implant tedavisi suresi

İmplant tedavisi bilindiği üzere uzman diş doktoru tarafından tamamen steril olan bir ortamda yapılmalıdır. Aynı zamanda bu işlemler cerrahi bir operasyon ile yapılmaktadır, lokal anestezi ve hastanın durumuna göre genel anestezi uygulanmaktadır. Bu aşamalarda ise yapılacak olan implant tedavisi eğer ki tek bir operasyon olacak ise bu işlem yine hastanın durumunda göre yaklaşık olarak on dakika ile 3 saat arasında olmaktadır.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer

Bilinmesi gerekir ki implant tedavisinin ne kadar süreceği öncelikle hastanın durumuna bakılması sonucunda tedavinin nasıl süreceği aynı zamanda ise nasıl izleneceği hakkında gerekli olan bilgiler verilmektedir. Bunlar ise hastanın ağız sağlığının, kemik yapısının ve aynı zamanda ise yine hastanın durumlarına göre farklılık gösteren implant tedavileri, bazı hastalar için daha kısa sürede ve kolay bir şekilde uygulanabilirken, bazı hastalar için ise daha uzun aylara yayılan bir tedavi haline gelebilmektedir.

Bir implant operasyonu yaklaşık implant başına 30 dk sürmektedir.

İmplant Operasyonun Adımları

  • Operasyon yapılmadan önce ameliyathanenin dezenfeksiyonu ve ameliyata hazır hale gelmesi ( uzun ömürlü implant olabilmesi çok önemlidir. ( 10 Dk )
  • Hastanın hazırlanması ve lokal anestezinin yapılması ( 15 dk )
  • Hekimin implantları yerleştirmesi ve operasyonu tamamlaması ( 20 – 60 dk )

Hastanın filmi üzerinde hekimin yapacağı ön hazırlık bu tedavi süreci içinde değildir.

İmplant Tedavisi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant Tedavisi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilinmesi gerekir ki rutin bir implant diş tedavisi yaklaşık olarak 6 haftadan 3 aya kadar uzanan ve aynı zamanda ise değişiklik gösteren bir tedavi süreci olmaktadır. Ancak bunların dışında ise bazı sağlık sorunları olan hastaların implant tedavi işlemleri daha da uzun süreler alabilmektedir. İmplant tedavisi yapılacak olan hasta kemiğinin yetersizlik tespit edildiği takdirde ise, çene kemiklerinin implant tedavisine göre uygun hale gelmesini bir süre için beklemek gerekmektedir, bunlar da bilinmesi gerekir ki çokta hızlı ve aynı zamanda çabuk ilerleyen bir işlem olmamaktadır. İmplant diş tedavilerinin ilk aşamalarında uzman diş doktorları, çekilecek olan panaromik bir röntgen ile ağızda bulunan dişlerin durumu belirlenir ve en uygun işlemler başlar.

 

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 1 )

  • Hatice sengul

    Methanol at Ben 61 yasimda bir bayanim 12 ad implant yaptirmak istiyorum bana detayli bilgi verirsrniz sevinirim zaman ve fiat olarak tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir