vucudun implant reddetmesi

Diş hastaları arasında en çok merak edilen konu hiç şüphesiz olarak diş implantların dişin yerini tutar mı sorusu olmaktadır. Buna göre diş çekimlerinin sonrasında oluşan bütün boşluklar çiğneme, konuşma ve aynı zamanda ise estetik sorunlar neden olmaktadır. Çiğneme esnasında ise yeterli olmaz ve mide ayrıca sindirim sisteminde bazı sorunlar oluşmaya başlar. Bu noktada çene kemiklerinin düzgün şekillerde çalışmamasına ve aynı zamanda ise eklem ağrılarına neden olmaktadır. Tek taraflı olarak da çiğneme söz konusu olduğundan dolayı da yüzün bir tarafının da çökmesine ve yaşlı bir görünüme neden olmaktadır.

İmplantlar Diş Kadar Sağlam mı?

Diş İmplantları veya dental implantlar kemik içine yerleştirilen vücudumuz ve kemik ile son derece uyumlu olan titanyum vida kök olmaktadır.

Diş çekimlerinin sonrasında kemik çok hızlı erir ve bunan neticesinde yeterli şekillerde kemik bulunamazsa eğer yeniden kemik oluşturmak için de ilave ameliyatlar uygulamaları gerekli olmaktadır.

Bu nedenle de en kısa süreler içerisinde çekim yapılan bölgelere diş implantların yapılması gerekmektedir.

Diş İmplantları veya dental implantlar görüntü ve hisleri itibari ile doğal dişler gibidir dişin yerini tutar mı sorusuna tam karışlık verirler hiçbir farklılığı bulunmamaktadır. Diş implantları kişilere uygulandıktan sonra herhangi bir yiyeceği rahatlıkla tüketebilir, gülebilir ve konuşabilirsiniz.

Dental implant uygulamaları ile de kemiklerin erimesi durmaktadır. Yüzün çökmesi kısa sürede ve en etkili şekillerde genç bir görümde yüzlerde kendini belli etmektedir.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 16 )

 • Gülnur

  Merhaba hocam.
  Benim üstteki 3 dışım yok çektirdim. Isırmak hayal gibi benim için. İmplant ana dış gibi ısırmayi gerçekleştirir mi herhangi bir zorluk gösterir mi

  • Implant dental

   Merhaba Gülnür Hanım,

   Evet implant operasyonu sonrasında ana dişiniz gibi kullanabilirsiniz.

 • Derman İçler

  Merhabalar Sedat bey size 6 implant yap?lmas? gerekiyor. 4 dis yan yana bos olsa implant olarak kopru olabilirdi ama 2bos dise tek implant olmuyor. Universite hastaneleri ve ozel implant dis kliniklerinde yapt?rabilirsiniz. Buradan bir klinige yonlendirme yapmam?z etik degil ve yasak efendim.

 • Ilhami

  Meraba
  Benim sorum söyle olacaktir
  Benim agzimda hic disim yok
  Komple alt üst implant düsünüyorum
  Ne kadar implant gerekiyo ve dis ve dis eti arasinda bosluk kaliyormu yoksa bitisik mi oluyor
  Bana maliyeti ne kadar olur ve ne kadar bi zamanda yapilir
  Hoscakalin

  • Admin

   Merhaba,
   Alt – üst çenede hiç diş yoksa, çene kemiklerinin de uygun olması halinde, sabit köprüler yapabilmek için alt çeneye 6 adet ve üst çeneye de 6 adet implant takıp üzerine sabit köprüler yapılabilir. Üzerine takılan dişler de 28 adet zirkonyum diş olacaktır.
   Sabit yapılan köprülerin görüntüsü aynı kendi dişleriniz gibi gözükür. Arada açıklık olmaz.
   Toplam masraf da aşağı yukarı 25.000 TL civarında olacaktır.
   Saygılar,
   Diş hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • Muharrem

  Merhaba hocam .rusya da calısıyorum ve ımpant yaptırmayı dusunuyorum…bugun tomografısını cektıler…..turkıyede 15 gunluk ıznım var agustosta…acaba fılmı sızın maıle atsam bakabılırmısınız …Ayrıca 15 gunde ımpant yapabılırmısınız?

  • Admin

   Merhaba Muharrem Bey,

   15 günlük süre çok uygun bir zamandır. Sizin de söylediğiniz gibi panoramik filminiz varsa bize mail atabilirsiniz.
   Bir değerlendirme yapıp ben Sizi bilgilendiririm.
   Siz filminizi
   ufuktosun@yahoo.com
   adresine mail atarsanız.
   Görüşmek üzere.
   Ufuk Tosun

 • Hakan

  Hocam selamlar. İmplant olmayı düşünüyorum ancak iğne yaptırmaya bile çekiniyorum. İmplant ta ağrı olurmu ? olursa derecesi nedir.

  • Admin

   Merhaba Hakan Bey,
   Siz diş çektirdiyseniz, implantı yapılmasında herhangi bir sorun yaşamazsınız.
   Aynen diş çeker gibi implant takılacak bölgeye anestezi yapıyoruz. Tabiki öncesinde lokal anestezik sprey yapıyoruz.
   İğnenin battığını hiç hisstmezsiniz.
   İmplant takılırken kesinlikle ağrı olmaz. ertesi günlerde çok nadiren ödem (şişlik) yapabilir. Herkeste, her durumda olacağı anlamına gelmez.
   Hiç telaşa gerek yok, gönül rahatlığı ile taktırmanızı taksiye ederim.
   İmplant takma işlemi çoğu durumda diş çekme işleminden daha rahat geçer. Biz Alman malı (Nanoplant HÖCHST) implantlarını kullanıyoruz. İmplant fiyatlarımız da çok uygun
   Tanesini 1250 Tl.dan yapıyoruz.
   Düşünürseniz bizi aşağıdaki telefon numarasından ulaşabilirsiniz.
   Saygılar,
   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • Atakan

  Merhaba, benim merak ettiğim implant fiyatına protez diş dahil midir? yoksa sadece kemiğe takılan kökün fiyatımıdır. tedavi ücreti için kredi kartlarına taksit imkanı varmıdır. muayene ücretiniz ne kadar. bilgi verirseniz sevinirim.

  • Admin

   Merhaba,
   İmplant fiyatına dahil olan kısmı implantla ilgili olan kısmıdır. İmplant, abutment, iyileşme vidası, ölçü postu ve laboratuvar analoğudur.
   Üzerine takılab dişler standart değil, hasta porseln diş isteyebilir, zirkonyum diş isteyebilir veya implantlar üzerine hareketli protez yapılıyor olabilir.
   Nasıl diş yapılacağına göre fiyatı değişecektir.
   Durum bu şekilde.
   Saygılar,
   Diş Hekimi,
   Ufuk Tosun, BDS, MScD

 • Emine akdeniz

  Merhabalar. 9 ay önce yaklaşık 1.5 yıl boyunca diş teli kullandım. tel kulanımı sonrası dokturum damaklık yada farklı bir tedavi sonra uygulama vermedi ve ön dişlerimlerimin her iki tarafında bulunan dişler yamuldu. sağ tarafında bulunan dişimin kökü olmadığından tekrar içeri kaydı ve sol taraftaki diş ön düşlerimle birlikte kayarak smetrik olmayan bir görüntü oluşturuyor. ben sadece bu iki yamuk dişime ( ön düşlerimin yanınlarındaki dişler ) implant yaptırmak istiyorum.. bu durum mümkünmüdür ve maliyeti ne kadar olacaktır.. ? şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

 • Tuncay

  Merhaba hocam, ben sol üstteki sondan 2. dişim Porselen kaplama idi, altındaki diş kırılınca çekilmesi gerekti çektiler. 3 lü köprü yaptırmak istiyorum. Sağındaki diş sapa sağlam ama solundaki diş bayağı bir dolgulu ve kötü bir görünümü var, onu feda etmekte sıkıntı görmüyorum ama diğer sağlam dişimde kaplama olacak yok yere. Maliyet açısından 3 lü köprü yaptırmak istedim fakat 2,5 yıllık porselen dişim çöpe gidince ucuz etin yahnisi misali tekrar dişçideyim. Acaba sadece çekilen dişime mi implant yapmalıyım yoksa 3 lü köprü mü yapmalıyım. Fiyat açısından da bir implant ile 3’lü köprü fiyatı verebilir misiniz?

 • Suat

  hocam kolay gelsin;
  Implant dış uygulaması çok önce cekilen dişlerin yerine uygulanabilrmi,su anki güncel fiyatları nedir,teşekkürler.

 • Zeynel

  hic disi olmayan hastaya implant nasıluygulanır ne kadar saglıklı olur ortalama masraf nedir

  • Admin

   Kemik durumu uygun ise, yapılabilir.
   Üzerine takılacak dişleri de sabit olsun istersek;
   12 adet implant takmak ister.
   ortalama 20.000 TL civarında masraf olur.
   Saygılar,

   Diş Hekimi
   Ufuk Tosun, BDS, MScD (Dental Implants, UWCM, Cardiff- UK)
   GSM: 0533 395 89 89
   Tel.: 0216 641 45 15
   E-mail: ufuktosun@yahoo.com
   Adres:
   GÜVEN 1 İŞ MERKEZİ
   Mimar Sinan Mah. Bosna Cad. No: 4, Kat: 2, Da: 5
   ÇEKMEKÖY / İST.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir