+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

İmplant Vidaları Kemik İle Kaynaşmazsa Ne Olur?

Tedavi yöntemlerinde uygun implant yöntemleri ve sıralı olan işlemleri uygulanmazsa eğer istenmeyen sonuçlar elde edecektir. Aslında bilinmesi gerekmektedir ki böyle bir ihtimal yok denecek kadar az bir ihtimal olmaktadır. Bu tarz sorunlar ve başarısızlıklar genellikle cerrahi operasyonları takip etmeye başlayan ilk 2 ve 3 ay içerisinde ortaya çıkarak kendini göstermeye başlayan sorunlardan olmaktadır. Böyle durumlarda uzman diş hekimi kadar kolay olan bir işlem ile yapılan implantlar yerinden çıkarılmalıdır.

İmplant Kemik Uyusmasi

İmplant Kemik Uyusmasi

Bu bölgelerde kemiğin iyileşmesini takiben yeni bir implant konulması gerekmektedir. Aynı zamanda klasik tip protezlerden birisi de tercih edilebilmektedir. En doğru seçimlerden bir tanesi olmaktadır. Ancak bilinmesi gerekmektedir ki, 2’den fazla implant uygulaması yapılan hastalarda arta kalan implantlar protezlerinde de yeniden tasarlanması sonucunda hizmet vermeye yeterli olmaktadır. Bunların dışında iyi bir uzman doktor tarafından yapılan gerekli muayeneler neticesinde implant uygulamalarına engel ya da sorun olacak ve aynı zamanda risk oluşturabilecek durumlar vardır. Bu durumlar saplandığında seçilen vakalarda doğru teknik il uyum çap ve aynı zamanda boyda implant yerleştiğimi yapıldıktan sonra böyle sorunlarla karşılaşmak çok düşük bir ihtimal olmaktadır.
İmplant işleminin yerinden çıkarılması diş çekimi işlemleri ile hemen hemen aynı olmaktadır. Çenede yeni kemik oluşumları beklendikten sonra o bölgelerde yeniden implant tedavisi yapılabilmektedir. Veya implant sayısı yeterli farklı bir planlama işlemleri de yapılabilmektedir. Bu durumlarda uzman diş hekiminiz, hareketli protez olan total protez ve aynı zamanda yarım damak protezi uygulaması tercih edilmektedir. Normal şartlarda bu ihtimaller oldukça düşük olmaktadır. Diş implant uygulamaları ve çene kemiği birbirine problemsiz olan bir şekilde kaynaşır ve osteointegrasyon tamamlandıktan sonra implant üstü protezler kısa sürede takılır.

Yorumlar ( 3 )

 • Simsek

  Merhaba

  Komple agzimi yaptirmak istesem ne kadar implant gerektirir ve ortalama fiyatlari nekadardir?
  ( cekilecek olan dis ve yerine takilacak olan implant)

 • Ebru

  Merhabalar. Ben implant yaptırdım yaklaşık 1 ay evvel ama diş eti dili örtmğyor aksine geri çekiliyo. Şuan baya kötü görünüyo. Ne yapılabilir bu durumda ?

  • Implant dental

   Merhaba Ebru Hanım,

   Muayene olmanız bu durumda şart efendim.

Yorum Yazın

Whatsapp Destek Hattı
Mesaj Gönder