implant sonrası ağrı

İmplant Neden Kaynamaz ?

Tedavi yöntemlerinde uygun implant yöntemleri ve sıralı olan işlemleri uygulanmazsa eğer istenmeyen sonuçlar elde edecektir peki implant neden kaynamaz? Aslında bilinmesi gerekmektedir ki böyle bir ihtimal yok denecek kadar az bir ihtimal olmaktadır. Bu tarz sorunlar ve başarısızlıklar genellikle cerrahi operasyonları takip etmeye başlayan ilk 2 ve 3 ay içerisinde ortaya çıkarak kendini göstermeye başlayan sorunlardan olmaktadır. Böyle durumlarda uzman diş hekimi kadar kolay olan bir işlem ile yapılan implantlar yerinden çıkarılmalıdır.

İmplant Neden Kaynamaz

İmplant Neden Kaynamaz

İmplantın Kaynama Süresi Ne Kadar?

Bu bölgelerde kemiğin iyileşmesini takiben yeni bir implant konulması gerekmektedir. İmplant konduktan sonra minimum 3 ay kaynama süresi vardır .  Bu bekleme süresi boyunca akrilik malzemeden yapılan bir geçici diş ile beklenebilir. Ancak bilinmesi gerekmektedir ki, 2’den fazla implant uygulaması yapılan hastalarda arta kalan implantlar protezlerinde de yeniden tasarlanması sonucunda hizmet vermeye yeterli olmaktadır. Bunların dışında iyi bir uzman doktor tarafından yapılan gerekli muayeneler neticesinde implant uygulamalarına engel ya da sorun olacak durumlar vardır. Bu durumlar saplandığında seçilen vakalarda doğru teknik il uyum çap ve aynı zamanda boyda implant yerleştiğimi yapıldıktan sonra böyle sorunlarla karşılaşmak çok düşük bir ihtimal olmaktadır.

İmplant Kaynamaması Durumunda İmplantın Çıkartılması

İmplant işleminin yerinden çıkarılması diş çekimi işlemleri ile hemen hemen aynı olmaktadır. Çenede yeni kemik oluşumları beklendikten sonra o bölgelerde yeniden implant tedavisi yapılabilmektedir. İmplant sayısı yeterli farklı bir planlama işlemleri de yapılabilmektedir.

Kaynamayan İmplant Tekrar Yapılır mı?

Evet eğer bazı sebeplerden dolayı implant kaynamaz ise hekim tekrar implant operasyonunu tekrarlayarak implantın kaynamasını deneyebilir. Diş implant uygulamaları ve çene kemiği birbirine problemsiz olan bir şekilde kaynaşır, osteointegrasyon tamamlandıktan sonra implant üstü protezler kısa sürede takılır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 6 )

 • Büşra

  İmplant vida mı yuttum bir sıkıntı olur mu

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Büşra, hayır implant yutman kayda değer bir sıkıntı oluşturmayacaktır.

  • Hülya

   Implant vidasını hangi asamadayken yuttunuz acaba. Zaten fobim var bunları duyunca ben benden gidiyorum

 • Ebru

  Merhabalar. Ben implant yaptırdım yaklaşık 1 ay evvel ama diş eti dili örtmğyor aksine geri çekiliyo. Şuan baya kötü görünüyo. Ne yapılabilir bu durumda ?

  • Implant dental

   Merhaba Ebru Hanım,

   Muayene olmanız bu durumda şart efendim.

 • Simsek

  Merhaba

  Komple agzimi yaptirmak istesem ne kadar implant gerektirir ve ortalama fiyatlari nekadardir?
  ( cekilecek olan dis ve yerine takilacak olan implant)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir