implant animasyon

Çakma diş diğer adıyla implant diş, kaybedilen dişlerin tedavi edilerek yerine getirilmesi sağlanan ve vücuda yan etki yapmayan, kemiğe dayanma işlemi sağlandıktan sonra doğal diş gibi işlev görmesini sağlayan vida, plak gibi materyallere verilen isimdir. Çakma diş üzerine yapılan işlevler sonrasında doğal görünüme kavuşmaktadır. Tek diş eksikliği meydana geldiğinde sağlam olan dişlere temas etmeden işlem tamamlanır. Ancak tamamen diş kaybı varsa veya kısmi kayıp mevcutsa sabit protezlerle implant yapılır.

Çakma diş halk dilinde implant uygulamasına denen kelimelerden biri.Tahminen vidaya benzeyen implantın çeneye yerleştirilmesi nedeniyle söylenmekte.

Kimlere Çakma Diş ( İmplant ) Uygulanır?

İmplant belirli bir uzunluk ve kalınlık ölçüleri olan materyallerdir. Diş kaybı olan kişinin implant yerleştirilecek bölgenin hacmi ve yoğunluğu uzunluk ve ölçülere sahip olmalı. implant uygulamasının yapılabilmesi için yaş sınırı bulunmaktadır yaş sınırı için hekiminize danışmalısınız. Genel olarak sağlık muayenesinden geçen kişinin rahatsızlık problemi olmaması gerekiyor. Dişsizliğin meydana gelmesinden sonra uzun süre beklememek gerekiyor. Aksi durumda kemik erimesi meydana geldiğinde yapımı zorlaşacaktır.  Genç yaşta olan kişilerin implant tedavisinden yararlanabilmesi için aktif olarak kemik büyümesi ve gelişimi sona ermiş olmalıdır.

çakma diş

İmplantın Ne Kadar Süre Ömrü Vardır?

İmplant içeriğinde titanyum bulunduran bir materyal bulundurur. Bu madde sayesinde çakma dişin çürümesi mümkün olmuyor. Ancak kişinin ağız hijyenine dikkat etmesi gerekir. Dişte çürüme oluşmasa da ağız sağlığına dikkat edilmediğinde diş eti rahatsızlıkları meydana gelir. Diş eti rahatsızlıkları nedeniyle implantta da sorunlar olacaktır. Dişlerin temizliğine dikkat edildiğindeyse ömür boyu kullanılabilecektir.

Tedaviyapılırken anestezi yapılmaktadır. Bu sayede işlem sırasında ağrı hissedilmeyecektir.  Diş tedavisi gerçekleştirildikten sonra kişi soğuk kompres uygulayarak ağrıların ve şişliğin oluşumunu engellemelidir. İmplant tedavisi sonrasında kişinin kaliteli bir yaşam sürmesini sağlayacak olması nedeniyle ileriye dönük olan bir yatırım olacaktır.

Çakma Diş Fiyatları Nedir?

İmplant yani halk dilinde çakma diş fiyatları için güncel implant fiyat listemizi incelemelisiniz. İmplant fiyatları her yıl türk dişhekimleri birliğinin açıkladığı implant cerrahi fiyatlarının üzerine implant materyali fiyatını koymak ile bulunabilir.

 

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum ( 2 )

 • Hacer bakan

  iyi akşamlar. ben arka tarftaki dişlerimi çektirdim bu yüzden çakma diş yaptırmak istiyorum. inpilant ve çakma aynı şeyler mi farklı mı anlıyamadım bir de fiyatlar verilmiş ama bir tane çakma diş fiyatı ne kadar tutar öğrenebilir miyim ?

  • Implant dental

   Merhaba Hacer Hanım,

   Çakma diş ile implant aynı şeydir, toplumumuzda bazı çevreler implant için çakma diş demeyi tercih etmektedirler. fiyatlarını öğrenebilmeniz için kliniğimizi aramanız gerekmektedr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir