yerli implantlar ve fiyatları

Yerli implant markaları ve bu yerli implant fiyatları nasıl hesaplanmalı? fiyat aralıkları nedir? hepsi bu yazımızda.

Uzun süreli bir tedavi yöntemi olan implant uygulaması tedavi sonunca hastalara ömür boyu kullanabilecekleri sağlam dişler sunmaktadır. Bu sebeple insanlar tarafından implant fiyatları ve markaları oldukça araştırılmaktadır. Diş tedavisinde uygulanan birçok yöntem vardır. İnsanlar diş çürümesi, diş eti çekilmesi gibi çeşitli sebeplerden dolayı dişlerini kaybedebilirler. Diş kaybı yaşayan insanlar rahatça yemek yiyemez, gülemez ve konuşamazlar. Bu sebeple bir an önce yeni bir diş edinmenin telaşı içerisine girerler.

Eksik dişlerin yerine yeni diş koymanın birden çok yolu vardır. Protez diş ve implant bu yöntemlerden ikisidir. Yeni diş uygulamaları arasında en kalıcı ve kullanışlı çözüm implant tedavisidir. Yerli diş implant markaları ve fiyatları son zamanlarda döviz kurunun aşırı yükselmesi ve yerli implantların nispeten uygun olması nedeniyle merak edilir oldu. İmplant dişler titanyumdan üretilen yapay diş kökleridir. Eğer dişlerinizle alakalı bir rahatsızlık ve sorun yaşıyorsanız her şeyden önce diş hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Sizin için en doğru tedavi yöntemini hekiminiz belirleyecektir. İmplant uygulanması gereken bir durum söz konusu ise yerli implant markalarını araştırıp fiyatlarını öğrenmenizde yarar var.

yerli implantlar ve fiyatları

yerli implantlar ve fiyatları

Türkiye’de Başlıca Yerli İmplant Markaları Nelerdir?

Dti İmplant

DTI İmplant Sistemleri A.Ş; 2000 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan sonraki dokuz sene boyunca tüm dünyadaki implant sistemlerinin üretim aşamasını araştırıp, avantajları ve dezavantajlarını değerlendirmiş ve implant üretimi konusunda bir proje oluşturmuştur.

DTI tarafından TÜBİTAK’a sunulan bu proje, yapılan değerlendirmeler sonucunda bilimsel ve teknolojik açıdan desteklenmeye uygun görülmüştür.

2009 yılında kurulmaya başlanan ve son teknoloji ile desteklenmiş fabrikasında ilk implantlarını üretmeye başlayan DTI, 2012 yılına kadar TÜBİTAK, Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ve uluslar arası enstitülerle bilimsel çalışmalarını tamamlamıştır.

DTI İmplant

Omnitech İmplant

Omnitech İmplantlar. “Rh Pozitif Tıbbi Cihazları İmalat Teknoloji A.Ș” tarafından, ISO 13485 Standardı
ve “MDD 93/42 EEC Tıbbi Cihazlar Direktifi” Kurallarına uygun olarak üretilmektedir.
Omnitech İmplantlar, En yeni teknoloji ürünü “ Bilgisayarlı Numerik Kontrol “lü makinalarda talașalı imalat metodu ile üretilmektedir.
İmplantın, Kemiğe delinmiș daha Küçük çaplı delik içerisine ideal biçimde yerleștirilmesi ve yumușak
kemik içerisinde daha geniș alana yerleșebilmesi için gövde üzerine İki-Girișli Buttress tipi yiv açılarak ve bu
yivlerin kendi yolunu kendisinin açabileceği karșılıklı iki adet keserek șekillendirici kanal açılmıștır.

Omnitech İmplant

Nucleoss İmplant

Türkiye’nin ilk yerli implant üreticilerinden nucleoss 2001 yılında Şanlılar Ltd. ŞTİ. tarafından İzmir’de kurulmuştur.

NucleOSS titiz AR-GE çalışmalarını ve bilgi birikimini, dünya standartlarındaki hassas üretim protokolü ile birleştirerek, sizler için en iyi, en bio uyumlu ve en temiz diş implantlarını geliştirdi. Operasyon kalitesini yükseltmek ve daha konforlu tedavi süreçleri sağlamak için yenilikçi ürünler tasarlamakta, geliştirmekte ve sizlerle buluşturmaya devam etmekteyiz.

Nucleoss implant

İmplance İmplant

Ags medikal tarafından Trabzon’da üretilen implance implantlar amerikan fda onayını alan ilk yerli implantlardan dünya çapında Amerika dahil bir çok ülkeye ihrac edilen implance implantlar Yüzey ve İmplant yapısı olarak; hibrit dizayn, switch platform, özel yiv dizaynı, mikro yivsiz yapısı ve kusursuz içyapı – konik bağlantısı ile öne çıkmakta.

Bilimplant

Bilimsel ve yüksek nitelikli üretim hizmetiyle yerli implantların standartlarını her geçen gün yükselten Bilimplant, 2014 yılı kuruluşundan bu yana alanında çok deneyimli uzman akademik kadrosunun danışmanlığında gerçekleştirdiği yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile dental sektörde güvenilir bir firma olmayı başarmıştır. Ülkemizde birçok Üniversitede ve özel sektörde yoğun olarak kullanılan Bilimplant 15’den fazla Ülkeye ihracat yapmaktadır. Özellikle uygulama kolaylığı, implant yüzey kalitesi ve protetik çözümleri ile ön plana çıkmakta ve hekimler tarafından ilgi görmektedir.

Bilimplant

Yerli İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

İmplant uygulaması diğer diş tedavilerine göre daha uzun süren bir tedavi yöntemidir. Tedavi sürecinin uzun sürmesiyle doğru orantılı olarak implant dişlerin kullanım süresi de oldukça uzundur. Genellikle ömür boyu kullanılabilen implant dişler protez dişlere oranla orijinal diş hissini daha fazla hissettirmesiyle beraber kullanımı oldukça rahattır. Oldukça kullanışlı olan implantlar hakkında merak edilen konulardan biri ise yerli üretim implant fiyatları hangi aralıklarda olduğudur.

İmplantlar vida şeklinde yapılardır. Eksik dişten kalan boş alana implantın yerleştirilmesi işlemi yapılır. İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra kemikle kaynaşması için 3-4 ay iyileşme süresi tanınır. 3-4 ayın sonunda implant tamamen kemikle kaynaşmış durumda olacaktır, sağlam bir kök oluşturulduktan sonra implantlara protez diş takılma işlemi gerçekleştirilir. İmplantların birçok çeşidi vardır. İthal implantlar olduğu gibi yerli üretim olanları da bulunmaktadır. Yerli üretim kullanmak isteyenler tarafından yerli diş implant fiyatları merak edilmektedir.

Yerli İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant 18 yaşından büyük ve çene gelişimi tamamlanmış her bireye uygulanabilir. İmplant fiyatları her yıl değişebileceği gibi yerli implant fiyatları 2020 güncel durumunu Türk Diş Hekimleri birliği belirler bu yıl belirlediği 1380 tl + yerli implantın materyal fiyatını hekiminize danışarak öğrenebilirsiniz, unutmamak gerekir ki yerli implantlar ithal implantlardan daha uygundur bunun nedeni kur avantajı, yerli üretime olan destek ve gümrük lojistik gibi masrafların daha az olması başlıca nedenlerdir.  İmplantlar; üretildiği madde, kaplama ve tedavi çeşidine göre farklı kategorilere ayrılmaktadır bu sebeple marka ve fiyatları değişiklik göstermektedir. Yerli üretimi de gerçekleştirilen implantların birkaç çeşidi bulunmakla birlikte hekiminiz tarafından size sunulan seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Fiyatlar hakkında en doğru bilgiyi diş hekiminizden öğrenebileceğiniz gibi yerli implant markaları isimleri arasından sizin için en uygun olanına doktorunuzla beraber karar vermeniz gerekmektedir.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir