implant dental

Diş hekimliği tedavisinde çığır açan implant yönteminin temeli, esasında çene kemiğine yerleştirilen ve titanyum maddesinden yapılan yapay diş köküne dayanmaktadır. Hastaya yapılacak anestezi ile uygulanmaya başlanan bu yöntem, ilk zamanlar tek diş eksikliği ihtiyacından doğmuştur. Ancak modern tıptaki gelişmelere paralel olarak ağız içindeki birkaç diş eksikliğinde de yapılabilir nitelik kazanmıştır. Birçok diş hekiminin hastalarına önerdiği implant yöntemi, hastaların aklına implant yapımı ne kadar sürer sorusunu getirmektedir. Özellikle dişleri ile ilgili oldukça ağrılar yaşayan ve ağzındaki dişlerin fonksiyonunu kaybeden hastalar implanta mesafeli yaklaşmakta ve yaptırmak istedikleri takdirde diş hekimlerinin yolunu tutmaktadırlar.

implant yapımı ne kadar sürer

İmplant yaptırmak için öncelikle ağız içindeki eksik dişlerin buna müsaade etmesi gerekmektedir. Kırık dişler ya da hafif derecede çürük dişlerin yerine kesinlikle implant uygulaması yapılmamaktadır. Dişin tamamen kaybedilmiş olması ya da dişi kurtarmanın mümkün olmaması gerekir.

Bu süreç nasıl işlemekte

İmplant yapımı ne kadar sürer Sorusunun cevabı ise implant çivisinin çene kemiği ile uyum sürecine bağlıdır. Eğer bu uyum kısa zamanda tamamlanırsa, ağız içinde kalan ve implantın üst kısmındaki protez dişlerin yapımına başlanır. Bu uyum süreci ortalama üstene takılacak diş ile birlikte 3 ay sürmektedir.. İmplant yaptırmak isteyen hastalar tedirginlik duymadan, implantın patentli olduğu ve diş hekimlerinin tecrübeli olması durumunda gerek implantın yapım aşamasında gerekse sonrasında yaşanacak problemler minimum olacaktır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir