implant dişlerin bakımı

Son yıllarda özellikle ön diş estetiğinde ve uygulanan yöntemlerden bir tanesi emax yöntemidir. Etkili ve sağlıklı bir görünüm için tek diş eksikliklerinde ya da bası şiddeti az olan bölgelerde uygulanan bu yöntem zirkonyum ya da metal kaplamalara göre daha dayanıksız olduğu için çoğunlukla görsel bir amaç edinmek için yapılmaktadır. Işık geçirgenliği de doğal dişlere oldukça yakın olduğundan zirkonyuma göre çok daha naif bir görünüm sunar. Ancak zirkonyum kaplamalardan daha az dayanıklıdır. Bu nedenle arka bölgeler için çoğunlukla önerilmez. Kimi zaman da hastalarda metal alt yapılı dişlere karşı alerjik durum meydana geldiği için porselen emax uygulaması tercih edilir. Bu uygulama ile hasta alerjik reaksiyonlarla karşılaşmaz. Dişlerde emax yöntemi, estetik diş hekimlerinin uygulama alanına girmekle birlikte, dişlerin uzun ömürlü kullanımından çok görselliğine önem veren hastalarca tercih edilmektedir.

dişlerde emax yöntemi

Dişlerde emax yönteminin en önemli avantajı, ön dişlerde metal alt yapı olmadan, ışığı geçirebilen ve doğal diş görünümü veren bir özelliğinin olmasıdır. Aynı zamanda muntazam bir şekilde kron köprü uygulamasına imkan tanır. Gerekli ağız ve dişlerin bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanıma hizmet eder.

Emax fiyatları nedir?

Emax ve zirkonyum ile metal destekli porselen fiyatlarını hesaplamak için, implant fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz. Emax yöntemine alternatif birçok seçenek bulunmaktadır. Bunun başında emax uygulamasının özelliklerine en yakın olan, zirkonyum kaplamalardır. Hem daha dayanıklı hem de doğal görünümü itibariyle emax uygulamasına benzer özellik taşıyan zirkonyumlar, hekiminizce uygun görüldüğü takdirde yapılmaktadır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir