implant sonrası ağrı

Hepimiz ömrümüz boyunca en azından bir kez diş ağrısı çekmişizdir. Peki, Diş ağrısına ne iyi gelir? Sorusunun cevabı nedir? Sorunun tam cevabı için, İstanbul implant olarak sizlere bu makaleyi hazırladık.

Diş ağrısı için kesin çözüm arayanlardansanız, bizlerden randevu almalısınız. Çünkü evde yapacağınız tüm çözümler, geçici olarak sizlere fayda ederken, ilerleyen süreçlerde ağrınızın devam etmesi öngörülmektedir. İstanbul implant olarak sizler için, Diş ağrısına ne iyi gelir kesin çözüm için buradayız.

İstanbul implant’da çürüyen dişlerinizin yerine, tıpkı orijinal dişleriniz gibi dişler yaptırmanız veya çürüyen dişlerinizin restarasyonu mümkün. Diş ağrısına hekim tavsiyesi almak için İstanbul Çekmeköy’de bulunan kliniğimizden randevularınızı https://www.implantdental.gen.tr/iletisim adresinde bulunan numaralardan bizlere ulaşarak alabilirsiniz.

implant sonrası ağrı

Diş Ağrısına Evde Çözümler

Geçici olarak sizleri biraz da olsa sakinleştirip, acılarınızı hafifletecek ve diş ağrılarınıza bir nebze de olsa iyi gelebilecek, Diş ağrısına ne iyi gelir evde çözümler listemizi aşağıda sizler için hazırlıyor olacağız.

Evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz ve acınızı biraz da olsa dindirebilecek çözümler;

  • Karanfil bitkisinin yapısında kimyasal olarak bulunan, analjezik ve anti bakteriyel özelliklere sahip olan bileşenler sayesinde, diş ağrınızı dindirmeniz için karanfil yağını sizlere öneriyoruz.

Uygulama yöntemi olarak pamuk kullanabilirsiniz. Pamuğun ucuna karanfil yağını damlattıktan sonra, doğrudan ağrı yapan dişinize 15 dakika boyunca pamuğu koyun. Her 15 dakikada bir pamuğu değiştirmeniz, bakterilerin pamuk üzerinden gitmesi ve dişlerinizdeki ağrının azalması için sizlere tavsiyemizdir.

  • Diş ağrısına ne iyi gelir bitkisel olarak araştırıldığında, diğer bir metodu da sizler ile paylaşmak istiyoruz. Çörek otu gargarası yaparak, dişlerinizdeki ağrıyı dindirebilirsiniz.
  • Sarımsak ise bir diğer bitkisel yöntem. Dişinizin ağrıyan bölgesi için, 4 diş sarımsağı öğütüp üzerine de biraz tuz ekledikten sonra, ağrıyan bölgeye eliniz yardımıyla masaj yaparak sürebilirsiniz. Karışımın orada 30 dakika kalması, ağrınızın geçmesi için yeterli olacaktır.
  • Diş ağrısı üzerine sağlık ocağına gittiyseniz, oradan sizlere verilecek olan ağrı kesici ilaçlar da, diş ağrısı için geçici çözümler arasında yer almaktadır.
  • Diş ağrısına ne iyi gelir ilaç olarak antibiyotikte, diş ağrısı için alabilecekleriniz arasındadır. Diş hekimine danışmadan, antibiyotik kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Diş hekimlerine danışmak ve doktorlarımız tarafından muayene edilmek için, https://www.implantdental.gen.tr/iletisim sayfamızdan bizlere ulaşabilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir