0216 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr
ayrık diş tedavisi

Ayrık diş hastalarımızın çoğunlukla estetik açıdan şikâyet ettiği, kimi zaman ise yeme problemlerini ortaya çıkaran bir diş problemidir. Ayrık diş probleminiz doğuştan da olabilir, sonradan çekilen bir dişin yerine yenisinin yapılmamasından dolayı kaynaklanıyor da olabilir. Ayrık diş tedavisi fiyatları 2020 yılı için, en doğru fiyatlandırmayı almak adına, bizlerden muayene talebinde bulunabilirsiniz.

Arasında boşluk bulunan dişlerinizin tedavisini yapmak için, 3 adet bilimsel metot kullanmaktayız. Bu yöntemlerimizi sizlere alt başlıklarda da detaylı olarak açıklayıp, eksileri ve artılarıyla sizler ile ele alacağız. Ayrık diş tedavisi nasıl olur? Sorusuna 3 adet cevap mevcut.

 • Ortodonti (Diş Teli): Sıkça gördüğünüz diş teli, dişlerin yapısının düzelmesine yardımcı etken olmaktadır.
 • Bonding (Kompozit Lamina): Ayrık dişler için kullanılan etkili tedavi metotlarından bir tanesidir.
 • Zirkonyum Diş Kaplama: Kaplama yöntemi sayesinde, dişinizin çevresini tamamen kaplatabileceğiniz, ayrık dişlerin tedavisinde kullanılan bir diğer yöntemdir.
ayrık diş tedavisi

ayrık diş tedavisi

1)    Ayrık Dişler İçin Ortodonti (Diş Teli Tedavisi)

Doğuştan gelen diş ayrıklıklarınıza uygulanan genel tedavi yöntemidir. Ayrık diş tedavisi ortodonti zaman ve maliyet olarak uzun sürdüğü için, gün geçtikçe tercih edilme oranı azalmaktadır.

Dişlerinizin yapısına zarar vermeden, yüz güldüren sonuçlar almak için kullanabileceğiniz diş teli tedavi metodu, sizler için kalıcı çözümler sunmaktadır. Tedavi sürecinin toplam süresi genellikle, 1 ila 1.5 yıl arası sürmektedir. Ayrık diş teli tedavisi ne kadar sürer? Sorusunun cevabı, metottan, diğer metoda değişkenlik göstermektedir.

Bizlerden randevu talebinde bulunarak, diş teli tedavinize başlamanız mümkün.

Diş Teli Fiyatları:

Ayrık diş sorununuzu diş teli çözecek iseniz genel olarak çene bazlı fiyatlama yapılır 2500-4000 tl ücretlendirmesi vardır.

2) Ayrık Dişler İçin Bonding Yöntemi

Hızlı bir tedavi için tercih edilen, diş boşluğu kapatma tedavi yöntemidir. Ayrık diş tedavisi bonding çözümünü, bir çeşit dolgu olarak da düşünebilirsiniz. Fakat bonding tedavi yöntemini uygulayacak olan hekimin tecrübesi oldukça önemlidir. Tedaviyi uygulayan doktor, dişlerin hacminin birbiriyle orantılı olmasına dikkat etmelidir. Alanında profesyonel ve de tecrübeli hekimler tarafından tedavi olmak isterseniz, bizlerden randevu almanız yeterli olacaktır.

Ayrık diş tedavisi bonding fiyat bilgilendirmesi için genel olarak diş başı fiyatlandırma yapılmaktadır genel olarak diş başına 250-550 tl ücretlendirilir. Dişlerinize bu metotla işlem yapıldıktan sonra, dişlerinizin renginin birbiriyle tamamen aynı olması adına, renk eşitleme işlemlerinin de yapılması gerekmektedir. Dişlerinizin kusursuza yakın ve gülüşünüzün muhteşem olması için sizleri bekliyoruz.

 

3) Ayrık Dişler İçin Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum tedavisi oldukça talep edilen bir diğer tedavi yöntemidir. Özellikleri sayesinde sizlere pek çok artı sunmaktadır. Ayrık diş tedavisi zirkonyum kaplama metodunda kullanılan zirkonyum sayesinde, dişleriniz doğal haline oldukça yakın bir biçimde görünecektir. Zirkonyum sıcak, soğuk hassasiyeti oluşturmaz. Metal destekli porselenler ile desteklenir, mekanik bir biçimde dişlere yapıştırılır. Alt yapısında ise metal bulunmaz, bunun temel nedeni ise, dişlerinizin alt hizasında oluşabilecek çizginin kötü görünmesini önlemektir.

Zirkonyum kaplamalarınız rengi kahve, alkol, çay ve sigara gibi etkenlere bağlı olarak değişmez. Bu nedenle ayrık diş tedavisi zirkonyum kaplama fiyatı bilgilendirmesi için sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 9 )

 • Rümeysa Sevimli

  Merhaba, benim ön 2 dişim ayrık ve yan kesici dişlerimde ön dişlerimden biraz ayrık ve biri de tam büyümedi. Tedavisi ve fiyatı nasıl olur bigi verebilir misiniz?

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Rümeysa hanım, açıklık durumuna göre bonding veya zirkonyum kaplama ile yapılabilir görmekte yarar var.

 • Mustafa sağlam

  Hocam mail atma şansınız var mı

 • Gülnur Şentürk

  Merhaba ,benim arka dişlerimi cektirdigim için , ön dişlerimin arasında açılma oldu , geçici olarak yapılacak tedavi fiyatı ne kadar olur acaba?dış arasini doldurmak

 • Sued

  merhaba üst on 2 dişim ayrik ve altta kucukken çekilen 1 dis yuzunden ayriklik var usta bonding alta tel ne kadar oluyor toplam

 • Ayşe

  ön dişimin arasında boşluk var fiyat bilgisi alabilir miyim

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Ayşe hanım, bonding, zirkonyum veya lamine kaplama olmak üzere farklı fiyatlandırmaları var size mail yolu ile fiyatları ilettim.

 • Gul Erdoğan

  Merhabalar ust dis ve alt diş bir tane olmak üzere fiyat riva edebilir miyim ..tesekkurler

  • Dt. Ufuk Tosun

   Merhaba Gül hanım, alt ve üst dişlerinizde birer ayrıklık var ise boşluğun olduğu dişler kaplanacaktır. Yani toplam 4 diş kaplama yapılır tdb tarifesine göre 2860 tl tutar. saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir