+90 (216) 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr |

İmplant Üstü Zirkonyum Diş

Doğuştan sahip olduğumuz dişlerde zamanla aşınma ya da bozulma görülebilmektedir. Bu durum yaşam kalitesini etkilemektedir. Dişlerde oluşan rahatsızlıklar nedeniyle diş kayıpları, estetik diş kaplama yöntemleri sayesinde giderilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca dişlerde renk değişimi olması, aşınma ya da bozulmalar için de ağrısız diş kaplama yöntemleri tercih edilmektedir. Diş kaplama yöntemleri arasında olan İmplant üstü zirkonyum diş yer almaktadır.

Zirkonyum diş, beyaz renkli olması, sıcaklığa karşı dayanıklılığı, ışık geçirgenliğine sahip olması sayesinde şeffaf görünüm sağlaması, alerji yapmaması nedeniyle tercih edilmektedir. Metal desteği olmayan kaplama olarak bilinen zirkonyum diş kaplaması doğal görünüm sağlamaktadır. Işığı geçiren yapısı sayesinde ise diş etinde koyu renk oluşumunu neden olmamaktadır. Bu nedenle orijinal dişe yakın bir görünüm sunmaktadır.  Genelde implant tedavisi sonrası daha tercih edilmektedir.

Metal desteği olmayan bir kaplama türü olduğu için, zirkonyum diş metale alerjisi olan kişiler için ideal olan bir kaplamadır. Tercih edilmesindeki önemli etkenlerden bir diğeri ise diğer metallerle kıyaslandığında sıcaklığa ve korozyona dayanıklılık göstermesidir. Şeffaf görünümü sayesinde ise diş eti kenarlarına uygunluk göstermektedir. Havada ya da sıvı içerisine girmesi durumunda oksitlenme yaptığı için korozyonlara karşı kuvvetlilik yaratmaktadır. Bu nedenle zirkonyum diş tedavisini uygulatacağınız yer de önemli olmaktadır.

Zirkonyum diş tedavisinin uygulaması ise, kişinin dişinden ölçü alınır ve hastanın dişinin mum modeli hazırlanır. Zirkonyum oksit bloğu aşındırılma yöntemi ile dişin yapısı hazırlanır. Aşındırılması sağlanan yapıya, uygun olan renkte seramik yerleştirilir. Cerrahisi yapılacak zirkonyum diş hazır hale getirilir.

Zirkonyum Diş Fiyatları için Tıklayınız

Yorum Bulunamadı

Yorum Yazın

Whatsapp Destek Hattı
Mesaj Gönder