implant sonrası ağrı

İmplant sonrası ağrı olur mu? sorusu günümüzde gelişen teknoloji ve tıbbın imkanları, hastalara daha fazla alternatifler sunarak tedavi sürecini hem kolaylaştırmakta hem de daha ağrısız bir yöntem izlenmesine olanak tanımaktadır. İlk olarak tek diş eksikliği ihtiyacından doğan diş implantı, zamanla diş tedavilerinde ve oluşumunda en sık kullanılan tedavi yöntemi haline gelmiştir. Diş implantı yapılırken, çene kemiği açılır ve çoğunlukla titanyum maddesinin kullanıldığı çivileme işlemi yapılır. İşlem esnasında kişiye duruma göre lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanarak operasyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşmasının önüne geçilir. Ancak birçok hastada ‘implattan sonra ağrı olur mu?’ endişesi, hastaların tedavilerini geciktirmesine neden olmaktadır.

implant sonrası ağrı

implant sonrası ağrı olur mu

İmplant Operasyonu Sonrasında Yapılması Gerekenler

  • Operasyondan hemen sonra bir ağrı kesici almak
  • O gün yatana kadar buz uygulaması ile şişliğini kontrol altında tutmak
  • 1 Hafta boyunca çok sıcak yiyecek, içecek ve sıcak duştan kaçınmak
  • Özellikle ilk hafta dikişleriniz bakteri toplamaması için her birşey yiyip içtikten sonra serum fizyolojik ile ağız çarkalamak

Hastamız Ahmet Cömert : İmplant yapıldıktan sonra Ufuk bey’in uyarılarına harfiyen uydum ve en ufak ağrı sızı olmadı implant yaptırmak bence diş çektirmekten çok daha az ağrılı bir işlem.

İmplant sonrası ağrı nasıl gider?

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var; diş implantı çene kemiğinin açılması ve yapılacak olan işlemin daha derinlerde çalışılması nedeniyle işlem sonrası bir süre ağrıların yaşanması oldukça normaldir bu süreç ameliyat sonrası buz kullanıp diş hekiminin verdiği ağrı kesicilerin ve diğer ilaçların düzenli olarak kullanımı ağrının daha hafif hissedilmesine yardımcı olur. İmplanttan sonra ağrı olur mu? Sorusuna verilecek en kestirme ve doğru cevap bu şekildedir. Ancak operasyon sonrası ağız içinde özellikle implant bölgesini zorlayacak, şiddetli olarak basınç uygulayacak yeme fonksiyonundan kaçınılmalıdır. Aksi halde hasta normalden daha fazla ağrı hissedebilir, iyileşme süresi uzayabilir.

İmplant fiyatı ne kadar? hepsi bu yazımızda.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir