0216 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr

İmplant fiyatları: 2020 yılı açıklanan kemik içi implant diş fiyatının üstüne seçeceğiniz implant markasının belirlediği fiyatı toplamanız ile bulunur.

Örnek vermek gerekirse ( implant fiyatları 1380 tl) + (x marka implant materyalı 600 tl) Toplam 1 implantın maliyeti : 1980 tl + zirkonyum kuron ücreti olacaktır.

İmplant diş tedavisinde implantın görevi kemiğinizde kök görevi görmektir, üstüne yapılacak zirkonyum diş fiyatı veya porselen diş fiyatı kuron ekstra ücretlendirilir.

İmplant Fiyatları 2020 Yılında Ne Kadar Olacak?

2020 yılının sonuna kadar uygulanması gereken yasal ve güncel tarifesi aşağıdaki gibidir. Ayrıca diğer diş tedavileri için tdb tarifesini inceliyiniz.

implant fiyatlarına kdv dahildir, zirkonyum ve implant metaryal fiyatları dahil değildir yasa gereği kliniğe danışmanız gerekir.

İmplant Fiyatları Tablosu

KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant fiyatı (Metaryal Ücreti Hariç )1380 TL
Sert doku greftleme ( Kemik Tozu )855 TL
Overdenture Protez3035 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama )715 TL
İmplant Çıkartılması540 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )1660 TL
Diş Çekimi200 TL

İmplant Fiyatlarını Ne Etkiler?

İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler genel olarak şunlardır.

 1. En önemli etken implant yapacak hekimdir, hekimin tecrübesi implantın başarısı için çok önemlidir.
 2. İmplant markasının vaka geçmişi (birinci, beşinci ve onuncu yıllardaki kemik ile olan uyumu gibi )
 3. İmplant firmasının fiyat politikası ve implantın genel kalitesi.
 4. İmplant kliniğinin fiyat politikası.

 

İmplant ve İmplant Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tek İmplant Fiyatı Ne Kadar?

Tek diş eksikliğiniz de köprü yaptırıp sağ ve sol dişlerinizi kestirmek yerine özellikle implant yaptırmak daha mantıklıdır. Diğer dişlere dokonulmadan tdb implant fiyatı 1380 tl + implant materyal ücreti ile + zirkonyum kaplama fiyatı 715 tl toplam 2095 ve implant materyal ücretine 1 tek diş implant yaptırabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde İmplant Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde kıymetli metal içeren implant desteği yoktur, bazı kurul sonuçları durumlarında 90tl ile 120 tl arasında implant başına destek verilebilmektedir.

Straumann İmplant Ne Kadar?

Straumann implant fiyatları euro kurları ve firmanın o dönemdeki fiyat polkitikası ile alakalı olmak üzere değişmektedir. Yinede straumann implantların gerek piyasadaki en eski implantlardan olması gerek en bilinen implantlardan olması nedeniyle pahalı olabileceğini unutmayınız.

İmplant Tedavisi Neden Yapılır Fiyatları Nedir?

İmplant tedavisi ve fiyatları bir veya bir kaç diş eksikliğinin yanı sıra, tek çene veya 2 çene üzerinde hiç dişi olmayan kişilerin sağlıklı çiğneme, rahat konuşma ve daha estetik bir görüntü için kemik içine uygulanan diş kökü protezidir. İmplantlar titanium veya zirkonyum materyalinden olabilmektedir. Fiyatları ise Tdb nin her yıl açıklanan fiyatı ile implant materyalinin ücretinin toplamı ile belirlenir.

İmplant Abutment Fiyatı Nedir?

İmplant abutmentleri implantın bir parçası olarak görülür ve 3 aylık iyileşme sürecinde ücretsiz olarak üzerine Zirkonyum veya Porselen diş yapmak amacıyla alt yapı olarak yerleştirilir.

Medentika İmplant Fiyatı Nedir?

2005 yılında kurulan Medentika özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika implant fiyat olarak oldukça uygun olarak İstanbul implant kliniğimizde uygulanmaya başladı. Tdb nin listelediği implant fiyatı olan 1380 tl + medentika implant materyal fiyatı ile uygulama yapmaktayız. Yasa gereği toplam implant fiyatını kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

İmplant Direct Fiyatı Nedir?

Uzun yıllardır Amerika’da üretimi yapılan implant direct implantlar universal bağlantı yapısı fda onayı ve uygun fiyatı ile dünyanın nerdeyse tümüne ihraç edilir düzeye gelmiş durumda. İstanbul implant olarak dağıtıcı firması ile yaptığımız anlaşma sonucunda çok uygun fiyatlarla çok kaliteli implantın uygulanması mümkün oldu. Tdb nin listelediği implant fiyatı 1380 tl ve implant direct implantın materyal fiyatını lütfen kliniği arayarak öğreniz.

İmplant Üstü Zirkonyum Fiyatı Neden Ayrıca Ödenir?

Genel olarak ise zirkonyum kaplama dişin kesilerek üstünün laboratuvarda özel ölçüler sonucu hazırlanan kronun yapıştırılması ile yapılır, eksik dişlerinizin yerine yapılan implantın abutment parçası kesik diş görevi görmekte olup, üstüne yapılacak zirkonyum kaplama ayrı iş olup ayrı ücretlendirilir. Bu konuda normal diş üzerine yapılan zirkonyum kaplama ile implant üstü zirkonyum kaplama arasında bazı kliniklerde ödeme farkı çıkabilmektedir. Ayrıntılı zirkonyum kaplama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması… Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatları pahalı mı?

İmplant Pahalı mı?

İmplant fiyatları nispeten uygun sayılabilir yalnız, diğer alternatif işlemler arasında en pahalı diş operasyonlardan biri olduğu aşikardır. Yine de başarı ve sonuçlarını göz önüne aldığımız zaman implant fiyatları pahalı değildir.

İmplant Fiyatlarında Neye Dikkat Edilmeli

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir sorusu diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birisidir. İlk bakışta pahalı gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı rahatlık ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret küçük bir bedel olarak görülecektir.

Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla veya üç eğrili bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gözükür.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği yapılar zaman içerisinde problem yaratırlar. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler yaratması söz konusu olacaktır.

Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır. Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır.

implant-fiyatlari-2

İmplant protez

Bunun gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

İmplant Fiyatları konusunda aklınıza takılan tüm soruları bize yorum bölümünden danışabilirsiniz.

implant fiyatları etki eden faktörler bir kaç konu başlığı altında incelenebilir.

İmplant Markaları:

Şuan Türkiye’de implant markaları bir hayli fazladır. Bunlar başlıca Alman, Amerikan, İsviçre, İtalyan, İsveç, Güney Kore, İsrail ve Türkiye üretimi implant markalardır. İmplanlarda doktorlarının dikkat ettikleri, kaliteli bir implanttan beklentileri şunlardır.

Birinci olarak; bu implantla ilgili bilimsel bir litaratür var mı? Bu hususu kısaca açmak gerekirse; implanla ilgili veriler bilimsel bir temele dayanıyor mu? Bunların hastada uygulanabilir hale gelmesi için bir çok deneylerden geçmesi gerekir.

İkinci olarak üreten firmanın bu implantları üretirken kullandıkları teknolojiler de implantın kalitesini etkiler.
Bu da implantlarda bize implantların yiv özellikleri , yüzey pürüzlendirmelerinde kullanılan teknolojilerdir.

implant fiyatları
İmplant Yapacak Doktorun Tecrübesi, diş doktorunun bu husunda bir çalışması var mı?

Fiyatlara etki edecek en büyük etkenlerden biride implant tedavisini yapacak doktorun bundan önceki tecrübesi yani kaç yıldır ve kaç kez bu implant tedavisi yaptığı, kaliteli eğitim alması, tedavi konusunda katıldığı seminer , toplantı ve kursları, yenilikçe olması ve implant konusunda tecrübesi ve başarıları çok önemlidir.

Özellikle doktor etkeni gerekli tespitte çok önemlidir. Unutulmaması gerekir ki; implant tedavisini yapacak kişi doktorun kendisidir.

İmplant tedavisinin steril ortamda yapılması hayati önemdedir. Diğer bir önemli nokta; implant takılırken üzerine yapılacak dişeri mesafelerini de devamlı olarak düşünmek durumundayız. Planlamanın çok iyi yapılması gerekir. Kafi sayıda implant yapmak gerekir. Zira hastalar çoğunlukla mümkün olan en az implantla problemlerinin çözülmesi tercih etmektedirler.

İyi bir implant hekimi devamlı 3 boyutlu düşünen hekimdir.

Bazen, implantları yapılmış fakat üzerine protez takılamayan hastalarla karşılaşmaktayız. Sadece implant takmış olmak için implant yapmak hastanın problemini çözmemektedir.

İmplant Fiyatları Kliniğin Etkisi:

Kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, yardımcı elemanların bilgisi, kullanılan ünitenin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve kesinlikle Hijyen şartları hem implant fiyatlarına etki edecek hem başarılı bir implant tedavisi için önemli rol oynayacaktır.

2020 Yılının fiyat etkileri

Günümüzde diş tedavi yönteminden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması nedeniyle implant fiyatları 2020 yılında değişken fiyatlara sahip olacaktır. Bu markalar üretim sırasında kullanılan teknolojinin türüne göre farklılık göstermektedir. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretilenlerdir. Fiyatların fazla olmasının nedeniyse bu ülkelerde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapılmasıdır. Fiyat belirleyici unsurlardan bir diğeriyse tedaviyi yapacak olan doktorun tecrübesidir.

İmplant fiyatları 2020 yılında da kullanılan ürünün kalitesine, üretim sırasında tercih edilen malzemelerin kalitesi ile kliniğin tedavi konusundaki başarılarına bağlı olacaktır.

Bir veya daha fazla diş kaybı olan hastalara uygulanan implant tedavisi sonrasında kişi

Genel olarak hastanın şikayetine, hastanın çene yapısına, implant türüne, doktorun tedavi alanındaki tecrübesine, tedavinin süresine, polikliniğin kurumsallığına göre implant fiyatları 2020 yılı için belirlenecek ve hastalar polikliniklere ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Bulunduğunuz ilde yer alan diş polikliniklerinin internet sitelerinden iletişim bilgilerini aldıktan sonra poliklinik danışmanlarından ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 247 )

 • Bülend

  hocam beni 6 adet iplant 12 zirkon diş yaptırmam gerekiyor size gelirsem sdasyon ile yaparmısınız çünkü bende aşırı derecede mide bulantısı oluyor

  • Admin

   Bülend Bey, ne yazıkki kliniğimizde sedasyon uyku hali çalışması yok. sadece lokal anestezi altında işlem yapmaktayız.

 • Ilhan genç

  Merhaba,

  53 yaşındayım dişlerimi implant yaptırmak için araştırma yapıyorum.şu anda kullandığım hareketli protezim var alt ve üst.ancak protezlerimiz destek aldığı dişlerim kötü durumda hepsinin çekilmesi gerekiyor.iki seçenek araştıroyorum ya alt üst bir kısım implant ve hareketli protez yaptıracağım yada komple implant fiyat araştırması yapıyorum.yardımcı olursanız memnun olurum birde ne kadar zamanda biter.

  • Admin

   Merhaba İlhan Bey,

   En doğrusu diş hekiminize muayene olup bilgi almanız gerekir.

 • Talat Cakir

  Merhabalar..
  impland yapdirmak istiyordum,dis cene kemiklerimde dis doktorununu söyledigine göre cekme yani kemik erimesi oldugunu söyledi..Bu yüzdende dislerimin saden cogu cekildi kalanlarada köprü yapdirdim ama simdi onlardada sorun var oynamaya basladilar.Ben komple cekdirim,Cene kemik erimesini cözümü,köprü seklinde implant yapdirmak istiyorum acaba en kötü ihtimalle..bana kac paraya mal olur,biraz bilgi verirseniz cok sevinirim..birde elimde bir miktar para var pesin ödemek istiyorum indiriminide söylerseniz sevinirim..iyi günler

  • Admin

   Merhaba Talat bey,

   Söylediğiniz durumda en iyi ihtimalle komple sabit protez yapmak için 12 implant ve 28 üye diş gerekecek, yalnız sizin gibi kemik erimesi olan hastalarımızda en iyisi panaromik röntgeni görüp onun üzerinde konuşmaktır.

   • Talat

    Tekrar selamlar,syöledigim konu hakkinda bana asagi yukari bir fiat verirseniz bu ise kalkinmayi düsünüyorum…en kötü ihtimal fiatini verirseniz bende kendimi ona göre hazirlamak istiyorum..cok tesekkür ederim…yeni yiliniz kutlu olsun..

    • Admin

     Kesinlikle diş hekiminize görünmeniz gerekecek efendim.

 • Talat

  Merhabalar,ben soruyu sorayim,implant yapdirmak istiyordum,dis cene kemiklerimde dis doktorununu söyledigine göre cekme yani kemik erimesi oldugunu söyledi,bu yüzdende dislerimin saden cogu cekildi kalanlarada köprü yapdirdim ama simdi onlardada sorun var oynamaya basladilar cok rahatsiz oluyorum arasirada ihtihaplanma oluyor..Ben komple cekdirim,köprü seklinde implant yapdirmak istiyorum,ama cene keigide erimesi oldugunu söyledi dis doktorum,bu sorun halledilebiliyormus acaba en kötü ihtimalle ,kemik sorununun cözülmesi vede implantlarin takilmasi..bana kac paraya mal olur,biraz bilgi verirseniz cok sevinirim..email adresime gerekli aciklamayi gönderirseniz sevinirim..emali adresim talatca@live.de simdiden ilginiz icin cok tesekkür ederim..iyi günler

 • Zeynep

  mrb iyi aksamlar implant fiyaltlarinj arastirirken bu sayfaya denk geldim yasim 22 impant yaptirmak istoyorum benim saydigim 8 dise yapilmasi gerekiyor ama sag alt cenemde kist var bu de 20 lik dislerim cene kemeginde bu problem implant icin sorun olur mu ? Bi de fiyat soylerseniz cok memnun olurum . simdiden tesekurler

  • Admin

   Merhaba Zeynep Hanım,

   Öncelikle kistin temizlenip kemiğin iyileşmesini beklemek gerekir, ayrıca dilerseniz 20 lik dişlerin çekimi yapılabilir.

 • Turgut

  merhaba ben tum agiz alt ve ust inplant yapmak istiyorum ucret alabilirmiyim

  • Admin

   Merhaba Turgut Bey,

   alt üst implant yaptırmak için 12 adet implant ve 28 üye zirkonyum diş yaptırmalısınız, ama en doğru sayıyı diş hekiminiz size panaromik filminizi gördükten sonra söyleyecektir.

 • Osman

  Merhaba hocam osman ben cevaplarınız için tşk ederim bir sorum daha olacaktı. Kaplama için kesilen dişleri çekip hem onların yerine implant yapmak hemde arada çekilen dişler için nasıl bir tedavi uyguluyorsununuz ne kadar sürede olur ve implant üstüne kalıcı dişler takılana kadar geçici diş takıyormusunuz eğer takıyorsunuz implant yerleştirmesinden kaç gün sonra takıyorsunuz şimdiden tşk ederim

 • Levent

  Merhaba,
  Ben 56 yaşımdayım, Alt ve Üst çene dişlerimin hemen hemen hepsi kaplama. Kullanım süreleride dolmak üzere. Uzun süredir implant yaptırmayı düşünüyorum. Tüm kalan dişlerimin çekilip Alt-Üst çene implant + Zirkonyum istiyorum. Toplam alt üst 28 adet diş fiyatı hakkında yaklaşık bir fiyat almam mümkün mü? Tamamlanma süresi olarak yaklaşık bir zaman verebilir misiniz.?
  Şimdiden teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Levent Bey,

   6 adet alt çeneye, 6 adet üst çeneye implant yaptırılmalıdır. Önce bir panaromik film çekip çene kemik durumu ne durumdadır diye diş hekiminizin bakması gerekir.
   Ortalama tedavi süresi 3-4 ay sürecektir. Saygılarımızla.

 • Raşit

  mrb ben yurt dışında çalışmaktayım izin günlerimde sınırlı tedavi süresi nekadar sürer en fazla 6 implant yaptırmak istesem. teşekkürler kolay gelsin

  • Admin

   Merhaba Raşit Bey,

   6 implant yaptırmak için yaklaşık 1-2 gün gibi bir süreye ihtiyacınız var, bu süre sonrasında geri dönebilirsiniz. yaklaşık 1 hafta sonra sağlık kuruluşunda dikişlerinizi aldırabilirsiniz. 3 aylık iyileşme süreci sonrası üst yapılar için 7-8 gün kadar tekrar gelmeniz gerekecektir. Tam program için lütfen diş hekiminize başvurunuz.

 • NURAY

  Merhabalar benim üst iki ön dişim sallanıyor ve implant yaptırmak istiyorum bu ödemelerde taksit yapılabiliyormu birde 2,3 ay kaynama süresi vermişsiniz işlem sonunda bu süre zarfında geçici olarak ne kullandırıyorsunuz ?

  • Admin

   Merhaba Nuray Hanım,

   Evet ödemeleri taksit yaptırabilirsiniz. Garanti, Akbank veya Yapıkredi kartlarına taksit olabilir bununla birlikte elden de 3 taksit yapabilirsiniz. 2-3 aylık kaynama sürecinde geçici diş yapılmakta, yalnız bu diş kendi dişiniz gibi çok rahat kullanabildiğiniz bir diş değil biraz daha dikkatli olmanız gerekecektir.

 • Osman

  merhabalar hocam benım ust çene sağda dört diş alt cene ıkı tarafta kaplama var hem kaplama altında olmayan dişler için hem de kaplama nedenıyle kesılen dısler ıcın nasıl bır yontem uyguluosunuz ve fıyatı nedir

  • Admin

   Merhaba Osman Bey,

   Yukarıda olmayan dişleriniz için implant yaptırmak uygun olacaktır. Kesilen dişleriniz için ise onlar için yapcak birşey yok ne yazıkki köprü yapıldıktan sonra altı boş kalan dişler için ise implant yapılarak hem kaplamalarınızı daha güvenli hale getirebilir, hem o bölgedeki kemik erimesini yavaşlatabilirsiniz.

 • Osman

  Merhabalar hocam benim alt çenede iki tarafta kaplama dişlerim var ayrıca üst cene kendime göre sağda cekilmiş iki diş ve tedavisi devm eden iki dişim var.alt cenede kaplama dişler için kesilmiş olan toplam dört dişim ve boslukta olan üç dişim var bunların tedavisi nasıl olur ve maliyeti ne kadar olur bilgilendirirseniz sevinirim

  • Admin

   Merhaba Osman Bey,

   Sizin durumunuzda olan hastalar için son durumu panaromik röntgene çekilmiş hali üzerinde bir plan yapmak gerekir. En doğrusu diş hekiminize başvurmanız.

 • Buğra H.

  Merhaba hocam implant fiyatlarını yazmışsınız ama bazı kişilere indirimde yapmışsınız, tam olarak şuan fiyat ne durumda ayrıca annemin 4 dişi eksik 4 implant yaptırsak ödeme konusunda nasıl bir indirim sağlayabilirsiniz. şimdiden teşekkür ederim.

  • Admin

   Merhaba Buğra Bey,

   sitemizde tdb 2017 implant fiyatları mevcuttur. en doğru fiyatı diş hekiminize başvurarak öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla.

 • Merve

  overjet problemi olan biri implant yaptırabilir mi?

  • Admin

   Merhaba Merve Hanım,

   overjet yani overbite problemi implant olmaya sorun olmayıp önce tedavisini olup sonra implant yaptırmak daha mantıklı olacaktır.

 • Hüseyin ÇANKAYA

  Üst çenemin ön altı dişin üzeri porselen kaplama yaptırmıştım(2009)kalan kısımda çıt çıtlı diye tabir edilen yarım protez,birkaç senedir köprü altı dişlerimde sağ ve sol baştakilerde çiğneme esnasında ağrı oluyor.ayrıca 6 diş köprüsü hafif sallanıyor.diş hekimine gittiğimde bana üst çeneye 6 implant+kemik dolgusu ve sabit protez teklif etti,fiyat bana çok yüksek geldi,bu şartlarda siz bir fiyat verebilirmisiniz tahmini olarak,iyi günler ve çalışmalar dilerim

  • Admin

   Merhaba Hüseyin bey,
   implant fiyatını diş hekiminize danışmalasınız efendim sitemizde tdb 2017 fiyatları mevcuttur.

 • Huseyin usluoglu

  iyi gunler hocam ben yurtdisinda yasiyorum ust cenemde bir azi disi eksik implant yaptirmak istiyorum fiyati nekadar ve kac kez gelmem gerekir bilgi alabilirmiyim

  • Admin

   Merhaba Hüseyin bey,
   Kemik durumunuz iyi ise geldiğinizde implantınız takılır. İmplant takıldıktan 1 hafta sonra dikişini alıyoruz.
   Sonra da implant kemiğe kaynasın diye 3 ay bekliyoruz. Bu bekleme süresi 3 aydan fazla da olabilir.
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD
   Tel.: 0533 395 89 89

 • Rasim

  Merhabalar hocam
  Ben 24 yaşındayım ön dişlerimde 1 diş eksiklik var.Küçüklükten çıkmamış diğer çıkan ön dişte kendini genişletmiş durumda yani ön 2 dişin 1i yok.Fakat genişlemeden dolayı az bir boşluk bulunuyor.Diğer yan dişte ona keza genişlemiş durumda.. Fakat bu boşluk gülüşümü olumsuz yönde etkiliyor.Buna nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmalı.Nasıl bir implant uygulanmalıdır ve fiyat yazarsanız memnun olurum.
  Saygılarımla.

  • Admin

   Merhaba Rasim bey,
   Bu gibi durumlar da önce ortodontik tedavi ile dişlerde bir düzenleme yapıp daha sonrasında implant takma işlemini geçerli olabilir.
   Ya değilse takılacak dişlerde estetiği ve simetriyi yakalamak mümkün olmayacaktır.
   Bu ortodontik tedaviye ihtiyaç var mıdır? yoksa hemen implantı takılabilir durumda mıdır bir röntgen filmi ile değerlendirmek gerekir.
   Saygılar,
   Diş hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • Yunus Bahar

  Merhabalar hocam. Halk arasında köpek dişi olarak bilinen sol üst dişim küçüklüğümden bu yana düşmedi ve hala süt diş olarak durmakta. Yaşım 23. Bir devlet hastanesine gittim film cektiler ve doktor bu süt dişin altında asıl olan dişin içeride çıkıp yan yanttığını söyledi. Tedavi için birincisi tel ile kaydırma ihtimali olabilir ikincisi implat veya kaplama yapılabileceğini fakat uzman bir hekime gitmemi (kendisi gördügüm kadariyla yeni mezun benimle yaşıt biriydi) söyledi.
  Anlattıklarımdan yola çikarsak sizin oneriniz ve maliyeti nedir ? Tel,kaplama,implant fiyatlarinizi da ogrenebilirmiyim. Bilgilendirirseniz cok memnun olurum.

  • Admin

   Merhaba Yunus Bey,

   Söylediğiniz durum ile birebir görmekte yarar var ne yazık ki uzaktan birşey söylemek çok zor olacaktır. ayrıntılı bilgi için diş hekiminize başvurmanız gerekebilir efendim.

 • Kemal Şahin

  Hocam ben üst çenede damaklı proteze alışamadım. Alt çenede problem yaşamıyorum. Ekonomik nedenlerden dolayı üst çeneye imlant üstü sabit protez altçeneye ise imlant destekli hareketli protez uygulanalıbılirmi ?? Veya üst çene için damak olmadan imlant destekli hareketli protez uygulamanız varmı. Teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Kemal Bey,
   Söylediğiniz tedavi yapılabilir. Üst çeneye implant üstü sabit protez yapmak istersek; en az 6 adet implant takıp, üstüne de 14 adet diş takıyoruz.
   Üst çene implantlar üzerine sabit dişler yapıldığı zaman alt çeneye da en az 4 adet implant ile implant destekli protez (overdenture) yapak gerekir. Çok baskı oluşacağı için 2 adet implant üzerine yapılması
   halinde yapılan iş çok uzun ömürlü olmaz.
   Ben, Size şayet takılabiliyorsa alt çeneye de 6 adet implant yapıp sabit yapılmasını tavsiye ederim. Tabiki bir panoramik film çekip, kemik durumuna bakmak gerekir.
   Sorunuzun 2. kısmına gelince, alt çeneye yapılan overdenture protez(implant destekli protez) üst çene için de yapılabilir.. Damak kısmı implantlardan destek alacağı için iyice açılabilir.
   Problem olmaz. O zaman alt çeneye 4 adet, üst çeney de 4 adet implant takılır.
   Bu şekilde olunca da hastalar rahatlıkla kullanabilir. 8 adet implant ve alt- üst protez yapılması gerekir.
   Yinede diş hekiminizle tam bir çözüm üretebilirsiniz.
   Saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD
   Tel: 05333-3958989

 • Seyit

  Yerli implant fiyatlarını öğrenebilirmiyim

 • Berkay dalgıç

  Ufuk Bey ; şu an alt ve üst çene tüm dişlerimi çektirdin. Çene cerrahına gittim üst çenemin bayağı kötü olduğunu alt çeneye implant üstü hareketli protez yapılmasını üst çeneye damak yapılmasını önerdi. Üst çeneye en az kaç implant yapılabilir hareketli protez için .Toplam maliyeti ne kadar olur acaba ?

  • Admin

   Merhaba Berkay Bey,

   Üst çenenize min. 4 implant yapılması gerekir, biz 4 implanttan az haraketli protez yapılmasını çokta önermiyoruz. Ayrıntılı bilgiyi doktorunuzu arayarak elde edebilirsiniz.

 • Esra

  Merhaba doktor bey 1 ay once dis eti ameliyati oldum tum dislerden simdi on ust 6 disimi hem estetik acidan hem bir disimin sallanmadindan dolayi zirkon protez yaptirmak istiyorum cunku implant icin uygun kemik yokmus cenemde bunun maliyeti ne olur ve odemesini birkac taksite bolebiliyormusunuz nakit olarak

  • Admin

   Merhaba Esra Hanım,

   Fiyat konusunda tdb listesini incelemeniz gerekir.

   Saygılarımızla.

 • Kerem

  iyi günler. ağzımda 4 diş eksiğim var bunları tamamlatmak istiyorum. ortalama olarak bir fiyat alabilir miyim ve ne kadar zamanda bu dişler yapılıyor (yani İstanbul dışındayım devamlı gelip gitmem gerekir mi ? ) . Teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Kerem Bey,

   4 farklı diş için, 4 implant ve 4 kron gerekebilir. ortalama 3 ay sürecektir. implant fiyatları veremiyoruz sitemizde tdb nin 2017 fiyatları mevcuttur. Ayrıntılı fiyat için doktorunuzla görüşmelisiniz.

 • Kübra

  Benim üst çenemde 2 diş eksik ama yer var ne kadar tutar bi bilgi alabilirmiyim acaba

  • Admin

   Merhaba,
   2 adet diş eksik olunca 2 adet implant takmak gerekir. Üzerine de 2 adet diş takılması gerekir.
   implant diş fiyatları için doktorunuza başvurursanız en doğru çözümü üretecektir.
   Saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD
   Tel.: 0 533 395 89 89

 • Kevser

  selam. bn daha önce 3 diş çekrdm. son iki çekimde çenm çıktı ve dişçi korkusu basladı. implant yaptrmayı düşünüyrm ama bir yanda da korkuyrm. diş dr um çene kemigimin saglam olmadığını söyledi bu durumda da implant yapılablr mi. dediğinz gibi diger dişlerden yaptrsam yarın bir gün çıkacak düşecek o yuzden tekrr tekrr acı cekmek istemıyrm

  • Admin

   Merhaba Kevser Hanım,

   Diş çektirirken çok nadir de olsa boyle durumlarla karşılaşmanız olasıdır, tabiki bu durum çok sık görülmez, implant tedavisinde ise bu durum farklıdır. diş çekme gibi sert işlemler yoktur kemiğiniz özel tıbbi cihazlarla delinir sert darbelere maruz kalmaz gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz ve bu işlem anestezi altında yapıldığı için sizi endişelendirecek birşey yok. yinede tam bir cevap için, muayene olmanız şart.

 • şerif

  iyi günler efendim benim üst çene 2diş sağda 2 diş solda kök diş eksiğim var implant düşünüyorum fiyat nedir acı nekadar duycam

  • Admin

   Merhaba Şerif Bey,

   İmplant tedavisinden sonra 3 ay sürüp anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı duymanız söz konusu değildir.

 • Merve

  Merhaba ben 24 yasındayım benim sol alt 5.dişime dolgu yapıldı ağrısı devam ettiği için kanal tedavisi uygulandı daha sonra dolgu yapılacaktı geçici dolgum yapıldı ama sonra o dişim kırıldı bu arada benim ilk başta dolgu için çok hastane değiştim 3kez dolgu yapıldı 2 kez kanal tedavisi sözde diğeri o doktor iyi değil biz yapacağız derken derken benim diş şimdi kırıldı ben ne yapacağım şimdi. Dişimin kırılan parçası da yok.
  İyi günler

  • Admin

   Merhaba Merve Hanım,

   Anlattığınız durum ile alakalı o diş için yapılcak pek birşey kalmamış gibi yalnız, diş kurtulacak gibi ise doktorunuz bu durumda size yardımcı olacaktır.

   Saygılarımızla.

 • Gülsen

  Nerhaba benim üst cenemde ön ve yan dislerim eski poselen kaplama ve kopru öbür yandanda cekilmis üc tane disim var bunlarin hepsini zirkonyum yapmam mumkunmu acaba ve yerinizi tam olarak ogrenebilirmiyim

  • Admin

   Merhaba Gülşen Hanım

   Çenenizde memnun olmadığınız tüm porselenleri zirkonyum dişler ile değiştirmeniz mümkün, bir yanınızda bulunan 3 adet çekilmiş diş için o bölgeye köprü yapılır mı yoksa, implant ile desteklenmeden yapılabilir mi bu ancak bir muayene sonucunda belirlenebilir. Yerimiz istanbul / çekmeköyde efendim.

 • Namik kemal ATMACA

  Slmlar hocam benim on üst çenede iki adet dism yok .altı alt. Altını üste implant yaptırmak istiyorum.kalanları da çektirip koplesinin yapım ve fiyatı nedir bilgilen verirseniz sevinirim.Ayrıca bu is icin on bin TL brktrdm ödeme kolaylığı sunuyor musunuz.?
  Tesekkurler….

  • Admin

   Merhaba Namık Bey,

   Üst çenede 2 adet dişiniz yok ise ilk düşünceniz tüm dişlerinizi çektirip yerine implant yaptırmak olmamalıdır. Öncelikle bir muayene sonucu ağızınızda kurtulma durumu olan dişlerin tespiti yapılsın, ardından hangi dişler yerine implant yapılmalı çıkartılıp ona göre bir tedavi planı çıkarttırmalısınız, daha hayırlı olacaktır.

   Saygılarımla

 • Beşir

  Merhaba hocam besir ben 25 yaşındayım benim ön dislerim çok çürüme meydana geldi ön üst altı alta da 6 disim çok kötü durumda en uygun bana ne kadar mal olur bütçem biraz kısıtlı yardimci olabirmisiniz

  • Admin

   Merhaba Beşir Bey,

   Sizinki gibi durumlarda dişlerinizi ve panaromik filmlerinizi görmekte fayda vardır, anladığık kadarıyla birçok dişinizi dolgu ile kurtarmak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
Fiyat ve Sorununuz İçin Online
Merhaba
İmplant fiyatlarını ve zirkonyum kaplama sorularınızı danışabilirsiniz.