lamine dis öncesi sonrası

Lamine diş kaplama yüz, ağız ve dişlerin estetik uyumu birçok kişi için güzelliğin birinci şartıdır. Dişlerinin diziliş ve görünüşünden hoşlanmayan ve daha belirgin dişler için lamine yöntemine başvurulmaktadır. Dişlerin estetik açıdan güzel görünmesinde lamine diş kaplama yönteminin çok önemli bir yeri vardır. Oldukça ince olan lamine kaplamalar kimyasal yapıştırma ile dişin üzerine yapıştırılır. Bu işlemin daha etkili ve güzel görünmesi için kimi zaman dişlerin traşlanması ya da küçültülmesi gerekebilir. Eğer diş zaten yeteri kadar küçük ve diğer dişlerle aralıklı ise bu dişe müdahale edilmeden kaplama işlemine başlanır. Kimyasal ile orijinal dişe bağlanan bu kaplamalar çok sıkı bir şekilde yapıştırılır ve doğal bir diş gibi görünmesi sağlanır.

lamine dis kaplama

lamine dis kaplama fiyatları

Lamine Diş Fiyatları TDB 2021

KDV Hariç KDV Dahil %8
Lamine Diş Kaplama ( Akrilik )  638 TL  690 TL
Lamine Diş Kaplama ( Seramik )  1601 TL  1730 TL
Lamine Diş Sökümü  111 TL  120 TL
Lamine Diş Tamiri  375 TL  405 TL

 

Eğer Önceliğiniz sağlamlık veya implant üstü kuron çalışması ise zirkonyum diş kaplama sayfamızı ziyaret etmelisiniz

Dişlerde bir yamukluk, şekilsizlik, küçüklük ya da fazla aralık varsa görsel olarak daha estetik durmasını sağlamak amacı ile lamine diş kaplama yaptırılır. Lamine ile kaplanan dişlerin mutlaka uzman kişilerce yapılması gerekir. Basit gibi görünen ancak yapılması çok dikkat isteyen bu işlem dişin dış tarafından yapılır. Uygulanan kesme, traşlama işlemi de kesinlikle iç taraftan yapılmamalıdır. Lamine kaplamadan sonra diş ve diş eti uyumunun doğal görünmesi gerekmektedir. Bunun için laminenin oldukça dikkatli ve doğru biçimde yerleştirilerek yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde diş ya da laminenin kesilmesi gerekebilir. Bu da yapılan işlemin bozulması demek. Diş-diş eti ilişkisinde problemler kendini gösterebilir. Doğru ve sağlıklı bir lamine kaplama estetik durmasının yanında kullanılabilirliği açısından da oldukça önemlidir.

Lamine Diş Kaplama Hangi Durumlarda Mantıklıdır?

  • Kalıcı diş renginin değişmesi durumunda.
  • Dişlerde lekelenmeler ve yüzeysel problemlerde.
  • Zirkonyum ve metal destekli porselenlere göre daha estetik beklentini olduğu durumlarda.
  • Kısmi diş şekil bozukluklarında.
lamine dis öncesi sonrası

lamine dis öncesi sonrası

 

Hekim:

Dr. Selahi Ertürk

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir