estetik amaçlı implant

İmplant tedavileri genellikle kozmetik ve estetik amaçları ile yapılacak bir işlem değildir ve bilinmesi gerekmektedir ki bu gibi işlemlerde kesinlikle kullanılamaz. İmplant tedavilerinde kullanılmasının belli amaçları protez dişlere dayanak vermesi olmaktadır.

Ancak bu aşamalarda bilinmesi gerekmektedir ki implantların üzerine yapılacak olan dişler estetik dişler de kullanılarak kozmetik bazı düzeltmelerde tedavi ve işlem esnasında yapılabilmektedir.

Fakat bu aşamalarda tedaviden beklediğiniz ve estetik amaçlıda beklediğiniz bütün işlemlerinizi tedaviye başlamadan ilk önce diş hekiminize bildirmeniz ve aynı zamanda danışmanız gerekmektedir.

estetik amaçlı implant

Bu aşamalarda dental implant tedavileri özellikle hasta kişilerin ağız içinde estetik alanını büyük oradan ilgilendiren ön diş bölgelerinde çok hassas çalışarak uygulamalar yapılmışsa eğer, bilinmesi gerekmektedir ki başka hiçbir tedavi yöntemleri ile elde edilemeyecek olan estetik ve doğal bir görünüm elde edilmektedir. Aynı zamanda bu yöntemler diş eti çıkış profili korunur ve diş etinin doğal olan formu kaldığı yerden devam eder.

Estetik olarak implant fiyat listesini öğrenmek için fiyatlar sayfamızı ziyaret ediniz.

Diş kaybı yaşanmış olan bu bölgelerde çene kemikleri alanına implant diş sayesinde bir kuvvet gelir ve o yapılan bölgelerde kemik sitümüle olur yani sürekli çalışan bir doku gibi uyarılmaktadır.

Aynı zamanda bu uyarılma sonucunda kemik bölgesinde erimeler ve çökmeler, implant sayesinde engellenmiş olan ve gelecek zamanlarda oluşabilecek olan sorunlarında önüne geçmektedir.

Diş kaybı yaşanan bölgelerde eğer ki gelecek zamanlarda implant tedavisi uygulanmazsa eğer maalesef ki her durumlarda kemiklerde erimeler ve çökmeler meydana gelmektedir.

İmplant tedavisi uygulanarak bu ve bu gibi durumların üstesinden gelinebilir daha doğal estetik ve bunu yanında diş ip kullanarak da her bir dişin arasına daha iyi girebilecek şekillerde kişiyi rahatlatan bir sonuç elde etmiş olabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir