implant kisimlari

Değerli okuyucular, dişleri ile ilgili birçok rahatsızlığı olan ve sağlıklı dişlere kavuşmak isteyen birçok hastanın sorduğu sorulardan olan, implant tavsiye ediliyor mu sorusu, günümüzde rahatlıkla verilebilecek cevaplardan. Çünkü fonksiyonunu kazanmış, estetik anlamda da ağız içi ile görsel olarak bütünlük kazanmış dişlere kim kavuşmak istemez ki. Bu nedenle son zamanlarda adından sıklıkla bahsettiren implant uygulamaları, diş hekimlerince önerilen ve yaygın olarak da uygulanan, diş eksikliklerinde yapay diş kökü sayesinde kişilerin kendi dişleri gibi kullanmalarına imkan tanıyan bir yöntemdir. İmplant dişler sayesinde hastalar gerek yeme, çiğneme fonksiyonunu gerek düzgün konuşabilme fonksiyonunu geri kazanırlar.

implant tavsiye

Ancak implantın yapılabilmesi gerekli şartların olgunlaşması gerekir. Kemik oluşumu tamamlanmamış çocuklar, hamile kadınlar, şeker hastaları dışında sağlıklı kişiler bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilirler. Aynı zamanda patentli titanyum çivileri ve tecrübeli diş hekimleri bu tedavinin başarılı olmasının öncelikli koşullarından.

İmplant tavsiye ediliyor mu sorusuna kısaca cevap verecek olursak, hastada bilinen başka bir hastalık yoksa ve diş tedavisini olumsuz etkilemeyecekse diş hekimleri de diğer tedavi yöntemlerindense implantı önerir. Ancak bu konuda dişin tamamen eksik olması gerekir. Hafif derecede çürümüş dişler ya da sadece estetik açıdan hastayı rahatsız eden dişlerde implant uygulanması mümkün değildir. Dişin çekilmiş ya da çekilmeye yüz tutmuş bir diş olması gerekir. Çünkü ne kadar sağlam ve önerilen bir tedavi yöntemi de olsa hiçbir yapay diş kişinin yaratılmış dişi kadar estetik ve sağlıklı olmayacaktır.

Bu sayfalarımızı da incelemelisiniz.

İmplant markaları

İmplant fiyatları

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir