Günümüz implant sanayisi, istenen tüm özellikleri sunarak, hastaların tedavi sürecindeki memnuniyetini artırmaktadır. Onlarca implant markaları bulunmaktadır ve diş hekimliği alanında uygulanan yüzlerce imlant yöntemi vardır. İmplant markaları arasında bir kıyaslama yapılırken markaların güvenilir veya güvenilir değil gibi terimlerin kullanılması yanlış olur. Fakat iyi bilinmesi gereken bir konu implant yaptırmak isteyenlerin, implant markaları arasında seçim yapması, tedavide kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve kullanım ömrüne göre şekillendirilmelidir. Yazımızda en çok kullanılan implant markaları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

İmplant Fiyatlarını incelemek ister misiniz? İmplant fiyatları ne kadar?

 

Günümüzde artık yerli implantlar en az ithal implantlar kadar başarılı ve fiyat olarak çok daha uygun, yerli implant fiyatları sayfamızı inceleyerek Türkiye’de en çok kullanılan yerli implant markaları inceleyebilir fiyatlarını danışabilirsiniz.

Başlıca Kullanılan İmplant Markaları Nelerdir?

iRes İmplant İsviçre:

ireslogo2023

 

Professional’ın taleplerine ve ihtiyaçlarına duyarlı dinamik ve esnek iRES® şirketi, ağız cerrahisi için 360°’lik bir ürün yelpazesi sunar: rejeneratif materyaller, implant sistemleri, kılavuzlu cerrahi, kişiye özel protezler, popüler Kanaat Önderleri ile üst düzey bilimsel kurslar

https://www.en.ires.dental/

Türkiye Distrübitörü: Kara Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Medentika İmplant:

Medentika Implant

Medentika Implant

2005 yılında kurulan Medentika implant özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika Türkiye’de oldukça yaygın bir implant markası olmayı başardı.

https://www.straumann.com/medentika/tr/tr/professionals.html

Türkiye Distrübitörü: Batıgroup Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Medigma İmplant:

medigma logo

Medigma Biomedical GMBH

Almanya Wehingen merkezli implant markası olan Medigma Gmbh, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’da ve dünyada en yaygın kullanılan markalardan bir tanesi. Yüksek tutuculuk özelliği sayesinde yüksek başarıya sahip bir implant markası olmasının yanısıra, protez aşamasında çok seçenekli üst yapı çözümleri sunduğu için diş hekimleri ve dolayısı ile hastalar tarafından yoğunlukla tercih ediliyor. Medigma implant Türkiye’de bir çok araştırma hastanesi tarafından da kullanılmaktadır.

Türkiye Distrübitörü: Kara Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Biomet3i:

Zimmer Implant

Zimmer Implant

Amerika kıtasının en çok kullanılan implant markalarından birisi olan Biomet3i, araştırmalar ve tezler ışığında başarılarını fazlasıyla ispatlamış bir markadır. Siwich Platformlu çalışmalarına bakıldığında, başarılı sonuçlar ile oldukça iddaalı olduğunu söyleyebiliriz.

https://www.zimmerbiometdental.com

Türkiye Distrübitörü: Mutlu Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Nobel Biocare (Branemark):

Nobel Biocare

Nobel Biocare

İsveç menşeili implant markası olan Nobel Biocare, tüm dünyada en çok pazar alanına sahip bir firmadır. Atrofik dişsiz alt çenelerde geliştirilen yeni ”all in four” sistemi ile sektörün öncü firması olan Branemark, başarısı ve güvenilirliğini sürdürmeye devam etmektedir.

https://www.nobelbiocare.com/

Türkiye Distrübitörü: EOT Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Astra Tech:

Dentsply sirona

Dentsply Sirona

Switch platformlu implantlar arasında fazlasıyla tercih edilen İsveç markasıdır. Dental sektörün önde gelen isimlerindendir ve hekimler tarafından güvenle tedavilerde kullanılmaktadır.

https://implants.dentsplysirona.com/

Türkiye Distrübitörü: Dentsply Sirona Turkey

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

ITI (Straummann):

Straumann Implant

Straumann Implant

Çok köklü bir firma olan ITI, İsviçre menşeili, başarılı implant markalarından birisidir. Geliştirilen patentler ve SLActive yüzeyli implant uygulamaları ile tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış bir markadır. Hekimler tarafından da önerilen ITI, implant tedavilerinde tercih edilen markaların başında gelmektedir.

https://www.straumann.com/en/dental-professionals.html

Türkiye Distrübitörü: Batıgroup Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

SKY (Bredent):

Bredent Implant

Bredent Implant

Dünyanın önde gelen protez, protez ataşmanları ve üst yapı konularında Bredent tarafından geliştirilen, ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan ve ardından tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış, dişsiz ağızlarda dahi sunduğu yükleme olanağı ile 35 dereceye kadar açılandırılabilmesini sağlamaktadır.

https://www.bredent-implants.com/tr/

Türkiye Distrübitörü: İdealdent Sağlık Ürünleri

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / İyi Kaliteli

DTİ ( DTİ implant sistemleri): 

Dti Implant

Dti Implant

2000 yılında Türkiye’de kurulan oldukça başarılı implant markalarından dır. Tübitak destekli dti implant türkiyede bir çok universitede kullanılan en az yabancılar kadar başarılı kaliteli bir implant markamızdır.

https://dtiimplant.com.tr/

Türkiye Distrübitörü: Universe Medikal

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

 

İmplance İmplant

implance implant

implance implant

Ags medikal tarafından Trabzon’da üretilen implance implantlar amerikan fda onayını alan ilk yerli implantlardan dünya çapında Amerika dahil bir çok ülkeye ihrac edilen implance implantlar Yüzey ve İmplant yapısı olarak; hibrit dizayn, switch platform, özel yiv dizaynı, mikro yivsiz yapısı ve kusursuz içyapı – konik bağlantısı ile öne çıkmakta.

Türkiye Distrübitörü: AGS Medikal
Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Logo:

Bilimplant

bilimmplantlogo

bilimmplant

Bilimsel ve yüksek nitelikli üretim hizmetiyle yerli implantların standartlarını her geçen gün yükselten Bilimplant, 2014 yılı kuruluşundan bu yana alanında çok deneyimli uzman akademik kadrosunun danışmanlığında gerçekleştirdiği yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile dental sektörde güvenilir bir firma olmayı başarmıştır. Ülkemizde birçok Üniversitede ve özel sektörde yoğun olarak kullanılan Bilimplant 15’den fazla Ülkeye ihracat yapmaktadır. Özellikle uygulama kolaylığı, implant yüzey kalitesi ve protetik çözümleri ile ön plana çıkmakta ve hekimler tarafından ilgi görmektedir.

Bilimplant Bilim implant olarak da bilinmekte.

Bilimplant

Türkiye Distrübitörü: Bilimplant

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Venüs İmplant ( Venüs Con ):

venuscon

Venüs con

VENUS implant İzmir’de modern bir tesiste, uzman bir ekip tarafından üretilen bir Türk markası. Venus implant yüzeyinde farklı bir pürüzlendirme tekniği uygulanıyor ve bu da kemiğe tutunma kabiliyetini artırarak hastanın implantı uzun yıllar kullanmasını sağlıyor. Üretici firmanın Türkiye çapından geniş bir servis ağı mevcut . Böylece olası bir problemde kolaylıkla çözüm üretilebilmesi olasılığını artıran bir faktör.

Türkiye Distrübitörü: Kara Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Venüs İmplant 

İmplant Markalarının Önemi Var Mı?

İmplant markaları arasında herhangi bir markanın en iyi marka diye tabir edilmesi doğru olmaz. İmplant üreticileri, yapılacak olan operasyonlara ve tedavi türlerine göre farklı çalışmalara imza atmaktadır. Başarılı literatür taramaları olan ve AR-GE çalışmaları ile gündemde olan tüm markalara güvenebilirsiniz.

Diş tedavisinde çığır açan ve oldukça etkili bir yöntem olan implant, günümüzde doğal dişe yakın en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kişinin rahatlıkla kullanabileceği bu yapay köklük diş, hem hastaları estetik açıdan hem de kullanım açısından memnun etmektedir. İmplantın bu kadar yaygın bir şekilde kullanımı ve popülerlik kazanması, implant markalarında da farklılık meydana getirmiştir. Oldukça talep gören implant tedavisi, önceleri birkaç tane olan implant markalarının ciddi şekilde artmasına neden olmuştur. Ancak ticari endişe ve maddi kaygılarla yapılmış olan bu implantlar tehlike saçabiliyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen bu kalitesiz implantlar zamanla hastada, diş kaybına ve kemik erimesine kadar gidecek rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Yaşanan bu olaylar implant markaları önemli mi sorusunu akıllara getiriyor.

Merdiven altı denilen implant üretim tarzları, ağız içinde kalan protez kısmı ile uyumunu zorlaştırıyor ve implanttaki bakteriler nedeni ile diş eti problemleri oluşuyor. Aynı zamanda kaliteli olmayan ve patenti olmayan markaların implantları, zamanla çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açıyor ve implantın yerinden çıkarılması gerekiyor. Çıkarılması da oldukça zor olan bu yöntem, hastaların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. İmplant markalarının önemi var mı sorusu elbette oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılacak olan tedavide materyalin mutlaka titanyum maddesinden yapılan kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilmeli. Aynı zamanda tecrübeli bir diş hekimince yaptırılan bu uygulama hastanın ömür boyu bu dişini kullanmasına yardımcı olacaktır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 130 )

 • Onur delice

  merhaba hocam diş doktoru ab plus alman malı kullanıyorum dedi sizce nasıldır teşekkürler.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Onur Bey,

   Bundan önce duymadığımız bir implant markası olduğu için yorum yapamıyoruz.

 • Cem

  Sayın Doktor Bey , Bego marka implant ile MEDENTİKA KALİTE BAKIMINDAN AYNIDIR DİYEBİLİRMİYİZ ? …Yoksa medentikamı iyi?,? ..İKİSİ ARASINDA ÇOK KARARSIZIM..ÇENE KEMİĞİ ERİMESİNİ HANGİSİNDE MİNİMUM DÜZEYDE OLUR YANİ İMPLANT AÇISINDAN.. KISACA BEGO NASIL MARKA ? HANGİSİ EN UZUN ÖMÜRLÜ OLUR?

 • Hatice

  Merhaba hocam dentium marka implant nasil onerirmisiniz ben

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba,

   Başarılı bir kore markası.

 • Hasan Altın

  Merhaba,
  Nobel marka implant’ı önerir misiniz?
  Teşekkürler.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Hasan Bey,

   İmplant markaları arasındaki en eski en kaliteli markalardandır, eğer bütçenize uyuyorsa gönül rahatlılığı ile yaptırabilirsiniz.

 • Düşünceli

  Merhabalar hocam muayene oldugumda Kore olarak neobiotech marka (direk yukleme dediler) biohorizon Amerika evoss yerli dediler ne yapmaliyim fiyatlarda herbiri arasibda yarı yarıya fark var

  • Dt. Ufuk Tosun

   Gerekli cevabı mail adresine yolladık, açık açık yazmamak daha doğru olacaktı.

 • Ercan kaya

  Merhaba hocam
  Dti marka implant yaptırmayı düşünüyorum
  Sizce nasıl onerirmisiniz

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Ercan Bey,

   Yerli implantlarda en eski implantlardandır. Hekiminiz öneriyorsa gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

 • Varol

  Merhaba diş hekimimizin gerçekten benim seçtiğim marka implantı kullanıp kullanmadığını nasıl anlayabilirim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhabalar,

   İmplant yaptırdıktan sonra garanti belgesini istemeyi unutmayın. implant paketinden garanti için info etiketi çıkmaktadır.

 • İlhami

  Merhaba hocam. Dentium markasını yorumlar mısınız.slm.

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba İlhami Bey,

   Oldukça kaliteli bir markadır.

 • Zeynep

  Bego markasını önerirmisiniz teşekkür ediyorum.

  • Implant dental

   Merhaba Zeynep hanım,

   Sektörün eski ve oturaklı markalarındandır. Uzun yıllardır piyasada olduğu için gerek vaka çalışmaları, gerek başarıları bilinmekte bego markasını kişisel olarak önermemiz doğru olmaz yalnız gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

 • Kamil

  İres imax NHSI implant markası varmıdır varsa fiyatı nedir önerirmisiniz

 • Songul

  merhabalar astra tech markası implant yaptırmayı planlıyorum, sizce daha üst bır kalıte markayla yapmalımıyım ve astra tech markası nasıldır, cevap için şimdiden tesekkurler

  • Implant dental

   Merhaba,
   Oldukça başarılı ve üst kalite bir implant zaten. Bütçenize uygun ise gerek yok.

 • Zeki

  selam hocam
  diş doktorum bana kore marka implant veya fransız malı implan tan birini tercih etmemi istedi. hangisini tercih edeyim.
  kore malı: 2000 tl- ftansız malı 2750 tl. teşekkürler

  • Implant dental

   Merhaba,

   Fransız implant konusunda yorum yapamayacağım markasına bakmak lazım yalnız kore implantları geneli itibari ile çok başarılı.

   • Zeki

    OSSTEM (KORE MALI)

    TEKKA (FRANSIZ MALI)

    • Zeki

     ERZİNCAN DA YAŞIYORUZ 24.10.2019 TARİHİNDE DİŞ DOKTORUNA CEVAP VERMEMİZ GEREKİYOR O GÜN EŞİME İMPLANT YAPILACAK DOKTOR BİZE OSSTEM VE TEKKA MARKALARDAN BİRİNİ SECİN DEDİ. LÜTFEN YARDIM EDİN. HANGİ MARKAYI SECELİM.

     • Zeki

      cevap yazarmısınız 1 gün kaldı implant yaptırmaya

 • Mine

  Gctech marka zirkonyum hakkında ne düşünüyorsunuz ? Acil cevap yazarsanız çok memnun olurum.

  • Implant dental

   Merhaba,

   Ne yazıkki daha önce duymadığımız için yorum yapamayacağız.

 • Özgür

  Hocam doktor firma ıspanyol dedi b fikriniz varmı iyi midir.

  • Implant dental

   Merhaba Özgür,

   Bir marka belirtmediğin için birşey diyemicem ama avrupa implantlar, amerikan implantlar, bazı yerli markalarımız ve Kore implantlar oldukça iyi implantlar.

 • Umut

  Merhabalar, diş hekimim Dentium veya Biomet3i implant uyguladığını belirtti. Aralarında 3/4 oranında bir fiyat farkı var. Dentium’u seçsem sonrasında problem yaşar mıyım? Fiyat farkına rağmen Biomet3i mi seçmeliyim? Siz hangisini önerirsiniz?

  • Implant dental

   Merhaba Umut,

   Biomet ve Dentium oldukça kaliteli markalar. Bütçene hangisi uyuyorsa gönül rahatlığı ile yaptırabilirsin.

 • TOLGA

  Merhabalar;
  Bioinfinity ve Nucleoss söz konusu olduğunda tercihi hangisinden yana kullanmak mantıklıdır? Ya da her ikiside yanlış bir tercih olabilir mi? Ülkemizde bir çok diş doktoru duyduğum kadarı ile bu iki markayı tercih ediyor. Sizinde yorumunuzu rica edebilirmiyim hocam?

  • Implant dental

   Merhaba Tolga,

   Ülkemizdeki bir çok diş doktoru özellikle bu markaları tercih etmiyor sadece Türkiye’de aktif kullanılan 100 den fazla implant var, söylediğin markaları tanımadığımız için yorum yapamıyacağız.

   Saygılarımla.

 • Eyyüp

  Merhabalar hocam tri dental hakkında bilginiz varmı? tercih eder misiniz.

  • Implant dental

   Merhaba Eyyüp,

   Bilgimiz dahilindeki bir implant değil.

   Saygılarımla.

 • Muhlise

  merhaba bredent implant mı yoksa medentika yımı önerirsiniz

  • Implant dental

   Merhaba Muhlise,

   Bredent oldukça köklü bir implant, Medentika da piyasanın öncülerinden straumann ile uzun süredir beraber çalışmış şimdilerde onun alt markası olmuş başarılı bir implant.

   Saygılarımızla.

 • Eda

  Merhaba Bego marka implan yaptırdım şu an implant dışarıdan görünmemektedir ancak diğer marka implant yaptıranların implant metaryali dışarıdan gözükmektedir. Aralarında ki farkı öğrenebilir miyim. Teşekkür ederim.

  • Implant dental

   Merhaba Eda,

   Muayene olmadan, durumu incelemeden birşey söylemek mantıklı olmayacaktır.

 • Zeynep alak

  Hocam merhaba ben implant yaptirmak icin arastirma hastanesinde gun aldin Nucle oss bvd dental diye ama nasil iyimi acaba bana bilgi verirseniz cok sevinirim simdiden teşekkürler

 • Emrah

  Hocam merhaba zinedent marka implant tavsiye edermisiniz.

  • Implant dental

   Merhaba Emrah,

   Zinedent implant Straumann partner bir implanttır, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 • Özgül ilhan

  Merhaba Medentika ve Nta impilant ile yorumunuz nedir?

  • Implant dental

   Merhaba Özgül,

   Medentika Straumann Group bünyesinde başarılı bir implant, nta implant için bir yorum yapamıyacağız.

 • Tuğba

  Merhaba hocam
  Osstem ve anklyos arasında hangisini tercih etmeliyim

  • Implant dental

   Merhaba Tuğba

   Anklyos implant hakkında bilgi sahibi değilim yalnız, osstem başarılı ve eski bir markadır. güvenerek yaptırabilirsin.

 • Şahin yıldırım

  İTi stramann marka ile BEGO marka implant markalar arasında kararsız kaldım öneriniz bekliyorum Türkiye’de bu markaların takliti varmıdır Saygılarımla

  • Implant dental

   Merhabalar Şahin,

   iti dünyanın en itibarlı implantlarından birisi, gel gelelim türkiye’de takliti şu demek çok yanlış olacaktır.

 • Aynur durmaz

  Hocam merhaba guney kore anyridge implant iyimidir acil cvplarsaniz sevinirim. İyi degilse hangisini önerirsiniz..

  • Implant dental

   merhabalar açıkçası çok bildiğimiz bir marka değil.

 • Nalan

  Merhaba osteem implant iyimidir uygulanmasından sakınca varmıdır

  • Implant dental

   Merhaba Nalan Hanım,

   Osteem implant oldukça iyi üst düzey bir implanttır, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 • Sema

  Merhaba Bn implant yaptırmak istiyorum fakat dr bana üç marka önerdi . NTA,implance ve biotec srl markaları nı. Bu markalar hakkında bilgi verebilirmisiniz.

  • Admin

   Merhaba Sema Hanım,

   Saydığınız markalar hakkında bir bilgi sahibi değiliz ne yazık ki, bu yüzden bu implant markaları konusunda yorum yapmamız doğru olmaz.

 • Rahim

  Merhaba hocam ,

  İmplant yapmak istiyorum , diş hekimi bana Trias diye bir implant markası önerdi , bu marka hakkında düşünceleriniz nedir ?

  • Admin

   Merhaba Rahim Bey,

   Marka duyduğum bir marka değil yalnız doktorunuz önerdi ise araştırmasını yapmıştır.

   Saygılarımla.

 • Serkan cihat

  nanoplant ve türk dti muhteşem bir marka gerçekten

 • Seyrani durak

  İMPLANT FİATLARINI İNTERNET SAHİFELERİNDE BULAMIYORUZ..NEDENİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ..””NOBEL BİOCAR”” İMPLANT ININ FİATLARI DİŞ DOKTORLAR ARASINDA EN AZ YÜZDE ELLİ FARK EDİYOR..İNTERNET SAHİFESİNDE FİATLAR AÇIK YAZILSA..DOKTORLAR BU HUSUSTA MÜŞTERİLERİNİ AŞIRI FİAT TUZAĞINA DÜŞÜREMEZ..
  BU YORUM KALE ALINIRSA..FİATLARI GÖREBİLİRMİYİZ.
  GÖSTERECEĞİNİZ İLGİ DERECESİNE GÖRE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

  • Admin

   Merhaba Seyrani Durak,

   Türk Diş Hekimleri birliğinin kanunları gereğince diş hekimlerinin sitelerinde veya klinik etrafında reklam amaçlı fiyat yayınlaması yasaktır. telefon ile arayıp öğrenmeniz gerekmektedir.

  • Admin

   Merhaba Seyrani Bey,

   implant fiyatları konusunda merak ettiğiniz herşeyi implant fiyatları sayfamızdan bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir