zirkonyum kaplama

İmplant diş tedavisinin ömrü ne kadar sürmektedir?

İmplant diş yaptırdıktan sonra kaç yıl kullanabilirim? Soruların cevaplarını yazımızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

İmplant diş tedavisinin ömrü, ameliyatı gerçekleştiren diş hekiminin uzmanlığının yanında ise aynı zamanda implant tedavisini yaptıracak olan hastanın da dişlerine de sağlıklı bakmış olması gerekmektedir. Eğer ki bakımsız dişler implant diş tedavilerinin bazı zamanlarda çok uzun yıllar boyunca kullanamadığı gözlenmektedir.

İmplantın Ömrünü Ne Belirler?

Uzun yıllar boyunca sağlıklı, kaliteli ve sorunsuz bir şekilde ve başarılı bir implant diş hekiminin iyi bir tedavi planının yapması, hasta kişinin çene kemiğinde bulunan kemik oranının implant tedavisi için uygun olup olmadığı, hastanın düzenli bir şekilde periyotlar ile implant yapılacak olan dişlerinin kontrol altında olması ve aynı zamanda ise gerekli olan bütün işlemlerinin gerçekleştirmesi çok önemli olmaktadır.

 

implant bakimi nasil yapilmali

implant kaç yıl dayanır?

İmplant dişler bilinmesi gerekmektedir ki temelinde aslında yapay bir diş dokusuna sahip olmaktadır. Bu aşamalarda ise her şey istenildiği gibi yapıldığı takdirde ise implant diş tedavileri de bir ömür boyu kullanılabilmektedir. Bu aşamalarda ise bilinmesi gerekmektedir ki bazı hastaların 15 yılı geçkin sürede implant dişlerinin iyi bir bakım ve aynı zamanda düzenli kontroller sonrasında çok sağlıklı, sorunsuz bir durumda olduğu ve hiçbir şekilde bir aksilik yaşamadıklarını da söylemek gerekmektedir.

İmplant fiyat listesi ömrü kadar merak edilen konuların başında geliyor. Onuda implant fiyat listesini hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

İmplantın Ömrünü Ne Kısaltır?

İmplant tedavilerin ömrünü kısaltan bazı durumlarda olmaktadır ve kendini göstermektedir, bunlar ise, diş etlerinde hastalıkları olan ve aynı zamanda dişlerine istenilen özeni göstermeyen kişilerde sorunlar kendini kısa sürede göstermektedir. Diş eti hastalıklarına neden olan faktörlerin başında ise genellikle, sigara, alkol kullanan kişilerde tıpkı normal dişlerinde olduğu gibi implant dişlerinde de sorunlar yaşamaktadırlar. Bunlara göre ise bu gibi sağlıksız ve kötü alışkanlıklardan açınmak gerekmektedir.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 8 )

 • Alkan

  Merhaba hocam bende implants yaptiracam covid 19 bitsin bruselden gelecegim austosta başlasak aralikta bitermi tşk

  • Implant dental

   Merhaba Alkan Bey,

   Evet eğer kemik durumu müsait ise ağustosta başlanan implant süreci aralıkta biter yalnız covid-19’un etkileri ve Türkiyeye yapılan uçusların ne zaman normale döneceğiz şuan için belli değil.

   Saygılarımızla.

 • Erdal

  merhaba sayın hocam benim üst dişlerde kist tespit ettler ve amaliyat oldum kisti temizlemek icinde üst cenemden 3 diş cektiler ve 3 ay öncede impant takıldı 2 gün öncede üst vidaları takıldı ve şuan hafif kanama var bide vdaların üzerine kabuk deri kaplıyo hafif sizce normalmi teşekkür ederim

  • Admin

   Merhaba Erdal Bey,

   1 hafta kadar hassasiyet kanama ve sızlama normaldir.

 • Niluferaripova

  Merhaba.Ben gecen sene aralikta ust ceneme. 5 tane.ve alt ceneme. 2 tane implant yaptirmistim.Aslinda imlantlarim daha once yapilmisti.Aralikta implant dislerimi taktilar.alt cenemdeki bir tane implant disim dustu.ama implantim duruyor.Ust cenemdeki dislerim sallaniyor.gunde 2 kere fircaliyorum.gece bir kere su lan temizliyorum.makina ilen.ben ne yapmaliyim.Alt cenemdeki implanta tekrar dis taktira bilirmigim? Ve dislerimi nasil bakmaliyim.lutfen yardimci olun.yukarideki implant dislerimde dusecek diye cok korkuyorum.onceden tesekkurler.

  • Admin

   Merhaba,

   Siz öncelikle bir panoramik film çektiriniz. Filmle kontrol etmek gerekir implantlarda bir problem var mı diye?
   Bazen sadece üst yapısı, abutmentleri oynar. O zaman problem kolay yoldan hallolabilir demektir. İmplant oynuyorsa yapacak birşey yok, çıkarmak gerekir.
   Bazen de sadece implant çevresinde kemik erimesi olur. Öyle bir durum varsa da gene müdahale etmek ister.
   Bir panoramik film çektirip, bize mail atarsanız, Size ne probleminiz oldunu, ne yapmak gerektiğini söyleyebilirim.

   Saygılar,

   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun,

   • Atıf

    Bende trafik kazasında dişlerimi kırdım çektirmek zorunda kaldım ön dört diş.yan yana 4 adet implant olur mu ve imlant arttıkça çeneye zarar verir mi üst çene

    • Dt. Ufuk Tosun

     4 adet implant olabilir ve sayı arttıkça negatif değil pozitif etkisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir