0216 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr

İmplant fiyatları: 2020 yılı açıklanan kemik içi implant diş fiyatının üstüne seçeceğiniz implant markasının belirlediği fiyatı toplamanız ile bulunur.

Örnek vermek gerekirse ( implant fiyatları 1380 tl) + (x marka implant materyalı 600 tl) Toplam 1 implantın maliyeti : 1980 tl + zirkonyum kuron ücreti olacaktır.

İmplant diş tedavisinde implantın görevi kemiğinizde kök görevi görmektir, üstüne yapılacak zirkonyum diş fiyatı veya porselen diş fiyatı kuron ekstra ücretlendirilir.

İmplant Fiyatları 2020 Yılında Ne Kadar Olacak?

2020 yılının sonuna kadar uygulanması gereken yasal ve güncel tarifesi aşağıdaki gibidir. Ayrıca diğer diş tedavileri için tdb tarifesini inceliyiniz.

implant fiyatlarına kdv dahildir, zirkonyum ve implant metaryal fiyatları dahil değildir yasa gereği kliniğe danışmanız gerekir.

İmplant Fiyatları Tablosu

KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant fiyatı (Metaryal Ücreti Hariç )1380 TL
Sert doku greftleme ( Kemik Tozu )855 TL
Overdenture Protez3035 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama )715 TL
İmplant Çıkartılması540 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )1660 TL
Diş Çekimi200 TL

İmplant Fiyatlarını Ne Etkiler?

İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler genel olarak şunlardır.

 1. En önemli etken implant yapacak hekimdir, hekimin tecrübesi implantın başarısı için çok önemlidir.
 2. İmplant markasının vaka geçmişi (birinci, beşinci ve onuncu yıllardaki kemik ile olan uyumu gibi )
 3. İmplant firmasının fiyat politikası ve implantın genel kalitesi.
 4. İmplant kliniğinin fiyat politikası.

 

İmplant ve İmplant Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tek İmplant Fiyatı Ne Kadar?

Tek diş eksikliğiniz de köprü yaptırıp sağ ve sol dişlerinizi kestirmek yerine özellikle implant yaptırmak daha mantıklıdır. Diğer dişlere dokonulmadan tdb implant fiyatı 1380 tl + implant materyal ücreti ile + zirkonyum kaplama fiyatı 715 tl toplam 2095 ve implant materyal ücretine 1 tek diş implant yaptırabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde İmplant Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde kıymetli metal içeren implant desteği yoktur, bazı kurul sonuçları durumlarında 90tl ile 120 tl arasında implant başına destek verilebilmektedir.

Straumann İmplant Ne Kadar?

Straumann implant fiyatları euro kurları ve firmanın o dönemdeki fiyat polkitikası ile alakalı olmak üzere değişmektedir. Yinede straumann implantların gerek piyasadaki en eski implantlardan olması gerek en bilinen implantlardan olması nedeniyle pahalı olabileceğini unutmayınız.

İmplant Tedavisi Neden Yapılır Fiyatları Nedir?

İmplant tedavisi ve fiyatları bir veya bir kaç diş eksikliğinin yanı sıra, tek çene veya 2 çene üzerinde hiç dişi olmayan kişilerin sağlıklı çiğneme, rahat konuşma ve daha estetik bir görüntü için kemik içine uygulanan diş kökü protezidir. İmplantlar titanium veya zirkonyum materyalinden olabilmektedir. Fiyatları ise Tdb nin her yıl açıklanan fiyatı ile implant materyalinin ücretinin toplamı ile belirlenir.

İmplant Abutment Fiyatı Nedir?

İmplant abutmentleri implantın bir parçası olarak görülür ve 3 aylık iyileşme sürecinde ücretsiz olarak üzerine Zirkonyum veya Porselen diş yapmak amacıyla alt yapı olarak yerleştirilir.

Medentika İmplant Fiyatı Nedir?

2005 yılında kurulan Medentika özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika implant fiyat olarak oldukça uygun olarak İstanbul implant kliniğimizde uygulanmaya başladı. Tdb nin listelediği implant fiyatı olan 1380 tl + medentika implant materyal fiyatı ile uygulama yapmaktayız. Yasa gereği toplam implant fiyatını kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

İmplant Direct Fiyatı Nedir?

Uzun yıllardır Amerika’da üretimi yapılan implant direct implantlar universal bağlantı yapısı fda onayı ve uygun fiyatı ile dünyanın nerdeyse tümüne ihraç edilir düzeye gelmiş durumda. İstanbul implant olarak dağıtıcı firması ile yaptığımız anlaşma sonucunda çok uygun fiyatlarla çok kaliteli implantın uygulanması mümkün oldu. Tdb nin listelediği implant fiyatı 1380 tl ve implant direct implantın materyal fiyatını lütfen kliniği arayarak öğreniz.

İmplant Üstü Zirkonyum Fiyatı Neden Ayrıca Ödenir?

Genel olarak ise zirkonyum kaplama dişin kesilerek üstünün laboratuvarda özel ölçüler sonucu hazırlanan kronun yapıştırılması ile yapılır, eksik dişlerinizin yerine yapılan implantın abutment parçası kesik diş görevi görmekte olup, üstüne yapılacak zirkonyum kaplama ayrı iş olup ayrı ücretlendirilir. Bu konuda normal diş üzerine yapılan zirkonyum kaplama ile implant üstü zirkonyum kaplama arasında bazı kliniklerde ödeme farkı çıkabilmektedir. Ayrıntılı zirkonyum kaplama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması… Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatları pahalı mı?

İmplant Pahalı mı?

İmplant fiyatları nispeten uygun sayılabilir yalnız, diğer alternatif işlemler arasında en pahalı diş operasyonlardan biri olduğu aşikardır. Yine de başarı ve sonuçlarını göz önüne aldığımız zaman implant fiyatları pahalı değildir.

İmplant Fiyatlarında Neye Dikkat Edilmeli

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir sorusu diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birisidir. İlk bakışta pahalı gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı rahatlık ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret küçük bir bedel olarak görülecektir.

Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla veya üç eğrili bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gözükür.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği yapılar zaman içerisinde problem yaratırlar. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler yaratması söz konusu olacaktır.

Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır. Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır.

implant-fiyatlari-2

İmplant protez

Bunun gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

İmplant Fiyatları konusunda aklınıza takılan tüm soruları bize yorum bölümünden danışabilirsiniz.

implant fiyatları etki eden faktörler bir kaç konu başlığı altında incelenebilir.

İmplant Markaları:

Şuan Türkiye’de implant markaları bir hayli fazladır. Bunlar başlıca Alman, Amerikan, İsviçre, İtalyan, İsveç, Güney Kore, İsrail ve Türkiye üretimi implant markalardır. İmplanlarda doktorlarının dikkat ettikleri, kaliteli bir implanttan beklentileri şunlardır.

Birinci olarak; bu implantla ilgili bilimsel bir litaratür var mı? Bu hususu kısaca açmak gerekirse; implanla ilgili veriler bilimsel bir temele dayanıyor mu? Bunların hastada uygulanabilir hale gelmesi için bir çok deneylerden geçmesi gerekir.

İkinci olarak üreten firmanın bu implantları üretirken kullandıkları teknolojiler de implantın kalitesini etkiler.
Bu da implantlarda bize implantların yiv özellikleri , yüzey pürüzlendirmelerinde kullanılan teknolojilerdir.

implant fiyatları
İmplant Yapacak Doktorun Tecrübesi, diş doktorunun bu husunda bir çalışması var mı?

Fiyatlara etki edecek en büyük etkenlerden biride implant tedavisini yapacak doktorun bundan önceki tecrübesi yani kaç yıldır ve kaç kez bu implant tedavisi yaptığı, kaliteli eğitim alması, tedavi konusunda katıldığı seminer , toplantı ve kursları, yenilikçe olması ve implant konusunda tecrübesi ve başarıları çok önemlidir.

Özellikle doktor etkeni gerekli tespitte çok önemlidir. Unutulmaması gerekir ki; implant tedavisini yapacak kişi doktorun kendisidir.

İmplant tedavisinin steril ortamda yapılması hayati önemdedir. Diğer bir önemli nokta; implant takılırken üzerine yapılacak dişeri mesafelerini de devamlı olarak düşünmek durumundayız. Planlamanın çok iyi yapılması gerekir. Kafi sayıda implant yapmak gerekir. Zira hastalar çoğunlukla mümkün olan en az implantla problemlerinin çözülmesi tercih etmektedirler.

İyi bir implant hekimi devamlı 3 boyutlu düşünen hekimdir.

Bazen, implantları yapılmış fakat üzerine protez takılamayan hastalarla karşılaşmaktayız. Sadece implant takmış olmak için implant yapmak hastanın problemini çözmemektedir.

İmplant Fiyatları Kliniğin Etkisi:

Kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, yardımcı elemanların bilgisi, kullanılan ünitenin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve kesinlikle Hijyen şartları hem implant fiyatlarına etki edecek hem başarılı bir implant tedavisi için önemli rol oynayacaktır.

2020 Yılının fiyat etkileri

Günümüzde diş tedavi yönteminden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması nedeniyle implant fiyatları 2020 yılında değişken fiyatlara sahip olacaktır. Bu markalar üretim sırasında kullanılan teknolojinin türüne göre farklılık göstermektedir. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretilenlerdir. Fiyatların fazla olmasının nedeniyse bu ülkelerde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapılmasıdır. Fiyat belirleyici unsurlardan bir diğeriyse tedaviyi yapacak olan doktorun tecrübesidir.

İmplant fiyatları 2020 yılında da kullanılan ürünün kalitesine, üretim sırasında tercih edilen malzemelerin kalitesi ile kliniğin tedavi konusundaki başarılarına bağlı olacaktır.

Bir veya daha fazla diş kaybı olan hastalara uygulanan implant tedavisi sonrasında kişi

Genel olarak hastanın şikayetine, hastanın çene yapısına, implant türüne, doktorun tedavi alanındaki tecrübesine, tedavinin süresine, polikliniğin kurumsallığına göre implant fiyatları 2020 yılı için belirlenecek ve hastalar polikliniklere ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Bulunduğunuz ilde yer alan diş polikliniklerinin internet sitelerinden iletişim bilgilerini aldıktan sonra poliklinik danışmanlarından ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 247 )

 • Gökhan

  Merhaba ben üst çene sağ arkaya yan yana iki implant ve zirkonyum yaptırmak istiyorum. Zirkonyum dişlerin implant üstünde tek tek mi yoksa birleştirilerek yapılması mı uygundur? Fiyat da alabilirmiyim? Teşekkürler, iyi günler.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Gökhan bey, isterseniz tek tek isterseniz birleşik farketmez 2 diş üzerine implant fiyat olarak tdb fiyatları geçerlidir 1380+implant materyalı x 2 ve 2 x 715 tl zirkonyum diş kaplama ücreti tutar. İmplant materyalı dahil fiyatları soldaki whatsapp butonundan hızlıca öğrenebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Turgay

  İyi günler hocam ben komple 32 dişimi iplant yaptırmak istiyorum fiyat ögrenebilirmiyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Turgay bey,

   Öncelikle 20 lik dişleri hesap etmeden 28 diş üzerinden implant fiyatları vermek daha doğru, kliniğimizde türk diş hekimleri birliğinin belirlediği fiyatlar geçerli. Eğer kemik durumunuz uygun ise alt çenenize 6 , üst çenenize 6 implant toplam 12 implant yapılması uygun olacaktır. bu implantların üzerine alt çeneye 14 diş zirkonyum kaplama alt çeneye 14 diş toplam 28 zirkonyum kaplama diş yapılması gerekecek. İmplant fiyatlarını Yasalar gereği açıkça belirtmemiz yasak olduğu için toplam fiyatı sayfamızın solundaki whatsapp butonu üzerinden hızlıca öğrenebilirsiniz.

 • Sultan

  Merhaba iyi gunler
  Annem aylar oncesinde implant yaptirdi 5 adet 6ncisi oturmadigi icin beklemedeyiz ust cenesine disler yapistirildi ama surekli dusuyor yine yapistiriliyor sonra tekrar dusuyor acaba baska bir caresi varmi? Vidalar duruyor cenesinde isvec marka biz bunun uzerine sabit portez veya citcit yaptirabilirmiyiz

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Sultan hanım, 6 implant üzerine zaten sabit köprüler yaptırabilirsiniz, dişleriniz yapıştırılıp sık sık düşüyor ise ya yapıştırıcısında bir sorun vardır veya sizde diş sıkma problemi olabilir hekiminizin muayenesi daha net bir cevap verecektir.

 • Merve Nur

  Merhaba 3 adet implant yaptıracağım, implant fiyat listesini mail adresime yollar mısınız.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Merve hanım, Tdb 2020 implant fiyat listesine uyuyoruz 3x1380tl+ Medentika implant materyali ve 3×715 tl zirkonyum kaplama ücreti tutuyor.

 • Meltem

  Merhabalar
  Ben 2 tane üst çenede 2 tane alt çenede olmak üzere toplam 4 dişimi implant yaptırmak istiyorum. Fiyat ve implantın özellikleri hakkında bilgilendirebilir misin?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Meltem Hanım, Tdb 2020 yılı implant fiyatları bizde geçerlidir. 4 implant 1380×4 5520 tl + 4 adet Medentika implant materyal ücreti + 4 adet zirkonyum diş 715*4 2860 tl ediyor Toplamak gerekirse 8380tl+implant materyal ücreti tutuyor yasalar gereği materyal ücreti dahil fiyat veremiyoruz dilerseniz iletişim adresimizden veya whatsapp butonundan fiyatı net alabilirsiniz.

 • Mira

  Ön kesici ve yan kesici olmak üzere iki dişimi implant yaptırmak istiyorum fiyatını öğrenebilir miyim?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Mira, yan kesici implant ve ön kesici implant olarak bir fiyat farkı oluşmuyor 2020 yılı implant fiyatları gereğince 2 implantınız 1380 tl + materyal ücreti ve 2*715 tl zirkonyum kaplama ücreti çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
Fiyat ve Sorununuz İçin Online
Merhaba
İmplant fiyatlarını ve zirkonyum kaplama sorularınızı danışabilirsiniz.