+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

Son yıllarda özellikle ön diş estetiğinde ve uygulanan yöntemlerden bir tanesi emax yöntemidir. Etkili ve sağlıklı bir görünüm için tek diş eksikliklerinde ya da bası şiddeti az olan bölgelerde uygulanan bu yöntem zirkonyum ya da metal kaplamalara göre daha dayanıksız olduğu için çoğunlukla görsel bir amaç edinmek için yapılmaktadır. Işık geçirgenliği de doğal dişlere oldukça yakın olduğundan zirkonyuma göre çok daha naif bir görünüm sunar. Ancak zirkonyum kaplamalardan daha az dayanıklıdır. Bu nedenle arka bölgeler için çoğunlukla önerilmez. Kimi zaman da hastalarda metal alt yapılı dişlere karşı alerjik durum meydana geldiği için porselen emax uygulaması tercih edilir. Bu uygulama ile hasta alerjik reaksiyonlarla karşılaşmaz. Dişlerde emax yöntemi, estetik diş hekimlerinin uygulama alanına girmekle birlikte, dişlerin uzun ömürlü kullanımından çok görselliğine önem veren hastalarca tercih edilmektedir.

dişlerde emax yöntemi

Dişlerde emax yönteminin en önemli avantajı, ön dişlerde metal alt yapı olmadan, ışığı geçirebilen ve doğal diş görünümü veren bir özelliğinin olmasıdır. Aynı zamanda muntazam bir şekilde kron köprü uygulamasına imkan tanır. Gerekli ağız ve dişlerin bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanıma hizmet eder.

Emax fiyatları nedir?

Emax ve zirkonyum ile metal destekli porselen fiyatlarını hesaplamak için, implant fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz. Emax yöntemine alternatif birçok seçenek bulunmaktadır. Bunun başında emax uygulamasının özelliklerine en yakın olan, zirkonyum kaplamalardır. Hem daha dayanıklı hem de doğal görünümü itibariyle emax uygulamasına benzer özellik taşıyan zirkonyumlar, hekiminizce uygun görüldüğü takdirde yapılmaktadır.

Doktor ufuk tosun1

Dt. Ufuk Tosun Kimdir?Ufuk Tosun Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Milas’da tamamladı. Liseyi İzmir Özel Fatih Koleji’nde okudu. 1984 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine başladı ve 1990 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Milas’da kendi kliniğini açtı. 1995 yılına kadar Milas’da çalıştı. implantoloji (vidalı dişler) konusuna ilgisinden dolayı; bu konuda eğitimine devam etmek üzere 1995 yılında İngiltere’ye gitti. Londra’daki Southwark College’de İngilizce eğitimi aldı. 1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative Dentistry Ana Bilim Dalında İmplantoloji Master programına başladı. Buradaki çalışmasını 2002 yılında başarı ile tamamladı.

Yorum Bulunamadı

Yorum Yazın

Open chat
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma