0216 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr
zirkonyum kaplama

Zirkonyum kaplama diş fiyatları 2020 yılı için geçerli sayfamızdan öğrenebilir gerçek zirkonyum diş modellerini inceleyebilirsiniz. zirkonyum diş hem estetik, hem eksik diş veya hasarlı diş tedavisi amaçlı dişiniz üzerinden belli bir miktar kesilip ölçü alınarak laboratuvarda üretilip kendi dişinize veya implant abutmenti üzerine yapıştırılan dişlerdir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2020

Zirkonyum Diş Kaplama 2020 Fiyat TablosuKDV Dahil %8
Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama fiyatları)715 TL
Veneer Kron ( Porselen kaplama fiyatları )715 TL
Laminate Veneer ( Seramik )1730 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama )865 TL
Geçici Kuron ( Tek diş )185 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )1660 TL
Diş Çekimi175 TL
zirkonyum diş fiyatları

Kapanışı ve çene yapısı aşırı bozuk olsa dahi zirkonyum dişler ile estetik görünüme kavuşulabilir.

İmplant Fiyatlarını incelemek ister misiniz?

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Son zamanlarda diş hekimlerince sıkça uygulanan zirkonyum kaplama, estetik açıdan doğal dişe en yakın duran restore çeşididir. Metal alt yapılı protez dişlerin yerine günümüzde hem ışığı geçirgenliği açısından hem de daha estetik durması açısından zirkonyum dişler kullanılmaktadır. Özellikle yeme içme basıncının daha düşük olabileceği ön dişlerde zirkonyum kaplamalar yapılmaktadır. Doku uyumlu olan zirkonyumlar, zamanla renk değiştirme gibi bir durum oluşturmazlar. Zamanla koyu renk alan ve ağız içinde hoş bir görüntü oluşturmayan metal dişler terk edilmeye yüz tutmuş ve yerini zirkonyum kaplamaya bırakmıştır. Zirkonyumlar ağız içi ve diş bakımı titizlikle yapıldığı takdirde uzun vadeli kullanılabilme özelliğine sahiptir. Zirkonyum dişin özellikleri konusunda biraz daha bilgi vermemiz gerekirse, eksik diş ihtiyacında en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olan köprü uygulamasının yapılmasına da imkan tanıyan zirkonyumlar, beyaz renk ve tonlarında olduğu için ışığı geçirme ve yansıtma yapısı da doğal diş gibidir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kullanım alanı ve kullanım bölgesi olarak üretim farklılıkları gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse;

 • Diş çarpıklığını gidermek amacı ile dişiniz kesilerek zirkonyum kaplamak için
 • Belli bir kısım kırılan veya çürük dişinizi kaplamak için
 • Yaptırdığınız implantların kuron kaplamak için
 • Diş eksiğiniz var ise köprü yaptırmak için
 • Eskiyen metal destekli porselen kaplamalarınızı değiştirmek için.

Yukarıdaki örneklerde implant üstü kaplamalar hariç diğer kaplamalarda dişlerinizin kesilmesi ( belli oranda törpülenmesi ) gereklidir. Öncelikle kesilen dişler ölçü maddesi ile ölçüsü alınır, hastanın aşındırılmış dişleri hassasiyet oluşturmaması için geçici dişler yapılır, bir veya iki prova ile laboratuvar süreci biter ve dişleriniz sağlığa zararlı olmayan yapıştırıcılar ile yapıştırılır.

Zirkonyum Diş Kaplama Ne Kadar?

Türk diş hekimleri birliği her yıl enflasyon, kur farkı gibi oranlar doğrultusunda zirkonyum kaplamaların fiyatını ve diğer tüm diş tedavilerin fiyatını belirlemekte, diş hekimlerinin bu tabloya minimum olacak şekilde uymak zorunda bu yıl açıklanan fiyat 715 tl dir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Takılır?

Zirkonyum diş kaplamalar hem dişlerinizin törpülenmesi hem implant üstü abutmentler için genel olarak kuvvetli yapıştırıcılar ile yapıştırılır. Eğer yapıştırılan dişiniz her hangi bir nedenle çıkacak olursa telaş etmeyin tekrar yapıştırılması hızlı ağrısız bir işlemdir.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararları

Zirkonyum metalı özellikle dental sektörde kullanılan olanının herhangi bir zararı kaydedilmemiştir. Eski metal destekli porselenlerin hem renk olarak doğal dişe benzememesi hemde diş etlerinde uygunsuz metal kullanıldığında enfeksiyona neden olması nedeniyle zirkonyum kaplamalar daha sağlıklı ve zararsızdır.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararlı mı? Radyasyon Yayıyorlar mı?

Hem Zirkonyum hem porselen kaplama dişler radyoaktivite oranları güvenlidir. Zirkonyum diş radyoaktivite miktarı, vucudumuzdaki doğal radyoaktivite miktarı gibi küçük ve düşük orandadır.

Zirkonya dişler, doğal metal olmaları ve mukavementi kuvvetli, dişimize benzer beyaz oldukları için tercih edilir. Doğal olarak oluşan zirkonyum, 90, 91, 92 ve 94 izotopları stabildir (radyoaktif değildir). Zirkonyum dişlerden gelen radyasyon dozu, esasen sıfıra yakındır ve kesinlikle endişelenecek bir şey değildir. Zirkonyum kaplamalar hiç bir şekilde ağız içinde çözülmezler ve yutulması halinde zirkonyum dişin vücutta emilimi olmaz. Bu nedenle, kimyasal toksit bir zehirlenmeye sebebiyet vermeyeceğinden son derece doku dostu ve sağlıklı bir çözümdür.

Genel olarak zirkonyum kimyasal bileşimini incelemek için wikipedia sayfasına bakınız

Zirkonyum Kaplamanın Yaşam Kalitemize Etkisi

Hem ağız ve yüz güzellik uyumunu sağlayan dişlerin uzun süreli kullanımı hem de görsel anlamda kişiyi ve çevresindekileri rahatsız etmeyecek şekilde tedavisi günümüzde zirkonyum kaplama dişlerle mümkün olmaktadır. Modern tıpın gereklerine uyan ve diş tedavisinde hastalara hem sağlam hem estetik diş imkanı sunan farklı nitelik ve kalitedeki materyaller diş eksikliklerini gidermekte ve dişlerle ilgili kaygıları geride bırakmaktadır. Zirkonyum diş kaplama özellikleri kullanım esnasında daha iyi anlaşılmakta ve hastanın yaşam kalitesini arttırmaktadır. Ayrıca görsel kalitesi baz alındığı zaman zirkonyum kaplama fiyatları oldukça uygun olmaktadır.

zirkonyum diş kaplama

Zirkonyum kaplama ile metal destekli Porselen kaplamanın arasındaki farkları şu şekilde sıralayabiliriz.
 1. Zirkonyum kaplama çekirdek metali olarak beyaz olduğundan estetiktir.
 2. Zirkonyum metalinden ayrıca implant’da yapıldığından daha doku dostudur.
 3. Porselen kaplamada kullanılan metalden daha az enfeksiyon yaptığı bilinmektedir.

Zirkonyum kaplamalar dişin kesilmesi, ölçünün alınması, laboratuvarda üretilmesi ve provalar ile birlikte yerine yapıştırılması yaklaşık 6-10 günlük bir süreçtir.

Zirkonyum Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Diş etleri ile oldukça uyumlu olan zirkonyum maddesi, diş tedavilerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başladı. Deforme olmuş, kırılmış ya da farklı nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerde zirkonyum kaplamalar hem estetik durma özelliği ile hem de uzun süre kullanılabilirliği ile hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Oldukça sağlıklı bir yöntem olan zirkonyum kaplamalar ortalama beş yıl ila 20 yıl gibi sürelerde ağız içinde kullanılabilmektedir. Kimi hastaların merak ettiği zirkonyum kaplama ömrü ne kadardır sorusunun cevabı aslında biraz da kişisel olarak verilebilir. Çünkü kişinin ağız ve diş bakımına verdiği önem, beslenme alışkanlıkları gibi farklı faktörlere bağlı olarak zirkonyum kaplamanın ömrü değişebilmektedir, ama genel olarak baktığımız zaman 30 yıl kadar gidebildiği görülmektedir. Bu durum göz önüne alındığında zirkonyum kaplama fiyatları uygun fiyatlı bir kaplama çözümüdür.

Eğer ki hasta dişlerin yapımından sonra dişlerini düzenli olarak fırçalar ve dişlerin arasında yemek artığı kalmamasına dikkat ederse hem kendi doğal dişleri hem de yaptırdığı zirkonyum dişleri daha uzun süre kullanabilir. Aynı zamanda sigara ya da alkol tüketimi, dişlerin gıcırdatılması, dişlerin sıkılması gibi kötü alışkanlıkların terk edilmesi dişlerin ömrü açısından oldukça önemlidir. Zirkonyum kaplama ömrü ne kadardır sorusu görüldüğü gibi biraz da kişinin alışkanlıklarına bağlı olarak değişmektedir. Hasta dişlerini düzenli olarak fırçalamaz ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını devam ettirirse hem sonradan yapılan yapay dişler hem de kişinin kendi dişleri zarar görür ve ağız içinde kayıplar başlar.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 89 )

 • Mehmet

  18 adet zirkonyum kaplama fiyatı ve zaman olarak ne kadar sürer benim kaplamalarim kötü oldu ve kaplamanın altindaki kesilen dişler ağrı yapiyo çürümüş olabilir üst tarafı komple kaplama yaptırmak istiyorum ama iş nedeniyle ne kadar sürdüğünü öğrenmek istiyorum ve dişler yapılana kadar geçici kaplama takiyomusunuz

 • Ceyda

  Alt üst ön dişler olmak üzere 18 adet zirkonyum kaplama fiyatı öğrenebilirmiyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Ceyda hanım, 18 adet zirkonyum diş için fiyat mail adresinize iletilmiştir.

 • Sefa

  Zirkonyum 10 adet fiyatı alabilirmiyim?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Sefa,

   10 adet zirkonyum diş kaplama fiyatını mail adresine ilettim.

 • Canan

  merhaba
  Alt üst ön dişler olmak üzere 18 adet zirkonyum kaplama fiyatı öğrenebilirmiyim? Detaylı fiyat bilgisi verebilir misiniz? Teşekkürler

  • Dt. Ufuk Tosun

   merhaba, 18 adet zirkonyum kaplama fiyatı tarafınıza iletilmiştir.

   • özcan

    14 ziekanyum diş ne kadar

 • Fatih

  Merhaba.. Üst 10 adet zirkonyum kaplama fiyatini öğrenebilirmiyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   mail adresinize 10 adet zirkonyum fiyatı iletilmiştir.

 • Murat

  Merhabalar üstte 13 ve altta 13 diş olmak üzere zirkonyum fiyat bilgisi alabilirmiyim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Murat Bey,

   Mail adresinize 16 zirkonyum diş kaplama fiyatı gönderilmiştir.

 • Mehmet

  Merhaba. Alt ve üst cenede on tarafta 8er dis toplamda 16 dis zirkonyum kaplama fiyati almak istiyorum. Fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Mehmet bey, mail adresinize ayrıntılı fiyat bilgisi geçilmiştir.

 • Mahmut

  Merhaba 16 dis zirkonyum yaptiracaktim fiyat alabilirmiyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Mahmut bey,

   Mail adresinize ayrıntılı fiyat bilgisini ilettik.

 • Satılmış keskin

  12 implantım var 24 adet seramik destekli zirkonyum yaptırmak istiyorum fiyat söylermisiniz

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba 24 adet zirkonyum kaplama fiyatınız mail adresinize iletildi efendim.

   • Olcay

    Merhaba 16 adet Seramik destekli zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum fiyat almam mümkün mü

    • Dt. Ufuk Tosun

     Merhaba 16 adet zirkonyum diş fiyatı emailinize yollanmıştır.

     Saygılarımızla.

 • Melis

  Merhaba. Alt ve üst cenede on tarafta 8er dis toplamda 16 dis zirkonyum kaplama fiyati almak istiyorum. Fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Melis hanım, 16 adet zirkonyum kaplama için fiyat bilgisini mail adresinize ilettim.

 • Alperen Talha Kara

  merhaba 16 yaşındayım ve dişlerim çok sarı ve ön üst dişimin bir tanesinde ön yüzünde çürük biraz zedelenme var ve ayrıyeten o dişim ve diğer ön dişimde beyaz lekeler var sizce hangi tedaviye başvurmalıyım ve o tedavinin fiyat bilgisini alabilirmiyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Alperen,

   Yaşın daha çok genç, son dönemde gençler arasında erken yaşta zirkonyum kaplama yaptırmak yaygınlaştı, anlattığın kadarıyla bir çok şikayetin basit temizlik ve dolgular ile giderilecek şeyler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
Fiyat ve Sorununuz İçin Online
Merhaba
İmplant fiyatlarını ve zirkonyum kaplama sorularınızı danışabilirsiniz.