implantyararlari

Merak edilen konulardan bir tanesi de implant diş tedavilerinin doğal bir görünüme sahip olup olmaması olmaktadır. Bizlerde siz sevgili ziyaretçilerimiz için kapsamlı bir araştırma yaptık aradığınız her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

İmplant Tedavisi İle Doğal Bir Görünüm Mümkün

İmplant diş tedavilerinde doğal bir görünüm sağlamasına yardımcı olan implant diş köklerinin üzerine yapılan ve porselen esaslı dişler olmaktadır. Bu konuda ise özellikle ön dişler grubunda yer alan bu tarz tedaviler ve aynı zamanda ise uygulamalar implant tedavisi yapılan dişlerin olduğundan daha doğal olmasını sağlamaktadır ve kendi dişlerinizden farklı olmamaktadır. Bu aşamalarda ise özellikle zirkonyum kaplama bazlı protezler daha doğal estetik ve bunların yanında daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar ve ön dişler içinde büyük bir oranda tercih edilmektedir.

Doğal Dişler İçin Protez Kalitesi Çok Önemli

Azı dişlerin olduğu bölgelerde ise doğallığı yakalamak için zirkonyum diş bazlı protezler daha kullanışlı ve sağlıklı olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı ise bu dişler görünmezler hem de bu dişlerin besinlerin çiğnenmesi ve öğütülmesi işleminde diğer dişlere göre de çok daha fazla çalıştıkları bilinmektedir. Bu nedenlerden dolayı ise az dişleri titanyumdan oluşan protez dişlerin kullanımı çok daha uygun ve yerinde bir işlem olacaktır. Bu aşamalarda ise implant tedavisini yaptıracağınız uzman diş hekimleri sizlere gerekli olan bütün bilgileri verecektir.

implant nasıl görünür

implant nasıl görünür

İmplant uygulamaları ön dişlere yapılacaksa implant da bulunan alt yapısının gözükmemesi mümkün değildir. Bu aşamalarda fakat bunların üzerine kullanılan ve abandonment adı verilmiş olan parçaların bazı zamanlarda sıkıntıların ve bazı sorunlarında kendini gösterdiğinin bilinmesi gerekmektedir. Ama artık günümüzde bunlarında bir çözümü bulunmaktadır. Bu da kompozit esaslı maddelerden yapılan malzemeler üzerine ise yapılan dişlerin altında röfle vermeyerek çok daha doğal ve estetik bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 1 )

  • Mehmet

    merhabalar hocam dişlerimin neredeyse 3 te 2 si çürük üst damağım da 3 tane alt damağım dada 3 sağlam var implant yaparsak ortalama maliyet ne olur saygılarım la

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir