dis eti iltihabi implant

Diş eti iltihabı ve buna benzer nedenler ile dişlerini kaybetmiş olan hastalar için implant tedavilerinin uygulanmasında bir takım kurallar ve aynı zamanda ise sınırlandırılmalar bulunmaktadır.  Aradığınız bütün bilgileri yazımızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu aşamalarda ilk olarak dişlerini kaybetmesinin ilk nedeni diş eti olan hastalarda, ilk olarak implant tedavisinden önce diş eti iltihaplanmalarının tedavi edilmesi ve bu hastalığın bir daha tekrar etmemesinden emin olunması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, diş eti hastalıkları implant tedavisinin çevresinde de iltihaplanma neden olacağı için implantların da daha uzun zaman boyunca sağlığını olumsuz yönde etkileyeceği bilinmektedir.

diş eti iltahabı durumunda implant

diş eti iltahabı durumunda implant

 

Diş Eti İltihabı Tedavisi Sonrası

Bu tedavinin sonrasında ise hastanın ağzında dişeti iltihabına neden olacak bakterilerin tamamen alınması ve aynı zamanda ise etkisiz bir hale geldiğinden de emin olunması için bazı zamanlarda uzunca bir süre beklemek gerekmektedir. Bu aşamalardan sonrasında ise bir takım mikrobiyolojik testlerle bu oluşan mikropların tamamen yok olup olmadığı kısa sürede ve yapılacak bu test sayesinde anlaşılabilmektedir. Mikropların tamamen ağızdan yok edilmesinden sonra implant yapılması için en uygun koşulların sağlanması gerekmektedir. Bu aşamalarda da ancak peridontal hastalığın implant çevresinde de iltihaba neden olabileceği akıldan da çıkarılmaması gerekmektedir.

Diş Eti İltihabına Yol Açacak 5 Neden

  1. Düzenli diş fırçalamamak
  2. Yemek yedikten sonra diş etileri arasında kalacak yiyecek kalıntıları
  3. Vücut’da bulunan bakteriyal yayılım
  4. Dişiniz üzerinde oluşan plak ( diş taşı )

Bu aşamalarda ise kısacası diş eti iltihapları hastalığı yaşayan ve kaybedilen dişlerin yerine implant tedavisi yapılmadan ilk önce mutlaka diğer hastalığının tedavi edilmesi gerekmektedir. Eğer bu tedavi için diş hekimlerine gittiğiniz zaman bu diş eti rahatsızlığınızı belirtin ve ilk olarak onun tedavisi uygulamasına başlayın. Aksi takdirde yaptırmış olduğunuz implant tedaviniz istediğiniz sonucu vermeyerek gelecek zamanlarda da büyük sağlık sorunlarına ve problemlere neden olmaktadır. Gerekli olan bütün bilgileri ise diş tedavinizi yapacak olan uzman diş hekiminizden alabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir