+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

İmplant Uygulaması Acı Verir Mi?

İmplant diş tedavileri genellikle lokal anestezi altında yapılan bir uygulama olmaktadır. Aynı bir dolgu yapımında ya da dişte bulunan sinirleri almak için uygulanan kanal tedavisi uygulama işlemleri ile aynı olmaktadır. Bunlara göre ise ilk olarak implant operasyonu öncesinde hastanın bir takım rahatsızlıkları yaşamaması için hekim tarafından ilaçları verilir. Bu ilaçlar ise aynı zamanda hastanın yaşayacak olan heyecanının da azalmasına büyük oranda yardımcı olmaktadır. Hasta tedavi işlemleri esnasında bu ilaçlar sayesinde daha sakin ve heyecansız olacağı için işlem daha çabuk ve kolay bir şekilde yapılacaktır.

İlaç tedavisinin ardından implant diş ameliyatı için eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olan ameliyathanelere geçilir ve işleme başlanır. Ameliyathaneler ise her türlü önlemleri alınmış hasta kişilerin rahat ve aynı zamanda ise hijyenik bir şekilde yapıla bilineceği bir ortam sağlanmalıdır. Aynı zamanda ise implant tedavisinin yapılacağı ameliyathanenin operasyon öncesinde yapılan düzenli bir planlama ve aynı zamanda hazırlıklar nedeni ile işlemler çok uzun süre sürmemektedir.

implant-dis-tedavisi

Hastaya implant yerleştirilmeden hemen önce iyi bir görüş açısı için ilk olarak diş eti bir miktar kadar açılmaktadır. Bunun ardından ise implant temelini oluşturacak olan titanyum bazlı implant diş kökleri açılmış olan yuvaya yerleşimi yapılır. Bu aşamadan sonra ise hastada bir miktar kadar kanama olabilir ve bu kanama ise uzman hekim tarafında her zaman kontrol altında olmaktadır. Bu aşamada her hangi bir ağrı zonklama yaşanmaz ve hasta hiçbir açı çekmez. Nedeni ise bu bölge zaten işlem öncesinde uyuşturulmuş olmaktadır. Bir implantın ağıza yerleşmesi anestezi de dâhil olmak üzere yaklaşık olarak yarım saat bazı durumlarda hastanın durumuna göre de en fazla ise bir saat sürmektedir.

Yorumlar ( 4 )

 • Ahmet

  İmplant konusunda gerçekten aydınlatıcı ve iyi bilgiler vermişsiniz hocam teşekkür ederim.

 • Zeynep Ceyhun

  implant konusunda bazı korkularım vardı ama Dr. Ufuk byi aradım ve sağolsun aklımdaki tüm soruları giderdi çok teşekkürler

 • Gülbahar Saricicek

  hocam ben emziren bir anneyim oglum yedi aylik acaba implant tedavisinde bir etkisi oluyor mu engell mi emzirmek icin ve operasyondan sonra ilac tedavisi var mi ? benim hamelilikte dislerim gercekten cok kötü bir hal almaya basladi ön dislerim cürüdü ayrik , acaba bir günde kac dise implant uyguluyosunuz, yurt disinda kaliyorum fazla zamanim olmadigi icin zaman cok önemli benim icin

  • Admin

   Merhaba Gülbahar Hanım,

   Emziren anne olmanız implant için bir teşkil etmiyor.

   Saygılarımızla-.

Yorum Yazın

Whatsapp Destek Hattı
Mesaj Gönder