+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

İmplant Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

İmplant tedavileri kesinlikle uzman diş hekimleri tarafından tamamen hijyenik bir ortamda yapılmalıdır. Eğer ki implant tedavi uygulaması, ticari bir kaygı içerisinde yapılmışsa ya da kötü şartlarda istenilen şekillerde yapılmamış ise yan etkileri mutlaka olacaktır ve kısa süre içinde de kendini göstermeye başlayacaktır. Bilinmesi gerekmektedir ki bu tarz implant tedavisi uygulamalarında ne yazık ki kötü sonuçlar elde edilmektedir. Bu aşamalarda ise yani 2 implant ile çözülecek olan sorunların ya da problemlerin daha fazla şekillerde kendini gösterdiği ve daha başka sağlık sorunlarının da kendini belli etmeye başladığı gözlenmektedir.

Bu nedenlerden dolayı ise bu şekillerde yapılan uygulamalar ise zamanla çene kemiğinin direncini düşürmeye başlamaktadır. Özellikle ticari amaçlar ile yapılan ve özen gösterilmeyen implant tedavisi yapıldığı durumlarda mutlaka yan etkiler oluşmaya başlar ve sorunları da beraberinde getirmektedir. İmplant diş tedavisini yapacak olan uzman diş hekiminin birinci görevi en az implant tedavisi ile iyi bir sonuç elde etmek olmasıdır. Bu aşamalarda ise birden fazla implant tedavisinin uygulanması hem hastayı çok fazla şekillerde yormaya başlar hem de diş hekiminin yapmış olduğu işin riskini büyük ölçüde artıran gereksiz bir uygulama olmaktadır. Bu aşamada ise ticari amaçlardan tamamen uzaklaşarak gereksiz uygulamalardan kaçınan uzman bir diş hekiminin seçilmesi gerekmektedir.

implant diş tedavisi

implant diş tedavisi

Eğer ki uzman olmayan kişilere implant tedavisi yaptırırsanız istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz ve bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Bu aşamalarda hastaların ve hekimlerin bu durumlara özenle dikkat etmeniz gerekmektedir. İmplant uygulamaları teknik olarak doğru şekillerde yapıldığı takdirde hiçbir yan etkisi olmamaktadır. Bu aşamada hiçbir şekilde doku dostu ve kemik dostu olmayan bir malzeme implant uygulamalarında kullanılamaz.

Yorum Bulunamadı

Yorum Yazın

Whatsapp Destek Hattı
Mesaj Gönder