vucudun implant reddetmesi

İmplant tedavisine ve aynı zamanda cerrahi müdahalesine, engel olan ve bunun yanında implant cerrahisinde özel bir uygulama yapılması gereken hasta kişilerin başında mutlaka diyabetik hastalar gelmektedir. Bilinmesi gerekmektedir ki düzenli kontrol edilen diyabetik bir hastaya implant yapılmasında hiçbir engel olmamaktır ve yan bir etkisi de yoktur. Diyabet hastaları da implant tedavilerini rahatlıkla yaptırabilirler.

Diyabet İmplant İçin Engel mi?

Fakat bilinmesi gereken bir noktada bulunmaktadır buda; Diyabet kontrolleri yetersiz ve tam olmayan hastalarda iyileşme süreçleri geç ve aynı zamanda güç olacağı için implant uygulama tedavileri konusunda mutlaka implant yapacak olan uzman diş hekimi diyabet hastasının metabolizma uzmanı doktorunun mutlaka birlikte çalışmaları gerekmektedir. Bu engel ve sorunlara örnek olacak diğer bir durumlar hastanın aşırı derecede sigara kullanımı olmaktadır.

Sıgara İçmek İmplantı Etkiler mi?

Aşırı sigara kullanan hasta kişilerde implant tedavisinin başarı oranları ve iyileşme süreci içmeyen hastalara göre daha belirgin bir şekilde düşüş göstermektedir.

Bunların dışında bilinmesi gereken bir noktada kemik metabolizmasını etkileyen ve aynı zamanda ilaç kullanan bireylerde implant uygulamalarında bir takım değişiklikler ve farklılıklar yapılması gerekli olmaktadır.

Bu hastaların doktorları ile birlikte konsültasyon yapıldıktan sonra implant tedavisi için ilk adım atılmış olacak ve gerekli çalışmaların kısa sürede başlaması beklenmektedir.

Kalp Rahatsızlığı İmplant Olmanıza Engel Olacaktır.

İmplant tedavisinde cerrahi uygulamalara engel olabilecek ve aynı zamanda sağlık sorunlarının başında ana sorunları ve problemleri olan hasta kişiler, bu aşamada özellikle ileri derecelerde kalp rahatsızlığı olan hastalar gelmektedir. Bu hastalar herhangi bir cerrahi işlem uygulamaları bu gibi hastalara uygun ve yeterli olmayacağından implant tedavisi de bu gibi hastalara kesinlikle uygulanması yapılmamaktadır. Eğer sizlerde implant tedavisi uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız ve bazı sağlık sorunlarınız varsa mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 3 )

 • Ahmet aydemir

  Hocam iyi akşamlar ben bugün Mecidiyeköy de dent house isimli bir klinik te muayene oldum doktor çene kemigimde ileri derecede kemik erimesi olduğunu implant uygulamanın mümkün olmadığını söyledi uzun zamandır internet üzerinden implant araştırması yapıyorum gördüğüm kadarıyla en açık şekilde fiyatını yazan ve fiyatları En uygun olan sizsiniz size muayene olmak istiyorum ancak Çekmeköy bize oldukça uzak gündüz çalışıyorum akşamları da burdan gelene kadar kapanıyor

 • Abit yaz

  Hayırlı geceler hocam aydın nazilliden yazıyorum ve saat gecenin 02:08 bu saatte yazmamın nedeni komple alt ve üst çene İmplant yaptırmam ve üst çene de hiç sıkıntı yaşamadım bundan 1 ay önce İmplant ın ön alt çene bir İmplant çıktı dr kaynamadıgını söyledi bu gecede diğeri çıktı dr hakkında ne yapmam gerekir veya tekrar yapılır mı saygılar

  • Admin

   Merhaba,
   Şimdi muhtemelen alt çene ön bölgede kemik bir miktar eridiğinde bile implant takılması problemli duruma gelebilir.
   Bu aşamada ne yapmak gerekir. Bu implant çekan bölgelere tekrar implant yaptırmak istiyorsanız; bu implant çıkan bölgelerin bir
   anestezi yapılarak kürete edilmesi temizlenmesi gerekir. Gerekiyorsa kemik greftide uygulamak gerekir. Bazı durumlarda bu 3 işlem aynı anda yapılabilri. Bazı
   durumlarda da önce bölgenin küretajı ve greft uygulaması yapılır. Sonrasında implant uygulanır. Bunun değerlendirmesini Siz doktorunuza bırakınız.
   Benim tavsiyem budur. Nadiren implantaların kaynamadığı durumlar olabilir.
   Önemli olan doktorunuzun bu problemi çözmesidir.
   Saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff- UK)

   GSM: 0533 395 89 89
   Tel.: 0216 641 45 15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir