vucudun implant reddetmesi

Eksik olan dişlerinizin yerine implant tedavisi uygulamasını yaptıracaksınız ancak ilerleyen zamanlarda yada kısa bir süre sonra vücut tarafından reddedileceğinden korkuyor musunuz? İşte en çok merak edilen konulardan bir tanesi de implant tedavisinden sonra vücudun tepki vermesi ve tedaviyi kabul etmeme durumunun olup olmayacağı olmaktadır. Bizlerde merak ettiğiniz bitin konular büyük bir incelikle siz sevgili ziyaretçilerimiz için bir derledik.

Vucudun İmplantı Reddetmesinin Başlıca Nedenleri Nelerdir?

  • İmplant operasyonu süresince sterilizasyona önem göstermeme
  • İmplant operasyonu sonrasında sıgara v.b. enfeksiyon oluşturabilcek etkenlere maruz kalma
  • İmplant yapılmadan önce kemiğin yeterli olmadığı durumlar veya enfeksiyonu geçmemiş kemiklere yapıldığı durumlar
  • Kaynama süresi dolmadan diş yüklenip yeterli iyileşme sağlanmadığı durumlarda

vucudun implanti kabul etmemesi söz konusu olacaktır.

İmplant tedavilerinde titanyum kullanılmaya başlaması ve bunun yanında ise yüzey özellikleri konusunda da yapılan uzun araştırmalar sonucunda titanyum insan dokusunun büyük oranda dostu olduğunu bildirmektedir. Bunlara göre ise titanyum insan dokuları ile birebir aynı olmasından dolayı beklenmeyen ve aynı zamanda ise istenmeyen bir sorun ve problem çıkarmaz. İmplantın vücut tarafından reddedilme olasılığı, yani kısacası ise doku reddi oluşması bu aşamalarda ise söz konusu olmamaktadır. Fakat bilinmesi gereken bazı noktalarda bulunmaktadır.

vucudun implanti kabul etmemesi

Bunlar ise, implantı sarmış olan kemikleri erimesi ve zamanla eski haline gelmeyecek olmasına neden olan bir takım durumlar da yaşanmaktadır. Bunlarda ağız temizliğine, bakımına ve en önemlisi olarak ağız hijyenine dikkat edilmemesi, gerektiğinden fazla alkol ve bunun yanında sigara kullanımı gibi etkenler başlıca gelmektedir.

İstanbul implant olarak vucudun implantı reddetmesi durumunda implantı tekrar ücretsiz tekrarlamaktayız.

Bunlara bağlı olarak da implant gelecek zamanlarda bir ihtimal de olsa kaybedile bilmektedir. Bunlara neden ve sebep vermemek için düzenli olarak diş hekiminize aylık ya da gerekli görmüş olduğu süre zarfında kontrollerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Bu sayede ise implantlarınızın ömrünü uzatarak gelecek zamanlarda oluşabilecek olan sorunların ve problemlerinde kısa sürede önüne geçebilirsiniz. Bunlardan başka implant tedavisini vücudun reddetmesi durumu, diş hekiminizin yeterli bilgiye sahip olmaması ve sizlere gereken tedavi şekillerini uygulamamış olmasında kaynaklı olmaktadır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir