zirkonyum kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Nasıl Hesaplanır

Dişlerinize hangi uygulama yapılırsa yapılsın, bembeyaz ve doğal görünmesini istemez misiniz? Zirkonyum diş kaplama doğal dişler gibi ışık geçirgenliğine sahiptir. Diğer kaplama malzemelerinin aksine beyazdır. Bu iki özelliği tam da istediğiniz gibi daha estetik bir diş görünümü elde edilmesini sağlar…

Diş hekimleri tarafından, kullanılmakta olan protez ve porselen köprülerin alt kısmında bulunan zaman içerisinde giderek daha da koyu bir renk alan diş kaplama uygulamaları yerine zirkonyum diş kaplama seçeneğinden destek alarak dişleriniz doğal görünüm kazanacaktır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Hesaplama Programı

[]
1 Step 1
Türk Diş Hekimleri Tarifesince Hazırlanmış Zirkonyum Kaplama Hesap Motoru
Lütfen Diş Kaplamanızı Seçiniz!implant sonrası üstüne kaplanacak kron seçimi yapınız. seçim sonrası lütfen adetini belirtiniz.
Diş Temizliğiihtiyacınız var mı?
Diş Beyazlatmaihtiyacınız var mı?
Panaromik Röntgeneğer panaromik röntgeniniz var ise belirtiniz
Bu fiyatlar TDB listesi baz alınarak düzenlenmiştir. Alttaki Toplam fiyata materyal fiyatları hariçtir yasa gereği kliniği arayıp toplam ücreti öğrenmelisiniz.

Tahmini Toplam [ ( FIELD15 * FIELD43 ) + ( FIELD55 * FIELD56 ) + ( FIELD39 * FIELD46 ) + FIELD37 + FIELD38 + FIELD41 + FIELD48 + FIELD49 + FIELD50 + FIELD51 + FIELD53 + FIELD54 ] TL

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
İstanbul İmplant

Nedir Bu Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Öncelikle estetik kaygı nedeniyle tercih edilen tek diş kaplama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Dişlerin iç kısmında oluşan renk değişimleri ile sonuç vermeyen diş beyazlatma uygulamalarının tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır.

Bazı durumlarda ön dişlerde kırılma, çürüme, çapraşıklık gibi durumlar ortaya çıktığında da restorasyon amacıyla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Köprü ve kaplama işlemi içinde kullanılan diş tedavisi yöntemleri arasında yer alır.

Tüm dünyada zirkonyum kaplama estetik açıdan en fazla tercih edilen kaplamadır.

Zirkonyum Dişin Faydaları Nelerdir | Diş Hekimleri Tarafından Neden Tavsiye Edilir

Öncelikle porselen kaplamalara göre ve klasik dolgu maddeleri ile kıyasla ışık geçirgenliği çok fazladır. Bu da metal görünüm veya porselen renk yerine daha geçirgen ve doğal bir dişe sahip olacağınız anlamına gelir.

Porselen kaplamaların altında koyu metal renkli olan kaplama malzemeleri belli bir ışıkta dişlerinizin renk tonunu hemen ortaya çıkaracaktır. Bu koyu ve sönük renk tonu hem estetik açıdan problem yaratır hem de gerçek diş görüntüsünden uzaklaştırır.

Kaplamanın ve zirkonyum dişin en büyük farkı sadece beyaz görünüm değildir. Uzun vadede kaplamanın sağlayamayacağı özgüveni de size kazandıracaktır.

zirkonyum fiyat

Zirkonyum Diş Eti Uyumu Hakkında

Yapılan araştırmalar ön dişlerde zirkonyum kullanımının çok daha uzun ömürlü olduğunu göstermiştir. Her ne kadar beyaz renkte bir malzeme olduğu için kullanıldığı düşünülse de dişler ile diş etleri arasında tam yerinde bir uyum sağlayacaktır.

Kaplamanın ve diğer dolgu malzemelerinin diş etlerinde ortaya çıkardığı kızarıklıklar kesinlikle zirkonyum kaplamada ortaya çıkmaz. Daha beyaz, daha uyumlu ve estetik açıdan sizin için önemli bir yardımcı olarak ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Diş Sağlığı ve Estetik Olarak Avantajları

Öncelikle zirkonyum kaplamanın diş eti açısından avantajlarından bahsetti. Aynı zamanda zirkonyum diş kaplama seçeneği diş eti çekilmesi gibi sorunlarda gri renkli görüntünün ortaya çıkmasını engelleyecektir. Bu sebepten pek çok diş hekimi tarafından doğal bir görünüm kazandırdığı için tavsiye edilir.

Aynı zamanda metal destekli bir içeriği bulunmaz. Başka bir deyiş ile içeriğinde metal barındırmadığı için metale karşı alerjisi olan kişiler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Metal konusundan devam edecek olursak zirkonyum diş kaplama kokuya neden olmadığı bilinmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda, metal desteksiz bir diş tedavisi olması porselen kaplama ile uyumlu olması ve güzel bir görünüme sahip olması nedeniyle normal dolgu malzemelerine oranla beş kat daha olumlu geri dönüşler aldığı belirtilmiştir.

Zirkonyum Diş Kaplama İlerde Renk Değişim Yapar mı

Çok ciddi bir aşındırıcı ile karşılaşmadığı sürece, renk değişimi oluşmaz. Aynı zamanda normal dişlerinizle hemen hemen aynı ışık geçirgenliğine sahip olduğundan dolayı da rengi çoğunlukla uygulandığı şeklini muhafaza eder.

Zirkonyum Diş Kaplama Hakkında Sorulan Diğer Sorular

Öncelikle bakım gerektirmez. Başka bir deyiş ile normal diş fırçalama işlemleri de bu kaplamalar için yeterli olmaktadır. Zirkonyum diş kaplama eğer bir sorun olursa diş hekimi tarafından rahatlıkla giderilebilecek bir yapıdadır. Dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalayıp, ara ara kontrollere giderseniz ekstra zirkonyum diş bakımı gerekmeyecektir.

Kullanım Süresi

Net bir rakam yada istatistik vermek mümkün olmamakla birlikte, çok uzun yıllar ağız sağlığınıza dikkat etmeniz durumunda zirkonyum diş sorun olmayacaktır. Diş tedavisi hakkında süre vermek ne yazık ki mümkün değildir. Yalnız ekstra bir bakım ihtiyacı olmayan zirkonyum diş kaplama aynı şekilde kısa süreli kullanım ömrüne de sahip değildir.

Zirkonyum kaplamalar kesilerek çıkarıldığı için herhangi bir rahatsızlık duyulmaz. Dişlerde doku kayıplarına sebebiyet vermez.

Zirkonyum Diş Kaplama Uygulanışı

Zirkonyum diş kaplama işleminde dişleriniz aynı metal destekli olan kaplama uygulamasında ki işlemlerden geçirilerek küçültülmektedir. Bir sonraki aşamada ise ağızdan ölçü alınma işlemine geçilir. Ardından ölçülerinize göre hazırlanarak dişinize uyumlu olması sağlanır.

Sonuç Olarak Zirkonyum Diş Kaplama

Kendi dişlerinizden ayırt etmeksizin kullanabileceğiniz, uzun ömürlü ışık geçirgen ve beyaz renkli kaplamalardır.

Estetik olarak normal kaplamalara oranla zirkonyum kaplamalar avantajlıdır. Aynı zamanda diş eti ile ilgili de herhangi bir sorun yaşamaksızın çok uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir