenedeki kemik kalınlığı oldukça düşmüş implat yapılamayabilir, en doğrusu diş doktorunuza görünmek olacaktır.

   • Neslihan

    Alt ceneye yapilabilirmi peki?

 • Günal

  Yukarda fiyat belirleme şemasında 8 adet implant ve bazı tetkikler 12000 bin tl gibi bir rakam tuttu bu rakam agızdaki tüm eksik dişler içinmidir bir agıza komple implant gerekirse kaç adet implant takılmalı saygılarımla

  • Admin

   Merhaba Günay Bey,

   O form türk diş hekimleri birliğince verilmiş fiyatların basitleştirilmiş halidir. türk diş hekimleri birliği fiyatlarına uyan diş hekimlerinde yaptırabilirsiniz. en doğru cevap doktorunuza muayene sonrası elde edeceğiniz fiyatlardır.

 • Tamer

  Merhaba,

  ben ve esim Almanya da bulunmaktayiz ve sizin kliniginizde eski kaplama olan dislerimizi yenilemek istiyoruz. Toplam olarak ikimizin de 20-22 kaplama disi bulunmaktadir. 20-22 kaplama disi yaptirmak icin kac güne ihtiyaciniz olacaktir. Birde eski kaplamalari cikarirken ana disim zarar görürmü? Sizden tam bilgi alabilmem icin ne yapmam gerekiyor. Yakin zamanda cevabinizi bekliyoruz ve simdiden Tesekkür ederiz.

  • Admin

   Merhaba Tamer bey,

   Çıkartırken bir sıkıntı yaşamazsınız, ortalama 10 gün gibi bir sürece ihtiyacınız olabilir.

 • Dinçer can

  Merhabalar ben Dinçer.
  2 adet dişimi çektirdim ve birinde de dolgu var. Malesef dolguda düşmek üzere. 2 adet implant ve birde dolgu yaptırmak istiyorum bunun için bir fiyatlandırma yapabilirmisiniz. Teşekkürler

  • Admin

   Merhaba Dinçer,

   Yasa gereği ücret söylememiz yasak en doğrusu klinikte bir muayene olup doktorunuz ile konuşmanız.

 • HAKAN

  hocam merhaba. 10 sene once bir köprü yaptırmıstım 3 ay once iltihap yaptı ve doktor cıkarıp attı köprüyü hasta dokuyu kesti ve yerine kemik tozu koydu ama ben köprü olan dişlerimi çektirip yerine implant ve zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum ve ayrıca bir adet de boş diş yerim var alt çenede toplam maliyet ne olur ve ödeme imkanlarınız nelerdir.teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Hakan Bey, öncelikle kemik tozu işlemi için yaklaşık 2-3 ay beklemelisiniz ardından bir panaromik film çektirip diş hekiminizle istişare etmelisiniz.

 • Mehmet bayık

  S.a hocam ben 24 yaşındayım sağ sol alt en arka 6 sağdan 6 soldan çekmişsim nekadar implant yapabilecek sağ ve sol 2 şer implant yeterli midir aceba masrafı nekadar olur ben yapmak istiyorum geç olmadan

  • Admin

   Aleykum Selam Mehmet Bey,

   Doktorunuz panaromik filme bakarak kaç implant gerekiyor incelemesi lazım.

   Saygılarımızla

   • Mehmet bayık

    Çene yapım sağlıklı olsa yeterli midir yanislik yazdım 6 değil 5 tane çekmişsim 2 implant yeterli midir

 • Hakan kumral

  Merhaba hocam 2curuk dis ve 1bos disim var implant tedavisi gormek istiyorum lakin tedirginim vidolardan gordugum kadariyla sikintili bir surec bu tedavinin bir zarari varmi

  • Admin

   Merhabalar Hakan Bey,

   İşlem tamamen lokal anestezi eşliğinde yapılmakta. Bu yüzden sizin acı duymanız söz konusu değil. Sonrasın da ufak bir şişlik oluyor ama o yapılan işlem için normal bir komplikasyon.

 • Mustafa

  Merhaba iyi akşamlar. 3 adet implant yapımına ortalama ne kadar bir fiyat çıkar..

  • Admin

   Merhaba sitemizden 2017 yılı tdb fiyat listesine ulaşabilirsiniz bu fiyatlara diş hekiminizin implant ücretini ekleyerek total fiyat vereceğini unutmayın.

 • Bülend

  hocam beni 6 adet iplant 12 zirkon diş yaptırmam gerekiyor size gelirsem sdasyon ile yaparmısınız çünkü bende aşırı derecede mide bulantısı oluyor

  • Admin

   Bülend Bey, ne yazıkki kliniğimizde sedasyon uyku hali çalışması yok. sadece lokal anestezi altında işlem yapmaktayız.

 • Ilhan genç

  Merhaba,

  53 yaşındayım dişlerimi implant yaptırmak için araştırma yapıyorum.şu anda kullandığım hareketli protezim var alt ve üst.ancak protezlerimiz destek aldığı dişlerim kötü durumda hepsinin çekilmesi gerekiyor.iki seçenek araştıroyorum ya alt üst bir kısım implant ve hareketli protez yaptıracağım yada komple implant fiyat araştırması yapıyorum.yardımcı olursanız memnun olurum birde ne kadar zamanda biter.

  • Admin

   Merhaba İlhan Bey,

   En doğrusu diş hekiminize muayene olup bilgi almanız gerekir.

 • Talat Cakir

  Merhabalar..
  impland yapdirmak istiyordum,dis cene kemiklerimde dis doktorununu söyledigine göre cekme yani kemik erimesi oldugunu söyledi..Bu yüzdende dislerimin saden cogu cekildi kalanlarada köprü yapdirdim ama simdi onlardada sorun var oynamaya basladilar.Ben komple cekdirim,Cene kemik erimesini cözümü,köprü seklinde implant yapdirmak istiyorum acaba en kötü ihtimalle..bana kac paraya mal olur,biraz bilgi verirseniz cok sevinirim..birde elimde bir miktar para var pesin ödemek istiyorum indiriminide söylerseniz sevinirim..iyi günler

  • Admin

   Merhaba Talat bey,

   Söylediğiniz durumda en iyi ihtimalle komple sabit protez yapmak için 12 implant ve 28 üye diş gerekecek, yalnız sizin gibi kemik erimesi olan hastalarımızda en iyisi panaromik röntgeni görüp onun üzerinde konuşmaktır.

   • Talat

    Tekrar selamlar,syöledigim konu hakkinda bana asagi yukari bir fiat verirseniz bu ise kalkinmayi düsünüyorum…en kötü ihtimal fiatini verirseniz bende kendimi ona göre hazirlamak istiyorum..cok tesekkür ederim…yeni yiliniz kutlu olsun..

    • Admin

     Kesinlikle diş hekiminize görünmeniz gerekecek efendim.

 • Talat

  Merhabalar,ben soruyu sorayim,implant yapdirmak istiyordum,dis cene kemiklerimde dis doktorununu söyledigine göre cekme yani kemik erimesi oldugunu söyledi,bu yüzdende dislerimin saden cogu cekildi kalanlarada köprü yapdirdim ama simdi onlardada sorun var oynamaya basladilar cok rahatsiz oluyorum arasirada ihtihaplanma oluyor..Ben komple cekdirim,köprü seklinde implant yapdirmak istiyorum,ama cene keigide erimesi oldugunu söyledi dis doktorum,bu sorun halledilebiliyormus acaba en kötü ihtimalle ,kemik sorununun cözülmesi vede implantlarin takilmasi..bana kac paraya mal olur,biraz bilgi verirseniz cok sevinirim..email adresime gerekli aciklamayi gönderirseniz sevinirim..emali adresim talatca@live.de simdiden ilginiz icin cok tesekkür ederim..iyi günler

 • Zeynep

  mrb iyi aksamlar implant fiyaltlarinj arastirirken bu sayfaya denk geldim yasim 22 impant yaptirmak istoyorum benim saydigim 8 dise yapilmasi gerekiyor ama sag alt cenemde kist var bu de 20 lik dislerim cene kemeginde bu problem implant icin sorun olur mu ? Bi de fiyat soylerseniz cok memnun olurum . simdiden tesekurler

  • Admin

   Merhaba Zeynep Hanım,

   Öncelikle kistin temizlenip kemiğin iyileşmesini beklemek gerekir, ayrıca dilerseniz 20 lik dişlerin çekimi yapılabilir.

 • Turgut

  merhaba ben tum agiz alt ve ust inplant yapmak istiyorum ucret alabilirmiyim

  • Admin

   Merhaba Turgut Bey,

   alt üst implant yaptırmak için 12 adet implant ve 28 üye zirkonyum diş yaptırmalısınız, ama en doğru sayıyı diş hekiminiz size panaromik filminizi gördükten sonra söyleyecektir.

 • Osman

  Merhaba hocam osman ben cevaplarınız için tşk ederim bir sorum daha olacaktı. Kaplama için kesilen dişleri çekip hem onların yerine implant yapmak hemde arada çekilen dişler için nasıl bir tedavi uyguluyorsununuz ne kadar sürede olur ve implant üstüne kalıcı dişler takılana kadar geçici diş takıyormusunuz eğer takıyorsunuz implant yerleştirmesinden kaç gün sonra takıyorsunuz şimdiden tşk ederim

 • Levent

  Merhaba,
  Ben 56 yaşımdayım, Alt ve Üst çene dişlerimin hemen hemen hepsi kaplama. Kullanım süreleride dolmak üzere. Uzun süredir implant yaptırmayı düşünüyorum. Tüm kalan dişlerimin çekilip Alt-Üst çene implant + Zirkonyum istiyorum. Toplam alt üst 28 adet diş fiyatı hakkında yaklaşık bir fiyat almam mümkün mü? Tamamlanma süresi olarak yaklaşık bir zaman verebilir misiniz.?
  Şimdiden teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Levent Bey,

   6 adet alt çeneye, 6 adet üst çeneye implant yaptırılmalıdır. Önce bir panaromik film çekip çene kemik durumu ne durumdadır diye diş hekiminizin bakması gerekir.
   Ortalama tedavi süresi 3-4 ay sürecektir. Saygılarımızla.

 • Raşit

  mrb ben yurt dışında çalışmaktayım izin günlerimde sınırlı tedavi süresi nekadar sürer en fazla 6 implant yaptırmak istesem. teşekkürler kolay gelsin

  • Admin

   Merhaba Raşit Bey,

   6 implant yaptırmak için yaklaşık 1-2 gün gibi bir süreye ihtiyacınız var, bu süre sonrasında geri dönebilirsiniz. yaklaşık 1 hafta sonra sağlık kuruluşunda dikişlerinizi aldırabilirsiniz. 3 aylık iyileşme süreci sonrası üst yapılar için 7-8 gün kadar tekrar gelmeniz gerekecektir. Tam program için lütfen diş hekiminize başvurunuz.

 • NURAY

  Merhabalar benim üst iki ön dişim sallanıyor ve implant yaptırmak istiyorum bu ödemelerde taksit yapılabiliyormu birde 2,3 ay kaynama süresi vermişsiniz işlem sonunda bu süre zarfında geçici olarak ne kullandırıyorsunuz ?

  • Admin

   Merhaba Nuray Hanım,

   Evet ödemeleri taksit yaptırabilirsiniz. Garanti, Akbank veya Yapıkredi kartlarına taksit olabilir bununla birlikte elden de 3 taksit yapabilirsiniz. 2-3 aylık kaynama sürecinde geçici diş yapılmakta, yalnız bu diş kendi dişiniz gibi çok rahat kullanabildiğiniz bir diş değil biraz daha dikkatli olmanız gerekecektir.

 • Osman

  merhabalar hocam benım ust çene sağda dört diş alt cene ıkı tarafta kaplama var hem kaplama altında olmayan dişler için hem de kaplama nedenıyle kesılen dısler ıcın nasıl bır yontem uyguluosunuz ve fıyatı nedir

  • Admin

   Merhaba Osman Bey,

   Yukarıda olmayan dişleriniz için implant yaptırmak uygun olacaktır. Kesilen dişleriniz için ise onlar için yapcak birşey yok ne yazıkki köprü yapıldıktan sonra altı boş kalan dişler için ise implant yapılarak hem kaplamalarınızı daha güvenli hale getirebilir, hem o bölgedeki kemik erimesini yavaşlatabilirsiniz.

 • Osman

  Merhabalar hocam benim alt çenede iki tarafta kaplama dişlerim var ayrıca üst cene kendime göre sağda cekilmiş iki diş ve tedavisi devm eden iki dişim var.alt cenede kaplama dişler için kesilmiş olan toplam dört dişim ve boslukta olan üç dişim var bunların tedavisi nasıl olur ve maliyeti ne kadar olur bilgilendirirseniz sevinirim

  • Admin

   Merhaba Osman Bey,

   Sizin durumunuzda olan hastalar için son durumu panaromik röntgene çekilmiş hali üzerinde bir plan yapmak gerekir. En doğrusu diş hekiminize başvurmanız.

 • Buğra H.

  Merhaba hocam implant fiyatlarını yazmışsınız ama bazı kişilere indirimde yapmışsınız, tam olarak şuan fiyat ne durumda ayrıca annemin 4 dişi eksik 4 implant yaptırsak ödeme konusunda nasıl bir indirim sağlayabilirsiniz. şimdiden teşekkür ederim.

  • Admin

   Merhaba Buğra Bey,

   sitemizde tdb 2017 implant fiyatları mevcuttur. en doğru fiyatı diş hekiminize başvurarak öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla.

 • Merve

  overjet problemi olan biri implant yaptırabilir mi?

  • Admin

   Merhaba Merve Hanım,

   overjet yani overbite problemi implant olmaya sorun olmayıp önce tedavisini olup sonra implant yaptırmak daha mantıklı olacaktır.

 • Hüseyin ÇANKAYA

  Üst çenemin ön altı dişin üzeri porselen kaplama yaptırmıştım(2009)kalan kısımda çıt çıtlı diye tabir edilen yarım protez,birkaç senedir köprü altı dişlerimde sağ ve sol baştakilerde çiğneme esnasında ağrı oluyor.ayrıca 6 diş köprüsü hafif sallanıyor.diş hekimine gittiğimde bana üst çeneye 6 implant+kemik dolgusu ve sabit protez teklif etti,fiyat bana çok yüksek geldi,bu şartlarda siz bir fiyat verebilirmisiniz tahmini olarak,iyi günler ve çalışmalar dilerim

  • Admin

   Merhaba Hüseyin bey,
   implant fiyatını diş hekiminize danışmalasınız efendim sitemizde tdb 2017 fiyatları mevcuttur.

 • Huseyin usluoglu

  iyi gunler hocam ben yurtdisinda yasiyorum ust cenemde bir azi disi eksik implant yaptirmak istiyorum fiyati nekadar ve kac kez gelmem gerekir bilgi alabilirmiyim

  • Admin

   Merhaba Hüseyin bey,
   Kemik durumunuz iyi ise geldiğinizde implantınız takılır. İmplant takıldıktan 1 hafta sonra dikişini alıyoruz.
   Sonra da implant kemiğe kaynasın diye 3 ay bekliyoruz. Bu bekleme süresi 3 aydan fazla da olabilir.
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD
   Tel.: 0533 395 89 89

 • Rasim

  Merhabalar hocam
  Ben 24 yaşındayım ön dişlerimde 1 diş eksiklik var.Küçüklükten çıkmamış diğer çıkan ön dişte kendini genişletmiş durumda yani ön 2 dişin 1i yok.Fakat genişlemeden dolayı az bir boşluk bulunuyor.Diğer yan dişte ona keza genişlemiş durumda.. Fakat bu boşluk gülüşümü olumsuz yönde etkiliyor.Buna nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmalı.Nasıl bir implant uygulanmalıdır ve fiyat yazarsanız memnun olurum.
  Saygılarımla.

  • Admin

   Merhaba Rasim bey,
   Bu gibi durumlar da önce ortodontik tedavi ile dişlerde bir düzenleme yapıp daha sonrasında implant takma işlemini geçerli olabilir.
   Ya değilse takılacak dişlerde estetiği ve simetriyi yakalamak mümkün olmayacaktır.
   Bu ortodontik tedaviye ihtiyaç var mıdır? yoksa hemen implantı takılabilir durumda mıdır bir röntgen filmi ile değerlendirmek gerekir.
   Saygılar,
   Diş hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • Yunus Bahar

  Merhabalar hocam. Halk arasında köpek dişi olarak bilinen sol üst dişim küçüklüğümden bu yana düşmedi ve hala süt diş olarak durmakta. Yaşım 23. Bir devlet hastanesine gittim film cektiler ve doktor bu süt dişin altında asıl olan dişin içeride çıkıp yan yanttığını söyledi. Tedavi için birincisi tel ile kaydırma ihtimali olabilir ikincisi implat veya kaplama yapılabileceğini fakat uzman bir hekime gitmemi (kendisi gördügüm kadariyla yeni mezun benimle yaşıt biriydi) söyledi.
  Anlattıklarımdan yola çikarsak sizin oneriniz ve maliyeti nedir ? Tel,kaplama,implant fiyatlarinizi da ogrenebilirmiyim. Bilgilendirirseniz cok memnun olurum.

  • Admin

   Merhaba Yunus Bey,

   Söylediğiniz durum ile birebir görmekte yarar var ne yazık ki uzaktan birşey söylemek çok zor olacaktır. ayrıntılı bilgi için diş hekiminize başvurmanız gerekebilir efendim.

 • Kemal Şahin

  Hocam ben üst çenede damaklı proteze alışamadım. Alt çenede problem yaşamıyorum. Ekonomik nedenlerden dolayı üst çeneye imlant üstü sabit protez altçeneye ise imlant destekli hareketli protez uygulanalıbılirmi ?? Veya üst çene için damak olmadan imlant destekli hareketli protez uygulamanız varmı. Teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Kemal Bey,
   Söylediğiniz tedavi yapılabilir. Üst çeneye implant üstü sabit protez yapmak istersek; en az 6 adet implant takıp, üstüne de 14 adet diş takıyoruz.
   Üst çene implantlar üzerine sabit dişler yapıldığı zaman alt çeneye da en az 4 adet implant ile implant destekli protez (overdenture) yapak gerekir. Çok baskı oluşacağı için 2 adet implant üzerine yapılması
   halinde yapılan iş çok uzun ömürlü olmaz.
   Ben, Size şayet takılabiliyorsa alt çeneye de 6 adet implant yapıp sabit yapılmasını tavsiye ederim. Tabiki bir panoramik film çekip, kemik durumuna bakmak gerekir.
   Sorunuzun 2. kısmına gelince, alt çeneye yapılan overdenture protez(implant destekli protez) üst çene için de yapılabilir.. Damak kısmı implantlardan destek alacağı için iyice açılabilir.
   Problem olmaz. O zaman alt çeneye 4 adet, üst çeney de 4 adet implant takılır.
   Bu şekilde olunca da hastalar rahatlıkla kullanabilir. 8 adet implant ve alt- üst protez yapılması gerekir.
   Yinede diş hekiminizle tam bir çözüm üretebilirsiniz.
   Saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD
   Tel: 05333-3958989

 • Seyit

  Yerli implant fiyatlarını öğrenebilirmiyim

 • Berkay dalgıç

  Ufuk Bey ; şu an alt ve üst çene tüm dişlerimi çektirdin. Çene cerrahına gittim üst çenemin bayağı kötü olduğunu alt çeneye implant üstü hareketli protez yapılmasını üst çeneye damak yapılmasını önerdi. Üst çeneye en az kaç implant yapılabilir hareketli protez için .Toplam maliyeti ne kadar olur acaba ?

  • Admin

   Merhaba Berkay Bey,

   Üst çenenize min. 4 implant yapılması gerekir, biz 4 implanttan az haraketli protez yapılmasını çokta önermiyoruz. Ayrıntılı bilgiyi doktorunuzu arayarak elde edebilirsiniz.

 • Esra

  Merhaba doktor bey 1 ay once dis eti ameliyati oldum tum dislerden simdi on ust 6 disimi hem estetik acidan hem bir disimin sallanmadindan dolayi zirkon protez yaptirmak istiyorum cunku implant icin uygun kemik yokmus cenemde bunun maliyeti ne olur ve odemesini birkac taksite bolebiliyormusunuz nakit olarak

  • Admin

   Merhaba Esra Hanım,

   Fiyat konusunda tdb listesini incelemeniz gerekir.

   Saygılarımızla.

 • Kerem

  iyi günler. ağzımda 4 diş eksiğim var bunları tamamlatmak istiyorum. ortalama olarak bir fiyat alabilir miyim ve ne kadar zamanda bu dişler yapılıyor (yani İstanbul dışındayım devamlı gelip gitmem gerekir mi ? ) . Teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Kerem Bey,

   4 farklı diş için, 4 implant ve 4 kron gerekebilir. ortalama 3 ay sürecektir. implant fiyatları veremiyoruz sitemizde tdb nin 2017 fiyatları mevcuttur. Ayrıntılı fiyat için doktorunuzla görüşmelisiniz.

 • Kübra

  Benim üst çenemde 2 diş eksik ama yer var ne kadar tutar bi bilgi alabilirmiyim acaba

  • Admin

   Merhaba,
   2 adet diş eksik olunca 2 adet implant takmak gerekir. Üzerine de 2 adet diş takılması gerekir.
   implant diş fiyatları için doktorunuza başvurursanız en doğru çözümü üretecektir.
   Saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD
   Tel.: 0 533 395 89 89

 • Kevser

  selam. bn daha önce 3 diş çekrdm. son iki çekimde çenm çıktı ve dişçi korkusu basladı. implant yaptrmayı düşünüyrm ama bir yanda da korkuyrm. diş dr um çene kemigimin saglam olmadığını söyledi bu durumda da implant yapılablr mi. dediğinz gibi diger dişlerden yaptrsam yarın bir gün çıkacak düşecek o yuzden tekrr tekrr acı cekmek istemıyrm

  • Admin

   Merhaba Kevser Hanım,

   Diş çektirirken çok nadir de olsa boyle durumlarla karşılaşmanız olasıdır, tabiki bu durum çok sık görülmez, implant tedavisinde ise bu durum farklıdır. diş çekme gibi sert işlemler yoktur kemiğiniz özel tıbbi cihazlarla delinir sert darbelere maruz kalmaz gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz ve bu işlem anestezi altında yapıldığı için sizi endişelendirecek birşey yok. yinede tam bir cevap için, muayene olmanız şart.

 • şerif

  iyi günler efendim benim üst çene 2diş sağda 2 diş solda kök diş eksiğim var implant düşünüyorum fiyat nedir acı nekadar duycam

  • Admin

   Merhaba Şerif Bey,

   İmplant tedavisinden sonra 3 ay sürüp anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı duymanız söz konusu değildir.

 • Merve

  Merhaba ben 24 yasındayım benim sol alt 5.dişime dolgu yapıldı ağrısı devam ettiği için kanal tedavisi uygulandı daha sonra dolgu yapılacaktı geçici dolgum yapıldı ama sonra o dişim kırıldı bu arada benim ilk başta dolgu için çok hastane değiştim 3kez dolgu yapıldı 2 kez kanal tedavisi sözde diğeri o doktor iyi değil biz yapacağız derken derken benim diş şimdi kırıldı ben ne yapacağım şimdi. Dişimin kırılan parçası da yok.
  İyi günler

  • Admin

   Merhaba Merve Hanım,

   Anlattığınız durum ile alakalı o diş için yapılcak pek birşey kalmamış gibi yalnız, diş kurtulacak gibi ise doktorunuz bu durumda size yardımcı olacaktır.

   Saygılarımızla.

 • Gülsen

  Nerhaba benim üst cenemde ön ve yan dislerim eski poselen kaplama ve kopru öbür yandanda cekilmis üc tane disim var bunlarin hepsini zirkonyum yapmam mumkunmu acaba ve yerinizi tam olarak ogrenebilirmiyim

  • Admin

   Merhaba Gülşen Hanım

   Çenenizde memnun olmadığınız tüm porselenleri zirkonyum dişler ile değiştirmeniz mümkün, bir yanınızda bulunan 3 adet çekilmiş diş için o bölgeye köprü yapılır mı yoksa, implant ile desteklenmeden yapılabilir mi bu ancak bir muayene sonucunda belirlenebilir. Yerimiz istanbul / çekmeköyde efendim.

 • Namik kemal ATMACA

  Slmlar hocam benim on üst çenede iki adet dism yok .altı alt. Altını üste implant yaptırmak istiyorum.kalanları da çektirip koplesinin yapım ve fiyatı nedir bilgilen verirseniz sevinirim.Ayrıca bu is icin on bin TL brktrdm ödeme kolaylığı sunuyor musunuz.?
  Tesekkurler….

  • Admin

   Merhaba Namık Bey,

   Üst çenede 2 adet dişiniz yok ise ilk düşünceniz tüm dişlerinizi çektirip yerine implant yaptırmak olmamalıdır. Öncelikle bir muayene sonucu ağızınızda kurtulma durumu olan dişlerin tespiti yapılsın, ardından hangi dişler yerine implant yapılmalı çıkartılıp ona göre bir tedavi planı çıkarttırmalısınız, daha hayırlı olacaktır.

   Saygılarımla

 • Beşir

  Merhaba hocam besir ben 25 yaşındayım benim ön dislerim çok çürüme meydana geldi ön üst altı alta da 6 disim çok kötü durumda en uygun bana ne kadar mal olur bütçem biraz kısıtlı yardimci olabirmisiniz

  • Admin

   Merhaba Beşir Bey,

   Sizinki gibi durumlarda dişlerinizi ve panaromik filmlerinizi görmekte fayda vardır, anladığık kadarıyla birçok dişinizi dolgu ile kurtarmak mümkün olacaktır.

 • Cüneyt

  Merhaba uzun zamandır araştırma yapıyorum fakat implant fiyatlarından dolayı dişlerimi yaptıramadım benim 3 sol üstte 1 de sağ üstte toplamda 4 dişim yok size gele bilmem için bana net bir fiyat soylermisiniz herşey dahil fiyatı lütfen

  • Admin

   Merhaba Cüneyt Bey,

   tdb implant fiyatları sitemizde oradan merak ettiğiniz tüm fiyatlara bakabilirsiniz.

 • SİNAN

  selam.üstte sagda 2 azı dişim var.sondan iki önceki dişlerim.ancak sağlam gibi dursada diş etlerimde çekilme var.altta önde aralıklı üç dişim ver. üzerinde baglantılı 7 adet porselen kaplama var. diger dişlerim yok. protez diş kulllanıyorum. ilerde problem yaşamamak için bu dişlerimide çektirip komple implat yaptırmayı düşünüyorum.bu şekilde maliyet ne olur.15.000. tl hazır param var. kalan için ödeme planı nasıl olabilir.

  • Admin

   Merhaba Sinan Bey,

   Bu konuda doktorunuzla irtibata geçmelisiniz.

 • Ayhan B.

  Benim Üst çeneme implant yaptırmak istiyorum. Azılar Çekildi 7 diş kaldı. (Ön dişler yanındakiler ve köpek dişleri duruyor) Röntgeni çektirdim ve Dr. Kemik tozu ameliyatını gerektiğini söyledi. Ben çekilen dişlerin yerine implant ve kalan dişleri kaplama yaptırmak istiyorum. Maliyeti ne kadar olur acaba ?? Teşekkürler..

  • Admin

   Merhaba Ayhan Bey,

   Röntgeninizi incelemek en doğrusu olacaktır ama, yinede en doğrusu implant fiyatı ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız

 • Möhübbet

  Selamlar. Ben Azerbaycandan yaziyorum. Implant arasdiriyorum annem icin, 53 yasi var.
  Üst çenede dişler çirk etdiyine göre çıxartılmalıdır.
  Bilmek istiyorum ki, üst çene içün, eger diş yoksa na kadar implant lazım, fiyati ve bunun için ne kadar sürü gereklidir?

  • Admin

   Merhaba Möhübbet

   Alt çene için 6 implant gerekmelidir. ortalama 3 ay gerekmektedir. fiyat ve ayrıntılı muayene için doktorunuza başvurmalısınız.

 • Gokhan

  hocam all 4 implant protez yapiyormusunuz? ne kadar maliyeti? kac gun de yapilir ?

 • Burhan

  Selamlar hocam. Babam için soru yorum alt çenede dis yok 53 yasinda iplant dış yaptırmak kaça mal olur . birde alman ürünleri kalitelidir tabiki fakat yerli olanı seçtiğimizde ne gibi sıkıntılar yaşarız. Teşekkürler…

  • Admin

   Merhaba Burhan Bey,

   Sayfamızın üstündeki formdan rahatça ihtiyacınız olan tedavi için hesaplama yapabilirsiniz. Alman ürünleri tabiki oldukça başarılı ama bu türk malı ürünlerin kötü olduğu anlamına gelmiyor onlarda oldukça başarılı.

 • Nihat

  Benim takma dis yani hic disim yok bende implant dis yatirmak istiyorum alman mali implant maliyeti nekadar dir

 • Erol

  Merhaba,
  Bir ay önce yanlış tedaviden dolayı yan yana iki adet kök dişim çekildi. 2-2.5cm bir boşluk meydana geldi. Bunun için kaç implanta ihtiyaç vardır?

  • Admin

   Merhaba,
   Kök dişlerinden azı dişlerini kastediyorsanız, çekilen iki dişiniz için 2 adet implant yapılması çok iyi olur.
   Yani 1 implant üzerine 2 adet diş takmak doğru olmaz. Ancak 3 adet diş eksik olursa, 2 adet implant üzerine 3 adet
   diş takılabilir.
   Saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • Eda

  mrblar benim alt dişim süt dişime implant yaptırmak istioyrum bitane diş sadece ne kadardır

  • Admin

   Merhaba Eda Hanım,

   Tdb açıkladığı fiyatlar sitemizde mevcuttur.

 • Ersoy

  Merhaba.
  Ben Almanyada yaşıyorum.
  Benim şuan ağzımdaki hemen hemen bütün dişlerim sallanıyor.
  Hepsi çekilmesi gerekiyor. Anladığım kadarıyla bütün dişlerimi çekip
  implantlar koyuluyor.
  İmplant ların üzerine hemen protez takılıyormu yoksa aylarca dişsiz mi kalmak gerekiyor.
  Bende yetersiz kemik de olabilir.

  İmplant üzerine takılan fakat çıkarabilen protez de yapıyormusunuz?Fiyatlar ne kadardır?

  Bu işlem 7 veya 10 gün içinde bitermi?

  Teşekkürler ve iyi çalışmalar

  • Admin

   Ne yazıkki Ersoy bey, 7-10 günde implantların yerleştirilmesi biter ama 3 ay öncesi üstünün yüklenmesi için beklenmesi gerekir.

 • Sinan

  Hocam merhaba ben 10 ay önce tek bir dişimi çektirdim daha yaptırmadım özelde tek implant ne kadara mal olur bide devlette ücretli implant yapıyorlar mı sizce hangisi daha iyi birde köprü yaptırmalıyım saglam dişlerimi feda etmeli miyim sizce şimdiden teşekkür ediyorum

 • Kàzim Yunusoglu

  Dr Bey Mesajlari okudum, ilgimi čekti.Kisaca benim 25yillik
  tüm Dişler Kaplamali, Tümünü yenlieme, ve bazani Implantli Olabilirmi,
  IMPLANT olanagi: Alt Čene Sağ ve Sol 2+2.
  Üst Čene Sağ 2x ve Sol 1x. Kalani 14-16x si yeni Kaplama
  Olabilirmi. ( Implantlar Titanyum mu veya Zirkonyum mu). Nekadar Vakit
  Alabilir,Toplam Fiyat kač Tl Okabilir. Veya Sadece Kaplama olsa Fiyat
  ne olabilir,
  Saygilarimla Kàzim

  • Admin

   Merhaba Kazım Bey,
   Doktorunuza muayene olup tam bir çözüm üretmelisiniz.

   Saygılar,

   Dis Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff- UK)

 • Mehmet ekici

  Sayin Ufuk bey,
  Benim sorum implant ustu hareketli protezle ilgili,cok asiri dis sikma problemim oldugundan daha uygun olabilir diye dusundum.
  Ust dislerimin tamami cekilecek.
  1-implant ustu hareketli protez tedavisi yapiyormusunuz.
  2-tahmini maliyeti ne kadar.

  Cevabiniza simdiden tesekkur ederim.
  Kolay gelsin,iti gunler

  • Admin

   Merhaba Mehmet bey,

   İmplant-üstü hareketli protez (over-denture) yapıyoruz. Eğer diş sıkma şikayetiniz varsa 4 adet implant yapmak daha sağlıklı olur.
   Mesela karşı çenede, diş olmadığı durumlarda 2 adet implantla da yapılabilir. Karşı çenede diş varsa, baskı çok olacağından 4 implant
   takmak daha uygun olacaktır. Yinede en doğrusu doktorunuza muayene olup görmektir.
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • Talat Baba

  Merhaba,
  61 yaşındayım ve hiç dişim yok alt ve üst protez kullanmaktayım. tüm ağız olarak implant maliyeti ve ödeme koşulları ne olur?
  Sevgiler.

  • Admin

   Merhaba,
   Talat bey, eğer çene kemikleriniz sanit dişler yapabilmek için implant takmaya uygun ise, biz 6 adet alt çeneye, 6 adet üst
   çeneye implantlar yapıp sabit köprü yapabiliriz.Öncelikle bir panoramik film çekip kemik durumunuz nasıl? değerlendirmek lazım.
   Tedavis süresi ortalama 3.5-4 ay sürer. İmplantları taktıktan sonra implantlar kemiğe iyice kaynasın diye ortalama 3 ay beklemek
   gerekir.
   Saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • Ersin yağmur

  merhabalar 4 tane dişim eksik yanyana kaç implat diş yaptırmalıyım

  • Admin

   Merhaba,
   Ersin Bey,
   Özellikle de azılar bölgesinde ise, muhakkak 3 yapmak ister.

 • ömer akarçay

  ben 40 yasindayim dis eti cekilmesi nedeni ile dislerimin tamamini kaybettim implant dusunuyorum basta alt ceneye aşşa yukarı hesap ortada fakat benim merak ettigim aradaki bosluklari doldrunca maliyet kaca cikacak

  • Admin

   Merhaba Ömer Bey,
   Size yapılması gereken doktorunuzun muayene etmesi ve bu durum sonrası tam bir fiyat çalışması çıkacaktır.
   Şimdiden bayramınız kutlu olsun,
   Saygılar,

   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • ümit

  iyi günler,
  benim sorum implant konusunda birçok marka var ve her doktor farklı markalarla çalışıyor.ben bugün doktora gittim ve iki diş boşluğuna implant yapılması gerektiğini söyledi ve bu işlemi bir profesör hocaları eşliğinde yapacaklarmış,kullanacakları implant ise izmirde üretilen nucleus marka implant ve fiyatı bir diş1500tl.bu konuda hiç bilgim olmadığı için yardımcı olurmusunuz bu marka ve fiyat hakkında bilgi veririseniz sevinirim.

  • Admin

   Merhaba Ümit Bey,
   Biz Alman malı implant kullanıyoruz yalnız, Yerli malı ülkemizin implantlarıda oldukça başarılı.

 • Baki erciyas

  Merhaba
  Danimarkada yasiyorum
  Burdaki dis doktorum bana derhal implant yaptir diyor gec olmadan.
  Bir disim eksik
  alt Taraf sol taraftan űcűncü dis.
  6 sene önce cikarttim o disi.

  Aci varmi bu tedavide.
  Laser teknologi varmi sizde
  Duyduguma göre daha az Aci varmis laserle

  Ve son olarak toplam fiyat hotel hersey Dahil.
  Alman implant Olsun.

  Iyi gunler

 • Tarık zafer tuncer

  merhaba
  benim tüm dişlerim çekildi bunun için alt ve üst çeneye bar sistemli implant destekli hareketli zirkonyum protezler yaptırmak istiyorum tahminimce alt ve üst çeneye toplam 8 implant yapılması gerekiyor dişler dahil toplam maaliyeti mail atarsanız en kısa sürede dönüş yapacağım yerim mecidiyeköyde

 • Ilyas

  iyi gunler,
  benim sorum süre hakkinda olacakti. Yurtdisinda yasiyorum. 1 altta 1 üstte olmak üzere 2 tane implant yaptirmak istiyorum. Kemikler elverisli ise, ortalama ne kadar zamanimi alir ? Yani isyerinden kac gun izin almam gerekir ? Implanttan sonra disin takilmasi icin ayriyeten gelmem mi lazim ?
  Simdiden tesekkur ederim, kolay gelsin.

 • Can

  merhaba,

  Ben implant hakkinda bilgi almak istiyorum. Ust cene on disimde bir adet root canal olan disde iltihap dolayisi ile bugun doktora gittim. onlarca rontgen cekti ve sonunda disi kurtarmamiz mumkun degil, vida kirilmis, implant yapilmasi gerekli dedi. internette kisa bir arastirma sonucunda sizin bu alanda onde gelen uzmanlardan biri oldugunuzu gordum, oncelikle tebrik ederim calismalarinizdan oturu.

  benim sorum, burda disin cekilmesi gerek ve yerine gecici dis koymak istiyorlar implante gecmeden. sadece gecici dise 600 dolar masraf cikardilar. merak ettigim bu dis cekildikten ne kadar sonra iyilesir ve implant tedavisine baslanir? ve bu implant tedavisi ne kadar surer. Turkiye’yi ziyaret etmeyi dusunuyorum ama sure benim icin onemli. en kotu ihtimalle bir sure verebilirmisiniz? ve bu gecici dis prosedurunu siz nasil yapiyorsunu?

  • Admin

   Merhaba,

   Benim anladığım kadarıyla dişiniz enfeksiyon sebebi ile çekiliyor. Şayet dişin kökünde enfeksiyon yoksa; diş çekilip implant takılabilir.
   Enfeksiyon varsa dişi çekip bir süre (1-2 ay ) beklemek gerekir.
   Eğer bu çekilen filmlerinizi bize gönderebilirseniz, ben dişiniz çekildiği seansta implant yapılıp yapılamayacağını söyleyebilirim.
   İmplantları yaptıktan sonra 2-3 ay bekliyoruz ki implant kemiğe kaynasın, iyileşsin.
   Toplam tedavi süresi 3-3.5 ay gibi bir süredir.
   Fiyat konusunda yasa gereği yardımcı olamıyoruz sadece üst taraftan tdb nin 2017 fiyatlarına göre hesaplama yapabilir tahmini bir fiyat edinebilirsiniz.

 • Serkan Atik

  Merhaba admin üst damaktaki 4 dişim önde alt dişlerle hiç bir şekilde temas etmiyor. Diş eti (damak) hizam bu 4 dişe gelince yükseliyor, alt dişlerle arası açılıyor. Diş teli mi yoksa implant mı gerekli? Bi fikir verirseniz sevinirim// teşekküller..

 • Seviye

  öncelikle merhaba.25 yaşındayım ve maxillar İ2 lerimin eksikliğinden ötürü ortodonti tedavisi görüyorum.bu bölgeye takılacak implant boyutları hakkında ve de yeterli alan sağlanamadığı durumda nasıl tedavi uyguladığınız hakkında bilgi almak istiyorum.yardımınız için teşekkürler.kolay gelsin.

 • Tunc

  Merhabalar,

  Yurtdisinda ikamet ediyorum. Su siralar implant icin para biriktirmekle mesgulum .)), dis eti cekilmesi yuzunden hemen hemen tum dislerimi kaybettim kimisi kirildi yarisi icerde kaldi, Ben tum agiz implant yaptiracagim fiyatlari biliyorum, fakat benim bir sorunum var, A1 duzeyinde seker hastasiyim gunde 3 kere insulin uygulamasi yapiyorum. bunun bir etkisi olurmu?, bu konuda kisa ve tatmin edici bilgi vermenizi istirham ediyorum

  • Admin

   Merhabalar,
   İlk öncelikle şeker hastası olmanız nedeniyle doktorunuza danışarak işlem yapmanız gerekir.

   Saygılar,
   Diş Hekimi,
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

   • Engin Sarı

    Bu yorum sayfasını neden açtınız anlamadım tüm sorulara doktora danışmanız lazım diyorsunuz örneğin 8 impland ve ve arasındaki dişlerin ortalama bir fiyat aralığı vardır ancak siz neden bu rakamları söylemekten imtina ediyorsunuz
    imlat fiyatlarının farklı olduğunu biliyorum
    örnek olarak 2 lira ile 5 lira 10 lira aralığı denilebilir…

    • Implant dental

     Merhaba Engin Sarı,

     Bu şekilde söylememiz yasalardan dolayı, yoksa kimseden birşey saklama gibi bir niyetimiz yok. alenen bu fiyatları vermek yasak ya kendi doktorunuza veya bize telefondan ulaşarak öğrenmek zorunda kalıyorsunuz.

     Saygılarımla.

 • Recep

  Merba ben almanyada yasiyorum Benim altcenemde ondeki alti disimin ustunde poretst taktilar arkatarafta itarafindsda ucer dis eksik imtlant olmaz dediler onle baglantili cicitli dis yaptilar memnun degilim imtlant yapmak istiyorum arkalara ucertan toplam altitane yazin turkiyeye geldigimde Doktor yapilirdemisti alti tane imtlat tam bitmis hali bana kaca malour bilgi verisenis memnun olurum

  • Admin

   Merhaba Recep bey,
   Fiyat çalışmasını yukarıdaki tdb destekli formdan rahatlıkla yapabilirsiniz.

   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Cardiff, UK)

 • Adem

  Selamlar…
  Ağızda hiç dış yoksa toplam 12 impilant takılıyor dediniz..verdiğiniz fiyatlarda ederi belli..Geriye kalan 16 disin maliyetini nasıl hesaplicaz..
  Bende şuan toplamda 6 dış eksik fakat kemik erimesi ve dış eti cekilmesi sebebiyle zaman içersinde tamamının çekilip impilant yapılması tavsiye edildi..

  • Admin

   Merhaba,
   Dişlerin maliyetini nasıl diş istediğinize göre fiyatı değişiyor. En doğrusu üstten Türk diş hekimleri birliği fiyatlarına göre hesaplayabilirsiniz.

 • Imran

  Iyi Günler ben Almanyadan yaziyorum benim üst cenemde su an 3 disim var ve protenz kullaniyorum implat yaptirmak istiyorum

  • Admin

   Merhaba,

   Üst çenedeki dişleriniz kalıp kalamayacağına göre; takılacak implant sayısı değişecektir. Eğer ağzınızdaki dişler
   kısa süre zarfında problem çıracak durumdaysa, biz onları da çekip implant takıyoruz. Şayet sağlıklı durumdaysa
   tabiki koruyoruz, ağızda bırakıyoruz.

   Saygılarımızla.

 • Çetin Kocabıyık

  Merhabalar. All on 4 teknolojisi ile dişlerimi yaptırmak istiyorum. Ortalama maliyet ve süre hakkında bilgi verebilir misiniz.

  • Admin

   Merhabalar Çetin Bey,

   Bu All on 4 işlemi için telefondan bilgi almanız daha doğru olacaktır.
   Saygılarımızla.

   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff- UK)

 • Ekrem ünersoy

  alt çenemde kendime göre sol tarafımda 2 azı diş.
  sağ tarafımda ise sağdece iki diş kaldı.
  yine alt öndeki üç ön dişimde yok.

  üst çenemde ise kendime göre sağ tarafımda 1 dişim yok.
  ne tavsiye edersiniz kaça malour.?

  • Admin

   Merhaba Ekrem Bey,
   Şimdi ağzınızdaki dişlerin durumunu da değerlendirmek açısından bir panoramik film çekilip
   diş hekiminiz ile istişare etmeniz en doğrusu olacaktır. Şimdi ben Sizin söylediklerinizden şu kadar implant takılır diyemem.
   Filmi görürsem diyebilirim ki; şu adet implant takılacak, üzerine bu kadar diş yapılacak.
   Saygılar,

   Te.:0216 641 45 15

   Diş Hekimi
   Ufuk TOSUN

   • A.rahman oktr

    Iki adet diş implant i yapacam fiyatı ne kadar acaba

    • Admin

     Merhaba,
     Muayene olarak tam bir tedavi çözümü oluşturmalısınız, Doktorunuz en doğru fiyatı vericektir.

    • Atila

     alt ve üstte hiç dişim yok implant yaptıralabilir mi

 • Murathan ilter

  selamlar implant yaptırmak için bayadır araştırma yapmaktayım, özellikle implant fiyatları malum çok uygun değil ama yaptığım incelemede siz ve bir doktor daha bu konuda ön plana çıkmakta. sizin fiyatınız uygun kullandığınız implant özellikleri nedir ve fiyatı toplamda ne olmaktadır.

  • Admin

   Merhaba Murathan Bey,
   Muayene olmanız sonunda tam bir tedavi planı oluşturmak en doğrusu olacaktır.
   Saygılar,
   Tel.: 0216 641 45 15
   Dt. Ufuk Tosun, BDS, MScD

   • Deniz

    MErhaba bir damak icin ortalama ne kadar odememiz gereklidir ?

    • Admin

     Merhaba Deniz,

     Bir damak için tam olarak ne istiyoruz? eğer implant üzeri sabit protez ise yasalar gereği ancak kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

   • Hikmet

    Selam bir implantin fiyatı ne kadar dır tahminen 4 adet yaptiracagim

    • Implant dental

     Merhaba Hikmet Bey,

     Yeni yasa gereği muayene ve telefon dışında fiyat veremiyoruz.

     • Vedat Tanrıverdi

      Fiyat vermemenizin nedeni muayene ücreti beklentiniz olabilir mi?

     • Implant dental

      Merhaba Vedat Bey,

      Hayır muayene ücreti beklentimiz olamaz çünkü muayene ücretsiz. Herhangi bir beklenti içinde değiliz, ne yazıkki bu konudaki yasalar oldukça ağır bu yüzden alenen implant fiyatı veremiyoruz.

     • Onur

      Merhaba doktor bey
      Ben implant tedavisi için 5 belki 1 fala bir eksik olabilir ve Diş fiyat teklifi almak istiyorum
      Sevgilerimle Onur

     • Dt. Ufuk Tosun

      Merhaba Onur Bey,

      5 İmplant için hem amerikan hem yerli olmak üzere implant fiyatları mail adresinize gönderilmiştir.

  • Selvinaz

   Ben beş sene önce protez taktırmış tim beş tane ön dislerime. Bir kere duş mustu tekrar takmıştı doktor. Şimdide biraz aşağı inmiş gibi üst kısmının siyahı gözüküyor ne yapabilirim. Onu koparıp tekrar takabilmek şansım varmi nasıl yardımcı olabilirsin iz

Yorum Yazın

Open chat
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma