implant bakimi nasil yapilmali

implant diş tedavi işlemleri artık sadece Dünya’da değil ülkemizde de en çok yapılan ve uygulanan diş tedavilerinden birisi olmaktadır. Bunlara göre ise; diş implantlarının olduğundan daha uzun ömürlü olması hastalara bağlı olan ve aynı zamanda ise olmayan birçok faktöre bağlı olmaktadır. Bunlara göre ise diş implantlarının uzun ömürlü olması için neler yapmak ve nelere dikkat etmek gerekmektedir gelin he beraber bunlara bir göz atalım.

implant-bakimi-nasil-yapilmali

İmplantların Uzun Ömürlü Olması İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Tedaviye başlamadan önce hastaya uygulanacak olan diş implantının uzun ömürlü olması için uygulandığı diş kemik yapısının  yeterli bir genişlikte olmalıdır. Bunun yanı sıra ise yeterince sağlıklı ve sorunsuz olması gerekmektedir.

Ağızda eksik dişlerin olduğu yani kısacası implant uygulanacak olan bölgelerde çene kemikleri ne kadar geniş ve aynı zamanda güçlü olursa implant da bilinmesi gerekir ki bir o kadar sağlam, dayanıklı ve aynı zamanda ise uzun ömürlü olacaktır.

İmplant tedavilerinin ömrünü kısıtlayan ve etkileyen bir diğer faktör ise, diş doktorlarının implant konusunda ki tecrübesi ve aynı zamanda bilgisi olacaktır. Bütün sağlık sorunların olduğu gibi diş implant tedavilerinde de deneyimli olduğu kadar yeteneklide bir diş doktorunun yerini hiç bir şey tutamaz.

Bu aşamalarda ise implant diş tedavilerinin uzun yıllar boyunca kullanmak isteyen bütün hastalar uzman bir diş doktoru tarafından tedaviye başlamalıdırlar. Aksi takdirde ise çene köklerinde istenmeyen sonuçlar doğuracağı gibi implant tedavisi de uzun ömürlü olmayarak kısa sürede sorunlara başlayacaktır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir