+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

İmplant Uygulaması

İmplant uygulaması, iki aşamalı tedaviden oluşmaktadır. Bu tedavinin ilk aşamasında cerrahi operasyon ile hastanın çene kemiğine implantın yerleştirilmesi sağlanır. Titanyum implantın cerrahi operasyonu sona erdikten sonra, kemikleşmenin tamamlanması 1 ile 3 ayı bulabilmektedir. İyileşmesini beklediğiniz dişiniz için ikinci aşama ise üst yapıların tamamlanmasıdır. Zirkonyum olarak adlandırılan protez dişler ikinci aşamada tamamlanır. Yapıştırma ya da vidalama olarak iki yöntemi olan ikinci aşamada, bu yöntemlerden biri tercih edilerek, titanyum diş oturtulur ve implant tedavisi tamamlanmış olur.

Günlük yaşamı etkileyen dişlerde yaşanan sorunları gidermek için tercih edilen diş tedavi yöntemleri arasında bulunan implant uygulaması yüzde 97 oranında insan vücuduna yan etkisi olmayan ve alerji oluşumuna neden olmayan özellik taşımaktadır. İmplant uygulamasında kullanılan titanyum maddesi kemik ile tam bir uyum sağlamaktadır. Günümüz teknolojisi ile de çene kemiği için en iyi tedavi yönteminin implant olduğu kanıtlanmıştır.

İmplant diş tedavi yönteminin uygulanabilirliği ise kişinin çene kemiğinin kalitesine ve miktarına bağlıdır. Kemik gelişimini tamamlamamış olan hastalarda tedavinin uygulaması yapılmamaktadır. Bayanlarda 15-16, erkeklerde 17-18 yaş sınırının üstündeki herkese tedavi uygulanabilmektedir. İmplant uygulamasının üst sınırı bulunmamaktadır. Çok ileri yaşlarda olan hastalara da uygulanması mümkün olan bir yöntemdir. Genel olarak sağlık durumu iyi olan kişiler, çene kemiğinin yeterli kemik miktarına sahip olan ileri yaşta hastalara dahi tedavi uygulaması yapılmakta ve herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Yorum Bulunamadı

Yorum Yazın

Whatsapp Destek Hattı
Mesaj Gönder