implant

Diş eksikliği çeken hastalar kemik durumunu her zaman bilemeyebiliyor ve akıllara implant kimlere yapılır sorusu geliyor. İmplant tedavilerinde ister tek bir diş olsun istenilirse de birden fazla diş olsun, eğer implant uygulaması yapılması için istenilen miktarda kemik varsa, bütün durumlarda bu tedavi şekli uygulanabilmektedir.

implant kimlere uygulanır

 

Bütün hastalara bu tedavi uygulanır mı?

İmplant uygulamalarında vidalar belirli kalınlıklara ve genişliklere sahip olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı implant uygulanması yapılacak bölgelerde, çene kemiklerinin, bu implant vidaları kabul edecek yükseklikte ve aynı zamanda da genişlikte olması gerekmektedir. Bulunan kemiklerin yapısı ve kalitesi implantın başarı oranını büyük oranda etkileyen faktörlerden bir tanesi olmaktadır. Aynı zamanda tedaviden önce ve implantın ağızda kaldığı süre boyunca diş etlerinin tamamen sağlıklı ve başka sorunlara neden olmaması gerekmektedir. Bilinmesi gerekmektedir ki hasta kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu sürece implant uygulamasını da engelleyecek olan başka bir durum söz konusu olmamaktadır. Aynı zamanda genel sağlık durumu iyi olan ve başka ciddi bir hastalığı olmayan bütün kişilerde implant tedavisi uygulanabilir. Bu aşamalarda ancak kemik yaşlarını tamamlamamış olan genç hasta kişilerde uygulanması tercih edilmeyebilir.

4 Adımda implant kimlere yapılır?

 1. 20 yaşını geçmiş yetişkin bireyler.
 2. Yeterli kemik yoğunluğu ve kalınlığı uygun olanlar.
 3. Kontrol altında şeker, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıkları kontrol alabilen hastalar.
 4. Sabit olmayan protezleri kullanamayan hastalar implant yaptırabilir.

İmplant tedavisinin bütçenize uyup uymadığını öğrenebilmek için implant fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz.

İmplant tedavisi hangi hastalarda avantaj sağlar?

Alt çenesinde ki bütün dişlerini kaybetmiş olan ve aynı zamanda protez taşıyan hastalarda büyük oranda avantaj sağlamaktadır. Gelecek zamanlarda daha sağlıklı, kaliteli ve aynı zamanda sorunsuz bir yaşam sunmaktadır. Bu hastalarında protezlerin hareketliliğinden kaynaklı olan şikâyetlerini, sürekli yaşanan ağrıları ve iyi çiğneyemeyerek öğünlerin öğütülmemesi şikâyetlerinden hastaları kısa sürede kurtarır. Bu tip hastalarda implant tedavisi bütün bu sorunları ortadan kaldırarak kemiklerin olası erimelerinin de önüne geçmektedir. Aynı zamanda sadece alt çenede değil üst çenedeki bütün dişlerini kaybetmiş belirli kemik yaşı bulunan bütün hastalarda da bu uygulama rahatlıkla yapılabilmektedir.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 2 )

 • Dilara

  Merhaba
  Tek Dişime İmplant Uygulaması yaptırmayı düşünüyorum ne kadar sürede biter.

  Teşekkürler

  • Admin

   Merhaba Dilara,
   Tek dişi ilgilendiren implant uygulamalarında tedavi süresini ortalama 2 ay gibi düşünebilirsiniz. Bazı durumlarda (kemik dokusunun densitesine) bağlı olarak bu süre 3 aya kadar çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir