implant panaromik

Apikoektomi olarak da tabir edilen apikal rezeksiyon, diş kökü ucunda meydana gelen enfeksiyonun var olması durumu ve bunun tedavi yöntemidir. Hem yumuşak dokulara hem de kemiksi dokulara zarar veren ve kişiyi son derece rahatsız eden bu apse, diş etinin açılması ve apsenin olduğu bölgeye denk gelecek yerde bir tedavi alanı oluşturulması ile giderilmeye çalışılır. Açılan pencerede var mevcut olan enfeksiyon titizlikle temizlenir. İyice temizlendiğinden emin olunduktan sonra ise diş kökünün neredeyse üçte biri kadar kısmı da bölgeden çıkarılır. Operasyon yapılan bu dişin ucuna da yeniden apse oluşmasını engellemek amacı ile tampon yapılır ve kapatılır. Sonrasında ise diş hekimlerinin takdir ettiği ölçüde diş eti de kapatılır ve iyileşmeye bırakılır.

apikal rezeksiyon

Apikal rezeksiyon, her dişte uygulanabilmektedir. Ancak diş kökünün alınması ile dişin küçük bir kısmı kalıyorsa, diş çekimi bu uygulamadan daha sağlıklı olabilir. kanal tedavisinden sonra kişide meydana gelen şiddetli ağrılarda ve kanal tedavisinden sonra oluşan enfeksiyon durumlarında apikal rezeksiyon uygulanmaktadır.

Operasyonda Kanama

Operasyon esnasında kanama olmaması için konulan tamponun bir süre bekletilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda anestezinin etkisi tam olarak geçmeden katı gıdalar tüketilmemeli. Tamamen bir iyileşme sağlanmadıkça aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yiyeceklerden uzak durulmalı. Uygulama sonrasında diş üzerine fazla basınç uygulanmamaya dikkat edilmeli. Kişilerde oluşan hafif ağrılar ve şişlikler de normal olabileceği için bu durum hastayı endişelendirmemelidir.

Apikal Rezeksiyon Fiyatları

Apikal Rezeksiyon fiyatları çok değişkenlik gösterebilir bu operasyonun yapılacak olduğu dişin konumu apsenin büyüklüğü ( yani ne kadar ilerlemiş olması ) gibi durumlar fiyatı oldukça etkilemekte olup implant operasyonu kadar ayrıntılı olabilmektedir.

Bu Sayfalarımızıda incelemelisiniz.

20’lik Diş Çekimi

Ağız İçi Yaralarına Ne İyi Gelir?

Hekim:

Dt. Seçkin Horozal

For a Lifetime of Smiles!

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir