implantın avantajları

Sabit protez çeşitlerinden olan implant, hareketli protezlere göre çok daha rahat ve pratik bir şekilde kullanılmaktadır. İmplant uygulaması tamamlandıktan sonra hasta, yapay dişi kendi doğal dişi gibi sorunsuz bir şekilde kullanabilir. Orijinal diş gibi fırçalayabilir, temizleyebilir, yeme içme fonksiyonunu yerine getirebilir. Ağız içerisinde azımsanmayacak kadar diş eksikliğinin olması durumunda, özellikle yaşı ilerlemiş olan hastaların kullandığı hareketli protezlerin tak çıkar handikabı, implant dişinde görülmez. İmplant, kişinin yapay köklü olan dişini bile kendi dişi gibi kullanmasına imkan tanır. İmplantın avantajları birçok hekim tarafından da ifade edilerek hastalara önerilmektedir. Aynı zamanda çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kişi çiğneme, tat alma, düzgün bir biçimde konuşma gibi hem fizyolojik hem sosyolojik ihtiyaçlarını da karşılayabilir.

implantın avantajları

implantın avantajları

İmplant Diğer Dişlerime Zarar Verir mi?

Örnek vermek gerekirse 1 dişiniz eksik ise neden sağ ve soldaki sağlam dişlerinizi kestiresiniz. İmplant ile sağlam dişlerinize dokunmadan hem kemik erimenizi durdurabilir, hem eksik diş tedavinizi tamamlarsınız.

İmplant Doku Dostu mu?

Çok eskiden beri kullanılan köprü uygulaması, implant yönteminin yaygınlaşması ile birlikte yavaş yavaş diş hekimliği uygulamalarından çekilmeye başlamıştır. Çünkü eksik olan dişin komşu dişlerini de etkileyen kron köprüler, implant kadar estetik durmuyorlar ve implantın kullanımı kadar da rahat değiller. Bu nedenle implantın en önemli avantajı, titanyumun maddesinden yapılmış olması ve kişide alerjik bir reaksiyon gösterme ihtimalinin minimum olmasıdır.

İmplant Temizliği Rahat mıdır?

Bunun yanı sıra sabit bir protez olduğu için gece yatmadan önce çıkarıp temizleme gibi bir durum olmadığı için bakımı da kişinin kendi dişleri gibi yapılmaktadır. Dişlerin düzenli olarak fırçalanarak temizlenmesi ve ağız içi fonksiyonların acısız ve ağrısız bir şekilde yerine getirilebilmesi implantın avantajlarından birkaçıdır.

İmplant Fiyatları Pahalı mıdır?

İmplant fiyatları gösterdiği faydaların yanında uygun bile kalmaktadır. yukarıdaki sayfamızdan tüm fiyatları inceleyebilirsiniz.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir