+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |
implant sonrası ağrı

İmplant sonrası ağrı olur mu? sorusu günümüzde gelişen teknoloji ve tıbbın imkanları, hastalara daha fazla alternatifler sunarak tedavi sürecini hem kolaylaştırmakta hem de daha ağrısız bir yöntem izlenmesine olanak tanımaktadır. İlk olarak tek diş eksikliği ihtiyacından doğan diş implantı, zamanla diş tedavilerinde ve oluşumunda en sık kullanılan tedavi yöntemi haline gelmiştir. Diş implantı yapılırken, çene kemiği açılır ve çoğunlukla titanyum maddesinin kullanıldığı çivileme işlemi yapılır. İşlem esnasında kişiye duruma göre lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanarak operasyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşmasının önüne geçilir. Ancak birçok hastada ‘implattan sonra ağrı olur mu?’ endişesi, hastaların tedavilerini geciktirmesine neden olmaktadır.

implant sonrası ağrı

implant sonrası ağrı olur mu

İmplant sonrası ağrı nasıl gider?

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var; diş implantı çene kemiğinin açılması ve yapılacak olan işlemin daha derinlerde çalışılması nedeniyle işlem sonrası bir süre ağrıların yaşanması oldukça normaldir bu süreç ameliyat sonrası buz kullanıp diş hekiminin verdiği ağrı kesicilerin ve diğer ilaçların düzenli olarak kullanımı ağrının daha hafif hissedilmesine yardımcı olur. İmplanttan sonra ağrı olur mu? Sorusuna verilecek en kestirme ve doğru cevap bu şekildedir. Ancak operasyon sonrası ağız içinde özellikle implant bölgesini zorlayacak, şiddetli olarak basınç uygulayacak yeme fonksiyonundan kaçınılmalıdır. Aksi halde hasta normalden daha fazla ağrı hissedebilir, iyileşme süresi uzayabilir.

İmplant fiyatı ne kadar? hepsi bu yazımızda.

Doktor ufuk tosun1

Dt. Ufuk Tosun Kimdir?Ufuk Tosun Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Milas’da tamamladı. Liseyi İzmir Özel Fatih Koleji’nde okudu. 1984 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine başladı ve 1990 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Milas’da kendi kliniğini açtı. 1995 yılına kadar Milas’da çalıştı. implantoloji (vidalı dişler) konusuna ilgisinden dolayı; bu konuda eğitimine devam etmek üzere 1995 yılında İngiltere’ye gitti. Londra’daki Southwark College’de İngilizce eğitimi aldı. 1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative Dentistry Ana Bilim Dalında İmplantoloji Master programına başladı. Buradaki çalışmasını 2002 yılında başarı ile tamamladı.

Yorum Bulunamadı

Yorum Yazın

Open chat
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma