implant tedavisi suresi

Birçok insanın oldukça şikayet ettiği ve karşısındakileri de zor duruma düşüren ağız kokusu, farklı neden bağlı olarak oluşmaktadır hastalar ise implant ağız kokusu yapar mı merak ederler. Ağız kokusunun tedavisi için öncelikle bunun kaynağına inerek, tedavi yöntemleri de buna göre belirlenmelidir.

Yapılan kimi estetik kaplamalar, ileri derecede çürükler, yemek yedikten sonra dişlerin fırçalanmaması ya da düzenli olarak temizliğinin yapılmaması, diş etlerindeki rahatsızlıklar, diş taşlarının diş etlerinde fazlaca birikmesi gibi faktörler kişide ağız kokusu olmasına neden olabilir. Bu gibi farklı nedenlerle hem kişiyi hem de çevresindekileri rahatsız eden bu koku diş hekimlerince önerilen tedavilerle mümkün olabilir.

Diş implantı yaptıran kişilerde bu meydana geliyorsa ve hasta implant ağız kokusu yapar mı diye endişe duyuyorsa, implantı yaptırdığı diş hekimine giderek muayene olmalı ve kontrollerini yaptırmalıdır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz; doğru ve tekniklerine uygun olarak yapılan implant koku yapmaz. Ancak implantın diş eti ile uyumunun gerçekleşmemesi, ağız içerisinde kalan protezin yeterli uyumumu sağlayamaması, implant çevresinde besin birikmesine bağlı bakteri oluşumu gibi sebepler ağız kokusunun yaşanmasına neden olabilir.

Ağız kokusunun tespiti, implant ağız kokusu yapar mı sorusu ile diş hekimine giden hastanın şikayetleri ile kendisini ele verebilir. Eğer implanttan kaynaklı bir problem varsa bu, diş hekimi tarafından tedavi edilir. Bunun dışında başka nedenler varsa yapılacak olan tetkiklerle de sorunun nedeni anlaşılabilir.

 Bu sayfalarımızı da incelemelisiniz.

implant Yapımı Ne Kadar Sürer?

implantın ömrü ne kadar?

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir