implant kisimlari

Ağzında diş eksikliğinden dolayı implant yaptırmak isteyen birçok hasta, implant ne kadar sürede biter, acı verir mi, implantın aşamaları nelerdir gibi soruları cevaplıyoruz.

Önceleri bir diş eksikliği ihtiyacını gidermek amacı ile köprü protez uygulamasına alternatif olarak geliştirilen implant, titanyum maddesinden yapılan diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesi ile başlanır.

Çiviye benzer girintili çıkıntılı özelliği ile kemiğe sabit bir şekilde yerleştirilen implant, çene kemiği ile uyumu sağlandıktan sonra doğal görünümlü bir diş haline getirilir.

İmplantın ağız içindeki yerine göre, yeme içme fonksiyonundan dolayı maruz kalacağı bası şiddetine göre farklı incelik ya da kalınlıkta olabilir. Bu nedenle çene kemiği ile uyumu da iki ay ile altı ay arasında değişiklik gösterebilmektedir.

implant dental - implantın aşamaları

Çene kemiği ile uyumu tamamen sağlandıktan sonra ağız içinde kalan kısmı, protez diş ile tamamlanır. Önceleri birkaç renk seçeneği bulunan özellikle protez zirkonyum dişin günümüzde birçok renk seçeneği bulunmaktadır. estetik amaçlı doğal durması için hastanın diş renginin tonuna göre seçilen protez dişler sayesinde de implant doğal dişten farklı durmamaktadır. Üstelik tekniğine göre, ustaca yapılmış bir implant dişi ömür boyu kullanılabilir özelliktedir. İmplantı yaptırmadan implantın aşamaları ile ilgili bilgileri gerek internetteki faydalı videolardan gerekse hekiminizden öğrenebilirsiniz. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve ağız temizliği de kullandığınız dişlerin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir