implant cesitleri implant dis cesitleri

Günümüzde ağız tedavilerinde implant önemli bir yere sahip olmaktadır ve buna göre de implant nasıl üretilir sorusu her zaman merak konusu olmaktadır. Buna göre implant teknolojisi bütün dünyada kabul edilen ve üzerine de oldukça yatırımlar yapılan bir sektör olmaktadır. Sonuç olarak implantlar kullanım amaçları ile geliştirilmiş bir ürün olmaktadır ve ülkemizde de oldukça fazla kullanılmaktadır. Kullanımları giderek artmaya başlarken üretimleri de bu hızla devam etmektedir ve üretim arttıkça da rekabet atmaktadır. Bu rekabetlerin sonucunda da bütün firmalar ürünlerin de ve tasarımların da her zaman için farklılıklar sunarak piyasada ki paylarını yükseltmektedir.

Diş implantları genel olarak cnc makinelerinde üretilir, ardından gama ışını ile sterilizasyonu yapılır ve steril paketlerde hekimlere sunulur.

  1. İmplantlar cnc’de üretilir.
  2. İmplantların malzemesi titanyum grade 4 veya zirkonyum olabilir.
  3. implantlar steril paketlerde hekime ulaştırılır.

İmplant tüketici kesimi doktorlardır ancak doktorlar ise bu İmplantları bütün hastalarına uyguladıkları zamanlarda hastalarda dolaylı yollardan tüketici olmaktadır. Bunun neticesinde ise bütün hastalar kendilerinde kullanılan implant nasıl üretilir ve implantların kalitesini merak etmektedir. İmplantlar vücuda bir fonksiyonu görmesi amaçlı olarak icat edilmektedir. Dişlerde de çarkın birer dişlisi gibi çene kemiğinde yer almaktadır. Bu ise dişlerinden birisi kaybettiğimiz zamanlarda o dişlinin de fonksiyonunu yapabilecek yeni bir dişliye de ihtiyaç bulunmaktadır. Bunun nedeni ise vücut boşlukları kabul etmez ve hemen yerini doldurmak istemektedir. Dişler ise bu noktada boşluklara doğru kayma yapar ve sorunlar bu noktada başlar. Diş kayıplarının hemen ardından ise o eksikler diş yerine koymak gerekmektedir. Aynı zamanda eski zamanlardan bu yana kadar insanlar eksik olan dişleri yerine koymak için de protezler gelişmektedir ve en etkili şekillerde uygulanmaktadır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir