Uygun implant diş fiyatları son zamanlarda en çok araştırılan diş sağlığı ile ilgili konular arasında yer almaktadır. Gelişen teknoloji ile beraber sağlık sektöründe de ciddi ilerlemeler kaydedilmiştir. Bu ilerlemeler içerisinde diş bakımı ve tedavisine yönelik çözümler de yer almaktadır. İmplant diş tedavisi titanyum maddesinden üretilmiş vida şeklinde yapılardır. Çürük ve kurtarılamayan dişlerin çekilmesi sonucu eksik kalan dişlerin tedavisinde kullanılan implant; 18 yaş ve üzeri kişilere uygulanmaktadır.

Çene ve diş gelişimini tamamlayan kişilere uygulanan implant tedavisi eksik dişlerin oluşturduğu boş alanlara vida yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. İmplant yaptırmak isteyen kişiler tarafından en çok araştırılan konu uygun implant fiyatları olmaktadır. Kullanılan implant çeşidi, doktor ve hastaneye göre fiyatlar değişmekle birlikte belli kriterler kişinin isteğine bırakılmıştır.

uygun implant fiyatları

Uygun implantların menşeileri

  • Kore ve Japon implantlar : Oldukça kaliteli ve nispeten uygun fiyatlı implantlardır.
  • Yerli implantlar : Piyasadaki en uygun implantlardır yerli oldukları için gümrük ve doviz masrafları olmaz fiyat avantajları olur, oldukça kalitelilerdir.
  • Amerikan İmplantlar : Orta – üst bütçedeki implantlardır, kalite olarak üst segmenttedirler.
  • Alman implant ve İsviçre İmplantlar : Genel olarak piyasadaki en pahalı implantlardır, arge ve kalite konusunda en iyileridir.

Fiyat genellikle tek implant üzerinden hesaplanır ve implant sayısı arttıkça fiyat da artmaktadır. Bu sebeple kişiler genellikle implant sayısını az tutarak köprü diş yaptırmayı tercih etmektedir.

Neden Uygun İmplant?

Diş implantları için en kısa tanım “yapay diş kökleri” olacaktır. İmplantlar uzun süreli bir tedavi yöntemidir bu sebeple oldukça tercih edilmektedir. İmplant; çene kemiğine yerleştirildikten sonra yaklaşık 2-3 ay içerisinde tamamen kaynaşmaktadır. Kaynaşma işlemi gerçekleştikten sonra implantlar üzerine protez dişlerin yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Uzun ömürlü ve sağlam yapılı olması sebebiyle hastalar tarafından tercih edilen bu tedavi yöntemi için hastalar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesi en ucuz implant yapan yerler olmaktadır.

Amerikan implant

İmplant Nasıl Yapılır?

Diş implantı son zamanlarda diş tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Dişlerin çeşitli sebeplerden dolayı dökülmesi veya çekilmesi sonucu kalan boşluklar birçok kişi için rahatsızlık verici bir durum olabilir. Bu durumun çeşitli çözümleri mevcuttur ancak en kalıcı ve kesin çözüm diş implantı uygulamasıdır. Boş kalan diş alanlarına implantlar yerleştirilir. Vida şeklinde olan implantlar diş etine yerleştirildikten sonra bir süre iyileşmesi beklenir ardından vidaların üstüne protez dişler yerleştirilir.

En uygun implant şekli hastalar tarafından sürekli araştırılmaktadır ancak çene ve diş röntgeninize göre diş tedavinizin planlaması yapılır ve ona göre bir tedavi yöntemi belirlenir bu sebeple bu konu hakkındaki en doğru bilgiyi diş hekiminizden alabilirsiniz.

İmplant Çeşitleri

İmplantlar sürekli takılıp çıkarılmadıkları için kişilerde doğal diş hissi yaratan en rahat kullanımlı diş tedavi yöntemidir. En ucuz implant diş fiyatları implant çeşidine göre farklılık gösterebilmektedir. Diş tedavisi olacak kişi için en uygun implant çeşidini diş hekimi belirlemektedir. Genel olarak 2 çeşit implant türünden bahsedilmektedir. Endoesteal implant en çok tercih edilen ve sıklıkla kullanılan implant türüdür; implant çene kemiğine yerleştirilir ve üzerine protezler yerleştirilir. Subperiosteal implant ise daha az kullanılan bir yöntemdir; implant diş etinin altında çene kemiğinin üzerinde bulunan tabakaya yerleştirilir ( artık pek kullanılmayan bir yöntemdir ).

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir