implant takildiktan sonra

Geçmiş yıllardan bu zamanlara kadar implant işlemleri üzerinde birçok araştırma yapıldı peki implant güvenilir mi? Bunlar ise 20. Yüzyılda titanyum implant üretiminde kullanılmaya başlanması ile yeni bir ivme kazanmış olup günümüze kadar hem yüzey özellikleri hem de implant özellikleri biçimi konusunda bugünkü güvenilir ve kaliteli sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır. İmplantlarda hangi marka konusuna gelindiği zaman ise uzun yıllardır üretimleri yapılan ve aynı zamanda ise çok uzun dönem boyunca implant takipleri ile ilgili olarak raporlarını düzenli olarak yayınlayan firmalar olduğu gibi, henüz yeni üretimleri başlamış olan birçok firmalarda kendini göstermeye başlamışlardır.

implant yaptırmak güvenli midir?

Bu konularda dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi, öncelikle ürün çeşitliği olan ve bunlar ise servis etmekteki hassasiyetini önem veren ve aynı zamanda ise implant ürünlerinin garantisini veren yerlerin seçimi bir hayli önem taşımaktadır. İmplant üretimi yapılan firmalarından vakaların uzun süre boyunca takipleri yayınlanmaktadır. Bu aşamalarda 10 yıllık başarı oranlarında yaklaşık olarak %90 %98 gibi rakamlar olarak bilinmektedir bu başarılı çalışmalar implant fiyatlarına yansımaktadır. Hastaların aşırı derecelerde sigara kullanımı, alkol kullanımları, ağız hijyenlerini ve sağlıklarını korumak anlamında sıkıntı çeken Parkinson gibi hasta kişilerde de bunların tedavi başarı oranları da bir çak puan düşüreceğini bilmek gerekmektedir.

İmplant tedavisi için riskli durumlar nelerdir?

İmplant tedavilerinin yapılamayacağı ve aynı zamanda ise riskli olduğu durumlar şöyle olmaktadır; Kontrol altına alınamayan diyabet şeker hastalıkları, diş gıcırdatma ve sıkma rahatsızlıkları, aşırı derecede alkol sigara kullanımları, ağız ve diş sağlıklarını ve hijyenlerini karşılamayacak olan engelli hastalarda, 18 yaşının altında olan hastalarda, hamile kadınlarda, hemofili gibi pıhtılaşma bozukluğu olan kan hastalıklarında, kortizon tedavileri görmüş ya da bu tedavileri görüyor olan hastalarda, radyoterapi yani kısacası şua tedavisi alan hastalarda da yaklaşık olarak 2 yıl beklenmesi gerekmektedir.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 2 )

 • Erol yılmaz

  sayın cenk bey 50 yasındayım.Alt ve ust cıkmalı protez yaptırdım.10 gun oldu alısamadım.Sgk emeklisiyim ve ozel bır kurulusta calısıyorum. Bu disler benim kabusum oldu.Sitenizi inceledim.Sızden ricam alt ve ust komple implant yaptırsam kac para olur ve ne kadar surede biter.

  • Admin

   Merhaba Erol bey,
   Sizin yaptırmış olduğunuz hareketli protezleri hastalarımızın çoğunluğu benimseyemiyor, kullanamıyorlar.
   Sonrasında beze müracat ediyor, implantlar takıp, sabit köprüler yapıyoruz.
   Öncelikle ne yapmak lazım?
   Bir paoramik film çekip, çene kemikleri implant takmak için uygun mudur? Uygun ise; hiç dişiniz yok ise alt çeneye
   6 adet, üst çeneye 6 adet implantlar takıp üzerine sabit köprüler yapılabilir.
   İmplant tedavileriniz 12 x 1250 = 15.000 TL tutar Üzerine takılacak kron-köprülerinizi de ben zirkonyumdan yapılmasını tavsiye ederim.
   Üzerine takılacak dişler de 28 x 350 = 9.800 TL olur.
   Toplamda de 24.800 TL. olur. Biz bu tedavileri Size 22.500 TL.ye yapabiliriz.
   Düşünürseniz bize aşğıdaki numaralardan ulaşıp randevu yapabiliriziniz.

   Saygılar,

   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff- UK)
   GSM: 0533 395 89 89
   Tel.: 0216 641 45 15
   E-mail: ufuktosun@yahoo.com
   Adres:
   GÜVEN 1 İŞ MERKEZİ
   Mimar Sinan Mah. Bosna Cad. No: 4, Kat: 2, Da: 5
   ÇEKMEKÖY / İST.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir