implant dişlerin bakımı

İmplant diş tedavisi sonrasında temizliği nasıl yapılmaktadır, implantların bakımı nasıl yapılmaktadır? Sizlerde bu soruların cevaplarını arıyorsanız aradığınız her şeyi yazımızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

İmplant tedavilerinin temizliği ve aynı zamanda bakımları, başarı ve uzun ömürlü yani hastanın uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmasını sağlaması için bunlar çok iyi şekillerde yapılması gerekmektedir. Hastalarda implant tedavilerinin uzun ömürlü sorunsuz olması için dikkatli bakımları yapmaları gerekmektedir.

Bunlar ise hastaların ağızlarına yapılacak olan özel bakımları diş hekiminiz sizlere detaylı ve açıklayıcı bir şekilde sizlere anlatacaktır ve bu aşamalarda ise sizlerin de temizleme ve bakım işlemlerini gerektiği gibi yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ise istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya gelebilirsiniz.

İmplantırınızı doğal dişleriniz gibi özenle ve temiz tutmanız gerekir. İmplantlar kaynadıktan sonra doğal dişlerinizde olduğu gibi bir enfeksiyon sonrası düşebilir.

Bilinmesi gerekmektedir ki implant tedavileri çok zor ya da uğraştırıcı bir işlem olmamaktadır. Aksine kendi dişlerinizin bakımları ve temizliği ile çok bir fark yoktur arasında. Ama bilinmesi gerekmektedir ki bazı durumlarda ise, ulaşılması zor ve aynı zamanda daha güç olanları olmaktadır, bunların ise değişik ve farklı yöntemlerde temizliği ve bakımı mümkün olmaktadır.

Hastaların implant tedavilerinden sonra mutlaka temizliğine ve bakımlarına özenli davranmaları gerekmektedir.

implant dişlerin-temizligi

Bunların yanında ise implantların ağız içinde bulunan yabancı bir cisim ve madde olduğunu söylemek gerekirse, temizleme işlemlerinin en az kendi dişleriniz kadar bakıma ve temizliğe ihtiyaçları olduğunu hiçbir zaman unutmamanız gerekmektedir.

  1. İmplantların temizliği normal dişler ile aynıdır.
  2. İmplantların bakımlar yine normal dişlerin bakımı gibi hassas olmalıdır.
  3. İmplantların ağız için enfeksiyondan uzak tutulması gerekir
  4. İmplant yaptıran hastalar her 6 ayda bir dişlerini kontrol ettirmelidirler.

İmplant diş tedavilerinde temizlikleri ağızda bulunan normal dişlerin temizliği ile genellikle aynı olmaktadır. Sabah akşam fırçalamak, eğer ki diş hekiminiz gerek gördüğü takdirde ağız çalkalama suyunun da kullanılması gerekmektedir. Bu aşamalarda ise en önemlisi ve aynı zamanda dikkat edilmesi gereken konu başarılı ve sorunsuz bir tedavi için mutlaka düzenli bir ağız bakımının yapılması gerekmektedir.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir