0216 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr
zirkonyum kaplama

Zirkonyum kaplama diş fiyatları 2020 yılı için geçerli sayfamızdan öğrenebilir gerçek zirkonyum diş modellerini inceleyebilirsiniz. zirkonyum diş hem estetik, hem eksik diş veya hasarlı diş tedavisi amaçlı dişiniz üzerinden belli bir miktar kesilip ölçü alınarak laboratuvarda üretilip kendi dişinize veya implant abutmenti üzerine yapıştırılan dişlerdir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2020

Zirkonyum Diş Kaplama 2020 Fiyat TablosuKDV Dahil %8
Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama fiyatları)715 TL
Veneer Kron ( Porselen kaplama fiyatları )715 TL
Laminate Veneer ( Seramik )1730 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum kaplama )865 TL
Geçici Kuron ( Tek diş )185 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )1660 TL
Diş Çekimi175 TL
zirkonyum diş fiyatları

Kapanışı ve çene yapısı aşırı bozuk olsa dahi zirkonyum dişler ile estetik görünüme kavuşulabilir.

İmplant Fiyatlarını incelemek ister misiniz?

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Son zamanlarda diş hekimlerince sıkça uygulanan zirkonyum kaplama, estetik açıdan doğal dişe en yakın duran restore çeşididir. Metal alt yapılı protez dişlerin yerine günümüzde hem ışığı geçirgenliği açısından hem de daha estetik durması açısından zirkonyum dişler kullanılmaktadır. Özellikle yeme içme basıncının daha düşük olabileceği ön dişlerde zirkonyum kaplamalar yapılmaktadır. Doku uyumlu olan zirkonyumlar, zamanla renk değiştirme gibi bir durum oluşturmazlar. Zamanla koyu renk alan ve ağız içinde hoş bir görüntü oluşturmayan metal dişler terk edilmeye yüz tutmuş ve yerini zirkonyum kaplamaya bırakmıştır. Zirkonyumlar ağız içi ve diş bakımı titizlikle yapıldığı takdirde uzun vadeli kullanılabilme özelliğine sahiptir. Zirkonyum dişin özellikleri konusunda biraz daha bilgi vermemiz gerekirse, eksik diş ihtiyacında en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olan köprü uygulamasının yapılmasına da imkan tanıyan zirkonyumlar, beyaz renk ve tonlarında olduğu için ışığı geçirme ve yansıtma yapısı da doğal diş gibidir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kullanım alanı ve kullanım bölgesi olarak üretim farklılıkları gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse;

 • Diş çarpıklığını gidermek amacı ile dişiniz kesilerek zirkonyum kaplamak için
 • Belli bir kısım kırılan veya çürük dişinizi kaplamak için
 • Yaptırdığınız implantların kuron kaplamak için
 • Diş eksiğiniz var ise köprü yaptırmak için
 • Eskiyen metal destekli porselen kaplamalarınızı değiştirmek için.

Yukarıdaki örneklerde implant üstü kaplamalar hariç diğer kaplamalarda dişlerinizin kesilmesi ( belli oranda törpülenmesi ) gereklidir. Öncelikle kesilen dişler ölçü maddesi ile ölçüsü alınır, hastanın aşındırılmış dişleri hassasiyet oluşturmaması için geçici dişler yapılır, bir veya iki prova ile laboratuvar süreci biter ve dişleriniz sağlığa zararlı olmayan yapıştırıcılar ile yapıştırılır.

Zirkonyum Diş Kaplama Ne Kadar?

Türk diş hekimleri birliği her yıl enflasyon, kur farkı gibi oranlar doğrultusunda zirkonyum kaplamaların fiyatını ve diğer tüm diş tedavilerin fiyatını belirlemekte, diş hekimlerinin bu tabloya minimum olacak şekilde uymak zorunda bu yıl açıklanan fiyat 715 tl dir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Takılır?

Zirkonyum diş kaplamalar hem dişlerinizin törpülenmesi hem implant üstü abutmentler için genel olarak kuvvetli yapıştırıcılar ile yapıştırılır. Eğer yapıştırılan dişiniz her hangi bir nedenle çıkacak olursa telaş etmeyin tekrar yapıştırılması hızlı ağrısız bir işlemdir.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararları

Zirkonyum metalı özellikle dental sektörde kullanılan olanının herhangi bir zararı kaydedilmemiştir. Eski metal destekli porselenlerin hem renk olarak doğal dişe benzememesi hemde diş etlerinde uygunsuz metal kullanıldığında enfeksiyona neden olması nedeniyle zirkonyum kaplamalar daha sağlıklı ve zararsızdır.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararlı mı? Radyasyon Yayıyorlar mı?

Hem Zirkonyum hem porselen kaplama dişler radyoaktivite oranları güvenlidir. Zirkonyum diş radyoaktivite miktarı, vucudumuzdaki doğal radyoaktivite miktarı gibi küçük ve düşük orandadır.

Zirkonya dişler, doğal metal olmaları ve mukavementi kuvvetli, dişimize benzer beyaz oldukları için tercih edilir. Doğal olarak oluşan zirkonyum, 90, 91, 92 ve 94 izotopları stabildir (radyoaktif değildir). Zirkonyum dişlerden gelen radyasyon dozu, esasen sıfıra yakındır ve kesinlikle endişelenecek bir şey değildir. Zirkonyum kaplamalar hiç bir şekilde ağız içinde çözülmezler ve yutulması halinde zirkonyum dişin vücutta emilimi olmaz. Bu nedenle, kimyasal toksit bir zehirlenmeye sebebiyet vermeyeceğinden son derece doku dostu ve sağlıklı bir çözümdür.

Genel olarak zirkonyum kimyasal bileşimini incelemek için wikipedia sayfasına bakınız

Zirkonyum Kaplamanın Yaşam Kalitemize Etkisi

Hem ağız ve yüz güzellik uyumunu sağlayan dişlerin uzun süreli kullanımı hem de görsel anlamda kişiyi ve çevresindekileri rahatsız etmeyecek şekilde tedavisi günümüzde zirkonyum kaplama dişlerle mümkün olmaktadır. Modern tıpın gereklerine uyan ve diş tedavisinde hastalara hem sağlam hem estetik diş imkanı sunan farklı nitelik ve kalitedeki materyaller diş eksikliklerini gidermekte ve dişlerle ilgili kaygıları geride bırakmaktadır. Zirkonyum diş kaplama özellikleri kullanım esnasında daha iyi anlaşılmakta ve hastanın yaşam kalitesini arttırmaktadır. Ayrıca görsel kalitesi baz alındığı zaman zirkonyum kaplama fiyatları oldukça uygun olmaktadır.

zirkonyum diş kaplama

Zirkonyum kaplama ile metal destekli Porselen kaplamanın arasındaki farkları şu şekilde sıralayabiliriz.
 1. Zirkonyum kaplama çekirdek metali olarak beyaz olduğundan estetiktir.
 2. Zirkonyum metalinden ayrıca implant’da yapıldığından daha doku dostudur.
 3. Porselen kaplamada kullanılan metalden daha az enfeksiyon yaptığı bilinmektedir.

Zirkonyum kaplamalar dişin kesilmesi, ölçünün alınması, laboratuvarda üretilmesi ve provalar ile birlikte yerine yapıştırılması yaklaşık 6-10 günlük bir süreçtir.

Zirkonyum Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Diş etleri ile oldukça uyumlu olan zirkonyum maddesi, diş tedavilerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başladı. Deforme olmuş, kırılmış ya da farklı nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerde zirkonyum kaplamalar hem estetik durma özelliği ile hem de uzun süre kullanılabilirliği ile hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Oldukça sağlıklı bir yöntem olan zirkonyum kaplamalar ortalama beş yıl ila 20 yıl gibi sürelerde ağız içinde kullanılabilmektedir. Kimi hastaların merak ettiği zirkonyum kaplama ömrü ne kadardır sorusunun cevabı aslında biraz da kişisel olarak verilebilir. Çünkü kişinin ağız ve diş bakımına verdiği önem, beslenme alışkanlıkları gibi farklı faktörlere bağlı olarak zirkonyum kaplamanın ömrü değişebilmektedir, ama genel olarak baktığımız zaman 30 yıl kadar gidebildiği görülmektedir. Bu durum göz önüne alındığında zirkonyum kaplama fiyatları uygun fiyatlı bir kaplama çözümüdür.

Eğer ki hasta dişlerin yapımından sonra dişlerini düzenli olarak fırçalar ve dişlerin arasında yemek artığı kalmamasına dikkat ederse hem kendi doğal dişleri hem de yaptırdığı zirkonyum dişleri daha uzun süre kullanabilir. Aynı zamanda sigara ya da alkol tüketimi, dişlerin gıcırdatılması, dişlerin sıkılması gibi kötü alışkanlıkların terk edilmesi dişlerin ömrü açısından oldukça önemlidir. Zirkonyum kaplama ömrü ne kadardır sorusu görüldüğü gibi biraz da kişinin alışkanlıklarına bağlı olarak değişmektedir. Hasta dişlerini düzenli olarak fırçalamaz ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını devam ettirirse hem sonradan yapılan yapay dişler hem de kişinin kendi dişleri zarar görür ve ağız içinde kayıplar başlar.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 89 )

 • Aylin

  Merhabalar,
  Ön üst dişlerimde ortadan sağa ve sola doğru toplam 6 dişten sonraki dişlerim içe doğru. Gülüş estetiğini inanılmaz etkiliyor gülemiyorum diyebilirim. Ve çocukluktan gelen on 2 dişimin arasında çürüme vardı, orayı törpülediler ama zamanla orada hafiften delik varmış gibi duruyo ve temiz durmuyor. Sizce içe dogru bakan dişler için ne yapmam gerekir? Ortadaki 6 diş içinde zirkonyum düşünüyorum. Alt dişlerimde bir problem yok ama renk farklı olabilir mi acaba. Fiyat da rica edeceğim. Teşekkür ederim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba, mail ile dönüş yapıldı efendim.

   • Veysi

    12 implantım var 24 adet seramik destekli zirkonyum yaptırmak istiyorum fiyat söylermisiniz

    • Dt. Ufuk Tosun

     mail adresinize zirkonyum kaplama fiyatları iletilmiştir.

 • Selahattin

  Merhaba ön kesici alt dişlerim sallanmakta ve zamanla çekilmesi gerekecek..kemik erimesi oluşmuş o bölgede…zirkonyum implant tercih edilirse 2 diş içim fiyat verirmisiniz lütfen..

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Selahattin bey, evet kemik tozu tedavisinden zirkonyum implant değil ama titanyum implant yapılabilir ayrıntılı bilgi mail adresinize iletildi.

 • Emine

  Merhabalar iyi çalışmalar bende zirkonyum tedavisi olmak istiyorum ama fiyat almak istiyorum ?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Emine hanım ayrıntılı cevap olarak mail adresinize ilettik.

 • Demirhan

  Üst çenedeki dişlerim seyrek biraz daha estetik bir görüntü için kaplama yaptırmayı düşünüyorum 8 alt 8 üst olacak şekilde düşünüyorum fiyat bilgisi alabilirmiyim ?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Demirhan,

   zirkonyum fiyat teklifini mail adresinize ilettik.

 • Betül

  Ön dişlerim de çok fena sarılık hali mevcut ergenliğimden beri azı dişlerimde de dolgu var ağzımda çürük var toplum için de güçleniyorum konuşamıyorum çok muzdaribim yaptırmak istiyorum dişlerini ama ne yaptırmam gerekiyor hiçbir bilgim yok yardımcı olur musunuz email adresime gönderirseniz cevabınızı çok memnun olurum

  • Implant dental

   ayrıntılı bilgi mail adresinize yollanmıştır.

 • Esin

  Merhaba dişlerimin doğal yapısı aşırı çarpık ve dişlerimin arasında boşluk olmamasına rağmen zamanla açılıyor ve orda çürüme yapıyor ön dişlerimin arasına sürekli dolgu yaptırıyorum ama tel tedavisi istemiyorum 14 dişime zirkonyum kaplama düşünüyorum yaptırdıktan sonra alttaki dişlerim de hala çürüme sorunu devam eder mi ve 14 kaplamanın fiyat bilgisini mail atar mısınız teşekkürler

  • Implant dental

   Eğer diş teli istemiyorsanız ki öncelikli olan yöntem o olmalıdır zirkonyum kaplama yapılacak ise alttaki dişler çürüme yapmayacaktır. Fiyat bilgisi mail ile iletilmiştir.

 • Emre

  Merhaba daha önce diş teli tedavisi gördüm fakat görüntüsünden memnun değilim üst çene on adet , alt çene on adet olacak şekilde zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum fiyat öğrenebilir miyim?

  • Implant dental

   Merhaba Emre bey,

   Zirkonyum kaplama fiyatı bilgisi mailinize cevap yollandı.

   Saygılarımızla.

 • çiğdem

  Merhaba 12 24 ve 26 dısım yok kaplama fıyat lutfen

  • Implant dental

   Merhaba Çiğdem hanım,

   3 adet diş kaplama ücreti tdb zirkonyum fiyatlarına göre 2100 tl tutacaktır.

   Saygılarımla.

 • Ahmet

  Merhaba ben 18yaşındayım dişlerime dolgu yapılmıştı ama sarı dolgu yapılmış öndeki 4 5 dişimde aynı sıkıntı var rahatsız olmaya başladım zirkonyum kaplama tavsiye eder misiniz ya da ne tavsiye edersiniz yaşım biraz erken mi bunun için teşekkür ederim şimdiden

  • Implant dental

   Merhaba,

   Estetik dolgular ile sorununuzu halledebilirsiniz. Şuan için yazdığınız nedenlerle kaplama yapmak doğru olmaz.

   Saygılarımızla.

 • Gamze

  Merhaba
  15 diş için zirkonyum kaplama düşünüyorum ama bir dişim çekildi direk yaplama yapılabilir mi fiyatını öğrenebilir miyim
  Kolay gelsin

  • Implant dental

   Merhaba Gamze Hanım,

   Çekilen dişleriniz kaplama yaptırmanıza engel olmaz. Kliniğimizde devletin verdiği fiyatlar geçerlidir. diş başına 700 tl gibi.

   Saygılarımızla.

 • Talip

  Sol alt son azı dişim çekildi (20 lik diş değil 20 lik dişim çıkmamış)buraya köprü uygulaması yapılabilirmi

  • Implant dental

   Merhaba,

   Evet efendim yaptırabilirsiniz.

 • Demet

  Merhaba üst cene 14 dış zirkonyum kaplama alt cene içinde 2 implant fiyatı alabilirmiyim

  • Implant dental

   Merhaba Demet Hanım,

   Sitemizde de bulabileceğiniz Tdb fiyat tarifesine uymaktayız, teşekkür ederiz.

 • Esra

  Merhabalar diş teli tedavisi görüyorum Gülerken ve konuşurken üst dişlerimin tamamı görünmüyor yarısı görünüyor . doktorum lamine yapılabileceğini söyledi. Lamine ile dişlerin boyutunu uzatmak mümkün mü

  • Implant dental

   Merhaba Esra,

   Doktoruna danışmış ve sorunun için çözüm üretilmiş doktoruna güvenmeli ve uymalısın.

   Saygılarımla.

 • Hasan

  Tüm dişlerime porselen kaplama yaptırmak istiyorum estetiklik ve güzel görünüm için yaşım 23 diş sağlığı açısından nasıl olur mail adresime önerilerinizi ve fiyat teklifinizi sunarmısınız?

  • Implant dental

   Merhaba Hasan,

   Yaşın daha tüm dişlerini kaplatmak için çok genç ciddi bir sağlık problemi yaşamıyorsan doktoruna daha mantıklı çözümler için danışmalısın, dişteli gibi çözümlere yönelmelisin öncelikle.

 • Fatma

  Merhaba. Alt ve üst cenede on tarafta 8er dis toplamda 16 dis zirkonyum kaplama fiyati almak istiyorum. Fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

  • Implant dental

   Mail adresinize teklif atıldı efendim.

 • Hatice

  Bütün dişlerimi Zirkonyum Kaplama yaptırmak istiyorum fiyat alabilir miyim

  • Implant dental

   Merhaba Hatice Hanım,

   İsteğiniz üzerine mail adresinize teklifimizi yolladım. Türk diş hekimleri yasasında internetten alenen fiyat bilgisi vermek yasaktır.

 • İlkay Yusuf

  Merhabalar, 16 yaşındayım ve alt üst dişlerim olmak üzere hepsine porselen veya zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Ayriyeten alt ön iki dişim ise yarıdan kırık ve kırık olan dişin içerisinde ilaç var.

  Tamamen dişlerimin beyaz bir görünüme kavuşmasını istiyorum, net fiyatını öğrenebilirsem çok sevinirim

  iyi çalışmalar.

  • Implant dental

   Merhaba İlkay,

   Kirik dişlerin için evet doğru çözüm kaplama ama daha yaşın 16 tüm dişlerini sadece beyaz görünecek diye kaplatman ileride çok büyük sıkıntılara yol açacaktır. Kaldı ki biz 16 yaşında bir hastaya sadece beyaz görünsün diye bütün dişlerini kaplama yapamayız. Etik bulmuyoruz.

 • Batuhan

  Merhaba , sağ üst 1 numaralı çekilen dişim için implant yaptırmak istiyorum fiyat öğrenebilir miyim ?

 • Remzi

  Üst ön iki dişim için kaplama fiyatı nedir acaba?

  • Implant dental

   Merhaba efendim ön 2 diş için kaplama ücretini toplamda kliniğimize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 • Ferdi Cakir

  Iyi günler almanyada oturuyorum üst cene icin all on four tedavisine bas vurmak istiyorum fiyat icin bilgi alabilirmiyim?

  • Implant dental

   Merhaba Ferdi.

   Kliniğimizde all on four uygulaması yapılmamaktadır. Yalnız istanbulda yapan yerler mevcut bir kaç yere başvurursanız yapanı bulabilirsiniz.

 • Meral

  Merhabalar ön iki diş için zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum fiyatı ne kadar olabilir?

  • Implant dental

   Merhaba Meral,

   Yasa gereği internet ve benzeri mecralarda açıkça fiyat vermemiz yasaktır. Ayrıntılı fiyat ve diğer bilgiler için aramalısınız.

 • Furkan

  Diş yaptırma fiyatları ortalama kaç to 32 diş ?

  • Implant dental

   Merhaba Furkan,

   Diş yaptırma derken açıkçası anlayamadım, eksik dişler için implant yöntemi var, estetik ve ufak sorunlara karşı kaplama tekniği var açmalısınız.

 • Eda Günay

  Merhaba ben üstteki 6 dişime ve alttaki 7 dişime zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim rica etsem ? Tam maliyeti olarak… bir de 22 yaşındayım mesleğim oyunculuk sizce yaş ve meslek açısından da kaplama yaptırmak beni olumsuz etkiler mi? Alt dişlerimden en sağda bir tanesi biraz öne doğru sol tarafta da yamuk olan var sizce kaplama için uygun olur mu? Şimdiden teşekkürler…

  • Implant dental

   Merhaba Eda Hanım,

   Fiyat vermemiz yasak telefondan sormalısınız ama, estetik açıdan güzel olması için kaplama yaptıracaksanız emax gibi yöntemlere bakmalısınız.

   Saygılarımla

 • Oğuzhan

  Merhabalar ön dişlerdeki ayrıklık için zirkonyum tedavisi uygulanabilir mi yoksa lamine daha mı uygundur ?

  • Implant dental

   Merhaba Oğuzhan,
   ön dişlerdeki ayrıklık için en doğru tedavi diş teli tedavisidir.

 • Ayse

  Alt cene ve ust cene toplam 25 tane implant yaptirmak istiyorum. Fiyatini ogrenebilir miyim

  • Implant dental

   Merhabalar Ayşe Hanım

   Her dişe implant yaptırmak oldukça pahalı bir çözüm tüm ağız implant üstü kaplama istiyorsak alt çeneye 6 üst çeneye 6 implant yaptırıp 28 diş kaplaması yaptırmanız yeterli olacaktır.

 • Aslı

  Merhaba üst önde iki dişim çarpıklık (köpek dişi) estetik zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum 2 diş için fiyat nedir mail ile bilgi vermenizi rica ederim teşekkürler

  • Implant dental

   Merhaba Aslı Hanım,

   kaplamalarını için tdb fiyatları geçerlidir. kısaca 365×2 ayrıca kıymetli metal ( zirkonyum ) ücreti alınır ayrıntılı bilgi için 0216 641 45 15 arayınız.

 • Hasan

  Merhaba ,

  Alt ve üstten 6 şar adet dişimi yaptırmak istiyorum. yaptırmak istediğim ön üst dişlerimden birtanesi kayıp. kaplama yapılırken altı boş olsada köprü şeklinde uygulama yapılabilmekte mi ? mutlaka implant ile doldurulmalı mı ?
  12 diş için zirkonyum kaplama ve 1 implant için fiyat rica edebilir miyim ?

  Teşekkürler,

  • Implant dental

   Merhaba Hasan Bey,

   Eksik dişinize implant yaptırmak veya köprü şeklinde istemek tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda olacaktır. yasa gereği alenen fiyat açıklamamız yasak efendim 0216 641 45 15 nolu telefondan size yardımcı olmaktan mutlu olacağız.

   • Eyyüp

    Zirkonyum diş kaplamada yaptırdıgım dişlerden çok memnun kaldım ve yapılan tedavim hala devam etmektedir yaptırdıgım diş ve diger tedavilerim çok saglam ve temiz iş yapılıyor ve bunun yanında güler yüzlü personelinin olması çok memnun etti teşekkürler

 • Ali

  Merhabalar sadece ustten 4 disim zirkonyum olmasi gerekiyor fiyat bilgisi alablirmiyim

  • Implant dental

   Merhabalar Ali Bey,

   4 Diş için zirkonyum kaplama ücreti tdb fiyatlarına göre 4x365tl ayrıca kıymetli metal ücreti eklenmektedir. 0216 641 45 15 nolu telefondan toplam ücreti danışabilirsiniz.

 • Emre

  16 adet dişimi üst 8 alt 8 şeklinde yaptırmak istiyorum fiyatını öğrebilir miyim ? Ayrıca 3 adet alt çene dişim kayıp onlar içinde iplant fiyatını öğrenecektim.

  Genel olarak 16 Diş zirkonyum kaplama 3 adet diş iplantı ve 2 adet de dolgu yaptırmam gerekiyor.Bunların Toplam Fiyatlarını email adresime atarsanız sevinirim.
  İyi çalışmalar

  • Implant dental

   Merhaba Emre Bey,

   Mail adresinize istekleriniz iletilmiştir.

   Saygılarımızla.

 • Tekin çelikel

  Alman malı BEGO marka implant fiyatını öğrenebilirmiyim

  • Implant dental

   Merhaba Tekin Bey,

   Kliniğimizde Alman zirkonyum ve Alman nanoplant ürünleri kullanılmaktadır.

   • Mustafa kirkiz

    6 adet dişim çürük fiyat alabilirmiyim

    • Implant dental

     Merhaba Mustafa bey,

     Dişleriniz eğer sadece çürük ise zirkonyum kaplamadan önce dolgu ve kanal tedavisi eğer onlar yeterli gelemeyecek durumda ise zirkonyum kaplama seçeneğine yönelmesiniz.

     Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
Fiyat ve Sorununuz İçin Online
Merhaba
İmplant fiyatlarını ve zirkonyum kaplama sorularınızı danışabilirsiniz.