+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

Çekmeköy Diş Hekimi

Çekmeköy Diş Hekimi Dr. Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff – UK)
(Diplomate of The International Congress of Oral Implantologist)
GSM : + 90 – 533 395 89 89
Tel : + 90 – 216 641 45 15
E-mail : bilgi@implantdental.gen.tr

 

Çekmeköy diş hekimi Dr. Ufuk Tosun, diş hekimliği diplomasını aldıktan sonra İngilterede yüksek lisans yaptı  ve önce FELLOW, sonrasında da DİPLOMATE ünvanı verildi. Şuan kliniğinde yapılan başlıca çalışmalar aşşağıdaki gibidir.

İmplant Tedavileri (implant ve implant-üstü potezler)

Estetik Diş Hekimliği ( Diş Beyazlatma, Porselen laminalar, zirkonyum kronlar )

Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları cerrahisi ( Diş çekimleri, 20.yaş dişi çekimleri, Gömük diş operasyonları, Apikal rezeksiyon operasyonları, Sinüs lifting operasyonu (Sinüs tabanı yükseltme operasyonu), Alveol Kreti Düzeltme, Kemik grefti (Kemik tozu) uygulamaları, İnley-Onley Kemeik Greti Uygulamaları gibi tedaviler yapılmaktadır.

Endodonti (Kanal Tedavileri)

Protez ( Sabit ve Hareketli Protezler). Sabit Protezler: Porselen kron-köprüler, Zirkonyum Kron-Köprüler, Porselen lamina uygulamaları..Hareketli Protezler: Total protezler, Parsiyel Protezler, Hassas tutuculu protezler, İmplant-üstü hareketli protezler (overdentures) tedavileri sunulmaktadır.

Periodontoloji (Diş taşlarının temizlenmesi , Periodontal Küretaj, Gingivektomi, Gingivoplasti, Flep Operasyonları, Dişeti operasyonları, Kron boyu uzatılması operasyonu gibi tedavileridir

Orthodonti (Çapraşık dişlerin düzeltilmesi tedavileri, Sabit ortodontik tedaviler (Tel tedaileri), Hareketli  apereylerle yapılan tedaviler, Splint uygulamaları )

Konservatif ( Restoratif ) Diş Tedavileri ( Kompozit dolgular, Porselen İnley, Porselen Onley tedavileri yapılmaktadır.

İstanbul’un Anadolu Yakasında yer alan, ,eksiden Ümraniye’ye bağlı iken 2009’da 17 mahalle ve 5 köyle birlikte ilçe haline getirildi. 230 bin nüfusa sahip ilçede yerleşimlerin çok büyük bir kısmı yenidir. Günümüzde İstanbul konu arsa rezervlerinin büyük bir kısmı Çekmeköy’de olduğundan ilçe yeni yapılan konut projeleri ile sürekli göç almaktadır. Çekmeköy, gelecek vaad eden bir ilçedir. Konut yatırımları olsun, hemen yanı başında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı olsun çok önemli gelişme aksında yer alan Çekmeköy, tıbbi hizmetler açısından da gelişme göstermekte.

Yeni hastanelerin yapıldığı Çekmeköy diş hekimi ihtiyacını da yeni yeni giderilmeye başlandı. Çekmeköy diş hekimi açısından yeterli seviyeye henüz gelmedi. İstanbul İmplant Centre Çekmeköy bölgesinde implant, kanal tedavisi, diş çekimi, ve tüm ortodontik işlemlerde hizmet vermektedir.

Diş ihmale gelmez, dişlerimiz hayatın tadını aldığımız, mutlu olduğumuz kendimizi iyi hissettiğimiz en önemli organlarımızdır. Diş tedavileri doğru bir ekip tarafından yeterli techizatlarla yapılmadığı takdirde başarılı sonuçlar vermez. Bu bakımdan diş tedavilerinizde kendinizi alanında kendini yetiştirmiş, deneyimli bir uzmana teslim etmeniz gerekir. Böylece orta ve uzun vadede çok daha sağlıklı dişlere sahip olursunuz. Sizler de dişleriniz konusunda hassas olmalısınız.

Diş çürüğü nasıl oluşur fikir vermesi açısında izleyin

İstanbul Çekmeköy İmplant Merkezi

Diş Hekimi
Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff- UK)

GSM: 0533 395 89 89
Tel.: 0216 641 45 15

Yorumlar ( 22 )

 • Zehra Dingeç

  merhaba ufuk tosun bey çekmeköy dişçi ararken size ulaştım alt çenemde ciddi çürükler var özellikle yemek yerken çok soğuk veya çok sıcak ise sızlama yapıyor muhtemelen bir kaç dolgudan fazlası lazım ayrıca diş parlatma ihtiyacımda var. yardımcı olursanız sevinirim.

  • Admin

   Merhaba Zehra Hanım,

   Eğer yemek yerken sızlamalar oluşuyorsa dişlerinizde hassasiyet artmış ve öncelikle bir röntgen alınıp değerlendirilmesi gerekiyor.
   Saygılarımızla.

   Çekmeköy Diş Hekimi Dr. Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff – UK)

 • Murat Özdeğer

  merhaba ufuk bey ağzımda 2 adet çürük var biri kökten çürüdü biri daha yarısından fazla duruyor bana nasıl yardımcı olabilirsiniz dişçi dişçi gezmek istemiyorum çekmeköyde de diş hekimleri belli bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ve kaç kez gelmem gerekebiliri. ?

  • Admin

   Merhabalar Murat Bey,

   Kökten çürüyen dişiniz için sanırım yapılcak birşey kalmamış, ve lokal çürümüş dişiniz için ise önce bir panaromik rontgen çekip, kanal tedavisine ihtiyaç var mı yoksa dolgu ile kurtulur mu doktorunuzun incelemesinde yarar var. kökü ile çürüyen dişiniz için ise önce kalan kökü yerinden alıp eğer uygun durumda ise implant çalışması programlanabilir.

   Saygılarımızla. Çekmeköy Diş Hekimi Dr. Ufuk Tosun

 • Dilek A.

  Merhabalar çekmeköy dişçi ararken sizi buldum haritadaki yerinizi tam anlayamadım, 2 diş dolgum ve 1 veya 2 implant tedavisi yaptırmam gerekiyor implant tedavisi olurken herhangi bir acı hissediyor muyum nasıl oluyor yardımcı olur musunuz.

  • Admin

   Merhaba Dilek Hanım,

   Dolgular acısız çalışmalardır. implantlar ise yine aynı şekilde anestezi altında yapıldığı için sizin acı hissetmeniz söz konusu değil.

   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff- UK)

 • Okan Sergeç

  merhabalar öncelikle kolay gelsin çekmeköyde diş hekimi konusunda sizi önerdiler benim 2 adet azı dişim ve 1 köpek dişim eksik ayrıca 1 veya 2 adet dolgu yaptırmam lazım kısaca 2 implant fiyatı ve 2 dolgu fiyatı nedir söylermisiniz.

  • Admin

   Merhaba Okan Bey,

   implant fiyatlarımızı implant fiyatları sayfamızdan tdb nin açıkladığı şekli ile inceleyebilirsiniz. ayrıca dolgu ücretleri eğer kanal tedavisi o sayfamızda vardır.

   Saygılarımızla.
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff- UK)

 • Mustafa D.

  merhabalar ufuk bey ben çekmeköy merkez mah. oturuyorum diş hekimi olarak sizi önerdiler kliniğinize ne zamanları gelebilirim benim bazı implant ve dolgulara ihtiyacım var yemek yiyemez hale geldim. ayrıca bir dişim havalar az soğusa çok sızlıyor, bunun nedeni nedir yardımlarınız için teşekkür ederim.

  • Admin

   Merhabalar Mustafa Bey,
   Diş doktorunuz genel bir kontrol yapıp neler yapılmalı beraber konuşmalısınız. Sızlama nedeniniz bir dişinizde oluşan çürük veya hassasiyetten olabilir oda bir film ile görebilir.

   Saygılarımızla.
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Cardiff Uni., UK)

 • Duran Erkorlar

  Merhaba çekmeköy merkez mahallesinde ikamet ediyorum diş hekimi ararken sizi buldum, dişlerimin dolgu ve 2 dişimde kanal tedavisine ihtiyacım var, bir dişimde eksik ama yanlardan kestirip köprümü yaptırsam yoksa direk implant mı yaptırsam bilemedim. Bu konuda bir diş hekimi olarak ne önerirsiniz.

  Selamlar hocam

  • Admin

   Merhabalar Duran Bey,
   Diş ekliği konusunda bizim önereceğimiz işlem implant tedavisidir. kesilen dişler ileride sorun çıkartabilmekte implant ise uzun ömürlü ve başka dişe zarar vermeyen bir yöntem, yinede doktorunuza danışmanız en doğrusu olacaktır.

   Saygılarımızla.
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Cardiff Uni., UK)

 • Ceren

  Ufuk Bey merhabalar,
  Benim iki ya da uc disimde curuk baslangici var sanirim. Kararmalar goruyorum. Ayrica dis tasi temizligi ve beyazlatma dusunuyorum. Sigarayi birakma sonrasi böyle bir arayis icinde sizi buldum evime yakinsiniz sanirim cekmekoyde

  • Admin

   Merhaba Ceren Hanım,

   Evet çekmeköyde yakınız, diş çürükleri ve sararmalar ihmal edilmemesi gereken bir durum, normal şartlarda dişlerinize bakımınızı ihmal etmeseniz bile 6 ay veya yılda bir diş temizletmeli ve çürük ile iltihap kontrollerini yaptırmalısınız.

 • Diler ER

  Bugün implant diş tedavisinde en pahal? olan şey kesinlikle implant fiyatları değildir. En pahalı olan şey geç kalma ve ihmaldir. Geç kalındığı taktirde diş tedavisinin toplam? 2 katına çıkmaktadır.

  • Admin

   çok doğru bir konuda yazmışsınız Diler hanım, en büyük hatalardan bir tanesi geç kalınmasıdır.

 • Irem

  Merhabalar. Dişlerimi düzenli fırçalamama rağmen çürüme oldu. Bir dilimde kanal tedavisi ihtiyacımümkün var. Geçen gün gittiğim diş doktoru bana bu konuda bir şey yapamayacağını sadece düzenli fırçalarsam çürümenin duracağını söyledi. Kanal tedavisi yapacağını söyledi. Açıkçası kaçtım diyebilirim. Neyse bu konuda sizin fikriniz ne acaba? Fırçaladığım halde sararıp çürüyen dişlerim var.

  • Admin

   Merhaba İrem Hanım,

   Bazı insanlarda ne yazıkki genetik olarak dişlerinizi ne kadar fırçalasanızda çürüme devam edebilir. Yapmanız gereken diş bakımınız dışında düzenli doktor kontrolüdür. Eğer doktorunuz kanal tedavisi önerdi ise bu öneriye kulak asmanız gerekmektedir. Kanal tedavisi o dişin kurtulması için tek yöntem olabilir.
   Saygılarımızla.

 • Ufuk sezg.

  merhaba ufuk bey, bende çekmeköy merkezde oturuyorum, implant konusunda diş hekimi olarak sizi önerdiler benim üst çenemde aynaya bakınca arka 2 sol dişim çekildi yerleri iyice iyileşti ve yine aynaya bakında alt sağ çenemde 3 diş eksildi ne fiyat ne olacaktır, ve ortalama ne kadar sürecektir.

  • Admin

   Öncelikle teşekkür ederim yerimiz çekmeköy merkeze oldukça yakın evet, anladığım kadarıyla 5 diş eksiğiniz var bu implantların fiyat listesini hesaplamanız için implant fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz. ortalama 3 ay sürecektir.

   Diş Hekimi Ufuk Tosun

 • Ayşe soba

  Merhaba ufuk bey benim üst çenem hiç diş yok damak yapıldı fakat kullanamıyorum imlant ve kaplama yaptırmak istiyorum kaç tane imlant gerekir üstünede kapla yapılırsa fiyat ne olur ve taksit yapıyormusunuz teşekkürler

  • Admin

   Merhaba Ayşe Hanım,

   Muayene edip çene yapınızı görmek ve karar vermek gerekir.

Yorum Yazın

Whatsapp Destek Hattı
Mesaj Gönder