implantın yan etkileri

İmplant yaptıranların aklına takılan sorulardan bir tanesi de implantın yan etkileri var mıdır sorusu oluyor implant ilaç olmadığı için cevabı yazımızda.

İmplant tedavileri kesinlikle uzman diş hekimleri tarafından tamamen hijyenik bir ortamda yapılmalıdır. Eğer implant tedavi uygulaması, ticari bir kaygı içerisinde yapılmışsa ya da kötü şartlarda yapılmış ise yan etkileri olacaktır ve kısa süre içinde de kendini göstermeye başlayacaktır.

Yapılacak İmplant Sayısının Önemi Var mıdır?

Bilinmesi gerekmektedir ki bu tarz implant tedavisi uygulamalarında ne yazık ki kötü sonuçlar elde edilmektedir. Eğer 1 adet yapılması gereken yere ticari kaygılarla birden fazla implant yapılmamalıdır.

Bu nedenlerden dolayı ise bu şekillerde yapılan uygulamalar ise zamanla çene kemiğinin direncini düşürmeye başlamaktadır. Özellikle ticari amaçlar ile yapılan ve özen gösterilmeyen implant tedavisi yapıldığı durumlarda mutlaka yan etkiler oluşmaya başlar ve sorunları da beraberinde getirmektedir.

İmplant diş tedavisini yapacak olan uzman diş hekiminin birinci görevi implant tedavisi ile iyi bir sonuç elde etmek olmasıdır. Bu aşamalarda gereksiz implant tedavisinin uygulanması hem hastayı çok fazla şekillerde yormaya başlar, hem de diş hekiminin yapmış olduğu işin riskini büyük ölçüde artıran uygulama olmaktadır. Bu aşamada ise ticari amaçlardan tamamen uzaklaşarak gereksiz uygulamalardan kaçınan uzman bir diş hekiminin seçilmesi gerekmektedir.

implant diş tedavisi

implantın yan etkileri

Eğer ki uzman olmayan kişilere implant tedavisi yaptırırsanız istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz ve bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Bu aşamalarda hastaların ve hekimlerin bu durumlara özenle dikkat etmeniz gerekmektedir. İmplant uygulamaları teknik olarak doğru şekillerde yapıldığı takdirde hiçbir yan etkisi olmamaktadır. Bu aşamada hiçbir şekilde doku dostu ve kemik dostu olmayan bir malzeme implant uygulamalarında kullanılamaz.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir