beykoz implant

Beykoz implant olarak sağlık gülüşler için diş hekimi Dt. Ufuk Tosun eksik diş sorununa implantı öneriyor.

Beykoz’da sağlık hizmetleri, devlet hastaneleri ve sağlık ocakları ile yürütülmektedir. Ayrıca Beykoz diş hekimi ve diş polikliniği açısından da oldukça zengindir. Beykoz’a hizmet veren İstanbul İmplant Centre Beykoz diş hekimi açığını önemli ölçüde azaltmaktadır. Fiziki donanımı deneyimli personeli ile hizmet veren İstanbul İmplant Centre implant başta olmak üzere tüm diş tedavilerinde uzman bir kuruluştur.

Diş Kliniğimizde; diş hekimliğinin bütün branşlarında tedavi hizmetleri sunulmakla beraber, Kliniğimiz bir Uzman Kliniği şeklinde faaliyet göstermektedir.

Doktorumuz Ufuk Beyin İmplant Uzmanı olması sebebiyle, yapılan tedavilerin, uygulamaların yoğunluğu İmplant Tedavileri ve Estetik Diş Hekimliği uygulamaları şeklindedir.

Kliniğimizde yapılan tedaviler

İmplant Tedavileri (implant ve implant-üstü potezler)

Estetik Diş Hekimliği ( Diş Beyazlatma, Porselen laminalar, zirkonyum kronlar )

Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları cerrahisi ( Diş çekimleri, 20.yaş dişi çekimleri, Gömük diş operasyonları, Apikal rezeksiyon operasyonları, Sinüs lifting operasyonu (Sinüs tabanı yükseltme operasyonu), Alveol Kreti Düzeltme, Kemik grefti (Kemik tozu) uygulamaları, İnley-Onley Kemeik Greti Uygulamaları gibi tedaviler yapılmaktadır.

Endodonti (Kanal Tedavileri)

Protez ( Sabit ve Hareketli Protezler). Sabit Protezler: Porselen kron-köprüler, Zirkonyum Kron-Köprüler, Porselen lamina uygulamaları..Hareketli Protezler: Total protezler, Parsiyel Protezler, Hassas tutuculu protezler, İmplant-üstü hareketli protezler (overdentures) tedavileri sunulmaktadır.

Periodontoloji (Diş taşlarının temizlenmesi , Periodontal Küretaj, Gingivektomi, Gingivoplasti, Flep Operasyonları, Dişeti operasyonları, Kron boyu uzatılması operasyonu gibi tedavileridir

Ortodonti (Çapraşık dişlerin düzeltilmesi tedavileri, Sabit ortodontik tedaviler (Tel tedaileri), Hareketli  apereylerle yapılan tedaviler, Splint uygulamaları )

Konservatif ( Restoratif ) Diş Tedavileri ( Kompozit dolgular, Porselen İnley, Porselen Onley tedavileri yapılmaktadır.

 

Beykoz, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan büyük bir ilçesidir. Batısından Boğaz, doğusunda Şile ilçesi bulunmaktadır.  Önceleri fabrikalardan dolayı genellikle işçi ailelerin oturduğu ilçeye son 30 yıldır yüksek gelire sahip aileler de ilgi göstermeye başlamıştır. Beykoz’un tarihine baktığımızda milattan önce 2700’lere kadar dayandığını görüyoruz. Osmanlı Döneminde de bölgede hatırı sayılır bir yerleşim yeri olduğunu görüyoruz. Beykoz Kocaeli beylerinin ikametgâhı idi. Dolayısıyla Burası Bey kelimesi ve Koz yani köy kelimesini birleşimden adını almıştır. Kaymakdonduran Çeşmesi (Kanije Beylerbeyi Ahmet Paşa tarafından yaptırılmıştır.)Bölgenin tarihi eserleri arasında İshak Ağa Çeşmesi (On çeşmeler), Hıdiv Kasrı, İskenderpaşa Camii, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı, Anadolu Feneri sayılabilir. Günümüzde Beykoz’da genellikle Karadeniz’den göç eden vatandaşlar oturmaktadır. Ayrıca Kıbrıs, İzmir ve Antalya’dan da bölgeye önemli bir göç olmuştur. İlçede 45 mahalle bulunmaktadır. Son yıllarda nispeten daha sakin olması, manzarasının harika olması ve yeşil bir bölge olması Beykoz’un değerini artırmıştır.

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir