implant fiyatları

İmplant fiyatları  her yıl açıklanan kemik içi implant diş fiyatının üstüne seçeceğiniz implant markasının belirlediği fiyatı toplamanız ile bulunur.

Kliniğimizde her zaman türk diş hekimleri birliğinin açıkladığı kemik içi implant fiyatı tarifesi üzerinden hesaplanır o yüzden fiyat politikamız şeffaf ve hesaplanabilirdir.

Klinik olarak kafa karışıklığına neden olan fiyat konusunu en basite indirebilmek için implant fiyatları 2024 yılı için hesaplama motoru geliştirdik sizlerde hem implant, diş kaplamalar ve diğer tüm diş tedavileriniz için tdb fiyat tarifesi destekli implant fiyatları hesaplama motorunu kullanın.

İmplant Fiyatları 2024 Yılında Ne Kadar Oldu?

Türk diş hekimleri açıkladığı yeni fiyatlar çerçevesinde kliniklerin uyması gereken implant materyali hariç fiyat 3005 tl +  buna seçeceniğiz implant markasının belirlediği implant materyali eklenir. Alttaki tablodan veya hesaplama aracından tam tedavinizin yaklaşık fiyatını öğrenebilirsiniz. Kliniğimizde uygulanan implant markaları ve o implantların fiyatlarını öğrenmek için tıklayın.

TDB 2024 Yılı Fiyatları İçerir ( materyal fiyatları hariçtir )KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant fiyatları (Materyal ücreti dahil değildir)
4005 TL
Sert doku greftleme ( Kemik Tozu )1255 TL
Overdenture Protez5035 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama )4005 TL
İmplant Çıkartılması940 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 3760 TL
Diş Çekimi 550 TL

İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir:

 • Çene kemiği yapısı
 • Eksik diş sayısı
 • Kullanılacak implant markası
 • İmplant üstü porselen türü
 • Ağız ve çene kapanış şekli
 • Kemik tozu, kemik örtüsü gibi ekstra malzeme kullanılma ihtimali
 • Planlanan implant tedavisi protokolü
 • İmplant üstü geçici protez yapılma ihtimali 

2024 yılında implant fiyatını etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir:

 • Kullanılan diş implantının markası ( Aslen en etkili fiyatı belirleyen maddedir. )
 • Hekimin tecrübesi (arttıkça fiyat da o oranda artacaktır.)
 • Hastanın çene yapısı, ağız ve dişlerin durumu
 • Kaç tane implant uygulaması yapılacağı
 • Ödeme şekli
 • Tedaviyi uygulayan kliniğin implant fiyatlarını belirleyen sektörlerdir

İmplant Fiyatları Hesaplama Motoru

Lütfen alttaki butondan tedavi fiyatlarını ihtiyacınız olan tedavileri seçerek türk diş hekimleri fiyatları ile hazırlanmış özel yazılımdan inceleyiniz.

Not: implant fiyatları motoru 03-06-2023 tarihi itibari ile güncellenmiştir.

[]
1Step 1
Türk Diş Hekimleri Tarifesince Hazırlanmış İmplant Fiyatları Hesaplama Motoru
Seçim yaptıkça formun en altında ücretler otomatik hesaplanacaktır.
İmplant menşei( İmplant Materyal Ücreti Hariç)implant yaptıracaksanız lütfen seçiniz. seçim sonrası implant adetinide belirtiniz.
Lütfen Diş Kaplamanızı Seçiniz!implant sonrası üstüne kaplanacak kron seçimi yapınız. seçim sonrası lütfen adetini belirtiniz.
Kemik Tozu ( Greft Ücreti Hariç )kemik tozu gerekiyor mu?
Diş Temizliğiihtiyacınız var mı?
Diş Beyazlatmaihtiyacınız var mı?
Estetik Kaplamalütfen görsel sıkıntılarınız var ise ve gülüş tasarımı gibi ihtiyaçlarınız için seçim yapınız.
Panaromik Röntgeneğer panaromik röntgeniniz var ise belirtiniz
Bu fiyatlar TDB listesi baz alınarak düzenlenmiştir. Alttaki Toplam fiyata materyal fiyatları hariçtir yasa gereği kliniği arayıp toplam ücreti öğrenmelisiniz.

Tahmini Toplam [ ( FIELD15 * FIELD43 ) + ( FIELD55 * FIELD56 ) + ( FIELD39 * FIELD46 ) + FIELD37 + FIELD38 + FIELD41 + FIELD48 + FIELD49 + FIELD50 + FIELD51 + FIELD53 + FIELD54 ] TL

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
İstanbul İmplant

 

implant fiyatlari ne kadar

 

İmplant Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tek İmplant Fiyatı Ne Kadar?

Tek diş eksikliğiniz de köprü yaptırıp sağ ve sol dişlerinizi kestirmek yerine özellikle implant yaptırmak daha mantıklıdır. Diğer dişlere dokonulmadan tdb implant fiyatı 4690 tl + implant materyal ücreti ile + zirkonyum kaplama fiyatı 2930 tl toplam 7620tl ve implant materyal ücretine 1 tek diş implant yaptırabilirsiniz.

tek diş implant

Devlet Hastanesinde İmplant Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde kıymetli metal içeren implant desteği yoktur, bazı kurul sonuçları durumlarında 90tl ile 120 tl arasında implant başına destek verilebilmektedir.

Medigma İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Almanya Wehingen merkezli implant markası olan Medigma Gmbh, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’da ve dünyada en yaygın kullanılan markalardan bir tanesi. Türkiye’de yaptığı son atılım ile şuan en çok kullanılan implantlardan biri oldu, kliniğimizde de yaygın kullandığımız implant fiyatı ile tercih edilen tamamen Alman implantı.

medigma implant fiyatlari

medigma implant fiyatlari

Straumann İmplant Ne Kadar?

Straumann implant fiyatı euro kurları ve firmanın o dönemdeki fiyat polkitikası ile alakalı olmak üzere değişmektedir. Yinede straumann implantların gerek piyasadaki en eski implantlardan olması gerek en bilinen implantlardan olması nedeniyle pahalı olabileceğini unutmayınız.

Straumann Implant

Straumann Implant

İmplant Tedavisi Neden Yapılır Fiyatları Nedir?

İmplant tedavisi ve fiyatları bir veya bir kaç diş eksikliğinin yanı sıra, tek çene veya 2 çene üzerinde hiç dişi olmayan kişilerin sağlıklı çiğneme, rahat konuşma ve daha estetik bir görüntü için kemik içine uygulanan diş kökü protezidir. İmplantlar titanium veya zirkonyum materyalinden olabilmektedir. Fiyatları ise Tdb nin her yıl açıklanan fiyatı ile implant materyalinin ücretinin toplamı ile belirlenir.

İmplant Abutment Fiyatı Nedir?

İmplant abutmentleri implantın bir parçası olarak görülür ve 3 aylık iyileşme sürecinde ücretsiz olarak üzerine Zirkonyum veya Porselen diş yapmak amacıyla alt yapı olarak yerleştirilir.

Medentika İmplant Fiyatı Nedir?

İstanbul implant olarak kliniğimizde Straumann grubun alman Medentika implantı kullanılmaktadır. İmplant fiyatları olarak hem yüksek kaliteli hem uygun fiyatlı çözüm sunmakta. İmplantı lütfen straumann websitesinden inceleyiniz.

2005 yılında kurulan Medentika özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika implant fiyat olarak oldukça uygun olarak İstanbul implant kliniğimizde uygulanmaya başladı. Tdb nin listelediği implant fiyatı olan 2690 tl + medentika implant birim ücreti ile uygulama yapmaktayız. Yasa gereği toplam implant fiyatını kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Medentika Implant

Medentika İmplant Fiyatları

İmplant Direct Fiyatı Nedir?

Uzun yıllardır Amerika’da üretimi yapılan implant direct implantlar universal bağlantı yapısı fda onayı ve uygun fiyatı ile dünyanın nerdeyse tümüne ihraç edilir düzeye gelmiş durumda. İstanbul implant olarak dağıtıcı firması ile yaptığımız anlaşma sonucunda çok uygun fiyatlarla çok kaliteli implantın uygulanması mümkün oldu. Tdb nin listelediği implant fiyatı 2070 tl ve implant direct implantın materyal fiyatını lütfen kliniği arayarak öğreniz.

Kliniğimizde Uygulanan İmplantlar ve Fiyatları

Medigma implant (alman)
Ires implantı (İsviçre)
Venüs marka implant (yerli)
Bilimplant marka implant (yerli)
Bego implant (alman)
Straumann implant (İsviçre)
z-system seramik implant

Yasa gereği implant materyal dahil fiyatları yayınlamak yasak olduğu için ayrıntılı fiyatı whatsapp üzerinden sorunuz. 3005 tl cerrahi ücret + materyal ücreti ile ve mevcut indirim ve kampanyalar için bize canlı destekten danışabilirsiniz.

İmplant Üstü Zirkonyum Fiyatı Neden Ayrıca Ödenir?

Genel olarak ise zirkonyum kaplama dişin kesilerek üstünün laboratuvarda özel ölçüler sonucu hazırlanan kronun yapıştırılması ile yapılır, eksik dişlerinizin yerine yapılan implantın abutment parçası kesik diş görevi görmekte olup, üstüne yapılacak zirkonyum kaplama ayrı iş olup ayrı ücretlendirilir. Bu konuda normal diş üzerine yapılan zirkonyum kaplama ile implant üstü zirkonyum kaplama arasında bazı kliniklerde ödeme farkı çıkabilmektedir. Ayrıntılı zirkonyum kaplama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Yerli İmplant İle İthal İmplant Arasındaki Fiyat Farkı Nereden Oluşuyor?

Yerli implant ile ithal implant arasında ciddi fiyat farkları oluşuyor, bu fark genelde kalite farkı gibi görünse de aslen bu fiyat aralığı yerli implantın gümrük handikabı olmaması ve döviz ile fiyatlanıyor olmamasından kaynaklanıyor. Başarılı yerli implantları sizin için değerlendirdir.

 

İmplant Pahalı mı?

İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır.

İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması… Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatı pahalı değil oldukça uygun bir çözümdür.

 

İmplant Fiyatlarında Neye Dikkat Edilmeli

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir sorusu diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birisidir. İlk bakışta pahalı gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı rahatlık ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret küçük bir bedel olarak görülecektir.

Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla veya üç eğrili bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gözükür.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği yapılar zaman içerisinde problem yaratırlar. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler yaratması söz konusu olacaktır.

Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır. Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır.

implant-fiyatlari-2

İmplant protez

Bunun gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

İmplant Fiyatları konusunda aklınıza takılan tüm soruları bize yorum veya whatsapp bölümünden danışabilirsiniz.

İmplant Markaları:

Şuan Türkiye’de implant markaları bir hayli fazladır. Bunlar başlıca Alman, Amerikan, İsviçre, İtalyan, İsveç, Güney Kore, İsrail ve Türkiye üretimi implant markalardır. İmplanlarda doktorlarının dikkat ettikleri, kaliteli bir implanttan beklentileri şunlardır.

Biz klinik olarak alman medentika implant ve amerikan implant direct implantları kullanılmaktadır.

Medentika İmplant : Mükemmel Protezler İçin – Almanya’da tasarlanmış ve üretilmiş implantlar. 2005 yılında Hügelsheim, Almanya’da kuruldu. Medentika®, uyumlu protezlerin lider üreticisidir. Bu hızlı büyüyen çevik mühendislik şirketi, Alman kalitesini ve hassas işçiliğini ekonomik hale getiriyor.

Ayrıca yerli implant olarak kliniğimizde FDA onaylı implance implant kullanılmakta, implance implant fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Birinci olarak; bu implantla ilgili bilimsel bir litaratür var mı? Bu hususu kısaca açmak gerekirse; implanla ilgili veriler bilimsel bir temele dayanıyor mu? Bunların hastada uygulanabilir hale gelmesi için bir çok deneylerden geçmesi gerekir.

İkinci olarak üreten firmanın bu implantları üretirken kullandıkları teknolojiler de implantın kalitesini etkiler.
Bu da implantlarda bize implantların yiv özellikleri , yüzey pürüzlendirmelerinde kullanılan teknolojilerdir.

implant fiyatları
İmplant Yapacak Doktorun Tecrübesi, diş doktorunun bu husunda bir çalışması var mı?

Fiyatlara etki edecek en büyük etkenlerden biride implant tedavisini yapacak doktorun bundan önceki tecrübesi yani kaç yıldır ve kaç kez bu implant tedavisi yaptığı, kaliteli eğitim alması, tedavi konusunda katıldığı seminer , toplantı ve kursları, yenilikçe olması ve implant konusunda tecrübesi ve başarıları çok önemlidir.

Özellikle doktor etkeni gerekli tespitte çok önemlidir. Unutulmaması gerekir ki; implant tedavisini yapacak kişi doktorun kendisidir.

İmplant tedavisinin steril ortamda yapılması hayati önemdedir. Diğer bir önemli nokta; implant takılırken üzerine yapılacak dişeri mesafelerini de devamlı olarak düşünmek durumundayız. Planlamanın çok iyi yapılması gerekir. Kafi sayıda implant yapmak gerekir. Zira hastalar çoğunlukla mümkün olan en az implantla problemlerinin çözülmesi tercih etmektedirler.

İyi bir implant hekimi devamlı 3 boyutlu düşünen hekimdir.

Bazen, implantları yapılmış fakat üzerine protez takılamayan hastalarla karşılaşmaktayız. Sadece implant takmış olmak için implant yapmak hastanın problemini çözmemektedir.

İmplant Fiyatlarında Kliniğin Etkisi:

Kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, yardımcı elemanların bilgisi, kullanılan ünitenin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve kesinlikle Hijyen şartları hem implant fiyatlarına etki edecek hem başarılı bir implant tedavisi için önemli rol oynayacaktır. İstanbul implant olarak kliniğimizde implant ameliyatlarında kullanılan ekipmanlar konusunda uzman W&H implant motoru kullanılmakta.

2024 Yılının fiyat etkileri

Günümüzde diş tedavi yönteminden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması nedeniyle implant fiyatları 2024 yılında değişken fiyatlara sahip olacaktır. Bu markalar üretim sırasında kullanılan teknolojinin türüne göre farklılık göstermektedir. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretilenlerdir. Fiyatların fazla olmasının nedeniyse bu ülkelerde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapılmasıdır. Fiyat belirleyici unsurlardan bir diğeriyse tedaviyi yapacak olan doktorun tecrübesidir.

İmplant fiyatları 2024 yılında da kullanılan ürünün kalitesine, üretim sırasında tercih edilen malzemelerin kalitesi ile kliniğin tedavi konusundaki başarılarına bağlı olacaktır.

Bir veya daha fazla diş kaybı olan hastalara uygulanan implant tedavisi sonrasında kişi

Genel olarak hastanın şikayetine, hastanın çene yapısına, implant türüne, doktorun tedavi alanındaki tecrübesine, tedavinin süresine, polikliniğin kurumsallığına göre implant fiyatları 2024 yılı için belirlenecek ve hastalar polikliniklere ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Bulunduğunuz ilde yer alan diş polikliniklerinin internet sitelerinden iletişim bilgilerini aldıktan sonra poliklinik danışmanlarından ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 320 )

 • Selin Helitler

  implant fiyatları heryerde çok farklı sizde fiyatlar nispeten ucuz bunun nedeni nedir. implant fiyatlarında dikkat etmemiz gereken şey nedir iyice aklım karıştı doktor üst çeneme 6 implant yapılması gerektiğini söyledi ama benim 14 dişim var.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Selin, bizdeki fiyatların uygun olmasının nedeni kar marjımızı türk diş hekimleri birliğinin fiyatlarında tutmamız ve anlaşma yaptığımız implant firması ile sizler için sıkı fiyat pazarlığı yapmamızdan kaynaklanıyor, diğer soruna gelecek olursak anladığım kadarıyla dişlerin kökleri iltahaplı ve çekilecek o durumda 6 implant yapıp üstüne zirkonyum köprüler yapıyoruz.

 • Muhammed

  Merhaba implant fiyatlarina taksit yapiyor musunuz? Yapiyorsaniz kac taksit oluyor fiyatlarda bir degisiklik oluyor mu

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Muhammed bey, implant fiyatlarına taksit yapıyoruz çoğu kartlara meblasına göre 3-6 taksit yapilmakta taksitli fiyatları implant fiyatından farklı olmuyor.

   Saygılarımla

 • Mehmet Eren

  Merhaba,
  Yerli implant markaları incelemenizde Evoss marka implanttan bahsedilmiyor. Bu marka hakında bilgi ve görüşlerinizi paylaşır mısınız?
  Saygılarımla

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Mehmet bey, yerli implant olarak sadece tanıdığımız markalardan bahsediyoruz. Dışarıdan reklam almamız ve benzeri durumlar söz konusu değildir.

 • Cilt Bakımı

  Merhaba bir arkadaşım alman marka implanların distribütörü ondan implant alıp yaptırmak istiyorum şuan protez kullanıyorum geçici olarak kemik tozu eklenmesi gerekiyor 14 tane implant alacağım bu şekilde kendim getirsem implatlarımı diğer kalan işlemleri yapabilir misiniz ortalama fiyat alabilir miyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba mail ile bilgilendirme yapılmıştır.

 • Rasim Pekaz

  hocam selam sadece medentika ve implant direct implant mi kullaniyorsunuz? aralarinda fiyat farki var mi. osstem implant fiyatlarını öğrebebilir miyim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Rasim bey, ithal implant olarak sadece Alman Medentika ve Amerikan İmplant Direct kullanıyoruz fiyatları ikiside aynı tdb fiyatları geçerli, Güneykore malı osstem implant fiyatları hakkında bir bilgimiz yok zaten Medentika implantı uygun fiyata yaptığımız için ekstra implant markası eklemiyoruz.

 • Sibel B.

  merhaba benim azi disim yaklasik 7 yil once cekildi oraya tek diş implant fiyatlarını öğrenebilir miyim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Sibel hanım, ithal implant olarak tdb implant ücreti olan 2070 tl + zirkonyum diş kaplama ücreti olarak düşünebilirsiniz yasa gereği tam rakam veremiyorum whatsapp üzerinden yardımcı olabiliriz.

 • Rifat Şahin

  iyi günler ben kayseride yaşıyorum kayseride tavsiye edeceğiniz bir yer varmı implant yaptırmam gerekiyorüst sağ ve sol 2 azı sağ altta köprü dişimde oynama var4 diş köprü teşekürler

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Rıfat bey, sadece istanbul çekmeköy’de kliniğimiz mevcut o yüzden yardımcı olamıyorum ama köprü dişinizde oynama var ve köprünün altındaki dişten kaynaklanıyorsa biran önce hekiminize danışmalısınız.

 • Muhammed Oztemur

  merhaba hocam almanyadan geleceğim burada implantlar çok pahalı bana üst çene full implant tedavisi gerekiyor kaç implant kaç zirkonyum diş gerekiyor şimdiden teşekkürler.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Muhammed bey üst çene komple implant için 6 implant ve 14 zirkonyum diş yaptirmaniz gerekiyor.Toplam fiyat için bize whatsapp uzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 • Hülya Güler

  merhaba hocam arka 3 azi disim farkli nedenlerle cekildi, implant fiyatlari ne kadar? bana nasil yardimci olabilirsiniz lutfen maille ulasin bana

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Hülya hanım, kliniğimizde alman straumann grubun medentika implantı, amerikan implant direct ve yerli implance implant kullanılmakta alman medentika ve amerikan implant direct fiyatımız tdb implant fiyatı olan 2070 tl ve yerli implantımız daha uygun onun ücretini whatsapp dan danışabilirsiniz. 3 diş eksiğiniz var ise 2 implant ve 3 zirkonyum kaplama yaptırmanız yeterli olacaktır. zirkonyum fiyat listemize sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 • Nurten Yavaşlı

  Ben almanyada yaşıyorum 4 yıldır ufuk beye tedavi oluyoruz önce biz geldik sonra kuzenlerim geldi böyle böyle nerdeyse tüm komşularım ufuk beyde implant yaptırmıştır almanyada implant fiyatları pahalı olduğu için türkiyede tedavi gördük oldukçada memnunduk ama son komşumun telefonda konuştuğu fiyat ile türkiyeye gittiği fiyat arasında fark oluşmuş ve ufuk beyde indirim yapmamış kaç kişi geldik yapsa iyi olurdu. Doktor olarak ama yaptığı işler çok kaliteli güzel bir fiyatları uygun.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Nurten hanım,

   Değerli görüşünüz için teşekkür ederim, konuyu ben hatırlıyorum biz hasta ile geçen yıl aralık ayında konuştuk hasta ise şubat ayında geldi ve 2021 yılı için fiyatlar değişmişti o yüzden fiyat farkı oluştu implant fiyatları 2021 yılında bir önceki yıla göre oluşan farkları içeren bir hesaplama aracı yaptık oradan farklara bakılabilir.

   Saygılarımla.

 • Samet Demirci

  ufuk hocaya 4 implant 8 zirkonyum diş yaptirdim hem medentika implanti cok uygun fiyata hem boyle bir hekimi tanidigim icin kendimi cok sansli hissediyorum.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Güzel mesajınız için çok teşekkürler Samet bey.

 • Yıldıray

  Merhaba,

  Alt sırada ön iki dişim ayrık ve biraz sallanıyor durumdadır. Diş çekimi yapılıp implant ya da köprü tedavisi mi uygun tedavi yöntemidir. 2 dişin çekilip uygun tedavi uygulanması için tahmini ya da net ücret miktarını öğrenebilir miyim? Ödeme konusunda da nakit ödeme olarak taksit yapılıyor mu?

  Bilgilerinizi rica ederim.

  İyi günler, iyi çalışmalar

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Yıldıray bey, evet eğer dişleriniz sallanıyor ise büyük ihtimalle çekilip imlant tedavisi görmeniz en sağlıklı tedavilerden birisidir implant fiyatlarını içeren maili size ilettim kredi kartına taksitle ödeme yapabilirsiniz.

   • Azra

    mrblar hocam Bionfinity implant hakkında yorumunuz nedir ve fiyati ne kadar?tesekkurler

    • Dt. Ufuk Tosun

     Merhaba Azra hanım, bundan önce kullanmadığımız bir implant o yüzden yorum yapmamız doğru olmayacaktır.

 • Merhabalar. 22 yaşındayım ve üst 3 dişimde kırık var implant yaptırmak istiyordum. Sormak istediğim Taksit oluyor mu acaba? Veya öğrenciye genel indiriminiz yok mu?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Rotinda,

   Dişlerindeki kırıklar için eğer kökleri sağlam ise implant yaptırmana gerek yok dolgu veya zirkonyum kaplama yaptırabilirsin.

 • Aysun nusya

  Merhabalar
  Ben 2 tane üst çenede 2 dişimi implant yaptırmak istiyorum. Fiyat ve implantın özellikleri hakkında bilgi alabilir miyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba kliniğimizde türk diş hekimleri implant fiyatları geçerlidir. kliniğimizde alman medentika implant ve yerli implance implant uygulamaktayız fiyat ve ayrıntılı sorularınız için sitemizdeki whatsapp butonunundan ulaşabilirsiniz.

 • Aysun nusya

  Merhabalar
  Ben 2 tane üst çenede 2 dişimi implant yaptırmak istiyorum. Fiyat ve implantın özellikleri hakkında bilgilendirebilir misin?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba implant fiyatları olarak türk diş hekimleri birliği fiyatlarına uymaktayız straumann grubun alman medentika implantı ile yerli fda onaylı implance implantlar yapmaktayız.

 • Duygu

  Merhaba Dr bey benim dişlerim cok sıkıntıli bana hiprit impilant önerildi yerli impilant üst cenede sadece önde iki dişim var neyapmaliyim teşekürler

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba kemik durumunuzu görmek gerekiyor doğru bir bilgi verebilmek için ama her durumda implant fiyatı değişmez sayısı değişir.

 • Esin Erva

  3 adet yerli implant ve kemik tozu ekim ücreti +sinüs (açık cerrahi) işleminizin ücreti nedir

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba, diş hekimleri odası fiyatlarına uygun şekilde 3 adet yerli implance implant + kemik tozu ve sinüs operasyonu için fiyatı mailinize ilettim.

 • Hasan

  merhaba hocam. Ön iki dişimde görsek bozukluk var. o iki dişi çekririp implant yaptırsam maliyeti ne olur.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Hasan bey, görsel bozukluk için zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz sağlam dişlerin sadece şekil bozukluğu için çektirilmesi doğru olmaz.

 • Duygu

  Merhaba benım diş eti çekilmesi için takma diş olucak ama çekilme için kemik tozu isteniyor sizce grreklimi ve nekadr lemik tozu

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Duygu hanım eğer hekiminiz kemik tozu ihtiyacı görüyorsa ihtiyaç olduğu için istiyordur hekiminize güveniniz.

 • Büşra

  Merhabalar hocam.Sağ alt çenede diş eksikliğim var ve implant düşünüyorum. Short implant yapılması gerekli dendi. Sizce diğer implant türlerinden farkı nedir? Fiyatı ne kadardır?
  Bir de diş boşluğum nedeniyle alt dişlerimde kayma meydana geldi ve boşluklar oluştu. Bunun için de hangi tedavi yöntemini önerirsiniz?
  Ve tedavi sıralaması sizce nasıl olmalı? Önce implant mı yapılmalı yoksa kaymalar mı düzeltilmeli?
  Sağlıklı günler dilerim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Büşra, kemik durumu sığ olduğu zamanlarda short ( kısa ) implantlar kullanılır fiyat farkı olmaz. önce dişlerin düzeltilmesi daimi şekli yerine gelince implantların yapılması doğru olandır.

 • Bahar

  merhabalar ben üst sol ceneme 5 ay önce ımp yaptırdım cıvıler takıldı 3 ay önce tuttu dıslerım ve sımdı tekrar sallanıyor vidalar takıldı ve daha dıslerım takılmadı ve sıklık var ve kasıntı oluyor acaba neden sallanıyor ogrenebılırmıyım

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Bahar hanım, Diş sıkma (bruksizm) durumunuz var ise implant üstü kaplamalarınız gevşemiş olabilir acilen hekiminize başvurmalısınız

 • Hüseyin

  merhabalar
  benim üst ve alt protez dişlerim 10 yol evvel yaptırdım yaşım 65
  üst sağ en arka dişimde çürük olmaya başladı
  protez dişim çürüyen dişime geçiyor
  alt protezim ön 2 dişim sallanıyor protez sallanan dişime geçiyor ve diş etlerim çekildi
  yaklaşık 4 alt 4 üst implant kalan dişler yapılırsa yaklaşık toplam kaç tl tutar
  kesin fiat değil yaklaşık fiat
  siz muayene edip net olarak söylerseniz
  tahmini başlama ve bitim süresi ne kadardır
  bu zaman zarfında ben dişsiz mi kalırım?
  salgılar

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Hüseyin bey,

   Sizinki gibi karmaşık durumlarda implant fiyatları verebilmek için hem birebir muayene hem panaromik film üzerinden incelemek gerekir. yinede kafanızda bir fiyatlama oluşabilmesi için 2020 yılının sonuna kadar tdb fiyatları geçerli olup kliniğimizde daha üst fiyatlama yapılmamaktadır.

 • ? Alman veya İsveç implant fiyatları ne kadar?

  Merhabalar hocam,
  sitenizde ki yorumları okuyorum implant fiyatları uygun. Yalnız bu verdiğiniz implant fiyatları yerli mi?Alman veya İsveç implant fiyatları ne kadar?
  Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim kolay gelsin

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba bu verdiğimiz implant fiyatı straumann grubun alman medentika implant için geçerli efendim

 • Melih

  Hocam Merhaba. İmplant uygulamasında protez kısmı için zirkonyum porselen diş yaptırmayı düşünüyorum. Kaplamayı taşıyan parça da zirkonyum olacak şekilde. Fiyat tablosunda yer alan tanımlardan biri benim istediğime denk geliyor mu emin olamadım. Fiyat dahilinde bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Melih bey,

   İmplant fiyatları ve üzerine yapılacak zirkonyum dişlerin materyal fiyatı yasal nedenlerle eklenmemiş halleri tablodaki gibidir. implant yaptırdıkdan sonra implant ile zirkonyum kaplama arasındaki parça titanium grade 4 abutment olmakta ama zirkonyum kaplamalar iç çekirdek olarakta zirkonyum olduğu için metal rengi görünmez çok şık durur.

 • Gökhan

  Merhaba ben üst çene sağ arkaya yan yana iki implant ve zirkonyum yaptırmak istiyorum. Zirkonyum dişlerin implant üstünde tek tek mi yoksa birleştirilerek yapılması mı uygundur? Fiyat da alabilirmiyim? Teşekkürler, iyi günler.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Gökhan bey, isterseniz tek tek isterseniz birleşik farketmez 2 diş üzerine implant fiyat olarak tdb fiyatları geçerlidir 1380+implant materyalı x 2 ve 2 x 715 tl zirkonyum diş kaplama ücreti tutar. İmplant materyalı dahil fiyatları soldaki whatsapp butonundan hızlıca öğrenebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Turgay

  İyi günler hocam ben komple 32 dişimi iplant yaptırmak istiyorum fiyat ögrenebilirmiyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Turgay bey,

   Öncelikle 20 lik dişleri hesap etmeden 28 diş üzerinden implant fiyatları vermek daha doğru, kliniğimizde türk diş hekimleri birliğinin belirlediği fiyatlar geçerli. Eğer kemik durumunuz uygun ise alt çenenize 6 , üst çenenize 6 implant toplam 12 implant yapılması uygun olacaktır. bu implantların üzerine alt çeneye 14 diş zirkonyum kaplama alt çeneye 14 diş toplam 28 zirkonyum kaplama diş yapılması gerekecek. İmplant fiyatlarını Yasalar gereği açıkça belirtmemiz yasak olduğu için toplam fiyatı sayfamızın solundaki whatsapp butonu üzerinden hızlıca öğrenebilirsiniz.

   • Onur Gülmez

    En kısa zamanda yani yeni yılda uğramak istiyorum eğer toplam bir fiyat verebilirseniz çok sevinirim tel nr şartları konuşmak için 01775717771

 • Sultan

  Merhaba iyi gunler
  Annem aylar oncesinde implant yaptirdi 5 adet 6ncisi oturmadigi icin beklemedeyiz ust cenesine disler yapistirildi ama surekli dusuyor yine yapistiriliyor sonra tekrar dusuyor acaba baska bir caresi varmi? Vidalar duruyor cenesinde isvec marka biz bunun uzerine sabit portez veya citcit yaptirabilirmiyiz

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Sultan hanım, 6 implant üzerine zaten sabit köprüler yaptırabilirsiniz, dişleriniz yapıştırılıp sık sık düşüyor ise ya yapıştırıcısında bir sorun vardır veya sizde diş sıkma problemi olabilir hekiminizin muayenesi daha net bir cevap verecektir.

 • Merve Nur

  Merhaba 3 adet implant yaptıracağım, implant fiyat listesini mail adresime yollar mısınız.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Merve hanım, Tdb 2020 implant fiyat listesine uyuyoruz 3x1380tl+ Medentika implant materyali ve 3×715 tl zirkonyum kaplama ücreti tutuyor.

 • Meltem

  Merhabalar
  Ben 2 tane üst çenede 2 tane alt çenede olmak üzere toplam 4 dişimi implant yaptırmak istiyorum. Fiyat ve implantın özellikleri hakkında bilgilendirebilir misin?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Meltem Hanım, Tdb 2020 yılı implant fiyatları bizde geçerlidir. 4 implant 1380×4 5520 tl + 4 adet Medentika implant materyal ücreti + 4 adet zirkonyum diş 715*4 2860 tl ediyor Toplamak gerekirse 8380tl+implant materyal ücreti tutuyor yasalar gereği materyal ücreti dahil fiyat veremiyoruz dilerseniz iletişim adresimizden veya whatsapp butonundan fiyatı net alabilirsiniz.

 • Mira

  Ön kesici ve yan kesici olmak üzere iki dişimi implant yaptırmak istiyorum fiyatını öğrenebilir miyim?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Mira, yan kesici implant ve ön kesici implant olarak bir fiyat farkı oluşmuyor 2020 yılı implant fiyatları gereğince 2 implantınız 1380 tl + materyal ücreti ve 2*715 tl zirkonyum kaplama ücreti çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir