implant4

Artık günümüzde diş implantı tedavileri, tartışmasız olarak hastaların kendi doğal dişlerine en yakın olanı olmaktadır, bu implantların üzerine peki protez nasıl yerleşir? Geçmiş zamanlarda ve hala günümüzde yapılmaya devam eden geleneksel köprü ve aynı zamanda protezlere göre daha iyi bir konuşma çiğneme, sağlık ve kalite fonksiyonlarını sağlarken, yüzünüzde de doğal bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır.

implant üzerine protez nasıl yerleşir

İmplant tedavilerinde implantların üzerine yapılacak olan protezler hastaların değişik özelliklerine göre değişik tiplerde olabilmektedir. Yani kısacası her hastaya aynı standart protez yapılmaz farklı zamanlarda değişiklik göstermektedir. Bu aşamalarda bunlar kolaylıkla temizlenmesi amaçları ile hasta tarafından çıkartılabilecek şekillerde olabileceği gibi ancak uzman diş hekimiz tarafından çıkartılabilecek şekillerde de düzenli bir planlar uygulanabilmektedir. Bu aşamalarda her iki planında avantajları ve aynı zamanda dezavantajları vardır ve sizler için en uygun ve sağlıklı olan tasarımı uzman diş hekiminiz tedaviye başlamadan önce sizlere gerekli olan bütün bilgileri verecektir.

İmplantın üzerine protez diş yerleştirilmek için abutment parçalarına ihtiyaç duyar.

İmplant Üzerine Yapılacak Protezi Seçebilir miyim?

Bunlara göre implant tedavilerinde üzerine yapılacak olan protezler her hastanın sağlık durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Merak edilen konulardan bir tanesi , yapılacak olan protezleri hasta kişiler kendileri seçebilirler mi? Bu aşamalarda hasta kendi isteklerini doktora bildirebilirler ancak en doğru kararı mutlaka uzman olan doktorunuzun vermesi gerekmektedir.

Hangi Protez Malzemeleri Var

Kısacası hasta kişiler kendilerini protezleri seçemezler. Hastanın sağlık durumuna göre, diş eti ve bazı genel durumlarına göre diş hekimi genel bilgileri sizlere vererek en yuğun tedavi yöntemleri için kısa sürede başlaması gerekmektedir. Bu uygulama esnasında kesinlikle kalıcı ve geçici bir ağrı sızı yaşanmaz ve aynı zamanda hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır ve implant tedavilerinin. Sizlerde gerekli olan bütün bilgileri almak için hekiminizle görüşmeniz gerekmektedir.

İstanbul implant olarak Medentika implant öneriyoruz.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 2 )

 • CEM TANKAŞ

  UFUK BEY MERHABA, BEN 42 YAŞINDAYIM VE DİŞLERİMİN ÇOĞUNU KAYBETTİM.İMPLANT DESTEKLİ SABİT PROTEZ YAPTIRMAK İSTİYORUM,TÜM DİŞLERİMİ ÇEKTİRİP..ÜST ÇENE 2 ALT ÇENE 2 ADET İMPLANTLA MÜMKÜNMÜ?VE BUNUN MALİYETİ ORTALAMA NE KADARDIR?

  • Admin

   Merhaba Cem Bey,
   Alt çeneye ve üst çeneye 2 şer adet implant yaptırdığınızda üzerine yapılacak protez takılır-çıkarılır bir protez
   olur ama implantlatdan destek alacağı için portezinizi rahat kullanmanızı sağlar. Eğer dişleriniz sabit olsun isterseniz
   daha çok sayıda implant takmak ister.
   Biz implant fiyatları tanesini 1250 Tl.den takıyoruz. Bunlar Alman Malı Nanoplant HÖCHST implantlar. Alt ve üst çeneye
   4 adet implant takınca implant fiyatları 5000 TL. olur. Bazı durumlarda üzerindeki protezleri de yenilemek gerekebilir.
   Protezlerin çıt-çıtlarını ayarlayabilmek için.
   Durum böyle.
   Bence yakınlarda oturyorsanız; gelip bir muayene olabilirsiniz, muayene ücretsiz,şayet panoramik film çekmek gerekirse 30 Tl.
   bir ücreti oluyor.
   saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk TOsun
   Tel.: 0216 641 45 15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir