implant animasyon

İmplantlar son 20 yıldır diş eksiklikleri için en doğal ve en mantıklı çözüm gibi duruyor. İmplant neden yaptırmalısınız hepsi yazımızda.

Diş implantlarının bu kadar popüler  ve başarılı olmasının altı nedeni:

1. Uzun ömürlü ve güvenilir.

Diş implantlar tecrübeli bir hekimin doğru planlama ile yapıldığı zaman ve doğru bir bakım ile uzun yıllar size hizmet edecektir. Hastaların aklında çoğu zaman implantın ömrü ne kadar diye soru gelmekte, genel kanının aksine implantlar eğer iyi bakılırsa 20-30 yıl ve daha uzun ömürlü tedavidir.

2. Doğal görünüm ve total protezlere göre daha iyi uyum.

Diş implantlar doğal dişleriniz gibi görünmek, hissetmek ve çalışmak üzere üretilirler. Ayrıca, diş implantlar hastanın eksik diş tedavisinde en doğal görünüm garantisi verir, hasta total protezdeki gibi ne zaman düşeceği veya karşısındakine nasıl göründüğü konusunda endişe kapılmaz.

3. Diş implantlarının yeme ve çiğneme yeteneği.

Diş implantları, tıpkı doğal dişler gibi çene kemiğinize sabitlenir. Sabitlenen implant kemik erimenizi durdurarak eski dişinizin köklerini simule eder. Diş kaybınızın implantlarla değiştirilmesi, yiyeceklerinizi daha iyi çiğnemenizi ve daha net konuşmanızı sağlar.

4. Yüksek başarı oranı.

Diş implantları doğru planlama, doğru implant seçimi, doğru kullanım ve bakım ile başarı oranları çok yüksektir. Kaynamış bir implant çene kemiğinde en az eski dişiniz kadar basınca çok rahat karşılar ve uzun yıllar hizmet eder. Sağlıklı bir çene kemiği başarılı implant için en önemli faktörlerdendir.

5. Diş Kaplamalara göre daha doğaldır, kemik rezorbsiyonunu engeller.

Diş implantlar, zirkonyum kaplama ve porselen kaplama köprülere göre hem diğer dişlerin kesilmemesi hem eksik dişin oluşturduğu kemik rezorbsiyonunu durdurduğu için daha doğaldır. Ayrıca kemiği koruyarak ve kemik yüksekliğinin kaybıyla sonuçlanan kemik rezorbsiyonunun  bozulmasını önemli ölçüde azaltacaktır. Diş implantlar ayrıca çene kemiği yapınızın geri kazanılmasına yardımcı olur, çünkü eksik dişiniz yüzünden diğer dişlere binen yükü azaltır ve doğal diş dokusunu korur.

implant ile köprü arasındaki farklar

6. İmplant fiyatları uzun dönemde daha uygundur.

Diş implant fiyatları 2020 yılında her ne kadar ilk maliyet olarak yüksek dursa bile uzun zaman diliminde zirkonyum kaplamaların tutunmak için başka dişlerin kesilmesi handikapları, çene kemiğindeki kemik kayıplarının çıkartacağı sorunların çoğunu tek kalemde çözdüğü için daha uygundur.

neden implant yaptırmalıyız

neden implant yaptırmalıyız

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir