Ağızınızda hiç diş yok veya olan çok kötü durumda ise bütün dişlere implant yaptırma fiyatı sizleri ilgilendiriyor implant tedavisi eksik dişlerin yerini doldurmak için yapılıyor. Ancak bazı kişiler bazen öyle durumlarla karşılaşıyorlar ki ağızlarındaki bütün dişleri kaybedebiliyorlar. Oldukça problemli ve zor bir süreç olan bütün dişlerin kaybedilmesi, beslenme sıkıntısından çene bozukluğuna, estetik görüntüden psikolojik problemlere kadar birçok olumsuz durum meydana çıkarabiliyor. Ayrıca diş eti problemleri sebebiyle hızlı bir şekilde bütün dişleri çekilmek zorunda kalan kişiler bu travmayı oldukça zor atlatabiliyor.

Belirttiğimiz sebeplerle bütün dişlerini kaybeden hastalar tekrardan dişlere kavuşmak için implant tedavisi olmak zorunda kalıyorlar. Bu sebeplere bazen kalıtsal rahatsızlıklar bazen de diş çürükleri eklenebiliyor. Bu sebeple oluşan diş kayıpları neticesinde özellikle beslenme ile başlayan sıkıntılar ağız ve çene yapısı başta olmak üzere vücut genelinde çok farklı problemlere yol açabiliyorlar.

Sağlık problemleri bir yanan estetik açıdan da büyük olumsuzluklar getiren dişlerin kaybedilmesi neticesinde yüz kısmında çöküklük, konuşma bozukluğu, çene yapısının değişmesi gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Bunlara psikolojik problemler de eklenin iş içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.

Bütün dişlerin çekildiği veya döküldüğü ağızlarda tam implant tedavisi uygulanır. Bunun için ağız ve diş çevresinin ciddi bir şekilde tetkikleri ve ölçümleri yapılır. İmplant tedavisinin oluşturacağı herhangi bir sıkıntı veya problem olup olmadığına kanaat getirildikten sonra bütün dişler için implant uygulanmaya başlanır. İmplant tedavisi başlayıp bitirilene kadar da takma protez dişlerle hasta hayatını devam ettirmeye çalışır. Bazı durumlarda bu protezlerin altına da implant tedavisi uygulanabiliyor. Diş köklerine konulan titanyum vidalar üzerine protez dişler yerleştirilerek işlem tamamlanır.

komple implant

Bütün Dişlere İmplant Yaptırma Fiyatı

Tam dişsiz ağızlarda tek çeneye altı ile sekiz adet implant uygulaması genelde yeterli oluyor. İmplantın az olması demek sadece maliyet açısından hastayı rahatlatıyor. Yapılan implant adeti arttıkça fiyatı da artıyor. Bu yüzden en ekonomik ve yeterli sayıda imlandı yaptırıp işlemi tamamlamak gerekiyor. Genel olarak implant tedavisi oldukça maliyetli bir işlemdir.

Komple Sabit Diş Yaptırma Maliyeti

Her çeneye kemik durumu uygun ise 6 şar adet implant yapılması gerekir, toplam 12 adet implant yapılır ve her çeneye 14 er adet zirkonyum diş kaplama protezi yapılır.

implant materyal ücreti dahil halini iletişim numaramız veya whatsapp destek ve danışma hattından hızlıca öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte tam dişsiz ağızlara uygulanan implant tedavisi neredeyse bir araba fiyatı tutabiliyor. Ancak ucuza kaçılarak yapılan implant tedavisinde de tedavi süreci sırasında ve sonrasında çeşitli problemler yaşanabiliyor. Bu sebeple implant tedavisinde uzman ve tecrübeli bir diş hekimi ile çalışmak ağız ve diş sağlığı açısından oldukça önem arz ediyor.

İmplant tedavisiyle eksik dişler tamamen yerine konabilirken tedavinin de bazı zorlukları bulunuyor. Tedavi sürecinin uzun sürmesi iyileşme sürecinin de aynı şekilde uzun sürmesi implant tedavisinin sosyal hayata en büyük olumsuz etkilerinden biri oluyor. Ancak bu konuyla ilgili net bilgiyi tedavi olduğunuz klinik veya doktor net bir şekilde size iletecektir. Bu sayede hem implant tedavisi süreci tamamlanmış olacak hem de hasta sağlıklı dişlerine yeniden kavuşacaktır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir