implant nasıl sabitlenir

Merak edilen konulardan bir tanesi de günümüzde yaygın bir şekilde diş hekimleri tarafından yapılmaya başlayan diş implant nasıl sabitlenir sorusudur. Bunlar göre bizlerde sitemizde siz değerli ziyaretçilerimiz için titizlikle ve aynı zamanda özenli bir araştırma yaptık. Aradığınız her şeyi webi sitesi adresimizde bulabilirsiniz. Uzman doktorumuzdan bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

implant nasıl sabitlenir

Artık günümüzde çok sayılarda ortodontist dişleri harekete geçirmek için genellikle mini-implant kullanılmaktadır. Aynı zamanda yerleştirilme işlemleri yapıldıktan sonra implantların yaklaşık olarak ne zaman yükleneceği en sık rastlanan sorulardan bir tanesi olmaktadır. Bu aşamalarda amaç, yüklenmiş olan mikro-implantların stabilitesini ve aynı zamanda ise kemiklerin bu yüklemeye vermiş olduğu cevabı incelemek gerekmektedir.
Bialveoler diş çıkıntılarına maruz kalan ve bunu yaşayan hastalarda ön dişlerin geri çekilmesinden sabitleme işlemleri sağlanması için genellikle mini-implant kullanımları gerekmektedir. Bunlara göre, mini-implant vidalarının, hastaların ön dişlerinin geri çekilmesinde kullanılmaktadır ve buna göre hastalarda mutlak sabitleme sağlandığı görünmektedir. Aynı zamanda üst çene azıdişlerinde de distal hareket etmeye başlayarak net şekillerde araya girmeler meydana gelmektedir. Bunlarda genel olarak altçene ve azıdişlerinde yapılarak kesin çözümler elde etmenizi sağlamaktadır.
Mini vida sabitleme işlemlerinde, genç ve aynı zamanda yetişkin olan hastalarda mini-vidaların bimaksiler protrüzyon tedavileri için çok etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda etkili şekillerde bir sabitleme aracıda olduğu ve kesici olan bütün dişlerin çekilmelerinde ve aynı zamanda dikey kontrol açısından da başlığa kıyasla daha etkin olduğu tanısına varılmaktadır. Bunlara göre ise bu hastalarda yapılan araştırmalarda mini vidalama işlemleri kesin çözümler sağlayarak daha etkin sonuçlar ortaya koymaktadır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir