+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |
implantın avantajları

Sabit protez çeşitlerinden olan implant, hareketli protezlere göre çok daha rahat ve pratik bir şekilde kullanılmaktadır. İmplant uygulaması tamamlandıktan sonra hasta, yapay dişi kendi doğal dişi gibi sorunsuz bir şekilde kullanabilir. Orijinal diş gibi fırçalayabilir, temizleyebilir, yeme içme fonksiyonunu yerine getirebilir. Ağız içerisinde azımsanmayacak kadar diş eksikliğinin olması durumunda, özellikle yaşı ilerlemiş olan hastaların kullandığı hareketli protezlerin tak çıkar handikabı, implant dişinde görülmez. İmplant, kişinin yapay köklü olan dişini bile kendi dişi gibi kullanmasına imkan tanır. İmplantın avantajları birçok hekim tarafından da ifade edilerek hastalara önerilmektedir. Aynı zamanda çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kişi çiğneme, tat alma, düzgün bir biçimde konuşma gibi hem fizyolojik hem sosyolojik ihtiyaçlarını da karşılayabilir.

implantın avantajları

implantın avantajları

İmplant Diğer Dişlerime Zarar Verir mi?

Örnek vermek gerekirse 1 dişiniz eksik ise neden sağ ve soldaki sağlam dişlerinizi kestiresiniz. İmplant ile sağlam dişlerinize dokunmadan hem kemik erimenizi durdurabilir, hem eksik diş tedavinizi tamamlarsınız.

İmplant Doku Dostu mu?

Çok eskiden beri kullanılan köprü uygulaması, implant yönteminin yaygınlaşması ile birlikte yavaş yavaş diş hekimliği uygulamalarından çekilmeye başlamıştır. Çünkü eksik olan dişin komşu dişlerini de etkileyen kron köprüler, implant kadar estetik durmuyorlar ve implantın kullanımı kadar da rahat değiller. Bu nedenle implantın en önemli avantajı, titanyumun maddesinden yapılmış olması ve kişide alerjik bir reaksiyon gösterme ihtimalinin minimum olmasıdır.

İmplant Temizliği Rahat mıdır?

Bunun yanı sıra sabit bir protez olduğu için gece yatmadan önce çıkarıp temizleme gibi bir durum olmadığı için bakımı da kişinin kendi dişleri gibi yapılmaktadır. Dişlerin düzenli olarak fırçalanarak temizlenmesi ve ağız içi fonksiyonların acısız ve ağrısız bir şekilde yerine getirilebilmesi implantın avantajlarından birkaçıdır.

İmplant Fiyatları Pahalı mıdır?

İmplant fiyatları gösterdiği faydaların yanında uygun bile kalmaktadır. yukarıdaki sayfamızdan tüm fiyatları inceleyebilirsiniz.

Doktor ufuk tosun1

Dt. Ufuk Tosun Kimdir?Ufuk Tosun Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Milas’da tamamladı. Liseyi İzmir Özel Fatih Koleji’nde okudu. 1984 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine başladı ve 1990 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Milas’da kendi kliniğini açtı. 1995 yılına kadar Milas’da çalıştı. implantoloji (vidalı dişler) konusuna ilgisinden dolayı; bu konuda eğitimine devam etmek üzere 1995 yılında İngiltere’ye gitti. Londra’daki Southwark College’de İngilizce eğitimi aldı. 1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative Dentistry Ana Bilim Dalında İmplantoloji Master programına başladı. Buradaki çalışmasını 2002 yılında başarı ile tamamladı.

Yorum Bulunamadı

Yorum Yazın

Open chat
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma