Günümüz implant sanayisi, istenen tüm özellikleri sunarak, hastaların tedavi sürecindeki memnuniyetini artırmaktadır. Onlarca implant markaları bulunmaktadır ve diş hekimliği alanında uygulanan yüzlerce imlant yöntemi vardır. İmplant markaları arasında bir kıyaslama yapılırken markaların güvenilir veya güvenilir değil gibi terimlerin kullanılması yanlış olur. Fakat iyi bilinmesi gereken bir konu implant yaptırmak isteyenlerin, implant markaları arasında seçim yapması, tedavide kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve kullanım ömrüne göre şekillendirilmelidir. Yazımızda en çok kullanılan implant markaları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

İmplant Fiyatlarını incelemek ister misiniz? İmplant fiyatları ne kadar?

 

Günümüzde artık yerli implantlar en az ithal implantlar kadar başarılı ve fiyat olarak çok daha uygun, yerli implant fiyatları sayfamızı inceleyerek Türkiye’de en çok kullanılan yerli implant markaları inceleyebilir fiyatlarını danışabilirsiniz.

Başlıca Kullanılan İmplant Markaları Nelerdir?

İmplant Direct:

Çok köklü bir firma olan Implant Direct, ürünlerini Thousand Oaks, Kaliforniya’daki en son teknoloji ürünü 45.000 metrekarelik üretim tesisinde üretmektedir. Implant Direct, dünya çapında 40’tan fazla ülkede satış yapmaktadır. Doğrudan Kanada, Avrupa ve Avustralya’daki müşterilere ve Asya, Latin Amerika, Rusya ve Orta Doğu’daki müşterilere dağıtım yoluyla satıyor.

https://www.implantdirect.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Implant Direct Logo

Implant Direct

Medentika İmplant:

2005 yılında kurulan Medentika implant özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika Türkiye’de oldukça yaygın bir implant markası olmayı başardı.

http://www.medentika.com.tr/hakkimizda/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Medentika Implant

Medentika Implant

 

Biomet3i:

Amerika kıtasının en çok kullanılan implant markalarından birisi olan Biomet3i, araştırmalar ve tezler ışığında başarılarını fazlasıyla ispatlamış bir markadır. Siwich Platformlu çalışmalarına bakıldığında, başarılı sonuçlar ile oldukça iddaalı olduğunu söyleyebiliriz.

https://www.zimmerbiometdental.com

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Zimmer Implant

Zimmer Implant

Nobel Biocare (Branemark):

İsveç menşeili implant markası olan Nobel Biocare, tüm dünyada en çok pazar alanına sahip bir firmadır. Atrofik dişsiz alt çenelerde geliştirilen yeni ”all in four” sistemi ile sektörün öncü firması olan Branemark, başarısı ve güvenilirliğini sürdürmeye devam etmektedir.

https://www.nobelbiocare.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Nobel Biocare

Nobel Biocare

Astra Tech:

Switch platformlu implantlar arasında fazlasıyla tercih edilen İsveç markasıdır. Dental sektörün önde gelen isimlerindendir ve hekimler tarafından güvenle tedavilerde kullanılmaktadır.

https://implants.dentsplysirona.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Dentsply sirona

Dentsply Sirona

ITI (Straummann):

Çok köklü bir firma olan ITI, İsviçre menşeili, başarılı implant markalarından birisidir. Geliştirilen patentler ve SLActive yüzeyli implant uygulamaları ile tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış bir markadır. Hekimler tarafından da önerilen ITI, implant tedavilerinde tercih edilen markaların başında gelmektedir.

https://www.straumann.com/en/dental-professionals.html

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Straumann Implant

Straumann Implant

SKY (Bredent):

Dünyanın önde gelen protez, protez ataşmanları ve üst yapı konularında Bredent tarafından geliştirilen, ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan ve ardından tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış, dişsiz ağızlarda dahi sunduğu yükleme olanağı ile 35 dereceye kadar açılandırılabilmesini sağlamaktadır.

https://www.bredent-implants.com/tr/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / İyi Kaliteli

Logo:

Bredent Implant

Bredent Implant

DTİ ( DTİ implant sistemleri): 

2000 yılında Türkiye’de kurulan oldukça başarılı implant markalarından dır. Tübitak destekli dti implant türkiyede bir çok universitede kullanılan en az yabancılar kadar başarılı kaliteli bir implant markamızdır.

https://dtiimplant.com.tr/

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Logo:

 

Dti Implant

Dti Implant

İmplance İmplant

Ags medikal tarafından Trabzon’da üretilen implance implantlar amerikan fda onayını alan ilk yerli implantlardan dünya çapında Amerika dahil bir çok ülkeye ihrac edilen implance implantlar Yüzey ve İmplant yapısı olarak; hibrit dizayn, switch platform, özel yiv dizaynı, mikro yivsiz yapısı ve kusursuz içyapı – konik bağlantısı ile öne çıkmakta.

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant
Logo:

implance implant

implance implant

Bilimplant

Bilimsel ve yüksek nitelikli üretim hizmetiyle yerli implantların standartlarını her geçen gün yükselten Bilimplant, 2014 yılı kuruluşundan bu yana alanında çok deneyimli uzman akademik kadrosunun danışmanlığında gerçekleştirdiği yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile dental sektörde güvenilir bir firma olmayı başarmıştır. Ülkemizde birçok Üniversitede ve özel sektörde yoğun olarak kullanılan Bilimplant 15’den fazla Ülkeye ihracat yapmaktadır. Özellikle uygulama kolaylığı, implant yüzey kalitesi ve protetik çözümleri ile ön plana çıkmakta ve hekimler tarafından ilgi görmektedir.

Bilimplant Bilim implant olarak da bilinmekte.

Bilimplant

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Logo:

bilimmplantlogo

bilimmplant

İmplant Markalarının Önemi Var Mı?

İmplant markaları arasında herhangi bir markanın en iyi marka diye tabir edilmesi doğru olmaz. İmplant üreticileri, yapılacak olan operasyonlara ve tedavi türlerine göre farklı çalışmalara imza atmaktadır. Başarılı literatür taramaları olan ve AR-GE çalışmaları ile gündemde olan tüm markalara güvenebilirsiniz.

Diş tedavisinde çığır açan ve oldukça etkili bir yöntem olan implant, günümüzde doğal dişe yakın en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kişinin rahatlıkla kullanabileceği bu yapay köklük diş, hem hastaları estetik açıdan hem de kullanım açısından memnun etmektedir. İmplantın bu kadar yaygın bir şekilde kullanımı ve popülerlik kazanması, implant markalarında da farklılık meydana getirmiştir. Oldukça talep gören implant tedavisi, önceleri birkaç tane olan implant markalarının ciddi şekilde artmasına neden olmuştur. Ancak ticari endişe ve maddi kaygılarla yapılmış olan bu implantlar tehlike saçabiliyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen bu kalitesiz implantlar zamanla hastada, diş kaybına ve kemik erimesine kadar gidecek rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Yaşanan bu olaylar implant markaları önemli mi sorusunu akıllara getiriyor.

Merdiven altı denilen implant üretim tarzları, ağız içinde kalan protez kısmı ile uyumunu zorlaştırıyor ve implanttaki bakteriler nedeni ile diş eti problemleri oluşuyor. Aynı zamanda kaliteli olmayan ve patenti olmayan markaların implantları, zamanla çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açıyor ve implantın yerinden çıkarılması gerekiyor. Çıkarılması da oldukça zor olan bu yöntem, hastaların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. İmplant markalarının önemi var mı sorusu elbette oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılacak olan tedavide materyalin mutlaka titanyum maddesinden yapılan kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilmeli. Aynı zamanda tecrübeli bir diş hekimince yaptırılan bu uygulama hastanın ömür boyu bu dişini kullanmasına yardımcı olacaktır.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 95 )

 • Hasan

  Merhaba.osstem veya bego implant yaptırmayı düşünüyorum.sizce hangisi daha kaliteli.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba artık birebir marka değerlendirmesi yapmıyoruz ne yazık ki. saydığınız 2 markada oldukça saygın implant markaları bu durumda hekiminizin karar vermesi en doğrusu olacaktır.

 • Gürsoy

  Straumann marka implantın bir veya 2 üst daha iyisi hangi implantı tavsiye edersiniz.
  Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Straumann implantlar zaten piyasadaki en üst implantlardan birisi.

 • Aytaç

  cowellmedi inno kore malı implant hakkında bilginiz var mı , birde bu olmazsa bego mu yoksa mis mi teşkkürler

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba ne yazık ki bir bilgimiz yok yanlış yönlendirmek istemem

 • Murat

  Merhaba bende impilant yaptıracağım yanlız HIOSSEN marka impilant öneriyor doktor nasıldır yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba bildiğimiz kadarıyla osstem implantın amerika pazarı için ürettiği hiossen implant yüksek kaliteli implantlardan biri.

 • Gökhan Çolban

  Tekka implant ile medentika arasında fark varmıdır

 • Rıdvan Beşenk

  Merhaba Benim üst ve alt çenmmde hiç diş yok alt çenemin kemik yapısı iyi 4 impilant çakılır fakat üst çene kemiği zayıf kemik ekleme olasılığı yok çünkü diyabet hastayım yani şekerim 180 ila 190 arası oral yolla tedavi görüyorum insülin kullanmıyorum sizden ricam nasıl bir sistemle impilant uygulayabilirsiniz ve fiyatlandırması hakkında bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim başarılarınız devamını dilerim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba mail ile bilgilendirdim Rıdvan bey.

 • Metin

  Evooss marka implant nasıldır doktor ısrarla onu tavsiye eti fiyatında uygun biraz araştırdım iyi gibi geldi??

 • Ayse Tek

  Merhalar trias, lc_x(alman markasi)
  Bioinfinyty yerli marka yorumlarinizi alabilirmiy.Simdiden cok tesekkur ederim

 • Ali

  İcx implant tavsiye eder misiniz,nasildir

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Ali, icx implantlarını daha önce duyduk eski bir marka ama deneyimlediğimiz bir implant değil ne yazık ki.

 • Recep

  Merhaba hocam,
  MGM marka implant hakkında görüşlerinizi rica ederim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Recep bey, mgm marka implant hakkında ne yazık ki bilgi sahibi değiliz. Bundan önce hiç duyduğumuz bir implant değil

 • Sezen

  Merhabalar Zınedent implant hakkın da rica etsem bilgi alabilirmiyim. Teşekkürler.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Straumann grubun 3 implantından biri başarılı bir implant biz Straumannın Alman Medentika implantını tercih ediyoruz ama Zinedent implant yine oldukça başarılı implantlardan.

 • Nigar

  Ufuk beye 4 ay oluyor implant yaptırıyorum şu anda ebantment takıldı, zirkonyum kaplama yapım aşamasındayız ve inşallah güzel bir şey çıkar sonucunu buraya yazarım

 • Derya

  selamlar hocam mediguve marka alman malı implant için yorumunuz nedir. saygılar..

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba bundan önce hiç duymadık o yüzden yorum yapmamız doğru olmaz.

 • Bir kisi

  sic marka inplantlar iyi midir uzun omurlu mu olur

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba, sic marka implantları bundan önce duymadığımız için yorum getirmemiz doğru olmaz.

 • Fatma

  Merhabalar benim üst damaktaki tüm dişler çekildi ve yerine 6 tane bilimplant takıldı kalitesi iyimi ve kaç yıl kullanılır. Merak ediyorum

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba yerli implantlar içinde başarılı bir implant, ağız içi hijyeninize dikkat ederseniz uzun yıllar kullanabilirsiniz.

   • Necmettin Polat

    Alt çeneler için Hollanda markası üst çene için Kore markası önerdi doktorum alman markasını sorduğumda Hollanda markasının ondan iyi olduğunu söyledi ama ben Hollanda markası bulamadım ismini de almadım sizlerin değerlendirmesi nedir

    • Dt. Ufuk Tosun

     Merhaba Necmettin bey, sadece alman malı veya hollanda malı şu şundan iyidir bu bundan iyidir demek kesinlikle yanlıştır. Belli başlı alman implantlar var onlar isim yapmış zaten, bazı alman implantlar ise aslen israil üretim olup almanyada paketlenme, tüm implantları aynı küfeye koymak doğru olmaz.

 • Mucahit aksoy

  Merhabalar , Medimecca implant ve Osstem Implantlardan hangisi daha uygun acaaba ve kalite farki varmidir ? ikiside kore markasi bildigim kadariyla..

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Osstem implant uzun yıllardır Türkiye’de olan bir implant ama genel olarak kore implantları çok başarılı olmakta.

 • Hamide

  Meraba Doktor bey omnitech nasil bir marka sizce

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba, sizinle whatsapp üzerinden yazıştık galiba. Bütçenize uyuyorsa yaptıralabilir, Ankarada üretilen bir yerli implant.

 • Ebru

  Merhaba,

  Fazlaca diş eksiğim bulunmakta, görüştüğüm hekim Bio3 ve Axelmed isimli implantlar üzerinden fiyat verdi. İkisinin de Alman yapımı olduğunu söyledi. Bu markalar için yorum yapabilir misiniz rica etsem?
  Teşekkür ederim.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba, bundan önce duyduğumuz bir implant değil

 • Burmel

  Yerli implant ile korenin osstem markalı implantı arasında cok fark var mıdır hocam?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir